Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2015. 11. 04. 14:58
Előzmény: #2210  pomperj
#2220
Nekem laikusként úgy tűnik, hogy emelkednek az indexek, mert mostanság ilyen a hangulat, jöttek jó gyorsjelentések, + várják a kamatemelést, ezért dollár erősödik. Az indexek és dollár erősödése miatt csökken az arany árfolyama. De a réz sem áll valami jól, pedig az más kategória.
Azt nem tudom, mennyire megalapozott az olajár enyhe növekedése, de legalább már nem esik annyira, mint az arany.
pomperj
pomperj 2015. 11. 04. 14:57
Előzmény: #2216  Törölt felhasználó
#2219
A PSX nekem kicsi, nem figyelem.

De Newfield NFX nalam is figyelolistan van. Es az Olaj forumban is irtam rola, hogy a jobbak koze sorolom a gaztermelok kozott.

Egyreszt, mert a 4.5Mrd capitalizaciohoz kepest a 2.5Mrd hitel a mufajukban alacsony es 190M az eves kamatteher.

Masreszt, mert 2015-re ugyan csak 1.0 koruli E varhato (tavaly 1.7 volt), de legalabb erosen pozitiv.

Harmadreszt, mert novelni tudja a volument es ettol javul az arbevet-strukturaja; es ugyan 1.4Mrd a capital budzse iden, de azt is kibirja. Az alacsony gaz arak ellenere. Igaz, jovore fele csokkentik, ha muszaj.

Negyedszer, mert a banki forgohitel keretuket 1.4Mrd-rol 1.8Mrd ra emelte a bank; szoval ok tudhatjak, miert nem aggodnak. Es persze, a B+ kotvenypiaci minosites is atlag-feletti.

Ha 2016-ra bejon a szerintem szereny E= 1.30 varakozas, akkor az NFX emelkedhet szepen. Ha meg gaz ara eleri a 3.0 szintet jovore (erosen valoszinu), akkor NFX igen szep elem lesz egy portfolioban.

pomperj
pomperj 2015. 11. 04. 14:31
Előzmény: #2215  Törölt felhasználó
#2218
Az a chart azt mondja: Addj el, de most rogton!
pitcairn2 2015. 11. 04. 14:13
Előzmény: #2215  Törölt felhasználó
#2217
bankár barátaink most bitcoin-ba szeretnék terelni a népet:)

Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 12:31
Előzmény: #2210  pomperj
#2216
szerintem erdemes lesz figyelni nem csak a comex raktaraiban levo szallitasra rendelkezesre allo keszletekre,de a shanghaji tarolok keszletei is erdekesek lehetnek...
decemberben szoktak a legnagyobb aranyban kerni a szallitast.

mas,

kivancsi lennek a velemenyedre az NFX ill. PSX-el kapcsolatban..., mert tudom ott vagy elege az olaj es gaz temaban...

elore is koszi,

legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 12:25
Előzmény: #2212  tberki
#2215
Igazad van...vagy meg sincs, mert kivancsi lennek, hogy ebben a hsz-ban ill. amire en irtam ezt mennyi informacio volt????
ill. hany hsz-t irtal ebben a forumban ami erteket informaciot hordozott...

es igazad van mert lassan nekem is a hsz-im lasan 60-80% felesleges szocsatarozasokra megy el...

persze en vagyok a h..-e hogy valaszoltam a hsz-ra...
es bocs igazad van, igerem tobbet nem teszem.

es hogy legyen valamicske informacio is:

a nap grafikonja:

link

pitcairn2 2015. 11. 04. 11:03
Előzmény: #2210  pomperj
#2214
persze akkor nagyon rossz adatok jöttek ki, most ki tudja, hogy mivel rukkolnak elő...
pitcairn2 2015. 11. 04. 11:03
Előzmény: #2210  pomperj
#2213
nem a pénteki USA munkaerő-piaci statisztika lesz a lényeg?

a múltkor is azután robbant fel az aranyár
tberki 2015. 11. 04. 11:01
Előzmény: #2211  Törölt felhasználó
#2212
Kedves Druszam, nem furcsa hogy megint ilyeneket irsz most eppen valaki masnak? Ertek en mindent de kicsit gondolkozz el ezen aztan pedig azon hogy ebben a hszben milyen hozzaadott ertek volt. Boldogga Tenne ha vegre visszaternenk szakmai dolgokhoz es nem egymassal foglalkoznak. Uff...
Törölt felhasználó 2015. 11. 04. 10:54
Előzmény: #2194  Törölt felhasználó
#2211
Nos, jo nehany vallasban, ertekrendszerben komoly bunnek szamit a valotlansag allitasa....
Egy egeszsegesen mukodo demokratikus jogrendszerrel megaldott allamban, valotlansag allitasa, ragalmazas (foleg ha ezt tudatosan teszik) szabalysertesnek ill. buncselekmenynek szamit; amiert kulonbozo szankciok alkalmazhatok.Jo nehany orszagban, ezekert penzbutetes ill. komolyabb akar szabadsagvesztest is kiszabhatnak ill. ha a ragalmazas anyagi kar okozassal jar, azt annak aki a szablysertest ill. a buncselekmenyt elkovette kotelezhetik, hogy teritse meg a masikfel karat....
jo nehany orszagban ha valaki ilyet tett es teljesitette a buntetest, soha tobbet nem vallalhat bizonyos poziciokat a kozszferaban....

Azt nem tudom hogy mi a helyzet mo-on, es azt se tudom mi folyik Bugacon ill. az ottani sarki kocsmakban, lehet hogy meg mindig 1-2 pofonnal oldjak meg ezeket a helyzeteket, esetleg neha elokerul a bicska....

A vilag abban a reszeben ahol en elek ezt torvenyes uton szoktak megoldani....

En joindulatuan arra a kovetkeztetesre jutottam hogy Taszomaru ill. Tadzsomaru (nicktol fuggetlenul), nem azert allit rolam valotlant mert ezzel kart akarna okozni, hanem mivel pontatlan, feluletes es bizonyos informaciok hianyaban nem megfelelo kovetkeztetest vont le....

Lenne viszont 1 aprocska kis javaslatom a szamara, nezzen mar utana, hogy hogyan kerulnek kiszamitasra, konyvelesre es az auditoknal a kulonbozo eszkozok befektetesi alapoknal es penzugyi intezmenyeknel....
Talan ez csak azert lenne erdekes mert nem szeretnem ha 1 nap kellemetlen meglepetes erne a SPY, TLT ill. az altala aktivan vagy pasziv portfoliojaban tartott ETF-eknel stb.stb. vagy mas elektronikusan kereskedett alapnal....

(nem akarok belemenni reszletesen, hogy az egyes diakhitelek es gepjarmu esetleg ingatlan hitelek es az ezekhez tartozo penzugyi termekek milyen erteken vannak a kulonbozo penzintezeteknel konyvelve, esetleg jo nehany kotveny...es a sort folytathatnank)....
Meg nem tartunk ott mint 2008 oszen amikor is jo nehany penzugyi intezmenynel a konyvekben szereplo 1$ mogott jo nehanyszor ~0,05$ (5cent piaci ertek allt)...

"Elég gazdag lehet itt valaki, hogy ilyet bevállal... "
(erkolcsi karnal tobbet nem tudnek meg ha akarnek sem kihozni ebbol...); mert 99,9%-os valoszinuseggel nem olvassak rajtam kivul a portfolio forumat a reszvenyesek ill. befektetok...

Nos a pluszok minuszok nezegetese teljesen felesleges...

amit viszont erdkesnek talaltam (persze lehet hogy rosszul ertelmezve vettem magamra):

(#2182) Re: Arany kilatasa a kovetkezo 4 honapra
Értékelés: +12
előzmény (#2131: Kisvuk) | válasz erre | hétfö, 20:38
Tomi, már a személyemmel kapcsolatban is hazudozol?
nem ismersz és nem is tudsz semmit rólam, amúgy meg leszarom, hogy mit gondolsz.
olyan dolgokat idézel, állítasz, amit én nem írtam. mindez azért mert rámutattam egy ferdítésedre?
alattomos egy alak vagy. alattomos egy alak vagy. "

Tehat en vagyok az alattomos sunyi alak....es en allitok valotlansagot...
es en toltom az idomet azzal, hogy masokat rossz szinben allitsak be....
majd hogy az igazamat bizonyitsam, kulonbozo hsz-bol ollozgatok majd ezeket screenshotok formajaban ill. grafikusan megjelenitem mindenfele megfelelo informacio nelkul...

Persze ezt meg lehet tenni mert a tobbseg ugy se olvas el bizonyos nickektol hsz-kat..., ettol fuggetlenul mondjuk nem tul szep dolog, foleg a pontatlan, feluletes informacikra epul amik azert lettek elferditve, hogy masokat rossz szinben allitsanak be.....

Ugye nem kell az idomet nekem is arra forditani, hogy ilyeneket linkeljek es hogy Tazsomaru ezt hanyszor tette ezt meg kulonbozo forumozokkal...

Persze van egyszerubb modja is megitelni a nikkeket:
eleg megnezni 1 hetet, esetleg honapot, hogy melyik nick mennyi informaciot masok szamara hasznalhato informaciot tett fel es milyen minosegut....
es hany hsz-t tett ami semmi masrol nem szol csak pusztitasrol es rombolasrol....

Nem vagyok biztos, hogy az ilyenfalyta viselkedesnek en vagyok az egyetlen, legnagyobb karosultja, talan a forum azon tagjai akik nem pusztitani es rombolni jonnek a forumra hanem megosztani es epiteni....

Reszemrol a tema ezek utan lezarva, bizonyos nikkek hsz-ra pedig mostantol nem reagalok, mert nem erik el azt a minimalis szintet, hogy ezzel foglalkozak...

Legyen szep heted!

u.i.: jo volt latni hogy ez nem csak engem zavart, mindenkeppen tiszteletre melto hogy killtal nyilvanosan a velemenyed mellett.
pomperj
pomperj 2015. 11. 04. 10:09
Előzmény: #2202  pomperj
#2210
Arany ma a kritikus 1120 szinten van. Ha innen tovabb esik es ketszer alatta zar, akkor a GLD piacon a bear valtozat lephet ervenybe, Lasd tegnapi chartok, mert leszakitja a 3 honapos support vonalat.

Egyelore azt gondolom, hogy USD erosodese tolja lefele arany arat, ahogy ilyenkor szokta. Es nem direct arrol van szo, hogy GLD kereslete esett, hanem az USD mandiner hatas miatt.

Ettol meg beindulhat a lancreakcio lefele. A COT report se nevezheto Bull kilatasunak.
Tibi0002 2015. 11. 04. 09:44
Előzmény: #2207  pitcairn2
#2209
Integetek mindenkinek a 288-as usdhuf szintekről! :)
pitcairn2 2015. 11. 04. 09:35
Előzmény: #2202  pomperj
#2208
persze rövidtávon jóformán minden megtörténhet, és az MNB-s emberkék nyilatkozatait se kell készpénznek venni:)
pitcairn2 2015. 11. 04. 09:32
Előzmény: #2202  pomperj
#2207
ez azonban bullish

Nagy Márton: további lazítás jön nem konvencionális eszközökkel
link

Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 17:06
Előzmény: #2205  pitcairn2
#2206
a wolfrám nem biztos, hogy ér majd annyit a visszaadáskor...

:ÐÐ))
pitcairn2 2015. 11. 03. 16:52
Előzmény: #2203  fxboy
#2205
HUF-ban speciel már két éve felfelé megy

2-year gold price in HUF/oz
link

fxboy
fxboy 2015. 11. 03. 16:35
Előzmény: #2203  fxboy
#2204
okt. 30. péntek 2015.
fxboy
fxboy 2015. 11. 03. 16:33
#2203
.... vs #2202 nov 3.

Valaki szóljon már, nem jól görbül a pásztorbot!

Igaz, hogy csak valószínűségeket, lehetőségeket csillant a manus,... de hát erre itt BugaCON Is képesek vagyunk.
Lehet föl és akkor bika, de lehet, hogy le és akkor az félhat. De az is igaz, hogy mi ezzel itt nem hivalkodunk, csak csendben sodródunk az árral. Mégegyszer: csendben, kioktaTÁS, lenézés, pampopgás nélkül.

Csak nyugi....
...egyszer biztosan megindul valamerre
:)

pomperj
pomperj 2015. 11. 03. 10:17
Előzmény: #2200  pitcairn2
#2202
Az arany mozgasa nem tetszik, nem eleg bull. Pedig szezonalisan a legjobb 4 honap elejen vagyunk, de GLD nem kepes eleg impulziv lenni.

Az arany eppen a support vonala fele tart. Az 1121 szint kornyeken van most a 3 honapos support. Ha azt leszakitja, a bull struktura negalodik.

link

De egyebkent se tetszik, amit most csinal. eddig lehetett 1-2, aztan i-ii subhullamnak szamozni, amit atvaltoztattam 1-2-3-4-(5) ED formava, es talan el is fogadhato.

De most megint zurosodik a bull struktura.
Szoval ujra ranezve a Julius ota tarto emelkedesre, es hogy az hogyan illesztheto be a hosszutvu strukturaba, talaltam egy uj szamozast.
link

es az bizony egy ujabb esest prognosztizal GLDnek, nagyjabol 1000 USD kornyekere. Ott van is support vonal.

Meg nem biztos, hogy ez lehet belole; de, ha leszakadna valamiert 1120-akkor viszont nincs mese: ez lep elo legvaloszinubb alternativava.
Törölt felhasználó 2015. 11. 03. 09:53
Előzmény: #2200  pitcairn2
#2201
az még csak egy megnyúlt 3-as volt 2011 októberétől kezdve... az 5-ös lesz az igazi "wall of worry".

)

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók