Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 06. 03. 22:23
Előzmény: #79516  pancserlama.
#79520
...hmm...!

"...Nem azért mert csinos inteligens és vonzó.
Ez simán tartalmilag nem jó !
Nem szeretem ezt a szót de ha a hírlevelek is felvették már használjuk..."

...én tényeket írtam le és az eredményeket, ami a Rába részvényeinek "alul súlyozására" vezetett...!

...már az is "alul súlyozás", ha az 1.300 - 1.400-as sávban mozogna, ám talán az újabb közgyűlésig, volna türelem kivárni a változtatásokat...!

...na ezt tette lehetetlenné - szerintem - a jogászhölgy, a szavazásával...!

...leírtam, igen terjedelmesen, miért következett ez be, - gyakorlatilag -, a szóba nem állás, - a kisbefektetők és az MNV között -, a közgyűlésen jelenlévő képviselőik között...!

...holott ugyan azon érdekek mentén igyekszünk előre juttatni a Rábát...!

...én a közgyűlés után, - szóba álltam a jogász hölggyel -, sajnos tapasztaltam, - egy mára már "szokásossá vált" -, bürokratikus álláspontot, ami bizony okozza, a nem kis neheztelésemet a személye iránt...!
...ám messze nem haragot, stb...!

...hogy mindenki felfoghassa ezt a neheztelésemet, az abból is származik, hogy én, Te, meg a Többiek, a saját pénzünkkel, míg a jogász hölgy, a más "pénzével veri a csalánt"...!
...de meg, - hogy jön az már ki -, hogy ülünk ott a közgyűlésen, - a korábbi közgyűlés tapasztalataival, - ahol "csodával határosan", megszavazta az MNV, a kis befektetők előterjesztését -, oszt, az előterjesztő is, no meg azt kiegészítendően, - jó magam is -, indokát adva, illetőleg azt kiegészítve, az előterjesztést igen alaposan alátámasztottuk, mire fel hozzászólást az MNV, - NEM foganatosított -, következett a szavazás...!!!

...ez számomra olyan volt, mint amikor "se szó se beszéd", egy utca sarkon, - LESBŐL -, egy "konyhaszekrény" orrba töröl...!!!

...és azt mondhatom, hogy a személyes szóba állásunk során, a hölgy, valószínűleg, - nem igen volt képes -, ezt a helyzetet "beemelni", pedig a hölgyek, - állítólag -, nagyobb empátiával rendelkeznek, mint az urak...!
...na ez, - akkor -, messze nem volt érzékelhető ott...!!!

...de ami engem illet, "még a mai napig sem tértem magamhoz", abból a Knockoutból, amit "az utcasarkon, a konyhaszekrénytől kaptam"...!

...magyarul, ha egy ekkora "Góliát" (MNV) jön közgyűlni, legalább - mielőtt leszavazná "Dávidot" -, jelezhetné "Dávid" indoklása után, hogy mi is fáj nékie, hátha mégis "kitudnának egyezni"...!

...vagy én váltam "idiótává", ilyesmi elvárása okán...?

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 22:12
Előzmény: #79518  csa-csi
#79519
A napirendi pont volt téves illetve túl bonyolult .
A kishölgy jól döntött .
csa-csi
csa-csi 2016. 06. 03. 22:05
Előzmény: #79516  pancserlama.
#79518
A kérdés az, hogy a nő tudja-e, hogy hibázott? Ha nem, akkor meg kéne mondani neki! Ha tudja, akkor vizsgálni kell az okot: figyelmetlen volt-e vagy szándékos.
Mindegyik esetben felelős!
Azon nem, hogy a felelősség mértéke szerint a számonkérés alól nem mentesülhet. Aki alapos ok nélkül mentesíti az cinkosává válik.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 20:17
Előzmény: #79515  Törölt felhasználó
#79517
Javaslom olvasd a hirleveleket,elemzéseket

"Kiábrándító a kis papír favoritunk, a Rába. Leszakadni látszik az 1300 forintból, a szívünk meg megszakadni. Nem értjük mit csinál a vezetés és az állam. Mutyi átkötések 200k részvénnyel, vezetők részvényeinek piac alatt szórása. Mikor lesz ebből valami? Pedig a tevékenysége és az eredményei impozánsak. - - "

Ez drámai stílus
Nagyon rosszul indít a múlti kategória felé a Rába menedzsment !
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 20:09
Előzmény: #79507  Törölt felhasználó
#79516
.nem vitatva, a menedzsment irányú hibák lehetőségét sem (pl. 1.200 Ft/rv eladás, stb.), - ÁM -, a jelenlegi árfolyam mélyrepüléséért, egyetlen személy a felelős, - a Magyar állam, képviseletében eljáró , MNV-s jogászhölgy, aki a szavazógéppel szavazott.

Nem azért mert csinos inteligens és vonzó.
Ez simán tartalmilag nem jó !
Nem szeretem ezt a szót de ha a hírlevelek is felvették már használjuk.

Rábánál méltóságon aluli kisstílű mutyi folyik.
Ha hibáztatható valamiért az MNV akkor azért mert efelett szemet huny .
Törölt felhasználó 2016. 06. 03. 19:41
Előzmény: #79509  pancserlama.
#79515
...hmm...!

...ezt szavazta meg, 04.15.-én:

"16/2016.04.15. sz. közgyűlési határozat

A Közgyűlés felkéri az Igazgatóságot, hogy a törvényben előírt számviteli változásokkal összefüggésben vizsgálja felül a befektetési célú és egyéb
ingatlanok számviteli törvény szerinti értékelését, és a befektetési célú ingatlanokat a bekerülési érték modell helyett az (IFRS) IAS 40 Nemzetközi Számviteli Standard 33-55. előírás szerint a valós érték modell alkalmazásával, az egyéb ingatlanokat pedig az (IFRS) IAS 16 Nemzetközi Számviteli Standard 31-42. előírás szerinti átértékelési modell alkalmazásával szerepeltesse a tulajdonosi jogok és a saját tőke megerősítése érdekében.

Összes szavazat száma: 10.551.135, ebből „igen” szavazat 10.282.191, „nem" szavazat 0, „tartózkodott” 99.044, „nem szavazott” 162.900, szavazati arány: 99,047%; alaptőkéhez viszonyított szavazati arány: 76,366%

...ezt meg nem szavazta meg, 05.19.-én:

"8/2016.05.19. sz. közgyűlési határozat

A Közgyűlés úgy dönt, hogy nem fogadja el a határozati javaslatot:

„A Közgyűlés felkéri az igazgatóságot, hogy gondolja újra, dolgozza ki és tegye közzé a befektetési célú ingatlanok hasznosítási és értékesítési stratégiáját!

Kérjük, hogy a stratégia kidolgozásánál az egységes település szerkezeti koncepció keretében vegyék figyelembe az urbanisztikai szempontokat is, a beépítési intenzitás és hasznosítás fokozatosságának lehetőségét, az egyes régiók eltérő hasznosítási lehetőségeit, és a terület rendezésében rejlő értéknövelő szempontokat!”

Összes szavazat száma: 10.519.739,
ebből „igen” szavazat 503.910, „nem”szavazat 10.015.829, „tartózkodott” 0, „nem szavazott” 0, nemleges szavazati arány: 95,210%; alaptőkéhez viszonyított nemleges szavazati arány: 74,338%

Megjegyzés:

Annyiból indokolt volt a "nem" szavazata az MNV-nek, hogy ez a határozat kötelezte volna egy szükségtelen új szabályozási terv "kifizetésére" a Rábát, holott ez a jövőbeli bérlők, vevők (300-500 eFt/m2 felett), igénye és költség vállalása mellett lehet szükséges...!

Csakhogy, ez a HIBA kijavítható lett volna, - még a közgyűlés előtt, vagy alatt, szünet kéréssel -,ha az MNV konzultál az előterjesztőkkel és indítványozza az első mondat utáni szöveg törlését...!

Ugyanis, az előterjesztő kisbefektetőknek fogalmuk sem volt, az MNV kifogásáról, hogy javítani tudták volna az előterjesztésüket...!
Azaz, csak a szavazás után derült ki számukra, hogy az MNV-nek aggálya lehet az előterjesztéssel szemben...!

Hozzáteszem, hogy jómagamnak is aggályos volt az első mondat utáni szöveg, ám csak azután ismertem meg azt, mikor már a 8 napos határidő okán már be lett nyújtva...!

Másrészt, úgy ítéltem meg, hogy elfogadás esetén sem "osztana, vagy szorozna" az első mondat utáni szöveg, lévén az IT-ben többségben az MNV, ezért ott is javítható lett volna a hiba...!

...azaz, a lényeg az első mondat elfogadásán volt, mert ez "nyomatékosította volna" a már elfogadott "mérlegbe állítási valós értéken felül", az esetlegesen újra kidolgozott, ingatlan stratégiát is, mert ilyesmiről, - mint részvényesnek -, fogalmam sincs, pedig szükség lenne rá, - mint az MNV-nek is -, mint részvényes társnak...!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 16:52
Előzmény: #79513  csa-csi
#79514
Itt a gond az hogy van egy stratégia (osztalékpolitika) ami vissza van tartva .
Közben az információ birtokában lévők kereskedhetnek ez finoman szólva is gáz !

csa-csi
csa-csi 2016. 06. 03. 16:03
Előzmény: #79512  pancserlama.
#79513
Legalább annyit tudnánk, hogy a cégen belül melyik részleg készíti elő és hagyja jóvá ezeket a tranzakciókat. Akkor a hierarchiából talán név szerint is kiolvasható lenne az "ügygondnok" neve. Vajon mit kompenzált a RÁBA ekkora bónusszal?
Már az is tájékozódási pont ha annyit megtudhatnék állampolgárként (nem részvényesként) egyáltalán van-e közöm mindehhez! Hátha 1200 Ft.-ért (vagy akár a napi ár mínusz x %-ért) bejelentkeztem volna én is!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 12:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#79512
Rába Nyugdíjpénztár?
Generali ?
Lehet tippelgetni.
balentum 2016. 06. 03. 12:27
Törölt hozzászólás
#79511
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 12:27
Előzmény: #79508  Törölt felhasználó
#79510
Elkölt most 10,5 mrd t a cég a futóműre.
Buszra miből költene.
A jármű kb 150-250 db ra képes.
Ami nagyjából kitöltve HM egyebek.
Szóval ha Rábában gondolkodik a kormány akkor zsét is tolnak majd a cégbe.

Tehát várjuk ki a végét.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 12:06
Előzmény: #79507  Törölt felhasználó
#79509
Úgy gondolod?
Telket és vagyontárgyak mérlegbekerülését megszavazta a jogászhölgy mert úgy értékelte hogy az a tulajdonosi érdekeket képviseli.
A részvényárfolyam pedig a részvényesek érdekét képviseli
Árnyalatnyi a különbség.
A világon bárhol ha a menedzsment kiszórja a pakkját a piacár alatt 10 % al az drámai hatást vált ki a részvényárfolyamban a cég megítélésében.
Feltételezve hogy nincs aki jobban ismerje a cég működését működésének jövőjét kilátásokat mint a menedzsment (megkockáztatom hogy érdemes volna a bennfentességet jogilag is vizsgálni)

Szóval bármit tehetsz beteheted a telket is a mérlegbe ha menedzsment közben lenyomja (valami érdekből) az árfolyamot.
Gondolatébresztő kérdés.
Ha bekerül a telek esetleg teljes vagyonmérleg történik a mérlegbe és +600-1000 jelenik meg a saját tőkében.
2016 ban 2000-2300
Akkor nem azért kell elküldeni a menedzsmentet mert a saját vagyonára sem tud vigyázni,gazdálkodni akkor hogy is tudna a cégére ?

200 e db részvénynél 200 m ft bukik a menedzsment !?

hm
Miért ?
mert alkalmatlanok vagy mert tudatlanok ?!
Vagy mert tudnak valamit ?
Vagy mert az MNV jogásza NŐ ?
Törölt felhasználó 2016. 06. 03. 12:04
Előzmény: #79506  pancserlama.
#79508
...hmm...!

...egyébként, a mai kormányülés tárgya a magyar buszgyártás jövője...!

...azért imádkozom, hogy a Rábát hagyják ki belőle, csak a futómű és esetleg az alváz gyártását terheljék rá, mert ha még több terhelést kapna, abba bele rokkanna...!

...ésszel és fejlesztésekkel sem győzné...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 06. 03. 11:49
Előzmény: #79502  pancserlama.
#79507
...hmm...!

"...Nehéz kimondani DE nem az állam a probléma..."

...jaaaaj, DEHOGYNEM...!!!

...nem vitatva, a menedzsment irányú hibák lehetőségét sem (pl. 1.200 Ft/rv eladás, stb.), - ÁM -, a jelenlegi árfolyam mélyrepüléséért, egyetlen személy a felelős, - a Magyar állam, képviseletében eljáró , MNV-s jogászhölgy, aki a szavazógéppel szavazott...!

...ugyanis, ha a rendkívüli közgyűlésen, a kisbefektetői napirendi javaslatokat megszavazza (ne adj isten, elfelejt szavazni!), - AKKOR -, ma és egészen áprilisig, nagy biztonsággal állítom, hogy 1.300 és 1.400 Ft-os árfolyam között "leledzene" a Rába részvény, inkább nagyon közel, az 1.400 Ft-os szinthez (ez még vállalható kockázat lett volna)...!

...nem úgy mint most, hogy az 1.300 Ft-os szint alá is esett, jócskán...!
...ennek meg az az oka, hogy a napokban lejár, - az 1.360 ft-os 180 napos értékhatár -, ami visszaesik 1.302 Ft értékre...!!!

...stb. stb. stb...!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 11:48
Előzmény: #79504  Commodore64
#79506
Gazdálkodás is egy rejtvény.
A könyvvizsgáló is megérne egy történetet.
Valós kép címszóval.
A nyugdíjpénztár hízik (4,5 mrd vagyon) a cég pedig sorvad?
Telek ?
10,5 mrd rekonstrukció beruházásnak álcázva…?
Sok itt a kérdés.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 11:40
Előzmény: #79504  Commodore64
#79505
Igen sajnos igazad is lehet.
Nagyon felhergeli a menedzsment a tulajdonosokat lehet ez is a vége.
Lapát és kivezetik a céget. Vagy fordítva.
A hírlevél jól látja.
Egy állami cégnél ilyen „leplezetlen” mutyi (1200…) nem járja.
Ez a Rába 120 éves múltjához nem méltó!
Commodore64
Commodore64 2016. 06. 03. 11:29
Előzmény: #79503  pancserlama.
#79504
Aztán nehogy kivezessék még mielőtt bekerülne az ingatlan érték?!
Az is elég baj, hogy kizárólag az ingatlan bekerülésében lát növekedést mindenki, olyan mintha a cég már nem is létezne?!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 09:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#79503
1200 re is beteheted.

Ica
(ő a csapos)
korcsma
menedzsment.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 09:28
Előzmény: #79499  Törölt felhasználó
#79502
Igen !
Egy ideje drámai történéseket látunk.
Bélát a kritikái miatt nem egyszer támadás érte.
DE mondjuk ki !
Eszement dolgok történnek a Rábánál.
Nehéz kimondani DE nem az állam a probléma.
A menedzsment nekifeszül a nagy tulajdonosnak ?!
Hol van ilyen ?
IT re mutogatás, nagytulajdonos kritizálása. (MNV)
Úgy tűnik kezd ez máshol másnak is szemet szúrni.

"Kiábrándító a kis papír favoritunk, a Rába. Leszakadni látszik az 1300 forintból, a szívünk meg megszakadni. Nem értjük mit csinál a vezetés és az állam. Mutyi átkötések 200k részvénnyel, vezetők részvényeinek piac alatt szórása. Mikor lesz ebből valami? Pedig a tevékenysége és az eredményei impozánsak. - - "
pancserlama.
pancserlama. 2016. 06. 03. 09:16
Előzmény: #79498  csa-csi
#79501
A Rába kommunikálása a transzparencia mindig is konzervatív volt.
Sajnos napjainkra ez a konzervatívság nem kimondottan pozitív töltetet kapott.

Volt vagy van próbálkozás kilengeni ebből.
DE korcsma egyértelmű negatív jeleket tapasztal.

Szóval miről is van szó ?
Az opciós program sajtóközleményében kikerekített.
nagy sikerre való… közkívánat stb. cirkuszi ripacskodás kivágta a biztosítékot.
Drámai folyamat!
A korcsma döbbenten szemléli az előadást.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek