Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 11. 19. 00:38
Előzmény: #2498  Törölt felhasználó
#2501
és persze erről se feledkezzünk el:)

Oct 21st, 2013
FinEx launches gold ETF on Irish and Moscow exchanges

link

kb. néhány perc alatt bárki __rubelért__ allokált arany ETF-be szállhat be a Moszkvai Értéktőzsdén keresztül:)

igen érdekes az, hogy a fantasztikusan "informatív" cikkedben egy szó sem volt erről:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 07:51
Előzmény: #2501  pitcairn2
#2502
Aha... :ÐÐ "rubelért allokált" )))) "moszkvai értéktőzsde" :ÐÐ)))

nagyszerű lehetőségek!!

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 07:51
Előzmény: #2497  pitcairn2
#2503
Tevedtem, az egyik ismerosom felesegettol hallottam ezt korabban....(aki orosz szarmazasu)
Bar tul nagy jelentosege nincs szamomra, mint ahogy annak sem hogy a vilag masik 100-120 orszagaban lehet-e vasarolni aranyat vagy sem...
seri2 2015. 11. 19. 08:05
Előzmény: #2503  Törölt felhasználó
#2504
Komolyan Te nagy ember lehetsz,csak a nygy emberek képesek beismerni tévedésüket. :D
link
:DDD
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 19. 08:09
Előzmény: #2503  Törölt felhasználó
#2505
Az arany bérbeadásáról is tőle hallottál?
Nem gondolom, hogy csupán megint csak félre akartál vezetni.

...

valakinek valami ötlet?
hogy lehetne bérbe adni "befektetési" aranyat?
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 08:16
Előzmény: #2504  seri2
#2506
:ÐÐÐ

epic speech

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 08:19
Előzmény: #2505  Tazsomaru
#2507
Natasha meg a hairdressertől ("jajj elfelejtettem oroszul!") hallotta még Vlagyivosztokban...

))
pomperj
pomperj 2015. 11. 19. 09:03
Előzmény: #2503  Törölt felhasználó
#2508
1)A Dollar tovabb erosodik. Az aug.24 melypont ota 1-2-3 hullam formalodott, most (iii of 3) vegen jar, talan mar (v of 3) hullamban van.
Innen egy oldalazo (4) hullam, aztan (5) jon. Mindenkeppen az eddigi 1.046 top fole kell menjen. De nem fogadnek meg arra, hogy eleri az 1.00 szintet a nagyon nepszerutlen EURO elleneben.

Ez meg 2-5% meretnyi emelkedest jelent.

2)Az arany szokasosan USD-vel szemben mozog. Szoval ott meg egy eses kellene, a tobb honapja formalodo ED formaba eppen bele is ferne az (5) hullam vege.
Ehhez most kellene egy pici korrekcio fel, aztan egy 15-30 pontos eses GLD-ben.
A vege tovabbra is 1050 tajan lehet.

3)Ezust eleg hasonlo. Ott 14.0 szint ala varnam az utolso eses veget.
pitcairn2 2015. 11. 19. 09:30
Előzmény: #2502  Törölt felhasználó
#2509
több mint 9 éve teljes mértékben konvertibilis a rubel...

30 June 2006
Oil-rich Russia makes rouble convertible
link

és gondolom gond nélkül ki is lehet vinni, elvégre két kézzel szórják a pénzüket az orosz újgazdagok a világ minden táján...

Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 09:40
Előzmény: #2509  pitcairn2
#2510
Remek. Akkor fektess Oroszországban fizikai aranyba vagy vegyél "rubelben allokált" ETF-et a moszkvai tőzsdén. A nettó nyereséget váltsd vissza USD-be vagy HUF-ba, hozd haza és élj belőle mint Marci Hevesen.

))
pitcairn2 2015. 11. 19. 09:41
Előzmény: #2503  Törölt felhasználó
#2511
annyiban igaza van "jól tájékozott gyulánknak" (vak tyúk is talál szemet...), hogy abban az esetben ha nem akarod a bankban tartani az általad megvásárolt aranyrudat 18% ÁFÁ-t (vagy inkább értékesítési adót kell fizetned)

"Russian citizens who want to buy gold bullion, should be aware that under current Russian law, each bar of gold is regarded as a property, the sale of which is subject to VAT. Currently, the amount of this tax is 18%. In addition to VAT on the sale of its former owner is obliged to pay state income tax equal to 13% of the revenue from the sales contract.

___Ease the tax burden of the buyer___ may only leave bars for safekeeping in the Savings Bank under the contract of opening a metal account (1st paragraph of Article 5 of the RF Law "On Value Added Tax» N 1992-1 dated 06 December 1991). ___When removal of gold bullion from certified store this exemption is void.___"

(Гражданам России, желающим купить золото в слитках, следует учитывать, что по действующим закона РФ каждый слиток золота расценивается как имущество, продажа которого облагается НДС. В настоящее время размер данного налога составляет 18%. Кроме НДС при продаже бывший его владелец обязан уплатить государству подоходный налог, равный 13% от суммы выручки по договору купли-продажи.

Облегчить себе налоговое бремя покупатель может, только оставив слитки на ответственное хранение в Сбербанке по договору открытия металлического счета (1-й пункт 5 статьи Закона РФ «О налоге на добавочную стоимость» N 1992-1 от 06 декабря 1991 года). При выносе золотых слитков из сертифицированного хранилища данная льгота утрачивает свою силу.)

link

pitcairn2 2015. 11. 19. 09:47
Előzmény: #2510  Törölt felhasználó
#2512
inkább térjünk vissza a "hű-de-hej-de-okos" mondókád __lényegéhez__...

szóval

non-stop azt vinnyogod, hogy az aranypiac sérülékeny az állami beavatkozással szemben, ellenben azon "nagyvonalúan" felülemelkedsz, hogy ezt lényegében az ___összes piacról___ el lehet mondani...

pl. államosítások, extra adók meg hasonlók...

miért kéne ezek után téged komolyan venni a személyeskedő produkcióddal együtt, murugya kartárs?!
pitcairn2 2015. 11. 19. 09:55
Előzmény: #2505  Tazsomaru
#2513
az indiai "gold bond" programról napok óta linkelgetek neked...

Sovereign gold bond: Scheme to open on Nov 5, will offer 2.75% interest
Programme to offer bonds worth 2 gms of gold, up to a maximum of 500 gms
link

megjegyzem ennek ijesztő implikációi lehetnek, mivel Indiában cirka 20 ezer tonna arany van a lakosság kezén...
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 10:02
Előzmény: #2512  pitcairn2
#2514
>Ha véletlenül eszedbe jut valami,
próbáld magad visszafogni.<

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 10:06
Előzmény: #2488  Törölt felhasználó
#2515
előzmény (#2425: Kisvuk) | válasz erre | Ma, 07:55

ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla.
kinek adod bérbe az arany és ezüst lapokat?
én kitől bérelhetek?
belinkelhetnél erről valamit.
esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról?
mit csinál vele az aki bérli?
biztonságban van nála?
az SPDR miért nem adja bérbe a birtokában lévő fizikai aranyat? ha bérbe adja miért nem fizet osztalékot a GLD?
neked milyen hozamot sikerült elérned fizikai nemesfémek bérbeadásából?
hol hasonlíthatok össze ilyen hozamokat?
előre is köszönöm!

Tazsomaru

:)
pitcairn2 2015. 11. 19. 10:23
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2516
"mit csinál vele az aki bérli? "

manipulálja a piacot:)

egyébként a goldbugok nem hisznek ebben mivel lényegében így indult a részleges tartalékolású bankok arany-monetizálása is

a nagyobb aranypiaci szereplők hót ziher, hogy foglalkoznak ilyennel (nemcsak a jegybankok)

pitcairn2 2015. 11. 19. 10:27
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2517
az __amatőr__ ingatlan bérbeadást egyébként szembeállítjátok az amortizációval és az egyéb költségekkel?:)

csak kérdem, mivel én általában két verzióról hallok a témában:

1:) megbízható (baráti) bérlő __baráti__ (azaz nem piaci) áron bérel...
2.) rövid úton lelakják a lakást és kurva nagy __bukta__ a történet...
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 10:29
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2518
(#2302) Re: Money supply es inflacio...
Értékelés: +3
előzmény (#2292: thinkerr) | válasz erre | vasárnap, 09:03
"...Jelen allas szerint nallam az arany ezust kombo nyomott aron valo tarazasa amit mar harom eve folyamatosan veszek joval atraktivabb befektetes mint egy ingatlan mert boven extra profittal kecsegtet."

a pénznek időértéke is van, amit a befektetők 95%-a (vagy még több) egyáltalán nem vesz tekintetbe. :))

a fenti mondatod alapján te már eleve 3 év hátrányból indulsz... ha meg még azt is hozzávesszük, hogy 2012-ben jellemzően 1050-1100 GBP között volt az arany unciája, ahonnan folyamatosan csúszott lefelé a mostani 700-as szintre, akkor azt mondhatjuk, hogy ez a befektetés nagyon "nem-intelligens"... legalábbis a Ben Graham által lefektetett elvek alapján biztosan nem az.

A fizikailag felhalmozott arany és ezüst semmilyen értékképző munkára nem fogható, osztalékot, kamatot nem fizet, tárolásáért fizetni kell. Ha pedig esetleg "kölcsönadnád", ahogy az itteni down-under "alapkezelőnk" javasolta korábban, akkor onnantól a kockázatodat nem ismert mértékben növelted... ergo ugyanott vagy, mintha spekulálnál a papírarannyal. Aki magánszemélyként ennek ellenére a felhalmozása mellett dönt, annak egyetlen, tulajdonképpen már szektariánus hiedelem az alapja: hogy később akad majd olyan balek, akire drágábban (és nettó nyereséggel) rásózhatja a készletét. Tehát tulajdonképpen abban reménykedik, hogy valamilyen irracionális hype révén az arany ára elszakad a fiat pénzekben denominált napi cserearánya által determinált általános árszínvonaltól.

Nagyon erős szektás hitre van szükség a fizikai aranyba fektetők részéről ehhez a fajta "biznisz"-hez...

))
daxlisgyuszi

junius 30-an van vege az ado evnek nalunk, majd elarulom, hogy mekkora hozamot ertem el a nemesfemek berbeadasabol....(mert az is egy tetel lesz a taxreturn-nel)
(nincsenek lapkaim, Pamp Cast barjaim vannak, mert az Good delivery Brandnek szamit)....

Gratulalni tudok, hogy megprobaljatok tonkreteni a forumot....
(persze ez nem csak a forumra igaz hanem sajnos a legtobb magyar emberre....,na ez az 1.-ik ok amiert eljottem mo-rol..)
Nem baj ha megdoglott az ember tehene ha a szomszede is...
;)

pitcairn2 2015. 11. 19. 10:38
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2519
"ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla. "

talán csak béna voltál...

"GOFO represents Gold Forward Offered Rates; it is published by the London Bullion Market Association (abbreviated as LBMA) at London time 11:00 am on its website. These are rates at which contributors are prepared to ___lend gold__ on a swap against US dollars"

link

pitcairn2 2015. 11. 19. 10:44
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2520
"esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról? "

KITCO - Detailed Gold and Silver Lease Rate Charts
link

pitcairn2 2015. 11. 19. 10:55
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2521
szvsz a buli lényege a következő:

a bank be tudja fektetni - mondjuk bankbetétbe - az arany fejében kapott összeget

ihol lenne egy példa:

"GLR stands for Gold Lease Rate; in fact, it is the derived rate. GLR is defined as: GLR = LIBOR - GOFO.

Let's use example explain the relationship of the three rates. Supposing the current situation is as below:
GOFO: 1%
LIBOR: 6%
GLR = LIBOR - GOFO = 5%
And the gold price: $1200 per oz

Now the transaction is between bank A and bank B. The bank B holds 100 oz of gold, and enters a swap with bank A. Therefore, the bank B receives $120,000, and bank A get 100 oz of gold. As the transaction expires, bank B has to pay $121,200 to redeem its gold. Since bank B invests $120,000 in the market and get the LIBOR rate that the total amount is 127,200. Therefore, bank B gets the net profit is $6,000 that equals the lease rate (GLR) multiply by the gold value at that time. Of course, the lease rate may be negative that means the bank B loss money."

link
pitcairn2 2015. 11. 19. 10:58
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2522
5% éves hozamot ért el a bank az alábbi példában azzal, hogy átmenetileg pénzre cserélte az aranyát...

(a dollárjelek miatt elég rosszul jött át a belinkelt rész...)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 13:37
Előzmény: #2518  Törölt felhasználó
#2523
előzmény (#2425: Kisvuk) | válasz erre | Tegnap, 07:55

ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla.
kinek adod bérbe az arany és ezüst lapokat?
én kitől bérelhetek?
belinkelhetnél erről valamit.
esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról?
mit csinál vele az aki bérli?
biztonságban van nála?
az SPDR miért nem adja bérbe a birtokában lévő fizikai aranyat? ha bérbe adja miért nem fizet osztalékot a GLD?
neked milyen hozamot sikerült elérned fizikai nemesfémek bérbeadásából?
hol hasonlíthatok össze ilyen hozamokat?
előre is köszönöm!

Tazsomaru

:)
pitcairn2 2015. 11. 19. 14:58
Előzmény: #2523  Törölt felhasználó
#2524
Ez itt a lényeg…

„The Gold Forward Offered Rate (GOFO) is the rate that is used for gold/U.S. dollar swap transactions. That is, IF YOU OWN GOLD and you need to borrow dollars, you can use your gold as collateral and pay A MUCH SMALLER RATE OF INTEREST TO BORROW THE CASH THAN OTHERWISE. This is a ___COMMON TRANSACTION___ in London and the GOFO rate is published daily by the LBMA (London Bullion Marketing Association): LBMA GOFO rates.”

Azaz, ha a LIBOR a GOFO ráta fölött van, akkor (elméletileg) KOCKÁZATMENTESEN tehetsz szert arbitrázsnyereségre, mi több a tárolással és a biztosítással járó költségektől is megszabadulsz…

És ami felettébb érdekes, hogy a GOFO ráta kapcsán az LBMA ez év januárjában beszüntette az adatszolgáltatást…

link

gondolom kellemetlen volt, hogy egyre inkább negatív tartományban volt a GOFO ráta…

pitcairn2 2015. 11. 19. 15:14
Előzmény: #2523  Törölt felhasználó
#2525
a negatív GOFO ráta a múltban általában masszív bikapiacot jelentett az aranynak...

(elvégre ebben az esetben nem éri meg az aranytulajdonosoknak a swap-ügylet…)

pl. 2000-ben és 2008-ban volt negatív a GOFO...

miért szüntette be 2015 január 30-án az LBMA a GOFO ráta publikálását?!

erre még 2008-ban sem került sor...
pitcairn2 2015. 11. 19. 15:27
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2526
"szerintem Tamás biztos tud valami lehetőséget, különben minek írna ilyet?
ez a bérbeadási lehetőség fontos, mert ugye a befektetésünk nyereségét az osztalék és az árfolyam nyereség adja. az árfolyam nyereség függ a profit termelő képességtől (amit én idáig úgy tudtam, hogy aranynál 0) és a piaci hangulattól. véleményem szerint az nem volna kedvező, ha a befektetésem csak a piac hangulatán múlna."

nos tetszik nem tetszik a nagybefektetők esetében mindenképpen kalkulálnod kell a GOFO LIBOR arbitrázs lehetőséggel, ugyanis ők évtizedek óta használják ezt a londoni LBMA-n keresztül

a kisbefektetők kapcsán pedig végre reagálhatnál az indiai gold bond scheme-re is (ott az arany betéted fejében évi 2,75% kamatot kapsz)

persze az indiaik meglehetősen gyanakvóak ezzel kapcsolatban az első héten mindössze 400 kg aranyat helyeztek el a jegybanknál

ilyen ütemben kb. 10 ezer évig tartana az indiai aranykészletek monetizálása
pitcairn2 2015. 11. 19. 15:36
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2527
de lehet, hogy nemcsak nagybefektetők tudtak profitálni a GOFO LIBOR arbitrázslehetőségből

pl. mintha a JP Morgan-nél is lenne ilyen szolgáltatás...

"Once the GOLD is delivered, it is reflected in the client’s books and records and can be used as COLLATERAL in a variety of transactions"

Golden opportunities - JP Morgan Chase
link

pitcairn2 2015. 11. 19. 15:43
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2528
hű de érdekes, hogy néhány hónap múlva volt a "lokális" csúcs...

"J.P. Morgan Chase & Co. said it will ALLOW CLIENTS TO USE THE METAL AS COLLATERAL in some transactions. For example, a hedge fund wanting to borrow money for a short period can PUT UP GOLD AS COLLATERAL AND USE THE BORROWINGS TO INVEST ELSEWHERE, BETTING ON MAKING A BETTER RETURN. Typically, banks accept only Treasury bonds and stocks in such agreements."

J.P. Morgan Will Accept Gold as Type of Collateral
link

mindenesetre ez nem változtat a lényegen, azaz azon, hogy az arany esetében ARBITRÁZSLEHETŐSÉGRE lehet szert tenni mivel ez a LEGLIKVIDEBB fedezet a nemzetközi pénzpiacon...
pitcairn2 2015. 11. 19. 15:47
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2529
2011 februárjában indította a JP Morgan a kapcsolódó szolgáltatását
pitcairn2 2015. 11. 19. 15:54
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2530
Kezdem érteni, hogy miért van minimális érdeklődés az indiai kormány „gold bond scheme” programja kapcsán...

Indiában aranyfedezettel sokkal OLCSÓBBAN jutsz hitelhez, mint normál úton…

Azaz itt is igen szép ARBITRÁZS- lehetőség van…

„GOLD LOANS ARE ABOUT 5 PER CENT CHEAPER than regular bank loans and require less documentation to complete, Mr Pillai said.”

„Demand for cash loans using gold as collateral - a regular banking service in India offered at thousands of branches - is exploding at 37 per cent per year, according to HDFC Bank.”

Soaring gold price fuels Indian loans
link

tberki 2015. 11. 19. 16:16
Előzmény: #2518  Törölt felhasználó
#2531
szerintem a felvetesedre teljesen korrekt es konkretan megvalaszolhato kerdeseket kaptal, nem Volt benne semmi serto. Miert kezdtel el egybol masrol beszelni?
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 16:21
Előzmény: #2530  pitcairn2
#2532
Szia,

Nem csak Indiaban,de a vilag tobb orszagaban....
Itt au-ban atlagosan 3,5-4%-al,de nehany esetben ez akar 4,5-5,5% is lehet olcsobban hitelhez jutni ha megfelelo nemesem fedezettel rendelkezik az ember...
(es a nemesfemeket meg le szallitani sem kell, csak nyilatkozni kell, hogy senki es semmi masnak nincs felette rendelkezesi joga ), szoval tobbszorosen nem tudsz hitelt felvenni ra hivatalosan...
(nem hivatalos reszrol nem tudok nyilatkozni, bar nem nehez kitalalni, hogyan is mukodhet) ill. hogy milyen koltsegeket von maga utan....

En peldaul 3,34%-ra kaptam az osszes koltseget belleszamitva, es a penzen 1 olyan strategua fut aminek atlagosan 14% felett van a hozama..{bar ez csak teszteles};( a strategia 20nap alatt jelenleg 1,41%-os hozamot produkal,de nem tudom megmondani, hogy peldaul junius 30-ig milyen hozamot fog elerni....
;)

u.i.: Bugaci p... stilusra ki az a naiv ember aki elvarja hogy segitsek...
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 16:59
Előzmény: #2531  tberki
#2533
nem artana figyelmesen olvasni!!!
(2-szorra irtam le, bar most piciket tobb infova)

Egyebkent a zsarolas a vilag ezen a reszen nem mukodik...
Bugacon lehet....(ez nem neked szolt!), hanem Tazsomaru-nak,daxlisgyuszinak....

Persze mivel ok reszei a nagy egesznek ezert lehet tonkretenni a forumot,de a sajat tudasat ne aggodj nem fogja veled megosztani...
kozben olyanokat provokal aki hozzatesznek a forumhoz...

Ez volt az utolso, egyebkent mar bannom hogy megosztottam olyan emberekkel akik hazug es alatomosnak neveznek...
pitcairn2 2015. 11. 19. 16:59
Előzmény: #2532  Törölt felhasználó
#2534
egyéni elbírálás alapján valószínűleg még a magyar bankokban is van ilyen, elvégre a nyáron kirobbant aranybotrányban vidéki takarékszövetkezet is volt a károsultak között

"Hamis aranytömböket adott biztosítékként a Kézizálog Zrt. tulajdonosa több magyar milliárdosnak és pénzintézetnek ...........Úgy tudjuk, hogy az egyik vidéki pénzintézet 600 millió forint kölcsönét sirathatja"

Kitört az aranyhamisítási botrány Magyarországon (frissített)
link

Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 17:48
#2535
"Gold Leasing: The Case Of The Disappearing Gold"

link

:ÐÐ

Don't fight the Fed. You can't fight the Fed...

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 19. 20:42
Előzmény: #2533  Törölt felhasználó
#2536
Nem áll szándékomban tönkre tenni egyik topicot sem. A véleményemet írom le az arany vásárlásról, kockázatairól, esetleg más befektetésekről. Nem vagyok profi. Bármikor fenn áll a lehetősége, hogy tévedek. A személyeskedéseidre (bugac, stb) csak ritkán reagálok.
....
Tehát akkor úgy lehet az arannyal hozamot elérni, hogy hitelt veszek fel rá (amit ugye a bérbe adott ingatlanjaimra is megtehetném kedvező feltételekkel, hogy a bérleti díj mellett még plusz hozamokat érjek el), és ebből a hitelből további tőzsdei spekulációkba vágjak bele?
most csak az a kérdés merült fel bennem, hogy miből fizetem vissza a hitel részleteit, ha belefutok egy 10-20%-os DD-be? itt elég csúnya kockázatok vannak. Ingatlannál még megértem. A havi bérleti díjból kifizetném a havi részletet, de neked ha nem működik a stratégiád viszik az aranyat meg az ezüstöt is.
....
Biztos ami biztos alapon, a bankomban megkérdeztem, hogy ha a befektetési aranyamat náluk helyezném el mennyi kamatot fizetnének, azaz mennyi hozamot tudok elérni velük. Azok az ostobák azt mondták, hogy semennyit. Nekem kellene fizetni, hogy náluk tartom. Na most erről mi a véleményetek. Jól becsaptak volna mi?
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 20:47
Előzmény: #2524  pitcairn2
#2537
Nem tartom tul okos dolognak a klasszikus ertelemben vett arany berbeadast....
meg akkor sem ha ezt a jegybankok es befektetesi bankok nagy szeretettel csinaljak...
abban igazad van, hogy elmeletileg (sokan azt hiszok gyakorlatilag is kockazat mentesen) kerulnek kamatkulonbozethez...,de a problema ott van hogy az arany pozik hataridos ill. derrivativ pozikkal vannak fedezve...
lasd. Osztrak Jegybank esete (nekem nem eleg jo a nemetem de akinek az az utana nezhet az interneten) hogy az osztrak jegybanknak az angoloknal tarolt aranytartalekait, mar nem emlekszem pontosan, hogy az angol jegybank vagy mas befektetesi bank ill. custodian a nagy reszet kiadta berbe...
(magyarul az osztrak jegybank aranytartalekat kiadtak berbe, hogy extra hozamot erjenek el es csak talan 40%-nyi fizikai arany volt a voltokban, a tobbit fedeztek hataridos piacon ha minden igaz)

az ilyen dolgokkal csak az a baj, hogy tul sok jegybank es investmentbank jatsza ezt....

(korabban errol is tedtem fel videot , visszakeresheto):

link

es a comexen kozel 300:1-hez volt legutoljara a szallitasra alkalmas arany...
na most kepzelheted, ha egyszer kidol ez a bili...(sot lehet hogy ezert kellett a FED-nek 0,6T-ert menteni valakit szept.30-an) ugye voltak korabban 1-2 helyen 4Trillios derrivativ pozik a nemesfemekben (10-15%-os emelkedes pedig eppen 0,6T$)...
;)
persze ez csak speki,de lattuk mi tortenik ha tobbet adnak el 1 dologbol mint letezik...es akkor az arany nem 2000-2500-ra hanem akar 5000-10000-re is felszurhat, ha nem lesz eleg arany hogy kielegitse a shortosokat...
pitcairn2 2015. 11. 19. 20:48
Előzmény: #2536  Tazsomaru
#2538
az LBMA-n játszó "nagykutyák" amíg a LIBOR ráta magasabb volt a GOFO rátánál a swap-ügyleteik révén jóformán __kockázatmentesen__ tettek szert arbitrázsnyereségre...

pl. az itteni példában évi 5%-os nyereségre...

link

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 19. 20:54
Előzmény: #2538  pitcairn2
#2539
Te hol adod bérbe az arany, ezüst befektetéseidet?
milyen hozamokat érsz el velük?
Esetleg én is bérbe tudnám ott adni?
pitcairn2 2015. 11. 19. 20:56
Előzmény: #2536  Tazsomaru
#2540
tömbaranyra felvett záloghitelnél szerintem max annyit kockáztatsz, hogy a tömbarany nemfizetés esetén a hitelnyújtó birtokába kerül oszt kész...

a kamatszint nagyobb mennyiség esetében pedig valószínűleg egyéni tárgyalás eredményeképpen alakul ki

egészen más lehet a szitu akkor ha 100 gramm aranyat használsz fedezetként mintha 100 kilóval teszed ugyanezt

kis hazánkban is próbálkoztak egyébként már ilyennel, ott max 9%-os THM-ben és eurohitelben gondolkodtak

link

pitcairn2 2015. 11. 19. 21:11
Előzmény: #2505  Tazsomaru
#2541
ezt ugye te írtad kedves Tazsomaru?

"valakinek valami ötlet?
hogy lehetne bérbe adni "befektetési" aranyat?"

nos a fentebb bemásolt __ma reggeli kérdésedre__ reagálva hívtam fel a figyelmedet arra, hogy az LBMA-n __évtizedek óta__ igen profitábilis swap-ügyletek folynak...

rendkívül ritkán megy a GOFO ráta a LIBOR ráta fölé...

persze abban igazad van, hogy oda nem tudsz besétálni mondjuk 200 gramm arannyal, de egy nagyobb befektető számára ez minden további nélkül reális opció...

+ az ebben a hónapban indult indiai "gold bond scheme"-el kapcsolatos információkat is már kb. ötödszörre osztom meg veled, de vhogy mindig elkerüli a figyelmedet...

pedig ott évi 2,75% kamatot kap a delikvens a letétbe elhelyezett fizikai aranya után...

(lentebb egyébként elcsesztem egy számot, nem 400 kg, hanem csak 40 kg arany érkezett be a program első hetében az indiai jegybankba... az indiai lakosság meglehetősen bizalmatlan a programmal kapcsolatban...)

Government's gold bond scheme gets only 8 crore in first week
link

+ a kisbefektetőkre visszatérve:

tömbarany esetén rendkívül gyorsan, kezes nélkül, minimális adminisztráció mellett lehet az egyébként elérhető opcióknál kedvezőbb kamatfeltételek mellett hitelhez jutni...

ami pedig a tömbarany és ingatlan likviditását illetni, nem lehet egy napon említeni a kettőt...

+ ingatlannál is van "árfolyamkockázat", az utóbbi évek tanúsága szerint nem is kicsi...

ami pedig a mostani kedves személyes kérdésedet illeti én még életemben nem csináltam efféléket, de nem is állítottam ilyet...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 19. 21:26
Előzmény: #2541  pitcairn2
#2542
azért két lehetőséget már találtatok.
hitelt lehet rá felvenni és azzal spekizni.
indiába letétbe helyezni.
egyik sem valami meggyőző. :DDDD
Te miért nem csináltál még efféléket?
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 21:27
Előzmény: #2539  Tazsomaru
#2543
már szügyig gázolunk a többnapos bullshit-tengerben, de még mindig nem fogja fel az okoska, hogy nem hitelt akarsz felvenni a tömbaranyadra, hanem ki akarod kölcsönözni...

))
pitcairn2 2015. 11. 19. 21:53
Előzmény: #2543  Törölt felhasználó
#2544
idézet az LBMA honlapjáról:

„They (GOFO RATES) represented the rates at which contributors were prepared to LEND GOLD to each other ON A SWAP BASIS against US dollars.”
link

az "ARANY KÖLCSÖNZÉS" kitétel a bevett LBMA formula, te szerencsétlen...
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 22:10
Előzmény: #2544  pitcairn2
#2545
murugya, nem spekulálni akarok a certifikált, forgalomképes tömbaranyammal, (azt megtehetem papírarannyal is) hanem kikölcsönözni díj ellenében... transzparens, prudens, nyilvános üzleti feltételek alapján. Nagyon nehéz ezt megértened?

Ha nincs ilyen, akkor az is válasz. De a süket bullshiteléssel csak magadat murugyásítod tovább.

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 22:15
Előzmény: #2544  pitcairn2
#2546
az angolal lesz ott a problema...

a klasszikus "arany berbeadasnal" nem is az a legszebb hogy kolcsonadjak az aranyat, hanem hogy olyan aranyat adnak kolcson amivel nem is rendelkeznek ill. ha igen az nem az ovek (NEM AZ O TULAJDONUK), {erre irtam hogy tobb helyen a vilagban adnak viszont berbe ingatlant,de ugye 1 ingatlant nem lehet tobbszor berbe adni, legalabbis nem ugy mint az aranynal}csak letetbe van naluk elhelyezve...
lasd az osztrak jegybank esete....
persze ez utan az okoskak nem neznek utana....,
mert a vegen meg kiderulnenek a turpisagok...
fizikai arannyal nem illene fractional reserve systembe kolcsonozgetni, mert a vegen nem csak a comexnel hanem szinte mindenki jol eladta az aranyat es papir kovetelesekkel vannak fedezve...
magyarul igerem hogy fizetek ill. leszallitom es ha eleg sokan igergetik az rendszer szintu kockazatot hordoz magaba
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 22:22
Előzmény: #2523  Törölt felhasználó
#2547
előzmény (#2425: Kisvuk) | válasz erre | Tegnap, 07:55

ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla.
kinek adod bérbe az arany és ezüst lapokat?
én kitől bérelhetek?
belinkelhetnél erről valamit.
esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról?
mit csinál vele az aki bérli?
biztonságban van nála?
az SPDR miért nem adja bérbe a birtokában lévő fizikai aranyat? ha bérbe adja miért nem fizet osztalékot a GLD?
neked milyen hozamot sikerült elérned fizikai nemesfémek bérbeadásából?
hol hasonlíthatok össze ilyen hozamokat?
előre is köszönöm!

Tazsomaru

:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 23:36
Előzmény: #2547  Törölt felhasználó
#2548
gyuszika ha te nem erted hogy mi a kulonbseg a kozott hogy valaki kereskedik es nem cash rate+2,5-3%-ot fizet (kamatkulonbozet), hanem az en esetemben 1,34%-ot az a te problemad...
persze demon, esetleg 1000$-os szamlan mindegy...
kepzeld kicsiket nagyobb szamlakon pedig nem mindegy!!!
(nem mindenhol negativok a kamotok nalunk 2% jelenleg)...

persze megkerdezheted a mentoraidat, esetleg az osztrak jegybank aranytartalekairol melyek Londonban voltak, majd kiderult, hogy csak 1 reszuk van ott az ottani bankarok pedig szepen eladtak ill. berbe adtak masnak olyan tomboket, arany keszletet ami nem is volt az o tulajdonuk....

aztan biznak abban hogy kesobb majd alacsonyabb aron sikerul visszavenni, attol tartok tul sokan biznak ebben..nehogy meglepi legyen belole...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 23:59
Előzmény: #2548  Törölt felhasználó
#2549
tomika, te mint minden hájjal megkent "alapkezelő" tudhatnád, hogy a "kereskedés" még nem garancia a nettó profitra. :ÐÐ

tisztában vagyunk vele, hogy te "Sydney"-ben (legyen az bárhol is) nem demózol, és annak is örülünk, hogy szép kövér "hozam"-od van a pamp cast bar-jaid "bérbeadás"-ából...

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 03:59
Előzmény: #2549  Törölt felhasználó
#2550
"daxlisguru" gyuszika:
"tudhatnád, hogy a "kereskedés" még nem garancia a nettó profitra. :ÐÐ "
ezt is felterjesztem arany malna dijra!!!

Na figyelj mert csak egyszer irom le:

"az a penz amit megtakaritasz kereskedeseid, befekteteseid folyaman azt nem kell megkeresned a piacon"-veheted profitnak ha ugy tetszik...amiert nem a piacon kell megkuzdened...

Tudom nagyon tetszik ez az alapkezelos dolog, maradjunk annyiba hogyha nem is vagyok minden hajjal megkenve,de valoszinuleg kereskedeseim folyaman elkovettem azt a hibat nagy valoszinuseggel talan 1 evtizeddel korabban mint amit lehet hogy te fogsz jovore....
es mivel piciket uncsi dobjunk ra meg 1 lapattal, nem csak alapkezelo, de fo reszvenyese vagyok 1 zartkoru rt.-nak es Chairman is 1 masik cegben...
;)

es visszakanyarodva a mi kis peldankra vehetsz 100k vagy 1M-ot forintban ill. $-ban ahogy tetszik...
100k-s szamlanal ha margin szamlad van cash rate+3% az 5% kedves kis baratom (nalunk), 130k-s portfolionak aminel 100K cash es 30k (amit a fizikai aranyra kaptalt hitel) mondjuk 3,34% az kozel 1002 koltseg, 130K-nal 5% kamat, (persze nem konnyu folyamatosan teljesen tokevel benn lenni),de csak az elmeleti pelda kedveert hogy ne bonyolitsuk tul szamodra 6500...
ezt meg szerintem te is el tudod vegezni 6500-1002
forintban sem rossz nem vagyok biztos, hogy keresel ennyit fel ora esetleg 1 ora alatt, most kepzeld el ezt $-ba....
(ja es akkor ugye meg csak 100k-s szamlarol beszeltunk)...

Na lehet, hogy ezert vagyok en fo reszvenyese 1 cegnek es nem te....

es hogy mennyire fontosak a koltsegek, mert tudom el siklasz ez folott, mint ahogy a legtobb tapasztalatlan kereskedo...

kereskedok, cegek, hedge fundoknak vannak kulonbozo brokerszamlai attol fuggoen, hogy egyes brokereknel milyen feltetelekkel lehet kereskedni kulonbozo instrumenteket...
van ahol a megbizasi koltsegek jobbak, van ahol az elszamolas gyorsabb nem T+2 nap, esetleg kisebb kereskedoknel jobb, tapasztaltabb kereskedok eppen annal a brokernel nyitjak az Fx poziciot ahol jobb, elonyosebb a kamatkulonbozet....
Nekem peldaul jottek mar azzal a dumaval, hogy ne vigyem a penzem mashova mert meg nem valtoztattak meg a weboldalon ill. az MT4 platformon a kamatkulonbozetet 1 parnal....

Ha nem belfalakrol, meg dagonyazasrol irkalnal akkor peldaul eszreveheted volna, hogy az EUR/USD topikban is elhangzott nem is olyan reg, hogy melyik brokernel van pozitiv kamatkulonbozet EUR/USD longnal....
na latod tapasztaltabb kereskedok ilyen dolgokkal vannak elfoglalva...
mert az a penz amit nem fizetnek ki igy a brokernek azt nem is kell a piacon megkeresni....!!!!

tegnap irt eppen vakmajom arrol, hogy a robinhood (akiknel elmeletileg nincs koltseg), persze zarasnal ha minden igaz 2cent/kereskedes lezarasa...

"Persze semmi nincs ingyen, szóval vagy a rossz teljesítésen keresztül keres, vagy valami más módon, pl. az order flow értékesítésével. A szektort alaposan felkavarná, ha el tudna terjedni, mert tovább szorítaná lefelé a jutalékokat a megbízhatóbb, nagyobb szereplők esetében is."

az en informaciom szerint pedig azzal keresnek penzt, hogy az eppen be nem fektetett penz utan nem fizetnek kamatot, ill. naluk az elszamolas nem azonnali vagy T+2 nap hanem T+4 nap....
(na ilyenekert mar bizonyos piacokon jobb kereskedok mar masik brokert hasznalnak azon a piacon)

1,66%-ert pedig jo nehany orszagban hosszu evekre koltson kell adni 1 olyan allamnak a penzt aki folyamatosan tul koltekezik es el van adosodva mint a......

u.i.:
egyszer irta nekem valaki hogy tobbet kellene olvasnom, ajanlanam figyelmebe: Hedge Fund Market Wizards-ot Jack D. Schwager-tol...
a hazid pedig legyen az hogy megszamolod hogy hany profi menedzser emliti meg a koltsegeket ill. koltseg minimalizalasat, hidd el nem fillerekkel kereskednek...
(szoval nem olyan rossz az a 1,66%-os hozam amivel indulok, csak mert nem kellett kifizetnem)...es lehet hogy nem keresek semmit,de ez mar a zsebben...neked mennyid van a zsebben ha nem ersz el nyereseget osszessegeben nehany hetig esetleg honapig...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 04:35
#2551
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 20. 08:30
Előzmény: #2550  Törölt felhasználó
#2552
ez már konkrétabb, de azért tegyük tisztába a helyzetet.
Tehát ausztráliában bárki nyit egy margin számlát, kap félóra, óra múlva 5%-ot.

"nem vagyok biztos, hogy keresel ennyit fel ora esetleg 1 ora alatt"

Ez után, ha van fizikai arany, ezüstöd, kapsz rá hitelt 3,34%-ért.
Ezt mikor esedékes? Félóra, óra ez is?
A példában 30K a nemesfém, maradjunk ennél.
Ennek megvásárlásakor azonnal keletkezik 12% veszteséged (félóra, óra).Ez -3600.
A 30K-ra kapsz 5% kamatot (a 100K-s tőkét ne keverjük bele, hisz arra nemesfém hitel nélkül is jár az 5%, vagy nem?
Tehát a hitelre fizetsz 3.34%-ot, és a számlán kapsz 5%-ot. A különbség 1.66%.
Ez 30K-ra 498, ebből lejön a -3600 költség és veszítettél úgy 3102-t félóra, óra alatt.
Ez nem igazán jó bót! (ahogy itt Bugacon mondanák).
Javíts ki légyszíves, ha nem így van.
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 09:34
Előzmény: #2552  Tazsomaru
#2553
(#740) Re: Arany kilatasok

Értékelés: 0
előzmény (#739: pomperj) | válasz erre | 2014. Április 5. - 20:37

Udvozletem mindenkinek!

Ha valakit tenyleg erdekel, nem aranyat kell venni, hanem aranybanyak reszvenyeit!!!

Tudom sokan fuggok a tokeatteteltol, nekik orvosagkent UGL (proshares ETF-et ajanlanam), itt aranylag olcson meguszhatod amit a napon tuli pozira kellene fizetned, ha esetleg nincs elegendo municio a normalis kereskedeshez.

A fibonacci rajongoknak udvozletemet kuldom igy Husvethoz kozeledve, mert Fibonaccinak illetve fibonacci szinteknek kb. annyi kozeve van nyereseges kereskedeshez mint a husveti nyuszinak a piros tojashoz.

Shortosoknak meg csak annyit uzzenek, hogy nehez lenne rosszabb celpontot talalni, mint az arany.
Messze van meg az eves minimum!!!

....
Kisvuk

================================

:ÐÐ

UGL by "chairman": link

GDX by "chairman": link

))

YTD [div. goldminers]: link

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 12:02
Előzmény: #2552  Tazsomaru
#2554
szoval hogyan is kereskedsz 130K-s portfoliot 100k-val???

ha margin szamlad van ~5%-ot fizetsz a poziciodra attol fuggetlenul, hogy csak a sajat szamladon levo penzt hasznalod (100K) vagy esetleg hasznalsz meg 30K-t...
a lenyeg, hogy 1 ~ 130K portfolional fizetsz 1 evben ~6500$-t mert margin szamladon van es nem cash szamlan itt au-ban...
(ezt fizeted csak mert nem cash szamlad van)

de vehetsz fel hitelt is reszveny vasarlasra 5-5,25%-nal olcsobban itt nem kapsz a 30000$-ra amivel te nem rendelkezel...
na erre irtam en, hogy a nemesfemekre kapott hitel ami 3,34% az elso evben egybol hoz 1,66%-ot...

ha viszont cash szamlad van tegyuk fel 100k es az teljesen fel van hasznalva arra nem fizetsz 1 fillert sem!!!
(ez 100k-nal 5000$, 130K-nal pedig 6500$)
ezt nem kapod meg, hanem nem fizeted ki...
(bar a vegeredmeny ugyanaz, hogy a zsebedben marad)
;)
arra nem gondoltam, hogy azt is el kell magyaraznom , hogy miert erdemesebb cash szamlaval kereskedni mint margin szamlaval ha valaki hosszabb tavon long pozikkal van...
(gondolom a reszveny/kotveny portfoliod nem margin szamlan van???)
vagy talan ezert spekizel margin szamlan, mert meg nem tudatosult benned, hogy milyen koltsegeid vannak...

ha van egy 100K portfolion belul 10%-nyi aranyad es 30%-nyi fizikai ezustod arra fel tudsz venni hitelt mi esetunkben 30k es a hitel 3,34% az elso evben....
ami 1002$ koltseg
(megveheted az SLV-t es es a GLD-t is amire meg koltseget fizetsz minden evben,de vegyuk ezt megkozelitoleg egyenlonek a vault berleti dijanak/ev)

Hogy te is megertsd Tazso vagy Tadzso 6500-1002=5498$
nem vagyok benne biztos, hogy te keresel ennyit 1 ora esetleg fel ora alatt, de javits ki ha tevedek, persze mivel te resze vagy a nagy egesznek es segitesz szakmat tanulni a nalad dolgozoknak lehet hogy keresel masok lehuzasaval ennyit...
en viszont dolgozok 5498$-ert...nem is keveset, es nem biztos hogy a kovetkezo 10 evben a kotveny/reszveny portfoliod kepes lesz ekkora hozamot elerni egy 100K-s portfolional....(majd meglatjuk)

Szoval megegyszer mennyit is fizetsz egy 130K-s portfolion 1 margin szamlara ahol neked 5%-ot szamitanak fel...???

Most olyan dologgal nem szamoltunk hogy esetleg a brokerunk bedol...mert akkor varhatsz hogy valaki megmenti majd a 130k-s portfoliodat...
mig az en esetemben kicsiket kevesbe mergesen mint te a 130K-s portfoliobol csak 90k-nak mondok bucsut azonnal, bar attol tartok ekkor a 40k-s fizikai nemesfem portfoliom karpotolni fogja a vesztesegeim nagy reszet azonnal,te meg majd varsz a sorodra es remenykedsz majd...

12%-os veszteseg....ez megint pontatlan....ezuston en kozel 8%-ot fizetek kilos baroknal, a spread valtozik bar ez neked meg nem tunt fel...(talan mert meg soha nem vasaroltal fizikait, monster boxoknal 15db van 1 dobozban ugy olcsobb, ha egyszer megjonne az eszed....
;)
fizikai aranynal kb. 2-2,5% amit vesztesz kisebb baroknal (10000$-nal ez 250$), fizikai ezustnel pedig jelen esetben 30000$-nal atlagosan 8%-os koltsegnel ez 2400$...
ha a kettot osszeadod kapsz 2650$-t (mondhatod hogy ezt azonnal elbukod, a problema a mi esetunkben, hogy eppen te talalkoztal azzal hogy a spread megnott mert nehezebb fizikai ezusthoz jutni....
szoval ha fizikait veszel azt elobb utobb kifizeted, kerdes hogy mikor...???

visszaterve a mi kis peldankra 6500-2650-1002= 2848$ megtakaritas ha kalkulalod mint veszteseg a nemesfemekre kifizetett (veteli es eladasi ar kulonbozetet)...

hogy oszinte legyek a baratnom nem keres 2 het alatt ennyit az adok utan (2848$), persze mivel te sok mindenkinek segitesz te lehet...
;)
Nem tudom Bugacon mennyit er 2848$, de itt el lehet menni belole 10 napra 1 luxushajo utra...peldaul

u.i.: mit gondolsz ha te veszel 100 GLD ETF-et majd vesznek 1300$-ert aranyat???
esetleg a veteli es eladasi megbizasok kulonbseget fedezik hataridos kontraktusokkal....
100%-san fedezve van fizikai bullionokkal...
;)
el ne aruld senkinek Bugacon egy 400ounces arany tomb kozel 600-620K$

Most olyan aprosagokba ne menjunk bele hogy kik kezelik mondjuk az SLV-t es abba se hogy mekkora derrivativ ill. short pozikkal rendelkezik ugyan az a bank mint aki az SLV-t kezeli, persze majd ha nem jon ossze, teged majd szepen kifizetnek keszpenzes elszamolassal tegnapi esetleg tegnap elotti arfolyamon mert az aprobetus resz szerint ezt megtehetik, vagy hagyjak veszni azt a nehany milliard dollaros uzletet...
egy kis erdekesseg:

link

ja es csondben megjegyeznem, hogy az ABN-AMRO ha jol emlekszem nehany evvel ezelott keszpenzes elszamolassal zarta a naluk levo aranyszamlakat, attol fuggetlenul, hogy ez tetszett vagy sem az ugyfeleknek...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 13:44
Előzmény: #2553  Törölt felhasználó
#2555
koszi, hogy belinkelted....
en nem teszem hogy te miket irtal....(gondolom tudod hogy miert nem), ha nem nezz csak ra a szamladra ill. a szamla tortenetedre
;)
Persze volt ott olyan reszveny is ami 50-70%-ot esett...
(na eppen ezert ajanlottam az olyan zoldfulueknek mint te az UGL-t, hogy ne keljen a szamlat elbukni), mert tudom hogy a stoppot nem ismered!!!
persze volt ott nehany olyan is amelyik ment 140%-ot lasd NST vagy SBM majdnem 400%-ot, most a 30-50%-os reszvenyar emelkedeseket hagyjuk...
(talan meg arrol is talalnal infot, hogy NST-ben ill. SBM-nel mikor bovitettem ill. duplaztam ra....
;)
irt nekem ebben a topikban 1 taxisgyuszi nevezetu kollega a 778-as hsz-t nem tudom ismered-e az illetot???

"nem az a baj, hogy NEM shortolod - bámennyire is szeretnéd így beállítani a dolgot -, hanem az, hogy makacs meggyőződés alapján végiglongoltad az esést"

amire en valaszoltam a 783-as hsz-t...
csak neked szerintem nezz mar ra arra a 2 linkre...

az egyik 1 CFD szolgaltatonal a kifizetesek a szamlarol, hogy a szamlaegyenleg mindig ugyanarrol az osszegrol induljon....
(tudod ezt a szamlat hasznalom bohockodasra ill. rovidtavu kereskedesre), ahozz kepest hogy allitasod szerint vegig longoltam az esest szerintem sokan orulnenek az osszegnek, sot lehet hogy nincs is ekkora szamlad, mint amekkora nyereseget en visszakuldtem a bankszamlara...

a masik pedig 1 kicsit komolyabb szamla, ott az osszeget inkabb nem szeretnem megmutatni, ha nem haragszol...
mindenesetre eppen amikor bemutattam 50% pluszban volt 1 olyan portfolio amin nem hasznalok tokeattetelt....

Nem emlekszem hogy toled lattam mar volna szamla tortenetet esetleg portfolio analizist, hogy eppen mekkora hozamot ertel el, mondjuk az elozo 3honapban, vagy fel evben...
(biztos van oka hogy miert nem, valoszinuleg mert te 1 nagyon jo kereskedo vagy,demosat is mutathatsz)

kivancsi lennek hany 3,4,5/1-hez kereskedesed volt iden, esetleg tavaly???
nekem volt 1 par es olyan is amit megosztottam az elmult masfel evben, vissza keresheto...
nem fogok abrakkal bizonygatni hogy 1,48-nal eladasra ajanlottam az eur-ot vagy 1,35-1,33-nal...es arrol se hogy 0,93 korul az AUD-t, vagy USD/CAD-ot, vagy YCS-rol mit mondtam, esetleg SLV-rol vagy mas reszvenyekrol...
mert te probalhatsz bizonyitgatni elmeletileg barmit is gyakorlatilag pedig ott van a szamlaim tortenete....
(amirol mar adtam meg kisebb infokat,bar toled meg ezt nem lattam)....
valoszinuleg mert en 1 nagyon gyenge kepessegu kereskedo vagyok,bezzeg te.....
;)
szoval kik azok a kereskedok akik azert vesznek meg 1 reszvenyt indexet vagy etf-et mert azt hiszik kesobb magasabb aron lesznek kepesek ertekesiteni???
(toled ideztem...;)

a "kereskedés" még nem garancia a nettó profitra" ez 1 ujabb komoly megallapitas reszedrol na ezert figyelek en oda a koltsegekre, mert az a penz amit nem fizetek ki a kulonbozo szamlakon a brokereknek es CFD szolgaltatoknak azt nem is kell megkeresnem ujbol a piacon...
(talan egyszer meg tanulod te is)
addig olvass tobbet es ne feledd a hazit!!!

u.i.:
If You dont own gold, You dont know History or You dont know economy...(Ray Dalio)
nehany ev mulva meg jossz majd hogy szerencsem volt...;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 14:01
Előzmény: #2554  Törölt felhasználó
#2556
"ha margin szamlad van ~5%-ot fizetsz a poziciodra attol fuggetlenul, hogy csak a sajat szamladon levo penzt hasznalod (100K) vagy esetleg hasznalsz meg 30K-t."
gyorsan válts brókert, mert átvernek:)))
elég gáz, ha a saját befizetett pénzed után is fizettetnek veled évi 5%-ot, és nem csak a margin hitel után fizetsz!

mivel pROFI ALAPKEZEL
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 14:08
Előzmény: #2554  Törölt felhasználó
#2557
folyt:)

...Ő vagy, ezért biztos tudod, h van olyan bróker (pl. INTERACTIVE BROKERS )aki a saját tőkéd után nem szed díjat, csak a hitel után.
link

ez az egyébként ismeretlen brókercég AUD-ban is enged szlát nyitni(gondolom a hsz-edben a $ AUD-ot jelent, mert ha usd, akkor csúnyán átvágott a brókered;)
Aud-ban is megelégszik 3,5%-al 0-100.000között, de 100.000 felett már csak 3%-ot kér, ami jobb, mint az általad fizetett 3,34% amiből az egész kisregényt levezetted.
szóval informálódj, mielőtt vmi ausztrál zugbrókernél számlát nyitsz:))))))
Törölt felhasználó 2015. 11. 20. 16:19
Előzmény: #2557  Törölt felhasználó
#2558
nem 5% hanem cash rate+3% margin szamlan...., bar az eppen 5 most (nem interactive broker es nincs T+2 vagy T+3nap attol fuggoen hogy mivel kereskedik es hol az ember), hanem azonnali elszamolas van, hogy mit szamit 1 aktiv strategianal a T+2 esetleg T+3 nap...ha tenyleg komolyan kereskedsz mechanikus stratikat akkor tudod, hogy gyonyoruen kisimitja a hozamgorbedet es tobb trade tobb penz....
Mondjuk ez erdekes lenne 1 mean revarsion stratinal ahol van vagy 700-800 kereskedesi jel...( ha mar margin szamlanal tartunk itt au-ban, anelkul meg nem tudnad kereskedni azt)
Hogy van-e jelentoseg, hogy a broker mennyi ido alatt szamol el.....szerintem van....(persze csak ha kereskedik az ember)

Gondolom azzal is tisztaban vagy, hogy bizonyos szamlakat nem lehet nemzetkozi penzintezetekben vezetni ill. bizonyos szamlaknal nem lehet (margin szamlat hasznalni, ill. bizonyos strategiakat) csak helyiekben...attol fuggoen, hogy ki a szamla tulajdonosa...
peldaul hogy milyen jogi szemely ill. hogy a befektetesre kerulo penz milyen celt szolgal a kesobbiekben...lasd peldaul emberek nyugdijmegtakaritasanak 1 resze....
vegig szaladhatunk ezeken a dolgokon ha gondolod...

es hogy milyen szamla es hol es mire elonyos...

nezzuk mondjuk az altalad emlitett az amcsi piacokon az:

Interactive broker-t ( a legkolcseghatekonyabb egyenlore a nemzetkozi piacokon), nem hiszem hogy ugyanazok a szabalyok vonatkoznak rad mint ram...mar csak azert sem mivel kulonbozo jog es szabalyrendszer vonatkozik kulonbozo rezidensekre....
de ha mar naluk tartunk:
Interactiv broker nem szed dijat se 3 es 3,5%-ot sem, mert naluk Cash account van, sot meg fizetnek kamatot is mivel az a penz ami eppen nincs befektetve arra az USD es AUD kozotti kamatkulonbozet utan fizetnek kamatot, mert AUD cash account-nal ez tortenik...
;)
(nyilvan ezt te is tudod)

T-reg ill. margin szamlakat meg csak bizonyos esetekben nyithatsz az IB-nel au-ban attol fuggoen, hogy ki ill. kik milyen jogi szemely ill. tarsasag a tulajdonosai a szamlaknak es milyen penzrol van szo...ha sok idod van nezz utana nyugodtan...
(bar ha ott vagy az interactive broker szolgaltatasaiban akkor ezt te is tudod)....
azt nem tudom, hogy neked fizetnek-e a az IB-nel a cash-re kamatot,de nem is erdekel.....es az se hogy te milyen koltsegekkel tudsz kereskedni ill. milyen koltsegekkel tudnal margin szamlaval kereskedni mondjuk nemzetkozi piacokon ill az ausztral piacon,mert te nem au-ral rezidens vagy...
(Errol egyebkent mar irtam korabban hogy IB-nel cash account-om van...)

hogy milyen kamatot szamolnak fel attol fuggoen, hogy eppen 1 marginszamla miben van peldaul USD-ban...az megtalalhato az oldalukon....
egyebkent koszi hogy belinkelted...
(au-n belul egyelore nem ok a legjobbak a kereskedesre) es nem is elerhetok minden esetben...
de ha elerhetoek lennenek a mi esetunkben akkor tenyleg 0,34%-al olcsobbak lennenek (EBBEN AKKOR IGAZAD IS LENNE), mint a nemesfemekre felvett hitel...., vagy kisebb oszegnel csak 0,16%-al (ami nem igazan szamott tevo) lennenek dragabbak,de ez esetunkben nem all fenn...

Van nehany brokerszamlam es meg CFD szamalam is bohockodasra, es az evek soran szepen kirostalodtak a cegek, viszont maradt nehany kulonbozo es attol fuggoen hogy mit hol es hogyan a legcelszerubb, legkoltseg hatekonyabb kereskedni, hol fizetnek eppen jobb kamatkulonbozetet ill. mit hol es hogyan lehet...a szerint valasztok....
gondolom te is igy vagy ezzel, ha tenyleg kereskedsz...

Sot alig varom, hogy peldaul a robinhood ceg megjelenjen ahol is elmeletileg jutalek mentesen lehet majd kereskedni (2 cent/ pozicio zaras), mert lenne 1-2 stratim amiknel elege nem mindegy lenne a jutalek....(mar jelentkeztem 2 szamlara,de ugy nez ki hogy 20000-en elottem vannak)
es konyebb lenne kisebb szamlaval tobb strategiat tesztelni....

Egyebkent nem emlekszem hogy dobtal volna fel esetleg te stingy mondjuk az IB-s szamladrol 1 Risk Measures Benchmark Comparison-t csak hogy lassuk tenyleg meg van-e az a 20-on par % mondjuk csak az iden... (cash szamlan, tokeattetel nelkul; esetleg margin szamlan tokeattetellel)...ugy se rossz, mert ugye messzirol jott ember azt mond amit akar....

ha feldobod az IB-s szamladet en is az enyimet...
;)
erdekesseg keppen a 48/52-re (mert tudom hogy azt szereted) az elmult 240 kereskedesi napbol ugyanannyi nyereseges napom volt ill. veszteseges mint a DAX indexnek...csak en tobb mint 3,4%-al tobb hozamot ertem el mint a daxli es a DD-m csak 2,4%-al volt magasabb mint a daxlie, pedig en kevesebb ceggel kereskedek a pf-emen belul...
Egyebkent nem csak IB-s szamlam ill. szamlaink vannak es ugye nem kell kulon kiemelni 1 online forumon hogy eppen mikor melyik brokerszamlarol, esetleg CFD szamlarol beszel az ember...
(bar 2-rol mar osztottam meg kisebb infokat),de nem hiszem hogy tul sok embert erdekelne ez...

Legyen szep hetveged!

u.i.: azert jovo heten a munkahelyre menj csak be szepen mert 1szer ennek az orult bika piacnak is vege lesz....
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 01:26
Előzmény: #2558  Törölt felhasználó
#2559
kisregény ON:

"Interactive broker-t ..., nem hiszem hogy ugyanazok a szabalyok vonatkoznak rad mint ram..."- ez így van.

ezért volt kár ezt írnod Tazsomarunak:
"arra nem gondoltam, hogy azt is el kell magyaraznom , hogy miert erdemesebb cash szamlaval kereskedni mint margin szamlaval ha valaki hosszabb tavon long pozikkal van...
(gondolom a reszveny/kotveny portfoliod nem margin szamlan van???)
vagy talan ezert spekizel margin szamlan, mert meg nem tudatosult benned, hogy milyen koltsegeid vannak... "

ez ebben a formában nem igaz, mivel a cash balance-od erejééig nem fizetsz a brokinak.emlékszem, pár hónapja ugyanezt nem sikerült megértened, pedig elég szájbarágósan leírtam...
nyugodtan tarthatod a buy and hold eszközeidet margin számlán, amíg a cash balance fedezi az eszközök értékét, addig nem vonnak semmilyen %-ot.(tul.képp veheted úgy, h kölcsönadják a saját pénzed.ezért miért vonnának le díjat????)
mivel én pl hónapokig tartok pozikat, és tavaly egész évben kaptam az IB-től 75 centet interest paid címen, gondolom nem vonnak a saját tőke után semmit.(ezt írtad ugyanis:"ha margin szamlad van ~5%-ot fizetsz a poziciodra attol fuggetlenul, hogy csak a sajat szamladon levo penzt hasznalod (100K)")
gondold már át: ki lenne az a hülye, aki beteszi a pénzét, vesz rajta rv-t, etf-et, kv-t, akármit, de nem használ margin hitelt, mégis vonnak 5.000 $-t évente 100k után?

nem tudom, most már érted-e? lehet, h ausztrálokra más szabályok vonatkoznak(volt is vmi balhé emiatt az asic és az ib között) de másokra meg más szabályok, ezért nem kell leoltani senkit, pláne, h ezek szerint te meg az au-n kívüli szabályokkal nem vagy tisztában....

engem a T-2,3,4 elszámolás nem érdekel, mert a min.idő, amíg tartok egy pozit:5,5 hónap.
main rev. strati, naposon, 25 pozi a diverzifikáció miatt.(6-700 rv-ből válogatok, kapitalizáció, forgalom alapján szűrve)meg pár egyedi feltétel.

"ha feldobod az IB-s szamladet en is az enyimet..."- ez aranyos:) ne dobd fel a tiédet, nem különösebben érdekel senki számlája.
(egyébiránt vigyázz mit hova dobálsz fel, mert a legutóbb az IB-s számládon hiába húztad át a szlaszámot, egy helyen mégis ott maradt.néztem is, h teljesen más szlaszámok vannak au-ban, mint nálunk...szóval én éles szláról semmilyen netes fórumba, képmegosztóra stb..nem teszek fel semmit.)

"Interactiv broker nem szed dijat se 3 es 3,5%-ot sem, mert naluk Cash account van, sot meg fizetnek kamatot is mivel az a penz ami eppen nincs befektetve arra az USD es AUD kozotti kamatkulonbozet utan fizetnek kamatot, mert AUD cash account-nal ez tortenik...
;)
(nyilvan ezt te is tudod) "

nyilván én azt tudom, h a cash balance után nem az aud/usd kamatkülönbözet után fizetnek, hanem az adott deviza benchmark rátája, mínusz valamennyi %, amit az IB kitalált.
AUD után 2%, -0,25%, 150001aud felett.
a 2% meg nem az audusd kamatkülönbözet, hanem az RBA Daily Cash Rate Target, ami most 2%.
link

"Van nehany brokerszamlam es meg CFD szamalam is bohockodasra, "
már ne haragudj, de nekem pl. nincs bohóc számlám, mert annál kicsit nagyobb tőkével dolgozok, hogy bohóckodjak.főleg nem kereskedek cfd-vel, mert szvsz költséges és csak egy brókerek által kitalált vicc..

"bar 2-rol mar osztottam meg kisebb infokat),de nem hiszem hogy tul sok embert erdekelne ez... "-ezt jól látod:))))

kisregény OFF
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 01:41
Előzmény: #2559  Törölt felhasználó
#2560
teljesen szubjektív konklúzió:
a fellengzős, sokszor lekezelő stílus, a túl sok fórumozás,pontatlanság, szakzsargon, valamint a cfd és MT4-es broki számla alapján szvsz inkább lelkes amatőr lehetsz,Sydney-ből (legyen az bárhol a világon:))) mint komoly (v. komolytalan) alapkezelő.
persze ez csak szubjektív vélemény, tévedhetek is:))))

Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 07:43
Törölt hozzászólás
#2561
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 07:44
Törölt hozzászólás
#2562
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 09:34
Előzmény: #2554  Törölt felhasználó
#2563
mindig behúzol a csőbe!:)
végigolvastam ezt a kisregényt, de megint tele hasztalan zavaros tartalommal, személyeskedéssel.
...
nem spekizek és nem is fektetek be hitelből. semmit nem fizetek a tőkém után csak a pozik utáni jutalékot.
...
a személyeskedéseidre, hazugságaidra inkább nem reagálnék.
helyette inkább még mindig óvatosságra intelek.
szinte egy lapra teszel fel mindent a nemesfémekkel és arra épített pozikkal. befékezed a tőkédet. azért mert a részvénypiac túlárazott(?) - sokan így gondolják, de ez nem biztos hogy így van - lehet találni remek lehetőségeket a részvények között, csak beszűkült a sáv, amiből válogatni lehet.
megközelítőleg tudom, hogy a portfólióm a következő tíz évben 50 és 100% között fog osztalékot fizetni. azt pedig pontosan tudom, hogy az arany, ezüst semennyit.
Az árfolyam meg önmagában nem érdekel.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 09:37
Előzmény: #2560  Törölt felhasználó
#2564
hasonló véleményen vagyunk.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 10:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#2565
" igaza volt tazsomarunak..."
nana! :)
én nem egészen így fogalmaztam.
ráadásul szerintem olyan szempontból hasznosak az írásai, hogy "hogyan ne csináld", mennyire kockázatos a Livermore féle "gambler" vonal.
Nem akarok én lebeszélni senkit a spekulációról, hisz magam is fogadok rendszeresen valószínűségekre.
Ezt viszont mindenki úgy tegye, hogy este nyugodtan tudjon aludni.

úgy gondolom vukinak ugyanannyi joga van itt leírni a véleményét, mint neked, vagy nekem. akinek nem tetszik átugorja, vagy reagál rá és leírja a saját véleményét. vagy nem így van?
;)
emerald 2015. 11. 21. 10:08
Előzmény: #2559  Törölt felhasználó
#2566
Ez hasznos volt nekem, köszi!

Mármint nem érdekel h vuk mit ért vagy nem...stb.

Az IB-el kapcsolatos infókat viszont viszont úgy írtad le h én mint lelkes amatőr is megértettem.
Ha esetleg lenne kedved/időd, érdekelne mi az az összeg amivel már érdemes lehet elkezdeni ott befektetni?
Vagy hogyan állítasz össze egy részvénykosarat?

Valaki tudna egy szemléltető példát felrakni erre vonatkozóan?
Index és etf válogatás helyettesítheti az egyedi részvényeket?
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 10:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#2567
Szia,

Orulok hogy visszatertel...
Megtisztelsz, hogy nekem szantad az elso hsz-dat....
Lulo annak is orulok, hogy oszinte vagy, legalabb abban hogy mi a velemenyed velem kapcsolatban...
Persze meg mindig nem tudjuk, hogy miota kereskedsz....
(ezert valoszinuleg sokaig adosod maradok a valasszal...)

A jelzok hasznalataval kapcsolatban, ha elfogadsz 1 jo tanacsot, szerintem fogalmazhatnal burkoltabban ill. hasznalhatnal mas jelzoket, mert ezzel csak magadat teszed ki felesleges problemaknak....
Nem tul nehez a jelzoid kozul talalni olyat amiert kitilthatnak megint...nekem peldaul hianyoznal!
(persze tudjuk, hogy van ott meg par nick a tarsolyba,de igy elveszthetnek az "ertekes" hsz-id 1-1 nicknel, kerlek ne adj masoknak ilyen egyszeru lehetoseget)...

Nos hogy ki probal kit minek beallitani....ez 1 erdekes es eleg szubjektiv velemeny a reszedrol....

Amit erdekesnek talalok, hogy tenyleg nehanyan probalnanak a kulonbozo topikok temajaval kapcsolatban informaciot megosztani mas forumozokkal....es nehanyan pedig azzal toltik az idejuket, hogy kulonbozo topikokba hianyos informaciok alapjan "szubjektiv es pontatlan informaciok alapjan" vonnak le mindenfele informaciot, majd erre epitgetve kulonbozo vitakat provokalnak...

Mondjuk arra befizetnek: amikor probalod Lulo magadat sztaroltatni, hogy milyen jo talalati arannyal dolgozol...
(kozben mindenki tudja a pf-en hogy 1 orok longos vagy aki megveszi az esest es ezt probalja folyamatosan kereskedni), nincs ezzel semmi baj, mert a te penzeddel azt csinalsz amit akarsz...bar nem emlekszem hogy az altalad emlitett forumozok lealltak volna veled vitatkozni a 48/52 vagy te esetedben az 52/48-rol ill. hogy mit kepvisel a talalati aranyod....amire egyebkent eleg buszke vagy...

Azt is erdekesnek tartom, hogy felnott egeszseges emberek akik ugye minden cselekedetukert feleloseget kellene hogy vallaljanak azzal vannak elfoglalva, hogy regebbi hsz-ok kozott vallogatva probalnak valami olyat talalni, ahol is sikerul ujbol pontatlan hianyos informaciok alapjan megint csak rossz kovetkeztetest levonni...egeszen veletlenul altalaban arrol szol az ugy, hogy kinek lehetet olyan kereskedese ami nagy valoszinuseggel veszteseges lehetet...
Gondolom tudod hogy mi a velemenyem azokrol akik ugye pontatlan es nagyon szubjektiv velemenyt fogalmaznak meg ugy hogy ezzel masokat direkt rossz szinben tuntessenek fel.

Sracok, ( te ill. fxboy es emerald eseteben holgyeim), nem kell aggodni az ido mindent megold, mert a piac az egyik legjobb tanito mester)...
Sok sikert kivanok nektek es mindenkinek aki kereskedesre adja a fejet, mert vannak remek idoszakok es vannak nehez idoszakok!
Jo kereskedok ill. tapasztalt kereskedok pedig soha nem felejtik el hogy azert mert eppen az ember 1 jo idoszakon van tul ill. el at...a nehezebb idok elobb-utobb jonnek ezert nem szabad tulsagosan magabiztosnak lenni....

Nem kell aggodni ennek az orult bikapiacnak is vege lesz 1szer..., persze piciket rondabban lesz vege mint az elozoeknek,dehat mit tegyunk a piacon nem tudunk valtoztatni...
igy nekunk kell alkalmazkodni!!!

"lelkes amatorkent" tudom hogy nekem csak annyi a dolgom hogy folyamatosan lehetoseget adjak a piacnak, hogy masok tevedeseibol idonkent megjutalmazon...

En tudom hogy hol akarok lenni jovore, azutan, vagy 5 ev, 10 esetleg 15-20 ev mulva es azt is tudom, hogy milyen kereskedesi szamlak ill. milyen osszeggel akarok ill. fogok akkor kereskedni, tehat nem a cel hanem a hozza vezeto ut es nehezsegek akadalyok a kerdesek csak szamomra; az utazast pedig 1 nagyszeru elmenynek fogom fel meg akkor is ha idonkent nem vart ill. nekem nem tetszo akadalyokat ill. kiteroket tartalmaz.

Lulo engem nem igazan erdekel, hogy valaki ejjeli or, takarito, tanar, broker, igazgato vagy mas egyeb es az sem igazan erdekel, hogy valaki Bp-rol, Szeged, Anglia, Mali vagy Au-bol ir...de azt erdekesnek tartom, hogy sokak szamara ez mennyire nagy jelentoseggel bir...(egyebkent mi jelentoseg???) egy online forumon ahol emberek megosztjak velemenyeiket kik errol kik arrol....

Sok sikert es minden jot kivanok neked!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 10:48
Előzmény: #2566  emerald
#2568
Ha van rendszeres megtakarításod, nincs jelentősége milyen összeggel kezded.
Viszont IB-nél 10KUSD a számla nyitasi limit, de ha nyitáskor a számlára csak 5K-t utalsz ki, nem fogják visszaküldeni. több ilyen esetről is olvastam.
Hogy ki, mi alapján választ ki részvényeket, nem igazán lehet egy hsz-ben leírni.
Különböző megközelítések vannak.
ETF-ekből is jól működő portfóliót lehet felépíteni. Ez inkább attól függ mennyire alaposan akarsz a cégek vizsgálatával foglalkozni.
Minimális ismeretekkel már ETF-ekből is tudsz. Lásd SPY/TLT :)
Alapos ismeretek funda-TA 30-60 részvény 1-2% kockázat papíronként, résznyitásokkal.
Fanatikus: 10-15 cég. :D
persze ez csak az én véleményem.

adsz nekem egy emailcímet?
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 10:53
Előzmény: #2567  Törölt felhasználó
#2569
"...Gondolom tudod hogy mi a velemenyem azokrol akik ugye pontatlan es nagyon szubjektiv velemenyt fogalmaznak meg ugy hogy ezzel masokat direkt rossz szinben tuntessenek fel..."

A fenti mondat tökéletesen illik rád, hiszen mást se csinálsz, mióta megjelentél a PF-en. Miért csodálkozol azon, hogy csak ugyanezt kapod vissza a külvilágtól, mint tükörtől?... "chairman" :ÐÐÐ

))
emerald 2015. 11. 21. 11:33
Előzmény: #2568  Tazsomaru
#2570
Köszi!
Ez jó, ha szerinted kicsiben is érdemes.
Nekem(nekünk) a 100K számla egyenlőre elérhetetlen :)
Viszont a medve utáni időszakra szeretnék felkészülni, hasonlóképp mint Tibi. Esetleg nyugdíj alapnak szánnám az elért nyereséget.

emerald07@freemail.hu
McDee 2015. 11. 21. 11:40
Előzmény: #2568  Tazsomaru
#2571
Ha jól tudom (jól tudom?), IB-nél van havi 10$ minimális fee, amit inaktivitás esetén kell fizetni. Ha ez így van, B&H stratégia esetén könnyen előjöhet.
return.value
return.value 2015. 11. 21. 12:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#2572
Kedves lulo, meg a többi "nagyon" profi! Szeretném a figyelmetekbe ajánlani, hogy ez a topic pontosan azért jött létre, mert az eredeti Arany & ezüst topic már semmi másról nem szólt, csak a ti fikázásotokról. Erre Kisvuk csinált egy topicot, egy saját játszóteret. Erre mi történt? Ti, akik olyan nagyon okosak vagytok, megjelentetek itt és folytattátok ugyanazt a szart, amit ez eredeti topicban műveltetek... Én isten bizony végigolvastam az összes okostojás hozzászólást is, de veletek ellentétben úgy látom, hogy Kisvuk fikázásán kívül SEMMI értelmes tartalmat még nem böfögtetek ide.

Tényleg nem értem, miért csináljátok????? Miért nem húztok el innen a picsába? Ez valami személyes misszió nálatok? Mindenképpen bizonyítani kell valamit, mint az oviban? Annyira nevetségesek vagytok.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 12:11
Előzmény: #2571  McDee
#2573
Megfogtál. :)
Én piaci adatokért fizetek, de ezek költségét is le tudom kereskedni.
Nálam 0 a fee.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 21. 12:12
Előzmény: #2570  emerald
#2574
küldtem...
pitcairn2 2015. 11. 21. 12:22
Előzmény: #2572  return.value
#2575
na ja, ebben igazad van

fogalmam sincsen, hogy mennyit lódít, vagy nem lódít Kisvuk, de az ellene folytatott "kereszteshadjárat" is a bohózat kategóriában van...

eddig én kb. annyit láttam ebből, hogy Kisvuk általában fizikai arany és aranybányarészvény vásárlásra buzdított egy masszív korrekció után

mi a fene ebben a kivetni való?!

nagyon meggyőzően lehet érvelni amellett, hogy ez jó befektetés lesz...

PS.: a tegnap be-paste-elt tőkeáttételes javaslata már inkább necces volt, de az is csak a tőkeáttétel-függőknek volt címezve...

(legalábbis nekem ennyi jött le a tegnap beillesztett szövegből...)
pitcairn2 2015. 11. 21. 12:25
Előzmény: #2572  return.value
#2576
bezzeg azzal nincsen baja a kedves ellentábornak ha az ingatlan vagy a részvény topic kapcsán megy ezerrel a szédítés...
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 12:30
Előzmény: #2572  return.value
#2577
A pf-en nincsenek "saját játszóterek". Ez egy nyílt közösségi tér.

Ahogy vuki másfél éve rárontott a baromságaival a másik topikra, ide is írhat bárki szabadon.

Üdvözlettel,

"a bugaci tőzsdeklub tagjai"

link

))

Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 12:38
Előzmény: #2571  McDee
#2578
Nalunk peldaul 20AUD/ho....
De arra mar nem emlekszem hogy miert is...
Viszont az teny hogyha a kereskedeseid koltsegei ezt meghaladjak akkor ezt nem kell kifizetni....
Viszont, nem art figyelembe venni kisebb 10000$-os szamlaknal a havi 10 vagy 20$-os koltseget mert az 1 evben 120-240$...
Ha pedig valaki kisebb szamlaval kezd es nem tul aktiv stratit folytat akkor ez 1 felesleges 1,2-2,4%-os koltseg....
Szoval 1 BH stratinal es 10000$-os szamlanal nem biztos hogy szukseg van IB szamlara....
( a szamla nyitas egyebkent / ceges/. 1 borzalom naluk)
Viszont nemzetkozi piacokon ok a legkoltseg hatekonyabbak, aktiv kereskedok szamara...
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 13:15
Előzmény: #2575  pitcairn2
#2579
Szia,

kepzelheted azzal toltom az idomet masfel eve csak a pf-n, hogy 1 online forumon ahol nagy valoszinuseggel az olvasok 90%-99%-val soha nem fogok szemelyesen talalkozni, eladjak 1 olyan meset hogy en "Californiaba elek es ez es ez vagyok"...
jo sok hasznom van belole...

persze lehet, hogy azert irok a befektetesekkel, kereskedesekkel kapcsolatos gazdasagi forumra, mert piciket unatkozom a piacokat bamulva idonkent ill. mivel ez a hobbim es az eletem legnagyobb reszet ez tolti ki...(raadasul a magyar nyelvet gyakorlom, bar elnezest ugy nez ki eleg rosszul,de legalabb rajtam nem mosolyognak az utcan mint 1-2 emberen akik 1-2 eve jottek es mar torik a magyart errefele...
;)

raadasul nem csak magyar nyelvu gazdasagi forumokon ill. kereskedesi kozossegekben veszek reszt..., mint ahogy ezt rajtam kivul meg sokan teszik....

nem csak arany, "(bitcoinra is)"; de fizikai ezust vasarlasra is buzditok mindenkit, bar megertem, hogy mo-on erre kulon afa van...de lehet utazni eu-n belul, es talan az ireknel nem kell ra afat fizetni...(csak 1 gondolat)
Sot a fizikai nemesfemeken kivul tapasztaltabb kereskedoknek aranybanyasz rv-ket esetleg etf-ket is ajanlottam es tovabbra is ajanlok,mert szerintem ezekben a legjobb a hozam/kockazat arany...

nem tartom magam goldbug-nak es leirtam mar tobbszor, hogy egeszen veletlenul az 1.-ik mechanikus strategiam miatt sodrodtam a nemesfem banyaszat ill. szektor fele...

hozzam sokkal kozelebb all a momentum alapu kereskedes ill. befektetes...

Tobb strategiam fut, tobb szamlan...cash,margin, MT4 ill. CFD szamlakon is...es nem csak maganszemelykent, nem csak sajat magamnak hanem masok ill. mas jogi szemelyek szamara is kereskedem ... ettol viszont nem vagyok se jobb se rosszabb ember es attol se hogy hol szulettem ill. hogy eppen hol elek...

Talan nem az a fontos hogy valaki Bp-rol az 5.,19.-dik keruletbol, Vacrol vagy Timbuktu-bol ir.....

Nem az en velemenyem, minden konzervativ portfolio resze~10%nyi arany ill. nemesfem...
es ha valaki felti a jelenlegi egzisztenciajat ill. eletszinvonalat akkor 20%-os nemesfem arany sem szamit tulsagosan konzervativnak....

mielott pedig eltenem magam holnapra ajanlanek 1 kis videot
(nekem ilyen emberek a peldakepeim):

link

(halkan megjegyeznem talan erdekes lehet az interju idopontja!!!)
;)

Legyen szep hetvegetek!
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 13:22
Törölt hozzászólás
#2580
return.value
return.value 2015. 11. 21. 14:52
Előzmény: #2577  Törölt felhasználó
#2581
Teljesen igazad van, ez egy nyilvános fórum.

Egyszerűen csak nem értem, hogy minek koslatni valaki után, hogy "jól megmondjuk" neki?! Szerintem tök korrekt volt, hogy Kisvuk nem offolta tovább az Arany & ezüst topicot, hanem nyitott egy újat. Erre ugyanazok az emberek, akik miatt már értelmetlen volt az előző topicot olvasni, jöttek utána és folytatták a basztatását. Tényleg csak azt nem értem, hogy miért?
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 15:50
Törölt hozzászólás
#2582
pitcairn2 2015. 11. 21. 16:00
Előzmény: #2577  Törölt felhasználó
#2583
"Ahogy vuki másfél éve rárontott a baromságaival a másik topikra, ide is írhat bárki szabadon. "

azaz

nem 2011 augusztusa, vagy 2013 februárja óta "hülyíti" itt a népet, hanem cirka 2014 májusa óta

speciel a HUF-ban denominált aranyárak azóta 5-10%-al __magasabbra__ mentek szóval nem igazán értem, hogy kit bas@ztak itt át...

2 year gold price in HUF 6 oz
link

pitcairn2 2015. 11. 21. 16:06
Előzmény: #2579  Törölt felhasználó
#2584
külföldre szakad magyar esetében teljesen hihetőnek találom a "grafomániát", a kereskedésről folytatott polémiáitokhoz pedig nem tudok hozzászólni, mivel sohasem érdekelt igazán a rövidtávú kereskedés

Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 16:07
Előzmény: #2571  McDee
#2585
link
inaktivitási díj: 10 usd, de a commissiont levonják.így nem nehéz elérni a 0-t.(vagy 100.000$-nál nagyobb szla. esetén elengedi az ib.

link
market data fee: 10usd/hó, de ha eléred a havi 30usd commissiont, akkor 0.
pitcairn2 2015. 11. 21. 16:13
Előzmény: #2577  Törölt felhasználó
#2586
sőt ha jól látom a "vuki" "ámokfutásának" az első 8 hónapja alatt közel 30%-os rali volt a HUF-ban denominált aranyárakban...

link

talán ettől rágtatok be? :)
emerald 2015. 11. 21. 16:23
Előzmény: #2585  Törölt felhasználó
#2587
Ezeket is jó tudni.

Lehet fellettébb egyszerű a kérdésem, de hogyan tudnék megismerkedni a kereskedési felülettel?
Nem láttam h demót lehetne letölteni.
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 16:29
Előzmény: #2587  emerald
#2588
az IB-nél nincs ingyenes demo. csak ha nyitsz egy éles számlát, akkor tudsz demózni.
link
a TWS-t szokni kell:)
viszont rengeteg beállítási lehetőség van, részletesen, az igényeidnek megfelelően testre lehet szabni.
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 16:39
Előzmény: #2586  pitcairn2
#2589
ööööö..nem emlékszem pontosan, hol mikor írta, hogy huf-ért vegyünk aranyat (ettől még írhatta persze).
és milyen rali volt nok-ban, cny-ben,idr-ben, isk-ban,php-ben,thb-ben, twd-ben?:))))
utólag mindenki annyira de annyira okos;)
most,2015.11.21-én Te mit javasolsz, milyen devizában vegyek pl. aranyat? milyen időtávra? mi legyen a célár, ahol eladom és mi a stop, ahol levágom a veszteséget.
enélkül a néhány adat nélkül minden ajánlás komolytalan szócséplés, vélemény, ami olyan, mint a se...lyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikra.

más:
"sőt ha jól látom a "vuki" "ámokfutásának" az első 8 hónapja alatt közel 30%-os rali volt a HUF-ban denominált aranyárakban..."

vki első hsz-e 2014.04. elejéről:
"Udvozletem mindenkinek!

Ha valakit tenyleg erdekel, nem aranyat kell venni, hanem aranybanyak reszvenyeit!!!

Tudom sokan fuggok a tokeatteteltol, nekik orvosagkent UGL (proshares ETF-et ajanlanam), itt aranylag olcson meguszhatod amit a napon tuli pozira kellene fizetned, ha esetleg nincs elegendo municio a normalis kereskedeshez.

A fibonacci rajongoknak udvozletemet kuldom igy Husvethoz kozeledve, mert Fibonaccinak illetve fibonacci szinteknek kb. annyi kozeve van nyereseges kereskedeshez mint a husveti nyuszinak a piros tojashoz.

Shortosoknak meg csak annyit uzzenek, hogy nehez lenne rosszabb celpontot talalni, mint az arany.
Messze van meg az eves minimum!!!

a találati arányt meg mindenki döntse el:link
link
link

én pl. semmitől nem rágtam be.azt viszont engedje már meg minden fanatikus, h felhívjam a figyelmet annak a stratégiának(?) a veszélyeire, amit emberünk itt évek óta ajánlgat.
akinek nem tetszik, az átugorja, nem vagyok sem én, sem senki kötelező olvasmány;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 16:40
Előzmény: #2585  Törölt felhasználó
#2590
na, hogy pont ezt a hsz-t melyik hülye minuszolta le:)))))))))))
pitcairn2 2015. 11. 21. 16:55
Előzmény: #2589  Törölt felhasználó
#2591
Magyarországon forinttal fizetünk nemde?

innentől kezdve tárgytalan az általad tolt bullshit...
emerald 2015. 11. 21. 16:58
Előzmény: #2586  pitcairn2
#2592
Azért mielőtt szentté avatnád jó lenne ha visszaolvasnál a másik topikban.

Én személy szerint vettem aranyat januárban amit tül korán zártam.
De vettem bányászokat 2013 december 30-án és januárban.
Visszakereshető!!!
Majd zártam a bányászokat majdnem a csúcson. Hozott több mint 25%-ot, és nem ez volt az első kereskedésem velük.

Aztán jött vuki áprilisban h venni kell a bányászokat, mert neki dobja a gép a kótéslistákat január óta. A mit tom én ki cégek meg befektető alapok is veszik.
Valószínű egy oldalt nem olvasott vissza.

En jeleztem h szerintem nem most kell venni, a következő mélypont nyáron lesz. Ennek ellenére csak nyomta a szóvegét h Ő most vett(a csúcson, és hidd el nem forintban vette-szóval ne keverjük már a szezont a fazonnal)
link
A tőzsdén tudod nem forintban jegyzik az árfolyamot 😀
Még pomperj is megjegyezte h legalább fedező shortot kössön rá mert minuszba fog menni.
Elmondta h próbálja nekem elmagyarázni, de nem tehet róla h én ezt nem értem meg. Igen nem értettem meg h miért jó az valakinek ha csúcson vett és hagyja -25%ba menni a pozicióját.
Nos olyan hülye vagyok h ezt azóta sem értem.
Írta is h nem kéne tőzsdéznem ha nem birok ki egy 30%-os veszteséget.

Nos így ment a kommunikáció, szerinte vennem kéne, én meg mondtam nem majd nyáron. Addig kivárok.
Felraktam a kitco grafikonját tavasszal h az utóbbi tíz évben tízből kilencszer bejött ez a nyári mélypont. Ami után álltalában szeptemberre el is éri a felpattanás csúcsát.

Hát az itt írók 95%-a cfd számlát használ, ami lehet nem jó, de tény h azon is lehetséges nyereséget termelni.
Nos az első fizikai ezüstjét 2014nyarán vette, meg is köszönte nekem privátban h sokat tanult tőlem az ezüsttel kapcsolatban.
Ettől fúggetlen folyamatosan kioktatott, hülyének nézett és elmondta h mindent rosszul csinálok.

De elfogadom h Te és mások szerint pont jól csinálja amit csinál.
Ám erről engem nem fogsz tudni meggyőzni.

Ami a forintosítot arany rallyt illeti, igen valóban. Az pedig aki a 200ft-ért vett dollárt az meg kb 45%-ot keresett.
De aki a 280ft-os eurót vette meg az is plusz 10%-ba van.
😉

Nézd én amióta írok a pf-en mindig azt mondtam h van egy téli év végi és jellemzően egy nyári mélypont. Ennek nincs köze a tőzsdei ismereteimhez, de az elmúlt több mint tíz évben ezt tapasztaltam.
Jelenleg arra tippelnék h decemberben esetleg két ünnepközt, ill. január elején láthatunk egy mélypontot.

Törölt felhasználó 2015. 11. 21. 17:03
Törölt hozzászólás
#2593
pitcairn2 2015. 11. 21. 17:03
Előzmény: #2589  Törölt felhasználó
#2594
2014. 04. 04.

1 uncia arany = 291 ezer HUF

link

link

2015.11.21.

1 uncia arany = 314 ezer HUF

link

8%-al vagyunk magasabban mint 2014.04.04.-én...

emerald 2015. 11. 21. 17:06
Előzmény: #2588  Törölt felhasználó
#2595
Á köszi!
Akkor rendben.
A lényeg h mielőtt egy "félrebökéssel" sok pénzt vesztenék, ki tudom ismerni a rendszert. 😀
pitcairn2 2015. 11. 21. 17:06
Előzmény: #2589  Törölt felhasználó
#2596
2015 januári "lokális" csúcs - HUF-ban - cirka 22%-al múlta felül a 2014.04.04-ei HUF-ban denominált aranyárfolyamot...
pitcairn2 2015. 11. 21. 17:08
Előzmény: #2592  emerald
#2597
a fene se avatja szentté, de akinek egy csöpp esze van az tudja, hogy ez rövidtávon felettébb veszélyes üzem...
pitcairn2 2015. 11. 21. 17:10
Előzmény: #2592  emerald
#2598
"Ő most vett(a csúcson, és hidd el nem forintban vette-szóval ne keverjük már a szezont a fazonnal) "

1. 2015 januárja finoman fogalmazva __fényévekre volt__ a 2011 augusztusi csúcstól
2. ha magyar vagy - nekem vmi olyan jött le, hogy az - akkor téged még akkor is a HUF-ban denominált változás érdekel, ha USD-ben vásárolsz...

persze ha tőkeáttétellel játszol akkor más a helyzet, de az szerintem úgy alapból nem ajánlott...

emerald 2015. 11. 21. 17:14
Előzmény: #2594  pitcairn2
#2599
Ezt úgy hívják forint romlás!

Persze én nem értek a tőzsdéhez, alapot se kezelek, sőt aranykereskedő sem vagyok mint szerintem Te.

Mert ezt az egyszerű összefüggést csak egy neves(nem írom le ki, mert kizárat) aranykereskedő nem akarta megérteni, mivell sokkal jobban hangzik az, h az arany volt a tavalyi év legjobb befektetése, mivel 20% emelkedett.

emerald 2015. 11. 21. 17:20
Előzmény: #2598  pitcairn2
#2600
Én értelek, de a kommunikáció a tőzsdei kereskedésről és az aranybányász részvényekről szólt anno.

Azt is forintban vettem persze, mert abban volt a számlám, de a dollárban mért árfolyam elmozdulásra spekuláltam.
Meg ő is!!!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók