Topiknyitó: Dezso_Laszlo 2011. 08. 19. 18:39

Paksot le kell bontani, új energiastratégia kell, biometánnal és GDP-növeléssel  

link



Mindenki a saját szemével olvassa: micsoda bődületes ökörség a Fellegi-Bencsik páros által összehozott NEMZETELLENES STRATÉGIA, amely csak az energialobbi környezetrombolását szolgálja.



A mezőgazdaság energetikai fejlesztése a legfontosabb, amellyel 12 millió CO2tonna/év üvegházhatás-keltés akadályozandó meg, cca. 1,0 ... 1,3 millió használatlan termőföld kerül - a lehető legkíméletesebb, egyúttal legalacsonyabb munkaigényű - művelés alá, ... de az sem elhanyagolható szempont, hogy a családi agrárgazdaságok éves nettó árbevétele átlagosan 2 millió forinttal nő, hatalmas mennyiségű építési megrendeléshez jut az építőipar és mintegy 90 ezerrel több munkahely keletkezik, mint a minden szempontból kártékony Paks-bővítéssel.



A családi/osztott áram- és melegvíztermelést kell támogatni, mert ez fogja helyettesíteni a 10 ÉVEN BELÜL FELSZÁMOLANDÓ VEZETÉKES ÁRAMRENDSZERT.



A járműpark CNG-re való átállítását kell támogatni.



Igen nagymértékű ENERGIATAKARÉKOSSÁGOT kell támogatni, hiszen az ország energiaigénye HUSZADÁRA CSÖKKENTHETŐ.



Nna. Ez energiastratégia, ugyanis az EGYRE GYORSULÓ GLOBÁLIS MELEGEDÉS LEÁLLÍTÁSÁT összekapcsolja a GDP NAGYMÉRTÉKŰ NÖVELÉSÉVEL!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dezso_Laszlo 2023. 04. 14. 02:08
#780
Jaj.
Budapesten a legolcsóbb az áram és a gáz az EU-ban (magyarnemzet.hu)
Ami miatt Budapesten nem térül meg a napelem-befektetés (ld. az előzőt, "a kormány mindent megtesz ...").
Dezso_Laszlo 2023. 04. 14. 01:58
#779
Jaj.
Konfliktus van Magyarország és Ukrajna között (magyarnemzet.hu)
1  "Ha az Ukrajnában élő magyar kisebbség visszakapná a 2015 előtt már meglévő jogait, Magyarország támogatná további integrációjukat a NATO irányába – mondta Menczer Tamás egy csütörtök esti beszélgetésen." És mi van az Ukrajnában élő orosz kisebbség jogaival, ami miatt ez a háromszög-háború kitört?
2 "A Külügyminisztérium államtitkára szerint Paks II megépítése folytatódni fog, ezért mindent megtesz a kormány." Sajnos.
Dezso_Laszlo 2023. 04. 14. 01:18
Előzmény: #726  Dezso_Laszlo
#778
kieg.
Felszólalt a Volkswagen az új uniós kibocsátási normák bevezetése ellen - Portfolio.hu
Az Iveco után a VW is ... mert ha több hónapra leáll egy gyártósor (rejtély, hogy hogyan számolták ki), az hátrány, de a Hőkatasztrófa, az ugye neeem, áááá, ... :) :(((
Dezso_Laszlo 2023. 04. 13. 14:40
#777
Hűha:
Egy lapra tette fel Magyarország a jövőjét – Helyesen tette? - Portfolio.hu
Semmit nem lehet ebből OLVASNI, csak hallgatni. És aki süket? A süketeket miért diszkriminálja a honlap?
Dezso_Laszlo 2023. 04. 13. 08:06
#776
Van egy kis eredmény:
Autó: Ingyenesen utazhatunk a BKV új elektromos buszán | hvg.hu
Megjelent a "lokálisan" jelző a "zéró emissziós" előtt. A következő lépés ennek a magyarázata lesz, vagyis hogy ezek a KÖRNYEZETROMBOLÓ ÁRAMMAL működő járművek 4.5-szer akkora emissziót igényelnek a CNG-üzeműekhez képest, tehát KÖRNYEZETROMBOLÁSUK 4.5-SZERES!!!
A zöld rendszám eleve szélhámosság, ez lesz az utána jövő lépés. Lassanként eljutunk Paks lebontásához ...
Dezso_Laszlo 2023. 04. 13. 03:08
Előzmény: #774  Dezso_Laszlo
#775
Dezso_Laszlo 2023. 04. 12. 21:34
Előzmény: #766  Dezso_Laszlo
#774

kieg.
Telt ház volt Debrecenben a korábbi rektor egyetemről kitiltott előadásán | 24.hu
Íme, Szentgyörgyi Zsuzsa, lehet igazat is mondani. Mennyi víz kell 1 tonna lítium előállításához? 2200 tonna!!!
A lényeges kérdés agyonhallgatása aljas hazudozás, igaz? Mit fog tehát okozni az akkugyár Debrecenben, ahol már most sincs elég víz?
Dezso_Laszlo 2023. 04. 12. 15:45
Előzmény: #772  Dezso_Laszlo
#773
kieg.
A biztonságot az jelenti, hogy a mennyiségi összefüggések az egyes komponensek között ismertek. Emiatt előre jelezhetők a mennyiségi igények és az egyes üzleti partnerek nem "sötétbe ugranak", mint most.
Dezso_Laszlo 2023. 04. 12. 04:10
Előzmény: #768  Dezso_Laszlo
#769
Duplum link a kormánymédiában:
Zavartalan maradt Magyarország energiaellátása + videó (magyarnemzet.hu)
A komment is az előzővel azonos.
Dezso_Laszlo 2023. 04. 11. 08:34
#767
Az alábbi linkre a válasz: #731, 734, 766:
Milliárdokat fektetünk ebbe a technológiába, de vajon tényleg ez a jövő? - Portfolio.hu
Talán lehet így is küzdeni a környezetrombolást szolgáló hazudozással, agyonhallgatással szemben. Ha nem válik be, kénytelen leszek én is ismételgetni magamat :)
Dezso_Laszlo 2023. 04. 11. 02:53
#766

Az ördög a részletekben rejlik az akkumulátorgyártás esetében is (nepszava.hu)
Ej, ej, Szentgyörgyi Zsuzsa. Keresem a cikkben a "víz" szót, hát nem találom. Aztán azt, hogy a DMFC-meghajtáshoz ennek az eszement akku-mennyiségnek csak az 1/1000-e kell, hát azt sem. Na és az is tény (a napelemek esetében legalábbis így van), hogy a teljes életcikluson belül a gyártás HÁTRÁNYOS környezeti hatása eltörpül a működés során létrejövő ELŐNYÖS környezeti hatáshoz képest. Mindezt pedig egy ennyire pontosan tájékozott szerzőtől, nem valami félművelt firkásztól, mint amilyen én vagyok ...
Én szégyellném magam az Ön helyében.
Dezso_Laszlo 2023. 04. 11. 02:00
Előzmény: #763  Dezso_Laszlo
#765
jav.
"A tegnap tíz éve feltett ..." bocs, elnéztem az évszámot.
Dezso_Laszlo 2023. 04. 10. 21:15
Előzmény: #763  Dezso_Laszlo
#764
kieg.
Jobban belegondolva, van egy terület (a nukleáris), ahol sok ember feleslegessé válik és egy másik (a metanol-gazdaság), ahol sok ember szükséges. A megoldás nem túl bonyolult.
A paksi terület - legalábbis én 1984-ben a helyszínen úgy láttam - elég nagy ahhoz, hogy az elvetélt Paks-II helyett cellablokkokat, tartályokat, tankautókat szereljenek ott össze (háztartások, áramkereskedő kisiparosok és a MOL, vagy utódcége számára). Talán egy pv-panel gyártósor is belefér ... meg autógyáraknak értékesített DMFC-meghajtás.
Dezso_Laszlo 2023. 04. 10. 20:45
Előzmény: #762  Dezso_Laszlo
#763
Addendum link
Holló Előd ismertei a NUBIKIt - YouTube
A tegnap feltett videót régóta vártam, de kicsit csalódtam. Ha a NUBIKI vállalná a DMFC-kutatásokat, azzal a nukleáris területet ki tudná egészíteni, két lábon állna.
Dezso_Laszlo 2023. 04. 10. 19:55
Előzmény: #759  euler
#762
Azzal azonban nem értek egyet, hogy ha valami erkölcsileg elavult és a GLOBÁLIS MELEGÍTÉST szolgálja, hogy azt szó nélkül tűrjük, mert nincs elég info a minden részletre kiterjedő zöld alternatívához. Tudod, mennyi költségbe került ez a villamosenergia-rendszer eddig nekünk? Szvsz cca 1 milla per Kopf, és az új rendszer sem lesz ingyen. Igenis, egyetlen fillért sem szabad globális melegítésre költeni, ez nem menetrendi kérdés, hanem ÉLETÖSZTÖN.
Dezso_Laszlo 2023. 04. 10. 19:40
Előzmény: #759  euler
#761
"... A háttérhatalmi összeesküvésekről pedig, amit pedzegetsz, nem látom értelmét vitát nyitni. Nincs ilyen. ..."
Ugyan-ugyan. A Független Ökológiai Központ honlapját, a foek.hu-t nyisd meg ... ha tudod :))))

Topik gazda

Dezso_Laszlo
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek