Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2015. 11. 19. 20:56
Előzmény: #2536  Tazsomaru
#2540
tömbaranyra felvett záloghitelnél szerintem max annyit kockáztatsz, hogy a tömbarany nemfizetés esetén a hitelnyújtó birtokába kerül oszt kész...

a kamatszint nagyobb mennyiség esetében pedig valószínűleg egyéni tárgyalás eredményeképpen alakul ki

egészen más lehet a szitu akkor ha 100 gramm aranyat használsz fedezetként mintha 100 kilóval teszed ugyanezt

kis hazánkban is próbálkoztak egyébként már ilyennel, ott max 9%-os THM-ben és eurohitelben gondolkodtak

link

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 19. 20:54
Előzmény: #2538  pitcairn2
#2539
Te hol adod bérbe az arany, ezüst befektetéseidet?
milyen hozamokat érsz el velük?
Esetleg én is bérbe tudnám ott adni?
pitcairn2 2015. 11. 19. 20:48
Előzmény: #2536  Tazsomaru
#2538
az LBMA-n játszó "nagykutyák" amíg a LIBOR ráta magasabb volt a GOFO rátánál a swap-ügyleteik révén jóformán __kockázatmentesen__ tettek szert arbitrázsnyereségre...

pl. az itteni példában évi 5%-os nyereségre...

link

Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 20:47
Előzmény: #2524  pitcairn2
#2537
Nem tartom tul okos dolognak a klasszikus ertelemben vett arany berbeadast....
meg akkor sem ha ezt a jegybankok es befektetesi bankok nagy szeretettel csinaljak...
abban igazad van, hogy elmeletileg (sokan azt hiszok gyakorlatilag is kockazat mentesen) kerulnek kamatkulonbozethez...,de a problema ott van hogy az arany pozik hataridos ill. derrivativ pozikkal vannak fedezve...
lasd. Osztrak Jegybank esete (nekem nem eleg jo a nemetem de akinek az az utana nezhet az interneten) hogy az osztrak jegybanknak az angoloknal tarolt aranytartalekait, mar nem emlekszem pontosan, hogy az angol jegybank vagy mas befektetesi bank ill. custodian a nagy reszet kiadta berbe...
(magyarul az osztrak jegybank aranytartalekat kiadtak berbe, hogy extra hozamot erjenek el es csak talan 40%-nyi fizikai arany volt a voltokban, a tobbit fedeztek hataridos piacon ha minden igaz)

az ilyen dolgokkal csak az a baj, hogy tul sok jegybank es investmentbank jatsza ezt....

(korabban errol is tedtem fel videot , visszakeresheto):

link

es a comexen kozel 300:1-hez volt legutoljara a szallitasra alkalmas arany...
na most kepzelheted, ha egyszer kidol ez a bili...(sot lehet hogy ezert kellett a FED-nek 0,6T-ert menteni valakit szept.30-an) ugye voltak korabban 1-2 helyen 4Trillios derrivativ pozik a nemesfemekben (10-15%-os emelkedes pedig eppen 0,6T$)...
;)
persze ez csak speki,de lattuk mi tortenik ha tobbet adnak el 1 dologbol mint letezik...es akkor az arany nem 2000-2500-ra hanem akar 5000-10000-re is felszurhat, ha nem lesz eleg arany hogy kielegitse a shortosokat...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 19. 20:42
Előzmény: #2533  Törölt felhasználó
#2536
Nem áll szándékomban tönkre tenni egyik topicot sem. A véleményemet írom le az arany vásárlásról, kockázatairól, esetleg más befektetésekről. Nem vagyok profi. Bármikor fenn áll a lehetősége, hogy tévedek. A személyeskedéseidre (bugac, stb) csak ritkán reagálok.
....
Tehát akkor úgy lehet az arannyal hozamot elérni, hogy hitelt veszek fel rá (amit ugye a bérbe adott ingatlanjaimra is megtehetném kedvező feltételekkel, hogy a bérleti díj mellett még plusz hozamokat érjek el), és ebből a hitelből további tőzsdei spekulációkba vágjak bele?
most csak az a kérdés merült fel bennem, hogy miből fizetem vissza a hitel részleteit, ha belefutok egy 10-20%-os DD-be? itt elég csúnya kockázatok vannak. Ingatlannál még megértem. A havi bérleti díjból kifizetném a havi részletet, de neked ha nem működik a stratégiád viszik az aranyat meg az ezüstöt is.
....
Biztos ami biztos alapon, a bankomban megkérdeztem, hogy ha a befektetési aranyamat náluk helyezném el mennyi kamatot fizetnének, azaz mennyi hozamot tudok elérni velük. Azok az ostobák azt mondták, hogy semennyit. Nekem kellene fizetni, hogy náluk tartom. Na most erről mi a véleményetek. Jól becsaptak volna mi?
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 17:48
#2535
"Gold Leasing: The Case Of The Disappearing Gold"

link

:ÐÐ

Don't fight the Fed. You can't fight the Fed...

))
pitcairn2 2015. 11. 19. 16:59
Előzmény: #2532  Törölt felhasználó
#2534
egyéni elbírálás alapján valószínűleg még a magyar bankokban is van ilyen, elvégre a nyáron kirobbant aranybotrányban vidéki takarékszövetkezet is volt a károsultak között

"Hamis aranytömböket adott biztosítékként a Kézizálog Zrt. tulajdonosa több magyar milliárdosnak és pénzintézetnek ...........Úgy tudjuk, hogy az egyik vidéki pénzintézet 600 millió forint kölcsönét sirathatja"

Kitört az aranyhamisítási botrány Magyarországon (frissített)
link

Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 16:59
Előzmény: #2531  tberki
#2533
nem artana figyelmesen olvasni!!!
(2-szorra irtam le, bar most piciket tobb infova)

Egyebkent a zsarolas a vilag ezen a reszen nem mukodik...
Bugacon lehet....(ez nem neked szolt!), hanem Tazsomaru-nak,daxlisgyuszinak....

Persze mivel ok reszei a nagy egesznek ezert lehet tonkretenni a forumot,de a sajat tudasat ne aggodj nem fogja veled megosztani...
kozben olyanokat provokal aki hozzatesznek a forumhoz...

Ez volt az utolso, egyebkent mar bannom hogy megosztottam olyan emberekkel akik hazug es alatomosnak neveznek...
Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 16:21
Előzmény: #2530  pitcairn2
#2532
Szia,

Nem csak Indiaban,de a vilag tobb orszagaban....
Itt au-ban atlagosan 3,5-4%-al,de nehany esetben ez akar 4,5-5,5% is lehet olcsobban hitelhez jutni ha megfelelo nemesem fedezettel rendelkezik az ember...
(es a nemesfemeket meg le szallitani sem kell, csak nyilatkozni kell, hogy senki es semmi masnak nincs felette rendelkezesi joga ), szoval tobbszorosen nem tudsz hitelt felvenni ra hivatalosan...
(nem hivatalos reszrol nem tudok nyilatkozni, bar nem nehez kitalalni, hogyan is mukodhet) ill. hogy milyen koltsegeket von maga utan....

En peldaul 3,34%-ra kaptam az osszes koltseget belleszamitva, es a penzen 1 olyan strategua fut aminek atlagosan 14% felett van a hozama..{bar ez csak teszteles};( a strategia 20nap alatt jelenleg 1,41%-os hozamot produkal,de nem tudom megmondani, hogy peldaul junius 30-ig milyen hozamot fog elerni....
;)

u.i.: Bugaci p... stilusra ki az a naiv ember aki elvarja hogy segitsek...
tberki 2015. 11. 19. 16:16
Előzmény: #2518  Törölt felhasználó
#2531
szerintem a felvetesedre teljesen korrekt es konkretan megvalaszolhato kerdeseket kaptal, nem Volt benne semmi serto. Miert kezdtel el egybol masrol beszelni?
pitcairn2 2015. 11. 19. 15:54
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2530
Kezdem érteni, hogy miért van minimális érdeklődés az indiai kormány „gold bond scheme” programja kapcsán...

Indiában aranyfedezettel sokkal OLCSÓBBAN jutsz hitelhez, mint normál úton…

Azaz itt is igen szép ARBITRÁZS- lehetőség van…

„GOLD LOANS ARE ABOUT 5 PER CENT CHEAPER than regular bank loans and require less documentation to complete, Mr Pillai said.”

„Demand for cash loans using gold as collateral - a regular banking service in India offered at thousands of branches - is exploding at 37 per cent per year, according to HDFC Bank.”

Soaring gold price fuels Indian loans
link

pitcairn2 2015. 11. 19. 15:47
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2529
2011 februárjában indította a JP Morgan a kapcsolódó szolgáltatását
pitcairn2 2015. 11. 19. 15:43
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2528
hű de érdekes, hogy néhány hónap múlva volt a "lokális" csúcs...

"J.P. Morgan Chase & Co. said it will ALLOW CLIENTS TO USE THE METAL AS COLLATERAL in some transactions. For example, a hedge fund wanting to borrow money for a short period can PUT UP GOLD AS COLLATERAL AND USE THE BORROWINGS TO INVEST ELSEWHERE, BETTING ON MAKING A BETTER RETURN. Typically, banks accept only Treasury bonds and stocks in such agreements."

J.P. Morgan Will Accept Gold as Type of Collateral
link

mindenesetre ez nem változtat a lényegen, azaz azon, hogy az arany esetében ARBITRÁZSLEHETŐSÉGRE lehet szert tenni mivel ez a LEGLIKVIDEBB fedezet a nemzetközi pénzpiacon...
pitcairn2 2015. 11. 19. 15:36
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2527
de lehet, hogy nemcsak nagybefektetők tudtak profitálni a GOFO LIBOR arbitrázslehetőségből

pl. mintha a JP Morgan-nél is lenne ilyen szolgáltatás...

"Once the GOLD is delivered, it is reflected in the client’s books and records and can be used as COLLATERAL in a variety of transactions"

Golden opportunities - JP Morgan Chase
link

pitcairn2 2015. 11. 19. 15:27
Előzmény: #2433  Tazsomaru
#2526
"szerintem Tamás biztos tud valami lehetőséget, különben minek írna ilyet?
ez a bérbeadási lehetőség fontos, mert ugye a befektetésünk nyereségét az osztalék és az árfolyam nyereség adja. az árfolyam nyereség függ a profit termelő képességtől (amit én idáig úgy tudtam, hogy aranynál 0) és a piaci hangulattól. véleményem szerint az nem volna kedvező, ha a befektetésem csak a piac hangulatán múlna."

nos tetszik nem tetszik a nagybefektetők esetében mindenképpen kalkulálnod kell a GOFO LIBOR arbitrázs lehetőséggel, ugyanis ők évtizedek óta használják ezt a londoni LBMA-n keresztül

a kisbefektetők kapcsán pedig végre reagálhatnál az indiai gold bond scheme-re is (ott az arany betéted fejében évi 2,75% kamatot kapsz)

persze az indiaik meglehetősen gyanakvóak ezzel kapcsolatban az első héten mindössze 400 kg aranyat helyeztek el a jegybanknál

ilyen ütemben kb. 10 ezer évig tartana az indiai aranykészletek monetizálása
pitcairn2 2015. 11. 19. 15:14
Előzmény: #2523  Törölt felhasználó
#2525
a negatív GOFO ráta a múltban általában masszív bikapiacot jelentett az aranynak...

(elvégre ebben az esetben nem éri meg az aranytulajdonosoknak a swap-ügylet…)

pl. 2000-ben és 2008-ban volt negatív a GOFO...

miért szüntette be 2015 január 30-án az LBMA a GOFO ráta publikálását?!

erre még 2008-ban sem került sor...
pitcairn2 2015. 11. 19. 14:58
Előzmény: #2523  Törölt felhasználó
#2524
Ez itt a lényeg…

„The Gold Forward Offered Rate (GOFO) is the rate that is used for gold/U.S. dollar swap transactions. That is, IF YOU OWN GOLD and you need to borrow dollars, you can use your gold as collateral and pay A MUCH SMALLER RATE OF INTEREST TO BORROW THE CASH THAN OTHERWISE. This is a ___COMMON TRANSACTION___ in London and the GOFO rate is published daily by the LBMA (London Bullion Marketing Association): LBMA GOFO rates.”

Azaz, ha a LIBOR a GOFO ráta fölött van, akkor (elméletileg) KOCKÁZATMENTESEN tehetsz szert arbitrázsnyereségre, mi több a tárolással és a biztosítással járó költségektől is megszabadulsz…

És ami felettébb érdekes, hogy a GOFO ráta kapcsán az LBMA ez év januárjában beszüntette az adatszolgáltatást…

link

gondolom kellemetlen volt, hogy egyre inkább negatív tartományban volt a GOFO ráta…

Törölt felhasználó 2015. 11. 19. 13:37
Előzmény: #2518  Törölt felhasználó
#2523
előzmény (#2425: Kisvuk) | válasz erre | Tegnap, 07:55

ez az arany bérbeadás azért szerintem többeket is érdekelhet itt a fórumon.
visszakerestem, de semmit nem találtam róla.
kinek adod bérbe az arany és ezüst lapokat?
én kitől bérelhetek?
belinkelhetnél erről valamit.
esetleg egy link a bérleti díjakról, kamatokról?
mit csinál vele az aki bérli?
biztonságban van nála?
az SPDR miért nem adja bérbe a birtokában lévő fizikai aranyat? ha bérbe adja miért nem fizet osztalékot a GLD?
neked milyen hozamot sikerült elérned fizikai nemesfémek bérbeadásából?
hol hasonlíthatok össze ilyen hozamokat?
előre is köszönöm!

Tazsomaru

:)
pitcairn2 2015. 11. 19. 10:58
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2522
5% éves hozamot ért el a bank az alábbi példában azzal, hogy átmenetileg pénzre cserélte az aranyát...

(a dollárjelek miatt elég rosszul jött át a belinkelt rész...)
pitcairn2 2015. 11. 19. 10:55
Előzmény: #2515  Törölt felhasználó
#2521
szvsz a buli lényege a következő:

a bank be tudja fektetni - mondjuk bankbetétbe - az arany fejében kapott összeget

ihol lenne egy példa:

"GLR stands for Gold Lease Rate; in fact, it is the derived rate. GLR is defined as: GLR = LIBOR - GOFO.

Let's use example explain the relationship of the three rates. Supposing the current situation is as below:
GOFO: 1%
LIBOR: 6%
GLR = LIBOR - GOFO = 5%
And the gold price: $1200 per oz

Now the transaction is between bank A and bank B. The bank B holds 100 oz of gold, and enters a swap with bank A. Therefore, the bank B receives $120,000, and bank A get 100 oz of gold. As the transaction expires, bank B has to pay $121,200 to redeem its gold. Since bank B invests $120,000 in the market and get the LIBOR rate that the total amount is 127,200. Therefore, bank B gets the net profit is $6,000 that equals the lease rate (GLR) multiply by the gold value at that time. Of course, the lease rate may be negative that means the bank B loss money."

link

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek