Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2004. 11. 22. 15:07
Előzmény: #1699  matteo
#1700
Az objektivitáshoz hozzá tartozik.
„Autógyárt ás: Kína megelőzi a németeket………”

p.lama
matteo 2004. 11. 20. 23:47
Előzmény: #1698  Törölt felhasználó
#1699
Kedves PLama!
Kitörtünk forgalommal az ereszkedő csatornából, szvsz az általad említett 'eladók'-kal is max e csatorna tetejét fogjuk visszatesztelni, de akkor is előbb eljutunk 700 főlé. Végre bull a papír, teljesen objektíven is az. Aki beragadt, az messze nem ezen a szinten (850 körül ill. 1000 fölött), nekik ez még nagyon kevés.
Törölt felhasználó 2004. 11. 20. 21:45
Előzmény: #1697  Törölt felhasználó
#1698
Egyre nagyobb az optimizmus.))))
Kett őre meg még nagyobb.
Nem jó jel a sok beragadt papír ((((
Béla pedig adja és ez még rosszabb.
Vagy tud valamit?
A forgalom nem az igazi és gyűlnek az eladok.
Nem más ez mint egy objektív megállapítás
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 11. 20. 16:57
Előzmény: #1695  Törölt felhasználó
#1697
Nem akarlak piszkálni kedves láma,
de úgy érzem, most nekünk(rába részvényeseknek) az a jó, ha te nem vagy túl optimista, hiszen 1100 környékén, nagyon optimista voltál és lsd, hol járunk!?
Törölt felhasználó 2004. 11. 20. 11:58
Előzmény: #1695  Törölt felhasználó
#1696
Béla !! Béla!!!
Még is csak lesz megrendelés?
http:// www.napi.hu/default. asp?cCenter=article. asp&nID=225848&place=vezeto_anyag_bal
UA Z terepjáró húszezerért - árverez a honvédség
p.lama
Törölt felhasználó 2004. 11. 19. 19:53
Előzmény: #1694  zborde
#1695
No, de ne politizáljunk!
Rába:
Gyűlnek az eladok.....
Nem megnyugtató ez az emelkedés.
Dinamikus de valami azt súgja nem az igazi ………….
Talán a forgalom?
Vagy csak ez a kezdet?
Csipegetik, kóstolgatják…………………. .?
Állítólag ugrik a Kinai vegyes felvágott………..
HM szerződés is tolódik.
Kompenzálja -e a forintgyengülés ezt?
Sok a kérdés.
p.lama
zborde
zborde 2004. 11. 19. 11:35
Előzmény: #1693  Törölt felhasználó
#1694
Szerintem, teljesen egyetértünk! szerintem
:)
Törölt felhasználó 2004. 11. 19. 11:19
Előzmény: #1691  zborde
#1693
Rendben van.
Igazad van kell narancsot is enni.
De mit tegyen csorro öregasszony, ha nem szórakozhat olyan munka félé örültségekkel és nem, hogy narancsot de még almát sem tud venni.
Valahol talán ott félúton van az igazság.
Kell narancs is meg videó is de neki a munka létszükség hát akkor az is kell.
Senkit nem érdekel Járai meg kormány harca.
Mamát semmi nem érdekli csak hogy dolgozhasson és élhessen.
Ha tud dolgozni meg veszi a drágább narancsot is hidd el.
Mindig ügyesen gazdálkodik a bérével.
Addig csüri csavarja míg mindent megvesz …………….
Olcsó csempészett videót………………söt a múltkor import óvszert is vett.
De ha nem lesz munkája mit fog tenni?
Még az olcsó óvszert is stoppolni fogja…………..
p.lama
zborde
zborde 2004. 11. 19. 11:01
Előzmény: #1690  Törölt felhasználó
#1692
kaygee, szerintem még korai a grat., ez még semmi, akár egy nagyobb speki is csinálhat ekkora forgalmat, ha tartósan 700, netán 800 felett lesz, akkor lesz a vétel igazán jó.
zborde
zborde 2004. 11. 19. 11:00
Előzmény: #1689  Törölt felhasználó
#1691
Akkor TV-t sem nézel, Videód sincs és gondolom a gyerekekről sem csinálsz néha egy-egy fényképet, gondolom a kocsid is a "mi autónk" (vagy Rába). Banánt, narancsot sem esztek ...
Sajnos nem oldható meg, hogy az ember ne vegyen külföldi terméket. Én szeretek magyar dolgokat venni, ha látom, hogy van magyar és külföldi, akkor a magyart veszem. Pl.: almából, tejből ... nem veszek külföldit
Törölt felhasználó 2004. 11. 19. 10:52
Előzmény: #1689  Törölt felhasználó
#1690

Sziasztok!
Csak azért ugrottam be ide, hogy gratuláljak a Rába vételekhez. Én nem vállaltam be.
Törölt felhasználó 2004. 11. 19. 10:47
Előzmény: #1688  zborde
#1689
Én következetessen nem fogyasztok import árut.))))
Van magyar ser is és magyar kenyér is.
A nagyanyámnak viszont feltétlen szüksége van melóra!!!
Szenilis a mama és nem tud meglenni munka nélkül.
Én még valahogy kibírom de a mama!!!!!!!!!!????
N eki az élete a meló.
Kitörés, hm ám legyen.
A lényeg.
Történjen valami.
Ha jól látom a szalagot akkor észak az irány.
Mint jó speki beállunk a sorba.
Bélának van egy teóriája a technika követi vagy megelőzi, de igazodik a fundamentumokhoz………
p.lama
zborde
zborde 2004. 11. 19. 10:19
Előzmény: #1686  Törölt felhasználó
#1688
Kedves Láma!
Mint nép egy tagja nem örülök a forint gyengülésnek (és nem követelen), pl.: drágábbak lesznek az import áruk.
Viszont ha a gazdaságnak valóban ez kell hát legyen, de ne nagy ...
Nem teljesen magától gyengül, Járai és (most) Gyurcsán gondoskodnak róla.
A kitörésnek nem az a lényege, hogy vmelyik irányba (a beszükülés után) radikálisan elmozdul? Ha lefele, akkor tartósan gyengül, ha felfele, akkor tartósan emelekdik?
Törölt felhasználó 2004. 11. 19. 08:17
Előzmény: #1686  Törölt felhasználó
#1687
http://www.ebroker.h u/pls/ebrk/new_cikke k_html_p.startup?p_c ikk_id=78536707
Rába -járműbeszerzés: változó ellentételezés - Kóka
No akkor ez mit is jelent?
Béla ezért „nyúltbele” a napokban?:)))))
p.la ma
Törölt felhasználó 2004. 11. 18. 21:31
Előzmény: #1685  zborde
#1686
Béla ajánlása.
Érdekes dolgok történnek a papírral.
De ahhoz hogy kitörjön, benne van a levegőben egy akár napon belüli letűzés.
De lehetséges egy komolyabb esés is.
Javaslom a vételekkel megvárni az alját.
Komolyabb emelkedés, kitörés előtt a kialakult 3szögből egy beesés illetve egy letűzés ildomos.
Rába, mint cég végérvényesen új pályára állt.
Forint erőség a cégre mint nyomás elérte tetőpontját.
Elérte a húr szakítószilárdságána k kritikus pontját.
Egyre követelőzőbb a nép és a gazdaság a gyengébb forint után.
A jegybank az MSZP-t követően már a nép és gazdaság ellenfordult.
A választok kezdenek balra fordulni.
Ezt nem fogja merni felvállalni
Érdekes lesz miként farol ki belőle ?
Kíváncsi vagyok az erényt kovácsolni jeligére…………….
Tippe m:
Forintgyengítés.
(igaz gyengül magától is)
Lám (Nem keverendő Lámával, Járai: ) mi tudjuk a dolgunkat magunktól is…….
nem kell törvényt mosósítani…………
P.lam a
zborde
zborde 2004. 11. 15. 16:46
Előzmény: #1684  zborde
#1685
610
zborde
zborde 2004. 11. 15. 16:36
Előzmény: #1683  Törölt felhasználó
#1684
Mi lett a végeredmény?
Törölt felhasználó 2004. 11. 15. 16:33
Előzmény: #1682  Törölt felhasználó
#1683
Na ez most fájt, kénytelen voltam szúrni:( Már csak egy szikra kell neki, ma nem volt meg.
Törölt felhasználó 2004. 11. 15. 16:27
Előzmény: #1681  Törölt felhasználó
#1682
Bar nem vagyok utas, de michmart, a felhok folott mar csak az ür az irany.
nincs hosszu ü-m.
Törölt felhasználó 2004. 11. 15. 16:21
Előzmény: #1680  Törölt felhasználó
#1681
vigyázz a höködre, egyébként vettem rábát újra, nagy lelkesedéssel.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek