Topiknyitó: csaba74 2015. 08. 05. 09:48

OTTone  

Sziasztok! Csináltam egy topikot az OTTone-nak mivel már nem FUSO néven fut!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kockaveto1
kockaveto1 2024. 02. 12. 14:20
#98060
Több helyen azt olvasom, hivatalból törlési eljárás indult.  "A kényszertörlési eljárás egy olyan cégbírósági eljárás, amely – a törvényes működés
helyreállítása hiányában – a jogsértő módon működő cég jogutód nélküli megszüntetését és
cégjegyzékből való végleges, vissza nem fordítható törlését eredményezi.
A kényszertörlési eljárás célja, hogy a törvénysértő módon működő, illetve működésképtelen
cégek a gazdasági életben ne vehessenek részt. Azonban a kényszertörlési eljárás alatt is mód van
a törvényes működés helyreállítására, a gazdasági tevékenység folytatására, a cég jogutód nélküli
megszűnésének elkerülésére.
A kényszertörlési eljárást a cégbíróság rendeli el:
 ha a céget megszűntnek nyilvánítja,
 ha a cég a végelszámolást három éven belül nem fejezte be, vagy
 a cég jogutód nélküli megszűnését előidéző ok következett be, és végelszámolási eljárás
lefolytatásának nincs helye. "
fiftififti 2024. 02. 12. 14:20
Előzmény: #98058  Gabesz1234
#98059
Hát persze, utólag látszik ez így volt évek óta megkomponálva, hogy egy gyakorlatilag tevékenység nélküli, tőke nélküli cég által, hogyan húzzák le a rengeteg részvényes pénzét!!
És ugyan már, a sok-sok 100 milliós mnb bírságok ugyan hova folnak be!!?? Tuti hogy nem az álomkasszába, hanem kéz- kézen eltűnt a kusszaszemű meg a seggnyalói között!!!
Ezek a mai magyar fehér galléros bűnözők mind!!!
Akik sajnos érinthetetlenek 😟
Gabesz1234 2024. 02. 12. 14:10
#98058
Sajnos utólag látni ez egy összhangolt lehúzás volt.. 
Gabesz1234 2024. 02. 12. 14:08
Előzmény: #98056  Gabesz1234
#98057
Persze majd az MNB tartja a márkát első körben a rengeteg kiszabott bírsággal, a befektetők akiket meg védeni kellett volna, azok meg le vannak szarva.
Valaki levezette hogy a részvényesek, ha lesz pénz is hol helyezkednek el a sor végén!! 
Szégyen gyalázat 
Gabesz1234 2024. 02. 12. 14:04
Előzmény: #98055  gabresz
#98056
Valószínű nincs semmi pénz vagy nem. Is volt addigra már ott, azt kell kideriteniuk hová vándorolt a pénz?! Mer meg kell lennie valahol a pénzünknek 
gabresz 2024. 02. 12. 14:00
Előzmény: #98053  1valaki
#98055
Szerintem ilyenkor mikor a MNB  felfüggeszt egy papírt, rögtön zárolni is kéne a teljes vagyonát hogy adott esetben ne tudják azt lenullázni addig is amíg rendeződik ---vagy nem --- az ügye.  Ebből adódóan itt a főbűnös a MNB  tehát az kell perelni is, hogy kárpótolja a károsultakat akár a saját vagyonából, mert hagyta kiüresíteni a céget- pld. vegyünk 1 csempészt, az eseteben  rögtön zárolják is a teljes vagyonát addig is amíg a nyomozás tart, merthogy ott  bűncselekmény történt.  Na de hát itt is bűncselekmény történt,  nem is akármilyen kárértékkel. a N. bíróság persze az is kell majd,  de előtte  szerintem kéne találni egy olyan oknyomozó újságírót aki érdekesnek találja az ügyet és beleállna, és talán meglepő újdonságok derülnének ki amiből jobban ki lehetne indulni a továbbiakban.
gabresz 2024. 02. 12. 13:45
#98054
tu.képpen mondjátok már el hogy jelenleg pontosan hogy áll az ügy, mivel én csak most kapcsolódtam vissza a fórumba 1 hete, előtte  hosszú hónapokig vártam türelmesen és nagy naivan mint a többiek, hátha halad valamerre a dolog pozitív irányba, de most-már meguntam,   viszont nem tudom a jelenlegi pontos állást. azt tudom hogy csődbe ment, vagyis vitték, ez mikor is volt? és azóta volt felszámolás is? az mivel végződött, vagy meg tart?  ha volt maradt barmi vagyon a cegben, vagy teljesen kiuresitettek, és ha igen, ez hogy történhet meg tözsdefelugyelet meg MNB. felügyelet  ellenében? kösz a válasz, én most elég tudatlan vagyok a részletekben....
1valaki
1valaki 2024. 02. 12. 13:36
Előzmény: #98050  orbitalis
#98053
Nekem is ragadt be némi pénzem ide is meg a setbe is, de szerencsémre kezelhető az a pár milla mert ép csak kóstolgattam ezeket mikor lépett az mnb.
Viszont azt nem értem, hogy miért csak a magyar rendőrséghez lehet feljelentéssel fordulni?
Miért nem kerestek egy nemzetközi bírósági fórumot ahol rámutatva arra az anomáliára amit az mnb csinált a BÉT-en a kis befektetőkkel az biztos hogy egyértelmű bűncselekmény! 
Így nem lehet embereket megkárosítani ez minden emberi jogot sért és alapjaiban sérti meg a pénzügyi rendszer stabilitását, megbízhatóságát.
Azt pedig hogy ne tudjam valamely ingyenes helyre (pl. papíralapú va tenni és megfogni a kezembe) transzferálni ilyen esetben azokat a reszvényeimet amit már eladni sem tudok, egyenlő a legnagyobb szabályozási joghézaggal. 
Szóval ez tényleg megérne egy drasztikus EU-s eljárást vagy bárhogy nevezzem is.!
Illusio 2024. 02. 12. 13:34
Előzmény: #98050  orbitalis
#98052
Ennel a pontnal okolbe szorult a kezem. Egyeterek, szemet banda. Csak buntetni tud. Minket. Undorito fidesz. 
Gabesz1234 2024. 02. 12. 13:18
Előzmény: #98050  orbitalis
#98051
Enis voltam, majdnem két órát kedves volt a hölgy.
Eléggé hosszadalmas lesz ez az egész. 
orbitalis
orbitalis 2024. 02. 12. 13:02
Előzmény: #98044  1valaki
#98050
Amúgy ebben az a bizarr, hogy az MNB-s fickó szerint kifejezetten ügyesen megvédték a piacot azzal, hogy AZONNAL felfüggesztették a papírt, amikor Gyapjas bemószerolta őket.
Mitől védtétek meg bazmeg!!!????
Hogy még el sem tudtuk adni 2 éven át ezt a szar mondjuk 1Ft-ért?
Nekünk kellett feljelenteni a céget, mert az MNB SZART sem ért el 2 év alatt.
Felfüggesztették a papírt és utána SEMMIT nem csináltak.
Szóval a jó krva anyátokat, a fene nagy megelégedettségetekkel.
gabresz 2024. 02. 12. 12:59
Előzmény: #98031  IF
#98049
leirnád ki ez a KG,  és majer? marmint a teljes nevuket,  es ezek milyen pozicióban voltak ott?  ill. ki az az orbán áron, kösz.
fiftififti 2024. 02. 12. 12:39
Előzmény: #98046  skorp53
#98048
Minimum 4 maximum 6 évig rajta lesz az értékpapír számlán a döglött cég részvényei.
Négy éve még havi 600 ft-ot kellett fizetni tartási díjat , az idén szerintem már 1000 körül van.
Úgyhogy sajnos hosszú évekig havi 1000 ft körül is  fizetni kell a régi döglött cégek után 😟
Rohadjanak meg ,ilyen a világon nincs!!!
Veszteségként elszámolni tuti hogy soha sem lehet ,viszont igazán törölhetnék az értékpapír számláról valóban, nem még a tartási díjjal is szívatni a pórúl járt befektetőket!!!!
Törölt felhasználó 2024. 02. 12. 12:07
Törölt hozzászólás
#98047
skorp53 2024. 02. 12. 11:54
#98046
Én arra vagyok kiváncsi, hogy hány évig  fogjuk hurcolni a bedöglött (SET, OTT) részvényeket. Rendelkezhetnének úgy is, hogy törlik nem csak a kereskedésből, hanem egyáltalán az egészet, és a veszteséget legalább le lehetne írni akár a Keller  által kiadott igazolása alapján.
Erre tud nekem valaki  választ adni, hogy mi lesz ezeknek a sorsa
fiftififti 2024. 02. 12. 10:45
Előzmény: #98044  1valaki
#98045
Mit várunk ettől a kuszaszemű mnb-s kapitánytól!?
Ezt szinte bármelyik papírral meg tudják tenni ,ha úgy van kényük- kedvük!
Delta, opus, app, stb!?
Én már egyáltalán nem csodálkoznék ha egy tolvonással szintén ezekből is ellopnák sok- sok 1000 ember milliárdjait!!
Ezek és a sleppjeik mindent megtehetnek büntetlenül ebben a vicc országban.
1valaki
1valaki 2024. 02. 12. 09:48
#98044
Az ami a BÉT-en történt, történik vagy történhet elég "érdekes" és elgondolkodtató lehet BÁRMILYEN papírral szemben.
Vagyis az, hogy az MNB egy laza tollvonással megtílthatja az adott részveny forgalmazását, (vagyis azok számára akik a papírjaikkal csak itt tudnak kereskedni mint pl. magán ember) így az eből fakadó eladást is!!! 
Arról már nem is beszélve ha végleg kivezetik a tőzsdéről!
Ehhez pedig ugye elég lehet akár egy le nem adott könyvvizsgálói jelentés! 😭😰
Bele sem merek gondolni hogy ez mekkora veszélyt rejt?
Szóval hogy is van az, hogy a "zsemle lopásért" 6 biztonsági őr rád ugrik, de ahol milliárdokkal károsítanak meg embereket azt a fenti módon JOGGAL bármikor megtehetik!?
Illusio 2024. 02. 11. 12:20
Előzmény: #98031  IF
#98043
Mar emlitettem, ismerek egy multimilliardos nagyvallalkozot. Tole hallottam, h az ottone Orban Aron bulija volt. Ezert volt itt dr Tuzko Nandor is. Akin mosolygott, leven, h o egy nogyogyasz es nem komolyan veheto callalkozo. Az egy masok kerdes, h Orbanek betettek ot egy par vallalat ig tanacsaba, fb tagok koze stb. 
Rola itt senki nem beszel. En ebben hiszek leginkabb. Megjegyzem, OA jelen volt Norbinal is. 
fiftififti 2024. 02. 11. 11:41
Előzmény: #98041  Gabesz1234
#98042
Hát igen, kissé érthető ,bár felesleges tényleg itt bosszankodnunk.
Azért itt rengeteg részvényes ragadt be egyik pillanatról másikra.
Nem úgy történt mint a b-tel, Update, Csepel,stb.
Ott lehetett tudni hogy vége és még ha bagóért is,de meg lehetett válni a papíroktól szinte utolsó napig!!
Sőt Norbi bizonyos határidőig mindenkitől fel is vásárolta a kint lévő papírokat.
Itt azért durván kibasztak a részvényesekkel!!!
Sajnos itt a többség még tényleg nem fogta fel hogy gyakorlatilag teljesen oda a pénzünk menthetetlenül😟
Gabesz1234 2024. 02. 11. 11:04
#98041
Csak tudod mi a gond mi bosszankodunk itt, leirjuk aztán ugyse történik semmi... Max kiirjuk magunkból a düht

Topik gazda

csaba74
csaba74
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek