Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mr_oven 2015. 10. 22. 16:27
Előzmény: #3088  Törölt felhasználó
#3100
Mindenkinek !

9 napra jött meg az osztalék.
OTP részvény még nem érkezett meg.
Gondolom még 1-2 nap.
Törölt felhasználó 2015. 10. 22. 13:15
Előzmény: #3096  Törölt felhasználó
#3099
elvileg nem, de látva az időztett szarkeverést...
omnisphermx 2015. 10. 22. 11:27
Előzmény: #3097  nemoland
#3098
De jó Neked!Ilyen finoman tudsz gondolni rájuk.
Én most reggel gondolkoztam,hogy írjak-e ide valamit.
De a gondolatok fogalmazása közben letettem róla.
Mert már gondolatban olyan qrva ideges lettem,hogy attól féltem,mérgemben szétverem a billentyűt.
Mert csak égetik a pénzem!Égetik!
Az,hogy határidő,meg egyebek be nem tartása!
Leszarják!Úgy sem lesz belőle bajuk!Ezt már régen megmondta nekik a vezír!Csináljanak amit akarnak!
A menekültekkel foglalkoztatjuk a jó népet!S közben mindent ellopunk!A többi meg üljön a seggén,amíg hólyag nem nő rajta.
Istenem!Ha belegondolok.
Én az átkosban,a falhoz is voltam állítva,csőre töltött pisztoly előtt.
Dolgoztam téglagyárban!Raktam vagont is!
De nem éreztem olyan bizonytalanságot,mint amióta a nemzeti együttműködés rendszerében élünk.
Akkor lehet hogy voltak besúgók.De most!!!
Törvényerőre van emelve,hogy jelentened kell!
Törvényerőre van emelve,hogy lophat a fidessss!Mindent!Pofátlanul!
Hisz kaptak,kb. 1.200.000 azaz egymillió-kétszázezer szavazatot!S ezzel a kétharmaddal megnyomorítanak,idegileg kikészítenek több mint nyolc millió magyart!
Ez kell nekünk!
Kádár apánk kelj fel,és gyere vissza!
S most lebaszhat mindenki!Ezért!
Ilyen nyomorult nem volt az ország,mint most!
nemoland 2015. 10. 22. 10:09
Előzmény: #3090  nemoland
#3097
"..óda a felszámolóhoz...

Már egy hete csak a mamádra
gondolok mindig, meg-megállva.
Részvényekkel telt kosárral ölében,
ment a padlásra, ment serényen.

9 hónapon át én még őszinte ember voltam,
ordítottam, toporzékoltam.
De a biztos hagyta a dagadt kosaradat másra.
Mindig csak másra vigye az a padlásra.

Csak ment és molyolgatott némán,
nem adott infot, nem is nézett énrám
s a részvények fényesen, suhogva,
keringtek, szálltak a magosba.

Nyafognék még, de most már késő,
most látom, milyen óriás ő -
Hisz napról-napra égeti a pénzem,
+ részvényeimet az éj csendjében."
Törölt felhasználó 2015. 10. 22. 08:34
Előzmény: #3095  arabka
#3096
Érint minket egyáltalán az AB döntése?
Szerintem nem.

A meglévő eszközeinket adják ki, ami meg nincs meg azután kárpótoljon a BEVA.

Időhúzás nélkül, ennyi az egész. Nagyon egyszerű.
arabka 2015. 10. 21. 20:26
Előzmény: #3094  csendben
#3095
várjuk az AB döntését
csendben 2015. 10. 21. 16:06
#3094
Hírek..
Törölt felhasználó 2015. 10. 21. 15:51
Előzmény: #3092  bevandorlo
#3093
nem vékonybőr :)
bevandorlo 2015. 10. 21. 15:36
Előzmény: #3091  Törölt felhasználó
#3092
övkészítőék bezzeg kivehették a lóvét, a kisnyugdíjast meg cseszegették,bennfentes infóval jutott a pénzéhez az utolsó pillanatban.
Törölt felhasználó 2015. 10. 21. 15:21
Előzmény: #3087  mr_oven
#3091
Nem hiszem hogy sokan gondoltuk volna hogy azokra az időkre úgy fogunk ma emlékezni mint amikor még jelentett valamit a törvény.
nemoland 2015. 10. 21. 14:08
Előzmény: #3088  Törölt felhasználó
#3090
...ez esetleg magyarázat lehetne az okt 8-és az utáni transzferekre, de az azelőttiekre nem, hiszen ekkor még a régi felszámoló volt a meghatalmazott okt. 7.-ig...

....de igazából maga a filozófia/felfogás az érdekes (ugyanaz, mint az egész felszámolás alatt) /hozzáállást takar...

HA vezetőváltás van, akkor NEM KELL teljesíteni az előtte aláírt és engedélyezett feladatokat/kvázi szerződéseket/utalásokat/transzfereket...

vezetőváltásnál nem kell betartani semmilyen határidőt...amíg az új vezető nem mondja...

...úgy szeretnék ilyen felelősség/jogi következmény mentes munkahelyen dolgozni...
Törölt felhasználó 2015. 10. 21. 13:54
Előzmény: #3088  Törölt felhasználó
#3089
Ez a dolog az eddigieken túl is fog bonyodalmakat okozni. PL.: ismerősöm OTP euro alapú kötvényeit transzferáltatta ( volna ) múlt hétfőn. Nem tudni mikorra ér át a papír az új helyre, de november 11.e körül kapja rá a kamatot. Vajon hova ??? Quaestorhoz ? Az megint szép ügylet lesz! Újabb azonosítás , újabb transzferdíj, vagy megy a közös alapba a bejövő pénz???? Remélem aki nem dolgozik okt.1.-e óta , holott csak neki van aláírási joga, az fizetést sem kap!!!! Vagy a régi "aláíró" sem írt már alá utolsó napjaiban??? Okt.1.-e 3hete volt!!!!
Törölt felhasználó 2015. 10. 21. 13:26
Előzmény: #3081  BudFox
#3088
Sziasztok !

Én múl hétfőn voltam transzferálni és ma bementem a Váci út 91. alá érdeklődni. A hölgy rendes volt, kijött hozzám és mondta, hogy felszámoló váltás történt és az új illetőnek van csak aláírási jogosultsága most már ezért torlódnak a transzferálások. Említette, hogy okt. 1-jei és 5-dikei transzferek sincsenek még teljesítve szóval türelmet kért. Sok újat nem tudtam meg de reméljük hamarosan mindenki megkapja aki már transzferált. Az állományátruházásról nem tudott semmi újat mondani.
mr_oven 2015. 10. 21. 11:28
Előzmény: #3077  Törölt felhasználó
#3087
"
Ez pedig azt jelenti, hogy az ügyészség szerint az, hogy a külügy szabálytalanul a Quaestornál fektetett be 72 milliárd forintnyi közpénzt, nem függ össze azzal, hogy elveszítették a kamatokat. "

Ez a jogtiprás még a kommunista időkre sem volt jellemző !!!
mr_oven 2015. 10. 21. 11:25
Előzmény: #3079  Törölt felhasználó
#3086
A PSFN a honlapján az MNB-t nevezi meg felügyeletének és egyben a tulajdonosi jog gyakorlójának.
BudFox
BudFox 2015. 10. 21. 11:07
Előzmény: #3072  Törölt felhasználó
#3085
NA, kész az ügyvédi felszólítás is..
rokonom megfogalmazta...

Tett bele egy érdekes mondatot is :
szerinte ha felhívjuk őket a felszámolót és arra hivatkoznak hogy türelmet kérnek, ilyen nincs.... akkor kérem hogy mutassák be azt a belső szabályzatot amiben benne van hogy türelmünket kérik...ilyenre nem hivatkozhatnak.
--------------------------

XY , Cím, adatok

Felszólítom,

hogy a levelem kézhezvételétől számított 8 napon belül adja ki a tulajdonomat képező ... részvényeket.

A Quaestor Értékpapirkereskedelmi és Befektetési Zrt­vel kötött szerződésem számom : .............

A MNB Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központjától 2015 szeptember 01 napján azt a tájékoztatást

kaptam, hogy a Felszámoló befejezte a vagyonfelmérést az adósnál melyből megállapítható, hogy

az ügyfelek értékpapírjai maradéktalanul rendelkezésre állnak. A részvényeim szám szerinti

azonositása már több ízben megtörtént, igy semmi akadálya sincs a kérésem teljesítésének.

Azért vagyok kénytelen a kérésemet írásban is megtenni, mivel többszöri szóbeli sürgetésemre azt a
választ kaptam, hogy „ türelmet kérnek „ Kérem szíveskedjék megjelölni azt az eljárási szabályt,
mely ilyen rendelkezést tartalmaz.

Amennyiben a fenti határidőn belül nem kapom meg a részvényeimet, további jog lépéseket teszek,

és kárigénnyel is élni fogok.

Répcelak, 2015 október 21.
Törölt felhasználó 2015. 10. 21. 11:01
Előzmény: #3081  BudFox
#3084
én azt beletenném hogy végeláthatatlan perek elé néz a felszámoló a kiadás késedelme miatt az árfolyamingadozásokból eredő veszteségek miatt
thomasss
thomasss 2015. 10. 21. 10:56
Előzmény: #3081  BudFox
#3083
korrekt levél..... :D
De kétlem hogy 13000 részvényes volt a Q-nál sztem jó ha 5000 lehetünk...:-D Q kötvényesek az más tészta.
13000 ügyfélről a Bc-nél beszélnek...
A LÉNYEGEN nem változtat borzasztó lassan halad a kiadás, felháborító...
szucs001 2015. 10. 21. 10:51
#3082
Tisztelt XY!

A Magyar Nemzeti Bankhoz (MNB) a Quaestor Értékpapírkereskedelmi és Befektetési Zrt. „f.a.”-val (Befektetési vállalkozás) kapcsolatosan megküldött megkeresésére tekintettel az alábbiak szerint tájékoztatjuk:

Tájékoztatjuk, hogy az MNB 2015. április 17-én visszavonta a Befektetési vállalkozás tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte annak felszámolását. Tájékoztatjuk, hogy 2015. április 22-én a Befektetési vállalkozás felszámolása megindult. A felszámolást a Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. végzi.

Tájékoztatjuk, hogy a kártalanítást a BEVA eljárási rendje, a felszámolási eljárás szabályai és a folyamatban lévő büntető eljárás szerint történik. Ezekben az eljárásokban az MNB nem érintett.

Tájékoztatjuk, hogy a Felszámoló egyezteti az ügyfélköveteléseket az ügyfelekkel, és felméri a meglévő és kiadható ügyfélvagyont, ami után indulhat meg a Befektető-védelmi Alap (BEVA) kártalanítása.

A Felszámoló elérhetőségei:

Postacím: 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78.;

Központi telefonszám: +36 (1) 321-0116

Központi telefax: +36 (1) 321-0209

Központi e-mail: info@psfn.hu

Internet honlap: www.psfn.hu

Felhívjuk a figyelmét, hogy a Felszámoló tájékoztatás alapján befejeződött a befektetési vállalkozás vagyonfelmérési vizsgálata, amelyből megállapítható, hogy a nem valós kötvények kivételével az ügyfelek értékpapírjai maradéktalanul rendelkezésre állnak. További tájékoztatást az alábbi linkre kattintva kaphat:

link

Tájékoztatjuk, hogy a BEVA honlapján a kártalanítással kapcsolatos teendőkről tájékoztatást nyújtott az ügyfelek számára, melyet az alábbi linkre kattintva találhat meg.

link

A Befektetési vállalkozással szemben tett büntető feljelentésre tekintettel javasoljuk, hogy fontolja meg annak lehetőségét, hogy követelését a büntető eljárásban polgári jogi igényként is bejelenti!

Felvilágosítást a Nemzeti Nyomozó Irodánál (cím: 1062 Budapest, Aradi u. 21-23., telefon: 06/1/428-9200) kérhet.

Kérdéseivel, Ön bizalommal fordulhat hozzánk telefonon vagy személyesen ügyfélszolgálatunkhoz - akár előzetes időpontfoglalással is - a levelünkön megjelölt elérhetőségeinken, illetve felkeresheti a jegybankkal együttműködő Pénzügyi Tanácsadó Irodahálózatnak az Ön lakóhelyéhez közel eső irodáját. A PTI irodák listáját és elérhetőségeit az alábbi honlapon nézheti meg: (link
Üdvözlettel:

Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ
BudFox
BudFox 2015. 10. 21. 10:41
Előzmény: #3070  Törölt felhasználó
#3081
Itt a bejelentés :

Tisztelt Magyar Nemzeti Bank - Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ.

Telefonbeszélgetésünkre hivatkozva küldöm Önöknek ezt a levelet.
Sajnálattal tapasztalom hogy a Quaestor -nál tartott részvények visszaszolgáltatása borzasztóan lassan halad, illetve a felszámoló az ügyfelek részére továbbra sem ad megfelelő információkat.
Ezért arra kérem Önöket hogy kérésemre legyenek szívesek a panaszaimat kivizsgálni.

adataim :
Név: ............
személyi igazolvány szám : ..........
cím : .............
tel .: .........
korábbi iktató szám amit Önöktől kaptam : ...............
korábbi iktató szám amit Önöktől kaptam : ............
Quaestor szerződés szám: ....

Megpróbálom a sérelmeimet pontokba szedni, és kérném ezeknek a kivizsgálását, illetve a szükséges eljárások megindítását a Fogyasztóvédelmi Központ részéről.

1: Szeptember elején felállt a Quaestor ügyfélszolgálat, amely a részvények kiadását végzi. Azonban máig nem hírdettek nyertest azon a tender -en amely cég átvette volna a teljes ügyfélkört. Sőt a mai napon olyasmit tudtam meg a Quaestor ügyfélszolgálattól hogy új tendert írnak ki és új céget akarnak keresni...

( Mi ez ha nem időhúzás ? lett volna rá idő 7 hónap alatt már megtalálni a megfelelő banki háttérrel rendelkező céget )

2.: Addig is míg nem találják meg az ügyfélkört átvevő céget , zajlik nagy nehezen a részvények transzferálása. De ez így elfogadhatatlan :

- Csak 4 ügyintéző van 13.000 ügyfélre !!, Naponta összesen kb. 20 ügyféllel tudnak végezni, ha jól számolom ez két évet venne míg végeznek !!!

- Nem hajlandó sem a PSFN, sem a Quaestor ügyfélszolgálat elárúlni hogy melyik ügyfelet mikor hívnak majd telefonon, mindig azt hajtogatják hogy " Egy bizonyos belső ügyrendi szabályzat alapján hívnak be ügyfeleket, de azt nem mondhatják el hogy milyen szempontok szerint"

- A Quaestor nem hajlandó elárúlni hogy milyen szempontok szerint hívja be az ügyfeleket, de annyi sikerült kinyomoznom hogy NEM ezen szempontok szerint : számlán levő összeg, ABC sorrend, települések neve, számlán levő részvények szerint.
( Úgy érzem jogomban áll tudni hogy mik ezek a szempontok és hogy rám mikor kerülne a sor ? )

- A Quaestor ügyfélszolgálat nem hajlandó elárúlni hogy egy-egy ügyfél mikor kerül majd sorra, lehet hogy jövő héten ? lehet hogy fél év múlva ? lehet hogy 1 év múlva ?

- Kértem a Quaestor ügyfélszolgálatost hogy adja a felettesét, de nem tudja kapcsolni, se nem árúlja el a nevét, se nem tud kapcsolatot biztosítani köztem, gyakorlatilag elbújik az ügyfelek elől.

- A számlámon levő szabad készpénz mibenlétéről még mind a mai napig nem tudjuk hogy mennyi része fellelhető, illetve kiadható ?

( mindössze a telefonszámomat sikerült egyeztetnem az ügyfélszolgálattal, és megerősítette hogy a részvényeim rendelkezésre állnak)

3. A PSFN Kft -hez bejutni lehetetlen. Ügyfelekkel nem beszélnek. Levelekre nem reagálnak.
A honlapukon van ugyan némi információ, de ez korántsem kielégítő.

-------------------------------

Én a részvényeimhez és a fennmaradó készpénzhez szeretnék mihamarabb hozzájutni ami a Quaestor Értékpapír számlámon volt. Tűrhetetlennek tartom hogy a mai modern számítógépes világban 7 hónap alatt ne lehessen kideríteni hogy a fennmaradó készpénz rendelkezésre áll -e vagy sem ? Enélkül még a BEVA -hoz sem tudjuk benyújtani a kártérítési igényemet ha netán hiányzik a pénzből. A részvények ugyan rendelkezésre állnak a felszámoló cégnél, de a felszámoló KORLÁTOZZA A TULAJDONOM FELETTI RENDELKEZÉSI JOGOT.

Kérem kivizsgálni hogy a Quaestor Értékpapír ZRT. felszámolója milyen jogon korlátozza a tulajdonom feletti rendelkezési jogot ilyen hosszan - már több mint 7 hónapja . Illetve kérem a Felszámolót hogy részemre a részvények transzferálását HALADÉKTALANUL biztosítsa.

Amennyiben ügyemben nem történik előrelépés, úgy kénytelen leszek a szükséges jogi lépéseket megtenni és elindítani.

Köszönettel, XY

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek