Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 28. 14:03
Előzmény: #20759  Törölt felhasználó
#20760
Egy kis nosztalgia , elore is bocs az OFFert :-)

"
Szerintetek az elmúlt napok giga forgalmát kisbüfik és napi trader huszárok csinálták????? Ezt valaki komolyan gondolja......(vesz, veszi....) a labda napokon belül fel kell hogy pattanjon és ez csak rajtunk múlik!!!! (abban a pillanatban ha a remego kezu és kis pénzu spekiket kiszorták+plusz mindenki kivérzik a változó letét igényen.......) Ha nem lenne folymatosan eladó (leszámítva az állandó lelki terror önkötéseket.....) az ár már régen menne vissza a realisba......(min 2500-2600) nem véletlen, hogy min tételekkel a zárásban visszaütik+ még egy stresszes éjszaka!!!! A kisbüfnél ez kenyér harc, náluk játék..... és jól játszák Ez felvásárlási tankönyv elso fejezet elso oldal.....
VADVIRAG

..........

Tulajdonosi bejelentés.... ez valami olyan amit meg kell tenni de mégsem teszik..... +5%-ot kell jelenteni ki az az óvodás aki nem tudja ezt elporlasztani, jegyzem meg a PSZÁF amúgy is amator ebben a kérdésben, de pl a határidoket nem is figyeli azaz porlasztod átkötöd, lapítasz.... vársz. Felvásárlási kézikönyv második oldal.... hirtelen összehúzod (tavaly a SYNben egy nap alatt derült ki, hogy ki a végfelhasználó......)
.......
Amúgy jegyzem meg bejelentés volt (TRIGON, BC alias Wamsler, KOrányiG,) ezek csak a+5% a piacon a brokik még min 5-10 embert tudnak akik 2%körüli pakkon ül..... Ti a felsoroltakat úgy ismeritek aki veszteni szoktak bukni?
VADVIRAG "

Mekkora hulyites volt ez is.
Törölt felhasználó 2008. 08. 28. 09:10
Előzmény: #20758  Törölt felhasználó
#20759
Szvsz ez a csomag bukta lesz, de addig remélhetőleg a forintot is "elintézi".
Törölt felhasználó 2008. 08. 28. 08:47
Előzmény: #20757  Törölt felhasználó
#20758
végre egy jó hír:
"A Concorde számításai szerint egyébként a Mol és az OTP egyaránt több mint hétmilliárd forintot profitálhat, de ez elenyésző összeg a teljes nyereségükhöz képest, míg a Rába esetében például a profitot több mint 14 százalékkal dobhatja meg a változás."

mármint a gyurcsány féle gagyi adócsomag
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 19:56
Előzmény: #20755  watson
#20757
watson

"De ma még örülhettek az 1500 alatt tételeknek is, mert nem sokáig lesz ez itt."

Itt lesz ez még egy darabig, de nézzük az előnyösebb oldalát, lehet gyűjtögetni mint a bélyeget.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 15:35
Előzmény: #20755  watson
#20756
???
watson
watson 2008. 08. 25. 07:22
Előzmény: #20754  Törölt felhasználó
#20755
Mondtam nektek hogy 1400 alatt minden darab ajándék. De ma még örülhettek az 1500 alatt tételeknek is, mert nem sokáig lesz ez itt.
Törölt felhasználó 2008. 08. 24. 22:51
Előzmény: #20751  On-Line
#20754
"1298

..ez a mai célár
On-Line"

Ezt minek írod? Jósnő vagy?
:)
Most akkor nem jött be...
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 11:10
Előzmény: #20752  Noir
#20753
vagy 1398...
Noir 2008. 08. 22. 11:06
Előzmény: #20749  Törölt felhasználó
#20752
Vélemény csak, de szerintem a házalás több veszéllyel jár mint annak hiánya. Hány olyan sztori volt hogy a kiszínezett lufit beette a sok agyatlan utána meg szidták a világot. Éves jelentés meg piacismeret alapján neked kell dönteni. Ha minden info a rendelkezésre állna akkor a piaci szereplők egy DCF alapján rögtön kiválaszthatnák a nekik tetsző befektetést oszt jónapot.
On-Line 2008. 08. 22. 11:02
Előzmény: #20750  Törölt felhasználó
#20751
1298

..ez a mai célár
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 10:23
Előzmény: #20749  Törölt felhasználó
#20750
hát igen, lehet hogy ez van mögötte....
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 10:19
Előzmény: #20744  Noir
#20749
Szerintem meg van amikor az is a dolga a menedzsmentnek, hogy házaljon a részvénnyel. És most nem syn-pplast-humet féle turpisságokra gondolok, hanem arra, hogy ha a papír árfolyama bőven és tartósan beesik a valódi érték (tartomány) alá, akkor vagy vásároljon saját maga, vagy a házaljon, hogy a rend helyreálljon. Ez része a tulajdonosi érdekek védelmének. Még a végén majd 1367 ft-on akar majd valami vicces gyerek tőkét emelni (ne adj isten zárt körben), mert tegnap ott zárt..
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 09:00
Előzmény: #20747  Törölt felhasználó
#20748
hát én itt a 2-re szavazok, csak mint mondtam a menedzsment érdeket kell nézni. az meg januártól él. de nem csak a 2000 forintos árszint számít, hanem az is, hogy 2011-ig hívhatják le az opciókat. tehát ha vabankot akarnak, akkor a 2009-es opció megnyilás utáni két évben kell maximalizálniuk opciós részesedésük értékét. nem véletlen, hogy az Engeles dolog is idén fut ki...... szerintem egyébként három éven belül stratégiai befektetőnél fog elég drágán landolni a Rába....
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 08:46
Előzmény: #20738  tigus7313
#20747
Mennyit ér a Rába?

Szóval 2800-at. Innentől fogva felvetődik a kérdés, hogy a piacon mér csak feleannyit adnak érte, illetve a messzebbre vezető kérdés, hogy hogy lehet pénzt keresni a tőzsdén.

1. Minden piaci szereplő hülye, és Te pontosan meg tudod mondani valamiről hogy alul- vagy túlértékelt, megveszed/eladod, és előbb-utóbb az árfolyamok is lekövetik az általad kiszámolt valóságot. Így fektet be például Jim Rogers. Nagyon okosnak kell lenni hozzá szerintem, de van akinek működik.
2. Végig kell gondolni, hogy miért nem azon az áron forog a papír, amit Te kiszámoltál. Nyilván van valami oka az eltérésnek. Ki kell találni mi az oka, és hogy miért, mikor változhat ez. Nyilván ebben az esetben elegendő akkor belépni, ha az ember változást vár azokban a tényezőkben amik eltérítették a "reális"(nak gondolt) ártól a papírt. Szerintem ez könnyebb, ez a Soros féle megoldás.

Ez a két pont nyilván nem csak a Rábára hanem minden befektetési termékre igaz
Törölt felhasználó 2008. 08. 22. 08:11
Előzmény: #20745  Noir
#20746
én úgy tudom, hogy tavaly lett volna ilyen befektető, csak a menedzsment elhajtotta... (nézd meg az FN akkori cikkét)
Noir 2008. 08. 22. 01:40
Előzmény: #20744  Noir
#20745
Az én céláram egyébként 2400 cet-par, jövő ilyenkorra.
Noir 2008. 08. 22. 01:36
Előzmény: #20730  watson
#20744
Watson az érvelésed egy ponton hibádzik. Egy nagy bibi van a céggel. Annak idején elég rendesen el lett b***va a privatizáció (köszi Horn Gyula), amit akkoriban ha jól rémlik egyedül a privatizációs igazgató ellenzett, mára úgy néz ki igaza lett.

Egy 80%os free float mellett nem lehet befolyásolni a részvényárfolyamot pusztán kommunikációval. Nincs ilyen. Kellene egy erős stratégiai vagy pénzügyi befektető. 50% alatti free floatnál nagyot ugrana az árfolyam. És nem reagálna agyon minden esést/emelkedést. Ez van. Az a dolga a managementnek hogy házaljon a részvénnyel? Nem hinném. Kommunikának azzal nincs baj, megkockáztatom nem kevesebbet mint a legtöbb tőzsdei cég. A magyar piacon a kisbefektetők egyszerűen nem fogják felszívni ezt a részvénymennyiséget. Ezen max még egy módon segíthetne a management (nem számítva az srvt), egy nagyobb likviditású, több nehézipari papírt tartalmazó tőzsdére bevezethetnék. Esetleg lobbizhatnak nagyobb súlyért az indexekben. De ennyi. És ezzel még a nagy volatilitás nem lenne megoldva. Egyébként ugyanezt a kérdést felteheted az OTPnél, hogy akkor most mennyit ér a cég. Regionális összehasonlításban súlyosan alulértékelt. Ez van, ezek az értékelések csak hosszú távon változnak számottevően ha a számok ellentmondanak az értékelésnek , vagy jelentős hírekre. És persze a globális befektetési környezet sem mindegy.
tigus7313 2008. 08. 21. 20:26
Előzmény: #20742  Törölt felhasználó
#20743
Pista, itt kell figyelembe venni a diszkontot....

Törölt felhasználó 2008. 08. 21. 20:11
Előzmény: #20741  tigus7313
#20742
adok 2400-ért :))))))
tigus7313 2008. 08. 21. 20:05
Előzmény: #20740  Törölt felhasználó
#20741
Köszi Topk,
nem is tudom mi lenne velem nélküled:))

amilyen egyszerű a kérdés, olyan nehéz rá a válasz.

A jelenlegi külső körülményeket is figyelembevéve nekem 2800-at ér.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek