Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2015. 10. 19. 15:39
Előzmény: #3035  nemoland
#3040
"a rendszert még 1990-es években hoztak létre 'kellemesen liberális demokráciában'"

Nemis ezzel van a baj, hanem azzal hogy azóta lebontották ezt a rendszert, és az utóbbi 5 évben igen intenzíven.

Fideszes főügyész már ellenzékből beült, de fideszes főbíró, államfő, MNB és alkotmánybíróság az még elég új intézmény :)

Ha valaki esetleg a korábbi problémák gyanúja is felmerülne, úgy gondolja át hogy ma már az intézmények függetlenségének látszatára sem, adnak és ami a legnagyobb bűn, hogy a függetlenségre törekvéssel is felhagytak.
Minden probléma gyükere itt van.

A konkrét passzusokra: A külön vagyon kiadásának megtagadása az a sikkasztás és a csalás gyanúját veti fel szerintem. de csak azután hogy ténylegesen megtagadják az értékpapírjaid kiadását. Ezt rendőrrel lehet jegyzőkönyveztetni. Aztán persze a bűnüldözés rágódhat rajta éveket is akár...

Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 15:02
#3039
Honnan lehet informaciokat szerezni a jovobeni budapesti tuntetesekrol?

1 site-ot talaltam, de nem nagyon frissitik.
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 13:14
Előzmény: #3036  Törölt felhasználó
#3038
nincs illeték ! neked csak tényeket kell közölni : nem adja ki, nem tájékoztat, stb. Majd a rendőrség eldönti, hogy ebből mi áll meg. ( ismerve a rendőrséget : semmi. ) De nem lebeszélni akarlak, sőt bíztatlak!
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 13:08
Előzmény: #3036  Törölt felhasználó
#3037
Sziasztok!
Van valaki köztetek akinek a saxo-s (EQ trader) számlán van részvénye, befektetési jegye vagy készpénze? Tudtok valamit arról, hogy ezekkel mi van, mi lesz??
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 12:29
Előzmény: #3035  nemoland
#3036
Én azt szeretném tudni hogy milyen rendőrségi feljelentési indok állna meg ellenük:

hűtlen kezelés, tulajdonjog korlátozása, csalás, sikkasztás - Quaestor Ép.

Ezt be lehet adni feljelentésként egy ügyben vagy külön kell szedni.
Rendőrségi feljelentésnek van illetéke?
nemoland 2015. 10. 19. 11:48
Előzmény: #3034  Törölt felhasználó
#3035
...szintén csapattag vagyok, nekem pénteken járt le a 8. nap... és sehol semmi...

persze a papíron a "transzfer elindítása" szerepel ami gondolom maga még lehet 1-2 nap...

...a tragikus maga ez az egész tőkepiaci és pénzügyi szerkezet és felépítés/felszámolás 'elméletileg' létező kontrollal, de mára bebizonyosodott több ügyön keresztül, hogy a valós/életszerű kontroll hiánya nélkül...

Gyakorlatilag a 'ki őrzi az őrzőket' időket élünk... -> SENKI !!! - válasszal

Pedig ezt a rendszert még 1990-es években hoztak létre 'kellemesen liberális demokráciában'...a 'szent' piacra hivatkozva (Soros jó tanácsadó volt már akkor is)...de szóval...nos...ez így működik.. jog és érdekvédelem/tájékoztatás nélkül...

Talán nem véletlen, hogy egy liberális felépítés/pénzügyi világ mindenhol és mindig bebukik (k.kiban hagyva a kisembereket...)
..ezt valahogy MINDIG elfelejtik a médiában megemlíteni...

sokkal szigorúbb pénzügyi kontroll/felépítés kellene...persze ez rajtunk már nem segít...

(NAGY 'gratula' minden akkori és mostani parlamenti képviselőnek illetve a tőkepiaci/pénzügyi/felszámolási/ fogyasztóvédelmi törvények alkotóinak!!!)

na várok még pár napot aztán meglátjuk mi lesz...
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 10:31
Előzmény: #3031  Törölt felhasználó
#3034
Teljesen jogos a felháborodás, de......
Mondjátok meg őszintén, melyikőtök lenne az, aki milliókat költene perre, ügyvédre, azért, hogy a jogos jussát, amit vélhetően egyszer majd megkap, hamarabb kaphassa meg??! Ja..., és a helyzet olyan lenne, mint annak az embernek az esete, aki fejjel rohan a falnak gondolván , hogy ledől és ha elsőre nem dőlt le, akkor messzebbről fut neki. Mindent kimagyaráznak, még a médiában is. Reagálni viszont nem tudsz rá, mert nem vagy ott és nem mondhatod, hogy "Ho-hó ember, amit állítasz , az köszönő viszonyban sincs a valósággal." Külügy esetéből tanulva, ( állampapír helyett a készpénz is jó volt ), legközelebbi adófizetési kötelezettségemet Spar vagy C und A kuponok formájában gondoltam teljesíteni, vélem azt is elfogadják majd.
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 10:15
Előzmény: #3031  Törölt felhasználó
#3033
Ha a pénzügyi szektorból bárki bármit ellophat, nincs állami felügyelet, nem tartják be a hatályos törvényeket, stb. - az már nem ország.
BudFox
BudFox 2015. 10. 19. 09:59
Előzmény: #3027  Törölt felhasználó
#3032
Teljesen egyetértek veled, és szurkolok neked..

én egyelőre csak egy fizetési felszólítást íratok meg....

nekem is elegem van.
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 09:12
Előzmény: #3028  Törölt felhasználó
#3031
Nem gondoltam volna, hogy ez megtörténhet.
Nyáron még második felszólító levelet is küldtem a felszámolónak, válaszra sem méltatták. Rendben, talán elhiszem, hogy 180 napig első körben be lehet adni a hitelezői igényeket, így még esetleg nem tudták pontosan, hogy hány százaléka van meg a számlákon lévő pénznek, de ma túl leszünk a 180. napon. Az előtte eltelt másfél hónapról már ne is beszéljünk.
Akkora néphülyítés, mint ami ebben az országban megy, sehol a világon nem fordulhatna elő. Belize, Panama, Nicaragua, ide kellett volna nekünk csatlakoznunk nem az EU-hoz.
Tényleg úgy gondolom, hogy nemzetközi fórum kell ennek az ügynek !
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 08:46
Előzmény: #3029  Törölt felhasználó
#3030
Ráadásul az ügylet régen el lett indítva, szóval elég hihetetlen hogy elakadtak a bitek a levegőben...
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 08:37
Előzmény: #3026  Shabani
#3029
Azért egy kicsit ha jogilag belegonodolunk felszámoló csere nem történt.

A felszámol ugyanis továbbra is a PSFN Kft.
Azon belül hogy ők mit variálnak és ki képviseli őket az az ő dolguk, de mint felszámoló cég nem változott!!!
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 07:46
Előzmény: #3027  Törölt felhasználó
#3028
Teljes mértékben igazad van. Sajnos jelenleg ilyen országban élünk, bármit megtehetnek, szó szerint kirabolhatnak bárkit. Nincs jogbiztonság, nem tartják be a hatályos törvényeket, korrupció mindenütt, stb. A quaestor ügy a magyar történelemben egyedülálló mértékű rablás, ilyet kormány még nem mert meglépni. Sehol sincs biztonságban a pénzed jobb ha külföldön helyezed el - ausztria pl. Magyarországi pénzintézetben soha többet, kamat úgy sincs csak kamatadó és el is lopják a pénzed. Egy élet munkáját lopták el de többet nem kapnak rá esélyt. Orbántól és a fidesztől nagyobb gazemberek nem iránytották még magyarországot.
Törölt felhasználó 2015. 10. 19. 05:07
Előzmény: #3022  omnisphermx
#3027
Április 22-én kezdődött el a felszámolás.
Ma telik le a 180. nap. Készpénzem van a számlán, amit visszaigazoltak, de azóta sem mondják meg, hogy ebből ténylegesen mennyi van. Küldtem nekik (PSFN) október 6-án emailt, amire ezt a választ küldték:
"Az alábbi közleményben leírtak alapján a ügyfelek pénzeszközeinek felmérése is megtörtént, ezáltal meghatározhatóvá vált a felszámolási vagyonba nem tartozó, ténylegesen kiadható összes pénzeszköz nagysága. A hiányra tekintettel homogén csoport képzés révén határozható meg az egyes ügyfeleknek kiadható összeg.
Pénzeszköz tekintetében az arányok még nem kerültek megállapításra, így ezzel kapcsolatban egyelőre további tájékoztatást nem tudunk nyújtani.
link
Szíves türelmét kérjük!​"

A türelmem a 180. nap elteltével elfogyott és a rendőrséghez fordulok.
Nem érdekel a felszámoló cseréje !
A pénzemről nem mondanak semmit, a BEVA nem tud kártalanítani, mert nem közlik a károm értékét velük.
Ezen kívül gondolkozom, hogy milyen nemzetközi fórumoknak tudok még írni azzal kapcsolatban, hogy Magyarország befektetésre alkalmatlan ország, mert itt nincs jogállam és a befektetők pénzére sincs garancia !
Egy angolul tökéletesen beszélő és író ismerősömmel megírjuk a történetet.
Már rohadtul ideges vagyok és nem hagyom annyiban a dolgot.
Ez egy rohadt ország !
Shabani
Shabani 2015. 10. 18. 10:46
Előzmény: #3025  mr_oven
#3026
Valoszinüleg a felszámoló csere miatt tartják a határidőt(ha). Nekem másnap már transzferáltak. És meg is jelent a számlámon harmadnap.
mr_oven 2015. 10. 17. 21:48
Előzmény: #3022  omnisphermx
#3025
A 8. napod kedden fog lejárni, hiszen jobban megnézve 8 munkanapot vállaltak.
Az enyém szerdán jár le.
watson
watson 2015. 10. 17. 17:59
Előzmény: #3015  csendben
#3024
Most keveredett elém egy 2004-es manager magazin a 100 leggazdagabb listájával:

Tarsoly Csaba 4mrd-dal a 62. volt a listán :)
omnisphermx 2015. 10. 17. 14:35
Előzmény: #3022  omnisphermx
#3023
Itt ültem a gépelőtt!Minden vagy tízszer léptem be az Erste netre,HÁTHA!!HÁTHA!!!
ÉS NEM!!!
DÖGÖLJÖN MEG AZ ÖSSZES AKINEK KÖZE VAN AZ EGÉSZHEZ!!
omnisphermx 2015. 10. 17. 14:32
Előzmény: #3021  Törölt felhasználó
#3022
Hát annyit szeretnék az egészhez szóln!
Múlthéten csütörtökön voltam transzfer ügyben.
Nyugodtan ültem eddig!
De most már kezdek ideges lenni!
Szerintem a megadot nyolc nap letelt,s még mindíg nem kaptam meg a részvényeimet!
Ilyenqrva sok időbe telik beírni az a pár számot,és rátenyerelni az enterre?
Na ezért nem vártam én semmit,hogy ki fogja kezelni!
Met meé ennek ellenére,hogy már csak a transzfer hiányzik,ennek ellenére még mindíg semmi!
Én ezért nem hiszek én itt semmit!
Rohadjanak meg!!!!
S most nagyon finom voltam.Mert olyanokat tudnék írni,hogy értem jönne a tek!
Törölt felhasználó 2015. 10. 17. 09:11
Előzmény: #3019  szisti
#3021
Igen ez valóban benne van mert egymásra kenhetik a szart és húzhatják az időt.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek