Topiknyitó: Portfolio 2013. 12. 16. 16:02

Rogán: a Kúria a bankok oldalára állt  

Ugrás a cikkhez
A legfőbb bírói fórum is a bankok oldalára állt - így értékelte Rogán Antal, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője sajtótájékoztatón a Kúriának a devizahitelek ügyében hozott határozatát. A Kúria hétfőn döntött arról, hogy a devizaalapú...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=193060
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szandokan 2013. 12. 16. 19:37
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
nézzük át együtt..
sorold hány bank vágta át az ügyfelét

utána azt sorold, hogy hány nemfizető ügyfél jutott egy bankra.
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 19:33
Előzmény: #37  szandokan
#39
Nem kell átesni a ló túloldalára..a bankok sem szentek.. sőt.. elég ha megnézzük a közelmúlt eseményeit világszinten!
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 19:30
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Mivel nincs precedens.. ezzel kapcsolatban jogegységi határozat csak úgy lehetne, hogy leírnák pontosan minek kellene benne lenni, és milyen formában (vagy vmi hasonló). Így a bíróságoknak már kvázi "könnyű" dolga lenne!
szandokan 2013. 12. 16. 19:29
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Ugyanmár.. ne féljél..

Aki felelősségteljes és megnézi, mit ír alá, azok lesznek a bankok jó ügyfelei.
Ez a sokkal jobb kimenet.

Ez kellett volna már régen is..
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 19:28
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
Ez eddig stimmt... de gondolom, azt is meg tudták volna állapítani (ha akarják)hogy ennek a "Márton" úrfinak igazsága van-e avagy sem! Nem értem mit akarnak az eu-s bíróságtól? Átlátható a szerződés, benne van-e minden avagy nem!Ehhez nem kell máshova menni, ahogy a többi ítélet miatt sem mentek máshova! Persze lehet rosszul látom!
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 19:25
#35
És ez miért jó a bankoknak? Ez volt az utolsó olyan generáció, akiknek hitelezni tudtak. A fiatalok már csak addig fognak nyújtózni, amíg a takarójuk ér. Hitel nélkül.

Marad a vállalati hitelezés, és a vállalati ingatlan értékesítés. Nekem, és szerintem a lakosság többségének erre a bohóckodásra nincs szüksége. Egy ilyen döntéstől pedig senki nem válik újra fizetőképessé.
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 19:24
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#34
Egyetértek. Nem semmi, hogy egy kormány, ami ugye az állam képviselője (és a végrehajtó hatalom) hergeli az embereket (most túl azon, hogy a gazdaság egyes szektorai ellen) az állam egyik alrendszere, az igazságszolgáltatás ellen. Döbbenetesen káros.
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 19:17
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
A Kúria JOGILAG döntött az ALAPOKRÓL. Mert ugye most már sokan - a politika, meg hitelperekben effektív érdekelt ügyvédek ámokfutásának hatására - már az alapokat is kétségbe akarták vonni.

A fogyasztóvédelmi szempontok, meg a korrekt, jövőbe mutató szigorú, de szakmai szabályozás, ami tényleg kellene, az nem a Kúria feladata. A kormányé lenne, de ők a politikának csak a bulvárüzengetés részében mesterek, pedig alkotniuk is kellene.

philosopher
philosopher 2013. 12. 16. 19:02
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#32
Az ilyen Rogán félékkel az a baj, nem lehet felelősségre vonni, bármit is mond. Ez a nyilatkozat szerintem nehezen felvállalható. Persze ha a Kúria mást dönt, akkor pedig nagyon bölcs emberek döntöttek a nép javára...
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 18:58
Előzmény: #21  szandokan
#31
Mellesleg h. Rogán tudhatná, hogy ez a vélemény sűlyosan sérti a hatalmi ágak szétválasztásának és a bírói függetlenségnek az elvét, tehát eleve alkotmáynellenes, és egy demokratikus országban az ezt nyilatkozó politikusnak el is kell tűnnie (hogy a jogi felelősségről ne is beszéljek).
Ami, persze, egy fideszes politikustól nem meglepő. Legfeljebb majd újra módosítják az alkotmányt, pl. a kormány átveszi a Kúria feladatkörét.
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 18:51
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
Ez még érdekes lehet!
"Nagy Márton szerint alapvetően közgazdasági és fogyasztóvédelmi szempontból a devizahiteleknél a szerződésekben a kamatokra és költségekre vonatkozó "ok-lista nem felel meg az átláthatóság követelményeinek"."
link
szandokan 2013. 12. 16. 18:42
#29
Annak azért örülök, hogy a Kúria döntése nyomán legalább nem fogják vegzálni a magyar svájci frankbetéteseket.(már aki itt maradt.)
Hogy nem is igazi az árfolyamnyereségük, hanem a bankok miatt van az egész.
:-))
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 18:39
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Basszus.. ezt úgy írod.. mint ha eddig nem ezt írtam volna!
szandokan 2013. 12. 16. 18:38
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
nana.. az öszödi beszéd már előbb ismert volt.
(Orbán elvtárs szájából hallottam még 2006 júliusában Erdélyben a szokásos bálványosi előadásában, hogy mi fog majd történni majd ősszel.)
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 18:37
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
Azt kell, hogy mondjam, ezek szerint minden pénzügyi ismerethiányod mellett, a józan eszed és értékítéleted a helyén van.
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 18:34
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
"Azért a Kúria előtt tiltakozók elég gyorsak voltak"

Mint az "elkeseredett", "átvert" emberek, akik miután délután nyilvánosságra került az Öszödi beszéd, 2-3 óra múlva már ott voltak tömegesen a tévészékház előtt molotov koktéllal a kezükben (gondolom, egy ilyen becsületes magyar hazafinál - mint akik ott elkeseredtek - mindig vana spájzban 1-2 üveg a kolbász mellett).
szandokan 2013. 12. 16. 18:32
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
ezt miért nekem írod ?
Én elengedem a tartozásodat, közben az se zavar, ha nem nekem tartozol..
(Ez lenne a message by Rogán)
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 18:32
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
Ha itt valaki a "jogtalan sarcok" ellen van, akkor az én vagyok. Mégis azt gondolom, hogy ez az "ítélet" (ami igazából nem mondott semmit, csak annyit, hogy ha érvénytelen is a szerződés néhány pontja, attól még a szerződés nem semmis) teljességgel felvállalható! Leírtam 100x.. árf bukta az adósé... pont. kamatemelésekről pedig még megy a vita... (még mindig azt mondom, hogy ott van mit keresni, és lesz is belőle adósoknak kedvező ítélet.. szvsz)
Törölt felhasználó 2013. 12. 16. 18:22
Előzmény: #21  szandokan
#22
Azért a Kúria előtt tiltakozók elég gyorsak voltak, akárcsak a Tóni, mintha erre a döntésre számítottak volna. Sajnálom őket, de kár hogy nem magyarázza el nekik senki minden egyes ilyen tiltakozáson, hogy miért tart ott a deviza árfolyama ahol van. Milyen összefüggés van az árfolyam és a kormány kiszámíthatatlan gazdaságpolitikája között,amire még rátesz a senkivel nem egyeztetünk mert mi mindent tudunk és felelőtlenül nyilatkozunk hülyeségeket csak hogy a választáson lehessen miről hazudni.
szandokan 2013. 12. 16. 18:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#21
Nana, Rogán Tóni nem ott kezdte.
Anno 1995 körül az MNB-ben volt pályakezdő, és ott egyből felvázolta, hogy ő ott ügyvezető igazgató lesz, ami oké, mint ambíció, rendben van.
De sajnos a 3 hónap próbaidő után közölték vele, hogy alkalmatlan - nem ért semmihez, ami igaz is szakmailag - ezért utána egy politikai alapítványhoz ment pénzt mosni, aztán rájött, hogy politikus még lehet belőle.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók