Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
evazeller
evazeller 2018. 07. 23. 20:53
Előzmény: #6079  Metwolf
#6080

ma újrarendezte, tehát a  napon belüli magasabb eladásom párosodott össze az napon belüli alacsonyabb vételemmel
mint mindig, kivéve a pénteket
de én ezzel egyetértek
ha valaki LOFO-val ad, akkor azt jelenti, az aznapi eladást alacsonyabb vétellel párosítja össze
nem lenne jó, ha a rendszer különbséget tenne, hogy előbb volt az eladás, aztán a vétel, vagy előbb volt a vétel, aztán az eladás, ha napon belül történik, ez a lényege a LOFO-nak
Metwolf
Metwolf 2018. 07. 23. 20:20
Előzmény: #6076  evazeller
#6079
Ha jól értem akkor átálltak arra a rendszerre ami nap végén nem rendezi újra az adott nap ügyleteit. Erről dobhattak volna egy e-mailt mondjuk, csak hogy tudja a jó nép. Egyébként ha tényleg így van, akkor egyetértek vele. Korábban nekem sem a készletértékesítési elvekkel volt bajom, hanem a nap végi újrarendezés kavart össze-vissza mindent.
A gyakorlatban akkor most mi az igazság, nem rendezi újra nap végén?
evazeller
evazeller 2018. 07. 23. 19:43
Előzmény: #6077  evazeller
#6078
helyesbítés: 116-on adtam az est-et, visszakaptam 103.5-ön
evazeller
evazeller 2018. 07. 23. 19:42
Előzmény: #6076  evazeller
#6077
a vicces az, hogy ma is két papírt LOFO-val adtam, előbb 116-on az est-et, utána kaptam vissza 113.5-ön és ma jól alkalmazták az allokációt, azaz az eladáshoz hozzárendelték az alacsonyabb vételt
és a set rv-t adtam 254-en, visszakaptam 237-238-on, itt is helyes allokáció lett
szóval nem értem
egyik nap működik a LOFO-s eladás, másik nap nem
evazeller
evazeller 2018. 07. 23. 19:37
Előzmény: #6071  -bubu-
#6076

"Tisztelt ............Éva!Társaságunk a készletértékelési elveket kizárólag azért építette kereskedési rendszere funkcionalitási egységébe, mert Ügyfelei kifejezetten igényelték annak létrehozását. A készletértékelési elvek használata mindösszesen egy, az Ügyfelek igényeit kiszolgáló értékelési rendszer, amely nem befolyásolja a kötésekből eredő eredményt. A hatályos jogszabály nem rendelkezik arról, hogy az Ügyfelek a befektetési szolgáltatás igénybevétel vásárolt és értékesített befektetési termékeket milyen elv szerint párosítsák a vételek, eladások tekintetében.  A hatályos adójogszabályok alapján az Ügyfél kötelessége – saját nyilvántartása alapján – az adót bevallani és befizetni a befektetési szolgáltatás igénybevételével vásárolt és értékesített befektetési termékeken elért eredménye alapján. Társaságunk hosszú éveken át valóban azt, az Ügyfelek kéréséhez (kialakítás időpontja 2011. év) igazodó készletértékelési elv beállíthatóságát alkalmazta, miszerint a LOFO elvnél (Lowest First Out), amennyiben az eladási megbízást követően, az azonos napon, még teljesült olyan vételi megbízás, aminek árfolyama alulmúlta az egyébként kikerülő korábbi vételi megbízásból származó befektetési termék értékét, a nap végén a rendszer újraértékelte a párosítást és az eladás utáni vétellel párosította az eladott befektetési terméket. Számos ügyfelünk azonban az elmúlt időszakban jelezte, hogy nem ért egyet ezzel a párosítási elvvel, mert az eladás pillanatában adott készletértékelési elv beállításakor nem lehet azzal számolni, hogy lesz-e újabb vétel és azzal még kevésbé, hogy ez az érték alacsonyabb lesz-e az eladási megbízás megadásakor értelmezhető addigi legalacsonyabb árú bekerüléssel. Mindezek alapján Társaságunk elfogadta ezt az érvrendszert és módosította a készletértékelési eljárás elvét. Nyitva hagyta ugyanakkor annak a lehetőségét, hogy esetlegesen jelentkező, az eredeti igényt alátámasztó ügyfélmegkeresések esetén, két különböző LOFO alapú értékelési elvre dolgozza át a már jelenleg alkalmazott (újraértékelés nélküli) rendszerét. Amennyiben az eredeti igény szerinti rendszert szeretné, kérjük írja meg kérését és indokolja azt, Társaságunk rövid határidővel elbírálja majd, a beérkező kérések alapján, az átalakítás lehetőségét. Kérjük, szíveskedjen tájékoztatni Társaságunkat arról, hogy a fenti válaszunkat elfogadja-e, vagy levelét a továbbiakban panaszként kezeljük. Ebben az esetben észrevételét 30 (harminc) napon belül kivizsgáljuk, és annak eredményéről, elutasítás esetén indokolással ellátott álláspontunkról írásban tájékoztatjuk. "
bubu, ahogy ígértem, küldöm a random válaszát a panaszlevelemre
1216 2018. 07. 20. 13:34
Előzmény: #6072  copa
#6075
Valóban, köszi a helyesbítést:)
evazeller
evazeller 2018. 07. 20. 13:07
Előzmény: #6070  Tapasz
#6074

hát ugye a LOFO két dologra jó
egyik eset, ha van lejjebbről papírod és azt akarod adni /legalsó vételed/
de a másik eset, ha aznap adok LOFO-val és aznap visszakapok alacsonyabban, azt is így kell elszámolni
evazeller
evazeller 2018. 07. 20. 13:05
Előzmény: #6071  -bubu-
#6073
oké bubu, majd beírom ide
copa 2018. 07. 20. 12:58
Előzmény: #6062  1216
#6072
"A nyereség után befizetett adót a következő évben ha esetleg veszteséged keletkezett már nem fogod visszkapni."
Ezt most rosszul írtad, mert bizony visszakapod. Amíg (3év) a veszteség adóját elszámolhatod, addig a nyereség adóját visszakapod.
-bubu-
-bubu- 2018. 07. 20. 12:56
Előzmény: #6067  evazeller
#6071
Értem amit írsz Éva, csak azt mondom várjuk meg a random vizsgálatát mi történt és miért
ki fog derülni biztos vagyok benne, utána tárjünk vissza rá, hogy ebből is tanulhassunk valamit :)
Te rengeteget kötsz és ha fél évente van egy ilyen "probléma" vagy "tévedés" "tévesztés" azért az nem tragédia de beszélni kell róla az igaz!
viszont pánikba esni nem szabad
várom a fejleményeket, kérlek majd oszd meg mi lett
Tapasz 2018. 07. 20. 12:54
Előzmény: #6066  evazeller
#6070
Szerintem az a csoda, hogy ez eddig igy volt a randomnál. En is mindig LOFO val adom be az ajanlatokat amúgy. Jövő héten kipróbálom én is, hogy ez máskor is így számolja e, vagy csak egyszeri eset volt a tiéd.
evazeller
evazeller 2018. 07. 20. 12:53
Előzmény: #6062  1216
#6069

tegnapelőttig így működött
tegnap történt változás?
hetek óta adok a papírban így LOFO-val és kapok vissza aznap alacsonyabban
nektek jött valami hírlevél, hogy tegnap óta megváltozott az elszámolási rendszer?
copa 2018. 07. 20. 12:51
Előzmény: #6059  Tapasz
#6068
A daytrade jutaléknak nincs köze ehhez a témához. Azt LOFO-tól LIFO-tól mindentől függetlenül számolja a rendszer. A napi összes vételed és eladásod szembeállítja papíronként, és a kisebb darabszám erejéig daytrade jutalékot számol oda-vissza, a maradék párnélkülire normált.
evazeller
evazeller 2018. 07. 20. 12:47
Előzmény: #6063  -bubu-
#6067

azt értem, amit írsz, igen, megmaradt az alacsonyabb vétel --- nem azzal van bajom, pénzügyileg minden rendben, csak nem az utasításom érvényesült
csak ezzel van bajom
az allokáció nem jól működött tegnap
evazeller
evazeller 2018. 07. 20. 12:45
Előzmény: #6063  -bubu-
#6066

csakhogy én nem magasabb vételt akartam eladni, mert ha azt akarom, kiküldöm LIFO-val
még elhiszem a papírról, hogy a magasabb, beragadt vételem is el tudom adni
szóval azért indítottam a LOFO-s eladást, mert 90% esélye volt, hogy visszakapom alacsonyabban
és meg is történt
az allokációban történt hiba és nem is értem, csak én LOFO-zok így egyedül?
senki nem jelentkezett a tegnap beírásomra
copa 2018. 07. 20. 12:41
Előzmény: #6057  evazeller
#6065
Aki pedig adót akar optimalizálni, és szeretné ha veszteséget eredményezve lenne párosítva, ahogy megjelölte eladáskor az eladandó pakkot, az meg azért dühös, hogy este zárás után átrendezi neki.
Igaz, hogy az adóbevallásnál nem számít a nyer-veszt kimutatás, de kényelmesebb ebből kiírni az adatot, mint átirkálni.
casual 2018. 07. 20. 12:36
Előzmény: #6060  evazeller
#6064
Attól, hogy az allokáció mit mutat, még nem lett kevesebb pénzed. 
Az adóbevallásnál van csak jelentősége, ott meg mindegy, hogy a Random mit párosított neked, hisz a bevallást a törvény alapján a SAJÁT nyilvántartásod alapján kell megtenned, ott pedig úgy párosítod a kötéseket, ahogy akarod, nem kell a Random nyereség/veszteség kimutatását használnod, attól szabadon eltérhetsz. 
-bubu-
-bubu- 2018. 07. 20. 12:35
Előzmény: #6060  evazeller
#6063
de ez csak optika mondom 
a kockásba azt írsz amit akarsz , 
mi is történt, eladtad a 135 ös papírt lofoval 124 en és visszavetted 120 on mondjuk 
ha nem lofo akkor annyi van hogy most 120 as papírod van és kész , behúztad a bukót, 
de egyébként meg a 4ft ot megkerested a napi tréden 124 től 120 ig 
csak példa volt
1216 2018. 07. 20. 12:35
Előzmény: #6060  evazeller
#6062
Így működött régen, de már nem így van...Valljuk be, nem is logikus egy későbbi vétellel párosítani az eladást, mivel ezáltal utólag megváltozik a portfóliód, ráadásul eladni valamit amivel még nem rendelkezel nem is lehetséges...ezt short-nak hívják, de az nem short ha eladod a számládon lévő papírt, majd később visszaveszed.
Másrész nem értem a problémát, konkrét veszteség nem keletkezik, mivel a 130ft-on eladott papírért ugyanannyi pénzt kaptál, akár az egyik akár a másik vétellel párosították. Csak a nyereség-veszteség kimutatásod lesz más, ami viszont az adózásnál számít csak....Adóbevallásnál egyébként is célszerű mindig a nagyobb veszteségre törekedni, mivel a veszteséget tudod görgetni, ezáltal a következő évi nyereséget tudod vele csökkenteni. A nyereség után befizetett adót a következő évben ha esetleg veszteséged keletkezett már nem fogod visszkapni.
Szerintem a LOFO csak és kizárólag arra jó, hogy ha valamilyen oknál fogva az előző évekből akkora veszteséget tudsz elszámolni az idei nyereséged után, hogy még így sem kell utána esetlegesen adóznod.Viszont a törvény alapján egész nyugodtan vezethetsz saját nyilvántartást is és az alapján bevallhatod az adót, nem kell a brókercégek kimutatását használnod.
Hosszú távon ha minden megvett papírt már eladtál akkor a nyereséged/veszteséged így is úgy is ugyanaz lesz, csak az ezen időszakok alatt befizetett adót tudod megfelelően optimalizálni azzal, hogy a megfelelő készletértékelést választod. De 1 eladott papír után kapott pénz független attól, hogy milyen áron vetted a részvényt, ha 130 Ft-on eladsz 1000 db bármilyen részvényt akkor azért cserébe 130000 Ft-ot fogsz kapni akár milyen áron is vetted...
evazeller
evazeller 2018. 07. 20. 12:35
Előzmény: #6059  Tapasz
#6061

nem azt csinálta a rendszer, amire utasítást adtam
LOFO-s eladásnál a legalacsonyabb vétellel kell párosítani aznap
és ha aznap kapok lejjebb, az lesz a pár alsó, azaz vételi része
remélem, ez így világos

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók