Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
imee01 2017. 01. 17. 13:41
Előzmény: #5666  exmnbs1
#5680
Csányinak nem nyilvános a telefonszáma. Az OTP-nek (mint minden tőzsdei cégnek), van egy befektetői kapcsolattartója, Pataki Sándor, őt lehet hívogatni. A Plotinus esetében a befektetői kapcsolattartó viszont személyesen Zsiday Viktor, kint van a telefonszáma a BÉT honlapján: link
Törölt felhasználó 2017. 01. 17. 12:54
Előzmény: #5665  tigus7313
#5679
Akkor szerinted hol érdemes?
Deviza mozgásból adódóan beviszel a kereskedésedbe még egy kockázatot.
kpisti333 2017. 01. 17. 12:46
Előzmény: #5677  pickpepe
#5678
Én még vettem 5555-ért a múlt héten, de ma miután olvasatomban már megvan nekik a kivezetéshez szükséges többség, dobtam mindent. Oka: amikor nem beszálltam, nem ilyen várakozással tettem, nagyobbnak ítélem a várható rizikót, mint a lehetőséget, hogy innen még lehet némi extraprofit.
pickpepe
pickpepe 2017. 01. 17. 12:41
Előzmény: #5676  Törölt felhasználó
#5677
Pont ezt mondtam én is. Közgyűlésen találkozunk!
Esetleg még Andreas61 tarthatta meg a részvényeit, de ő nem nagyon ír mostanában.

Aki mégis maradna, az szerintem már csak 5700 felett vehet...
Törölt felhasználó 2017. 01. 17. 10:59
Előzmény: #5673  Adamo68
#5676
Nem kell mindenkinel elmennie. Egy ember elmegy, a tobbiek meg irnak neki egy meghatalmazast. ;P
Ha az srv visszavasarlas elott lett volna kozgyuli, akar bent is lehetett volna tartani a ceget a tozsden.
Igy, hogy a nagy tobbseg dobta a papirt, igy viszont mar kicsi az esely.

Van itt meg valaki aki nem adta el?
Adamo68 2017. 01. 17. 10:51
Előzmény: #5674  exmnbs1
#5675
Elég a rendes - éves - közgyűlés, ott is lehet dönteni a kivezetésről és Zrt-vé alakulásról.
Nem kell rendkívüli.
exmnbs1 2017. 01. 17. 10:36
Előzmény: #5673  Adamo68
#5674
Szerintetek lesz rendkívüli kgy a zrt-Rol?
Adamo68 2017. 01. 17. 10:28
Előzmény: #5670  maveryck
#5673
Szerinted el szoktak menni a kisrészvényesek a közgyűlésre?
Ha nem, akkor meg mit változtatott volna egy összehívott közgyűlés?
tigus7313 2017. 01. 17. 10:18
Előzmény: #5667  lukskypoker
#5672
Félre értesz.
Befektetni nem érdemes...
kpisti333 2017. 01. 17. 10:15
Előzmény: #5669  maveryck
#5671
Ez a hajó már nélkülem (nélkülünk) megy tovább, a többségi tulaj ha így döntött, a kisbüfinek nincs választása. Lehet megsértődni, de nem szabad ebből érzelmi problémát csinálni. A piacon vagyunk, vagy mi a fene. Zs. Viktorral meg fordulhat úgy a szekér, hogy lesz viszlát...
maveryck 2017. 01. 17. 10:05
Előzmény: #5669  maveryck
#5670
És mi lett volna, ha összehívnak egy közgyűlés, ahol arról kellett volna dönteni, hogy vállalják-e a befektetők, hogy minden marad a régiben, tehát a tőkepiaci befektetések is, de ZRT. formában. Még kevésbé lett volna likvid, de sokan vállalták volna.

maveryck 2017. 01. 17. 10:01
Előzmény: #5668  kpisti333
#5669
Nagyon demokratikus Viktor:)
"Majd a közgyűlés szavaz a kivezetésről"
Vajon mit szavaz a többség?
kpisti333 2017. 01. 17. 09:53
#5668
"Viszlát, és kösz a halakat!"
Hogy egy klasszikussal éljek. Pakk eladva, mibe fektessek???
lukskypoker
lukskypoker 2017. 01. 17. 09:22
Előzmény: #5665  tigus7313
#5667
"Ez a szomorú esemény is arra mutat rá, hogy egyre kevésbé (vagy inkább nem) érdemes a magyar tőkepiacon jelen lenni."

Tigus az a helyzet, hogy évekig megérte nekik/nekik ez a tőzsde:-) Tündérsziklás/Plotinusos kötvényekkel megspékelve...

Pont a hostel/irodaház üzletek után jut eszébe/eszükbe, hogy hoppá??? Ne legyél (ál)naiv.

Egyébként én voltam az első aki leírta, hogy nem szeretne "Plotinus ingatlan alapban" részt venni:-) (mint elégedetlenkedő)
exmnbs1 2017. 01. 17. 09:07
Előzmény: #5665  tigus7313
#5666
Emlékszel mi volt itt a reakció az elso nap?"hívjuk fel"
Es utana vasárnap arrol irt hogy egyfolytában csengett a telefonja.
Ezekről a hívasokról amiről kispapírok topikjaban beszámolnak mindig az volt a véleményem hogy Csányit is hívogatjak?
Bill Gatest?
tigus7313 2017. 01. 17. 08:49
Előzmény: #5664  Törölt felhasználó
#5665
"Meg kellett volna nyíltan írni már a hivatalos közleményben, hogy az igazgatóság belefáradt, szeretné egyszerűbb üzleti modell alapján, lehetőség szerint sokkal kevesebb tulajdonossal működtetni a céget, no és talán kevésbé szem előtt lenni. Mindenki megértette és kritika nélkül elfogadta volna."

Mivel sajnos Magyarországon vagyunk, ez sem maradt volna szó nélkül, mert pl. csak magának akarja a nyereséget szólam, vagy ki akarja semmizni a kicsiket biztos elhangzott volna... stb.

Pl. abba simán bele lehet fáradni, ha valaki lelkiismeretesen végzi a munkáját, de mindig akad olyan részvényes akinek nem tetszik valami.
Ha csak arra gondolunk, hogy 6000 Ft-os árfolyamnál jelezte, hogy túlértékelt a papír (amit egyébként Buffették is megtettek, amikor ez volt a helyzet, sőt ők a B sorozat IPO-jakor ki is mondták, hogy ők ilyen áron nem vennének a részvényükből. Ennek ellenére túljegyezték)

Szóval amikor jelezte ezt, akkor azzal támadták, hogy leakarja beszélni az árfolyamot. (ha ingatlant vett az volt a baj ha nem, akkor az, stb.)
Mindig volt s egyébként lesz is elégedetlenkedő.
És ebbe bele lehet fáradni, sajnos.

Úgy érzem, itt kellett volna egy mély levegőt venni, és ha már tőkepiaci kultúraépítésről beszélünk, kicsit keményebben lehetett volna oktatni (ne feledjük az elért eredmények mellette szóltak), minden tőkepiaci résztvevőt, pláne a részvényeseket.
Ekkor talán Viktor is jobban érezte volna magát, meg a Plotinus is megmaradhatott volna.

Ez a szomorú esemény is arra mutat rá, hogy egyre kevésbé (vagy inkább nem) érdemes a magyar tőkepiacon jelen lenni.
Törölt felhasználó 2017. 01. 17. 07:50
Előzmény: #5662  Láma
#5664
Nem teljesen értünk egyet, bár feltehetően az egész sztori szempontjából ezek azért csak másodlagos szempontok.
El kell ismerni, hogy a Plotinus üde fényfoltja volt a magyar tőzsdének, és igen, tagadhatatlanul kiemelkedő korrektséggel működött. Mégis, erősen fanyar utóízt hagy számomra a távozás mikéntje, hiába nyertünk vele sokan sokat és hiába tűnik korrektnek a kiszállás biztosított lehetősége. 1) Ismét bebizonyosodott, hogy esélyünk sincs valódi tulajdonossá válni egy magyar vállalat részvényeinek tőzsdei megvásárlása során, mert a lényegi döntésekbe nincs módunk, illetve feltehetően nincs is kellő széles körben igényünk beleszólni, hiszen legtöbben csak egy papírnak tekintjük a részvényt, amivel kereskedni lehet, érzelem és tulajdonosi felelősség nélkül. Elismerem, hogy az adott eset annyiban nagyon speciális, hogy a Plotinus működése valóban egy ember, Zsiday Viktor munkájától függ alapvetően, és ha ő be szeretné fejezni, akkor úgysincs értelme kardoskodni ellene. Csak hát a tanulságok, hogy már a közgyűlés előtt lefutottá vált, hogy „ki vagyunk rakva” és milyen áron, mi akik tulajdonrészt vettünk, amikor ugye kellett a pénzünk... (nyílván nem maradt elég szavazó kisrészvényes a közgyűlésig, mert valóban, jelen esetben értelmetlen is lett volna). Így viszont túl sok nagy sikerű IPO-t se várjunk a BÉTen. 2) Továbbra se tartom korrektnek a zárt körűvé alakítás hivatalos közleményben leírt indoklását, miszerint „...a tőzsdei jelenléttel járó kötelezettségek egyre komolyabb erőforrásainkat kötötték le, miközben az nem járt jelentősebb előnnyel.” – ez nem tisztességes se a BÉT vezetésével szemben, még ha a nagy terhek igazak is lehetnek, se a részvényesekkel szemben. Ilyen formában, a kis részvényesek tőkéjére alapulva, a Plotinus nem is létezhetett volna a tőzsdei jelenlét nélkül, a „tulajdonosi” többséget adó kisrészvényeseknek viszont igenis megérte a tőzsdei jelenlét. A Plotinus a BÉTen nőtt naggyá és annak köszönheti hírnevét, hogy látható módon volt sikeres és jutott sok tőkéhez. Zs. Viktor legutóbbi blog bejegyzéséből is kiderül, hogy valójában nem ez az ok. Meg kellett volna nyíltan írni már a hivatalos közleményben, hogy az igazgatóság belefáradt, szeretné egyszerűbb üzleti modell alapján, lehetőség szerint sokkal kevesebb tulajdonossal működtetni a céget, no és talán kevésbé szem előtt lenni. Mindenki megértette és kritika nélkül elfogadta volna. Az ilyen fajta takaródzás, és egy magán jellegű döntés odapiszkálásra való felhasználása viszont erősen bizalomromboló.
Sajnos így most az egész ügy lefolyásának számomra olyan hatása van, mint amikor egy befektetési alap bezár, és nem olyan, mint amikor egy részvénytársaság jövőjéről a tulajdonosok döntenek. Ez nagyon nem használ annak a célnak, hogy futtassuk fel a hazai tőzsdét.

Mindezek ellenére szeretném mély hálámat kifejezni Zsiday Viktornak és az Igazgatóság többi tagjának az elmúlt években végzett példás munkájáért. A maradék részvényeimet én is "visszaadtam", így további sikereket kívánok a Plotinusnak a tőzsdén kívül is.
Hmmz
Hmmz 2017. 01. 17. 02:37
Előzmény: #5662  Láma
#5663
Fenéket... tök más miatt esett 200 forintot..

Méghozzá azért mert ölég gyorsba elkapkodták a bejelentett 150k darabot a mini pánikban, ezért sokan lemaradtak róla és kapkodták a fejüket, persze mert akkor még nem "tudtuk" hogy mi fog következni, így sokan kiszálltak akár lejjebb is minthogy a kétségesben bízzanak.(Hozzáteszem jogosan)

Vagy csak simán nem akartak résztvenni tovább ilyen feltételek/kockázat mellett, esetleg kényelmesebbek mert nem akarnak közgyűlésre rohangálni vagy keresgetni partnert aki mindezek után megveszi a részvényüket amit a tőzsdén már nem forgalmaznak majd, ha megszavazzák a kivezetést.

Aztán a 80k már nem fogyott el annyira hamar... a legutolsó adagból meg még maradt is..

Van itt még egy pár napos video is hátha vki nemlátta:

link
Láma
Láma 2017. 01. 16. 23:23
Előzmény: #5660  Láma
#5662
(folytatom)
hogy a bejelentest koveto elso napon annak ellenere zuhant az arfolyam cirka 200 forintot, hogy ZsV bejelentette:5700 forinton visszavasaroljak azok reszvenyeit, akik nem szeretnenek maradni. Miert esett a papir? Mert a befektetok sokasaga n hitt az 5700 forinos ajanlatban.
Nem hittek Zsidaynak.
Ez a legkevesbe sem ZsV szegyene, hanem mindazon tozsdei szereploke, a BET vezeteseig bezarolag, akik igy vagy ugy hozzajarultak ahhoz, hogy ma a pesti tozsden befektetok sokadaga hiszi azt, hogy egy tozsdei ceg vezetoje valotlansagot allithat.
Az elmult napok bebizonyitottak, hogy ZsV allja a szavat.
Szereny velemenyem szerint a BET vezetoinek azon kellene faradozni, hogy meg sok zsidaiviktor ugykodjon ezen a palyan, es pl a BET tudjon ugyanugy ervenyt szerezni a sajat szabalyainak, mint ahogy ZsV allja a szavat
pickpepe
pickpepe 2017. 01. 16. 23:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#5661
összesen ugye 928 e részvény van
ebből kb 40 e Zsidaynál, Szabónál lehet max 40 e, Keletfa 60 e, Zala család 117 e + még 50 e amiről nem is sejtjük. ez összesen max 310 e részvény.
A mai nappal van 510 e saját részvény. Ez kb 820 e részvény.
A kisbüfiknél max 100 db maradhatott, azaz 410 e szavazó részvénnyel kalkulálva szinte biztos 3/4-es kivezetés, ha a nagytulajok együtt maradnak és szavaznak.

Ugye ZsV még átválthatja a jelenlegi kötvény állományát részvényreami további 60 e részvényt jelenthet és még holnaptól vesz is hozzá kötvényeket.

A kivezetés szerintem mér nem kérdés.

Viszont kb 100 e részvény a kisbüfiknél lehet még, ami nem elhanyagolható tétel a ZTR-ben sem.
Meglátjuk mi lesz.

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek