Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 10. 11. 11:39
Előzmény: #1959  Törölt felhasználó
#1960
Szia
1) Igen, abszolut az tortent szerintem is, amit gondolsz. Es ami eddig mindig, van track recordjuk. Regen kileptek a feladatkorbol, es nyiltan megy a manipuli.
Konkretan pedig:
Ket alternativat gondolok:
a)Valaki(k) nagy(ok)nak hirtelen, az aug. 24 elypontnal elfogyott a likviditasa, siman fizeteskeptelen lett. Feltek a beomlastol. Megvettek tole amije volt, 600Mrd korul, es adtak arra a biztositekra hitelt.
Nem tudom, ki lehett. De nyilvan egy orias: sem kicsiert, sem nagy systemic riziko nelkul nem tettek volna igy es ekkora szammal.
Pedig jo lenne tudni.

b)Megkertek valakit (GS ?), hogy vegye meg a piacot. Adott egy biztositekot es rautalo magatartassal;-) kapott 600Mrd-ot erre a feladatra. Hogy ne ok csinaljak, mert akkor be kell vallani hanem a proxy legeny. Igy megse derul ki azonnal, es mire kiderul, mar kesz teny.

Ja, vagy mindketto. Vegeredmenyben
mindegy melyik eset: a lenyeg, hogy sz@r van a palacsintaban.

2)SPY-ra feltettem a blogba egy 2008-as fractal hasonlosagot. Szerintem hasznalhato trading tervre;-)

3)A GLD es Oil rovidtavon a legszebb szakaszba jutott. Sajnos keves van az egyikbol, de a legjobbak, es majd bovitem. DE az 1) pont miatt muszaj cash municiot is tartanom hedge-re, megpedig sokat.

4)A masik topicot elfoglaltak a fikasok.
Törölt felhasználó 2015. 10. 10. 23:28
Előzmény: #1953  pomperj
#1959
Szia,

Kuldtem emailt, kivancsi lennek a velemenyedre!!!
(akar itt akar privatban)...

Legyen szep heted!
McDee 2015. 10. 10. 09:31
Előzmény: #1951  McDee
#1958
Készítettem és megosztottam egy relatív teljesítményt ábrázoló interaktív (a paramétereket szabadon szerkeszthető), nap végén frissülő grafikont. 2 papír relatív éves teljesítménye állítható szembe bármely tetszőlegesen kiválasztott benchmarkkal.

Akit érdekel, tessék:
link
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 12:52
Előzmény: #1956  lhebamy
#1957
aha,épp hajókirándulásra viszik a beutaltakat.

ha már az arcokra fókuszálsz,nézz csak körül egy kicsit jobban!
lhebamy 2015. 10. 09. 12:34
Előzmény: #1955  Törölt felhasználó
#1956
Úgy látom,ismét kimenő van a pszichiátriáról...Neked soha nincs egy normális mondatod senkihez?
Az elmúlt héten az esések közepette sokkal kisebb volt az arcod!
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 12:21
Előzmény: #1954  Törölt felhasználó
#1955
"Piciket eloglalt voltam a napokban es valoszinuleg nem fogok tul gyakran irni, mert Hetfon viszem a kis tunderviragszalamat hajokazni..."

hálaajóistennekcsakvisszanegyerekönyörgöm!
Törölt felhasználó 2015. 10. 09. 12:08
Előzmény: #1953  pomperj
#1954
Szia,

Ezt en is mondhatnam neked...
Igazad volt a spy forduloval kapcsolatban...
(persze nem csak en csodalkozom, vannak rajtam kivul meg jo paran) a piac pedig unnepli hogy nem lesz kamatemeles (az okkal nyilvan nem is erdemes foglalkozni, hogy a gazdasagi aktivitas folyamatosan lassul)....
Jo nehany portfolioban kellett valtoztatnom....(ha nem is zartam, zartunk minden shortot,de egyelore biztonsagosabb utni azokat a cegeket ahol mar felutotte fejet a felelem lasd peldaul SWKS)...stb.stb..
IBB (biotechnologia pedig probalna valami erot felmutatni,de ketlem hogy kepes lesz sokaig tartani ezt a szintet...)
a nemesfemek, arany es ezust meg mindig az egyik ha nem a legjobb befektetes a piacon...
az eszak-amerikai aranybanyaszok pedig olyan lehetoseget adnak ami nehany evtizedenkent van csak.
Legerosebb momentum AUY,GOLD (Randgold); NGD; HL ; PVG -ben van, volt...
Az SLW es GDX pedig tovabbra is az egyik legjobb diverzifikalt (nemesfem) reszveny ill. ETF a piacon ezek barmelyike kepes lehet ill. lesz 3,4,5-szorozni a befektetett toket velemeynem szerint 3-5 eves idotartamban...

Szoval bevasaroltam most mar az ausztral nemesfem banyaszok mellett van jo nehany eszak-amerikai is:
AEM;AG;AGI;AUY;GDX;GDXJ;GG;GOLD;HL;NGD,NEM,PPP,PVG,SLW, ezek tobbsegeben mar legalabb 20-40%-os emelkedes van a melyponttol es nem csak a szezonalitas de a gyengulo dollar is segiteni fog szamukra...
Sokan tudjak rolam, hogy mennyire ellene vagyok a tokeatteteles kereskedesnek,de bevallom az elozo napokban nyitottam nehany pozit sajat szamlara nehany cegben....
Ha pedig az indexek tovabb hulyeskednek nem muszaly esz nelkul vasarolni, mert elobb-utobb a likviditas gondot fog okozni a piacon...mert a tomeg nem lesz kepes egyszerre ugyanazoktol a papiroktol megszabadulni...
Igy nagyobb figyelmet szentelek jelenleg a deviza piacnak, ugy tunik CAD,AUD,NZD szepen elkezdett a USD-al szemben erosodni...(van ezekben par pozim)
Van nehany kisebb pozim TRY/JPY-ben szerintem ezt is sokan; meg a profik is rosszul merik fel....
Az igaz hogy sok gond van Torokorszagban,de szinte mindenhol a vilagban vannak problemak csak meg nem kerultek felszinre...a torok liraban pedig szerintem a piac bearazta mar a problemakat....
(ne felejtsuk mind az USA-nak mind az EU-nak jelenleg kulcs fontosagu a Torokok, az egyiknek az ISIS elleni haboru ill. a terseg stabilitasahoz ill. destabilizalasahoz, EU-nak pedig a menekult aradat kezelesehez, mondhatni a torokok a kapu EU fele, ha pedig az unio szorosabb kapcsolatba lep a gorog kormannyal az pozitivan fogja mind a Torok gazdasagot mind a Torok lirat....

Piciket eloglalt voltam a napokban es valoszinuleg nem fogok tul gyakran irni, mert Hetfon viszem a kis tunderviragszalamat hajokazni...

Legyen szep hetveged!
pomperj
pomperj 2015. 10. 09. 10:40
Előzmény: #1952  Törölt felhasználó
#1953
A chart teged igazol.
A helyzetet jol tukrozik a rohamosan emelkedesbe fordulo arak is.

A Gold Spot (3) hullamban van fel, es azon belul eppen befejezte (i-ii) elso parosat. Es most (iii of 3) elejen van, szoval az emelkedes legszebb resze kovetkezik.

Ha ehhez hozza vesszuk EEM piacok erejet is, akkor most az EEM piacokrol kell arany-banyaszt valasztani. Van is Brazilban, Afrikaban nehany, erdemes kikeresni oket. Nagy rally lesz a levert kisebb cegek chartjan.

Mondanom se kell, ezust megerositi ezt. Kitort, es kesz a visszateszt is.
Törölt felhasználó 2015. 10. 07. 17:27
#1952
Azsaiaban nehany napig ill. par hetig kisebb gondok voltak a fizikai ezust kinalattal....
(1000oz barokat lehetet beszerezni nagyobb kereskedoktol azonban a kisebb barok ill. ermek szinte teljesen eltuntek a piacrol)....
Nem akarok untatni a reszletekkel senkit,de pl.-ul a Perth Mint-nel mult heten 1etlen nap alatt 3,5Moz (1 ounces silver kangaroos-t ertekesitettek)....
Csondben megjegyeznem atlagosan 500-700ezer db-ot szoktak ertekesiteni atlagosan 1 honapban, ha az utobbi 1-2 ev statisztikait nezzuk.

Szoval a kinalati oldalon kezdenek szep lassan problemak fellepni....a kereslet pedig nem hogy nem csokken, hanem no....
az igaz hogy nem ipari szinten, de a befektetok koreben kezd egyre nepszerubb lenni....

Ma kaptam 1 emailt az egyik ezust kereskedotol akitol neha szoktam szemelyesen es ceges szamlara is vasarolni, ha eppen a hivatalos forgalmazonal nem lenne elerheto azzonali szallitassal ....:

Fresh supply of popular Silver Bullion Products

Dear Clients,

Today we have just received in a fresh silver delivery and now have available for immediate delivery or collection

5000x 2015 1oz silver koalas for immediate delivery or collection
2x 2015 1oz silver philharmonic monster boxes for immediate delivery or collection
250+ Baird & Co 1kg cast silver bars for immediate delivery or collection
25+ Baird & Co 100oz cast silver bars for immediate delivery or collection
28x 500oz bags of silver granule (from and LBMA refiner) for immediate delivery or collection
For live pricing or to place and online order visit www.kjcbullion.com.au

Please contact us directly by phone or email if you need further assistance.

Regards

KJC Team

;)
Mindenkinek sok sikert!
McDee 2015. 10. 06. 16:51
Előzmény: #1948  McDee
#1951
Ha valakit érdekel, SPX+komponensei és GLD DD: link
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 10:05
Előzmény: #1943  Törölt felhasználó
#1950
kicsit tovább tovább fűzöm, ill. pontosítanám a dolgot!
Szóval , azt már kiderítettük, hogy komoly B.D. van az rsi-ben, és azt is kiderítettük, hogy nagy valószínűséggel összekötésben mozog, csak az nem volt világos számomra, hogy a bullish divergencia időszaka hogyan is tagolódik... Szerintem ha ahhoz ragaszkodunk, hogy valóban összekötésben mozog, akkor ez az időszak így néz ki madártávlatból
link
Törölt felhasználó 2015. 10. 04. 16:07
Előzmény: #1945  McDee
#1949
Lehet, hogy nem jól értelmezem a felrakott grafikont, de az mintha azt jósolná, hogy nem lesz itt nagy up az S&P- ben , jó ha az 1980-at elérjük, vagy tévednék?

McDee 2015. 10. 04. 11:03
Előzmény: #1946  pomperj
#1948
Készítettem egy alkalmazást felhőben és megtekintésre nyilvánossá tettem.
Tartalma SPX és 8 szektora közötti korreláció az utolsó 10 kereskedési nap tekintetében, gördítetten. Az egészet ábrázoltam grafikonon 1 évre visszamenőleg, ugyancsak gördítetten frissül. Mivel egy oldalon eléggé nehezen áttekinthető, ezért egyenként is ábrázoltam a szektorokat SPX-szel szemben. Bónuszként hozzátettem GLD-t is.
Ha van még ötleted, szívesen kiegészítem.
Itt érhető el az alkalmazás: link

Ilyesmire gondoltál?
pomperj
pomperj 2015. 10. 04. 08:50
Előzmény: #1940  pomperj
#1947
Ez a chart lemaradt, pedig ez egesz jol mutatja a kerdesre a lenyeget:
link
pomperj
pomperj 2015. 10. 04. 08:29
Előzmény: #1945  McDee
#1946
Gratulalok !

Igazan ideje lenne, hogy a matekos hattereddel csinalj egy blogot. Ahol ezeket a korrelacios teteleket, esetleg heti-napi chartokban a korrelacio mozgasokat vezeted. A fel vilag szivesen nezegetne.

Foleg persze a fo eszkozosztalyok korrelacioja lenne erdees. Mostanaban meg kulonosen fontos is.

2)A junk bond a kotveny univerzumban a legkozelebb all a reszvenyekhez. Sokan gondoljak, hogy egy "kevesbe biztos, de beigert allando jovedelem megiscsak jobb, mint a zuhano reszvenypiacban lenni"

Nos, ahogy a mostani "tisztitotuz" vegen sok ceg eltunik majd, ugy a bond zuhanas virulens szakaszaban sok koveny szunik meg majd letezni.
Mostaban eppen Glencorea legszebb pelda erre, Mindig azt gondoltak Glencore investorok, hogy "nem is lehet akkora baj a commodity arzuhanas, ok csak kereskednek vele". Most fizetik az arat erte a junk kotvenyeseik.

McDee 2015. 10. 04. 06:14
Előzmény: #1933  pomperj
#1945
Most, hogy felhívtad figyelmemet erre a jelenségre (köszönet érte), megvizsgáltam az összefüggések egy aspektusát.
SPX-HYG korreláció előrejelző erejét néztem. Úgy látom, hogy 5 napos korreláció adja a legjobb eredményt. Eszerint, ha -0,3 alá süllyed a korrelációs koefficiens, SPX napokon belül HYG-t követi. Amennyiben a korreláció eléri a 0,9 értéket, HYG fordulása után követi a piac.
link
Törölt felhasználó 2015. 10. 04. 03:05
Előzmény: #1930  eurocent
#1944
Szia,

Pont erre van a forum, hogy kulonbozo velemenyeket vitassunk meg.Egyebkent tobbszor talalkoztam olyan hsz-al ahol is elismertek tobben hogy nagyon rovid tavon a momentum-ot tokeletesen eltalaltad....
Az sem biztos hogy a rendszereden allitanod kell, mert szerintem van nehany kulonbseg hogyan kell ill. erdemes a kulonbozo instrumenteket kereskedni....
Ertem ez alatt, hogy a nyersanyagoknal a szezonalitas szerintem sokkal nagyobb szerepet jatszik mint mondjuk rv-knel vagy indexeknel, es a devizapiacra is piciket mas hogy erdemes nezni...

En peldaul nem is igazan foglalkozok azzal hogy a kovetkezo nehany oraban esetleg 1-2 napban hogyan fog valtozni az arany ill. ezust ara...
(probalok a kovetkezo nagobb elmozdulasra fokuszalni), hogy mikor fog ez megtorteni senki nem tudja, szerintem pedig nem is erdekes...
Velemenyem szerint es nehany profi kereskedo, alapkezelo szerint az aranybanyasz szektor a legjobban alul ertekelt szektor jelenleg....
Warren Buffet mondogatta, hogy az embereknek kb. 10 befektetesi otlettel kellene max gondolkozniuk....
(ha ez tovabbra is fenn all akkor szerintem nem nagy batorsag kijelenteni, hogy az aranybanyaszok ill. a GDX 1 olyan kereskedesi, befektetesi lehetoseg (hozam/kockazat) amire nagyon ritkan adodik lehetoseg kb. miden 15-25evben egyszer...
Van-e igazan jelentosege, hogy elkapjuk az aljat, vagy esetleg 10,20,30%-al eltevesztjuk a tokeletes belepesi pontot amikor hozam oldalon akar 5,10,15szoros penz all....

u.i.: hsz-id komoly informaciot hordoznak; en nagyon szivesen olvasom attol fuggetlenul hogy eppen egyetertek vagy sem...
En is koszonom neked elore is es sok sikert kivanok!
Törölt felhasználó 2015. 10. 03. 17:27
Előzmény: #1942  Törölt felhasználó
#1943
jól elvagyok:D... na mindegy...
ha már bullisch divergencia, akkor tényleg legyen esély fel

link
Törölt felhasználó 2015. 10. 03. 16:41
Előzmény: #1941  Törölt felhasználó
#1942
mondjuk egy tény... van az rsi-ben egy nagyon komoly bullish divergenica
Törölt felhasználó 2015. 10. 03. 14:21
Előzmény: #1939  Törölt felhasználó
#1941
Ezt legyen szíves tagolja már valaki!:/

link

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek