Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zoltanovitsch ma, 00:28
#1270952
Srácok! Én nem tartam magam szélsőségesen konteofíliásnak de most valami.... Nemrég volt ugye az a bizonyos short állomány az OTP -ben amit el is vetettünk gyorsan mert egy kedves Kolléga itt röviden a lényegre törve levezette hogy nem lehetséges hiszen 10 munkanap alatt nem forgott annyi részvény összesen mint a short állomány ami felépült. Jogos jogos! Ám nem lehet hogy valamekkora short állomány  mégis lett? (Random valami nagy de túlzó hibás adat az oldalon) S épp most jött a bejelentés is? (Varga is szépen túlvett,  korrekciót váró időszakban szólalt meg) Nálam sem teljes bizonyító erejű az időbeni közelség... csak ez most felmerült bennem. Úgy is mondhatnám... lehet megint gurítottak maguknak egy lasztit... és tudják jól:  irtó nagy pénztől esnének el ha NEM labdáznának megint egy kellemeset így a nyári ubiszezonban :)  
Beze
Beze kedd, 22:52
Előzmény: #1270950  Beze
#1270951

* a 40 ezer az tavalyi tarifa volt
Beze
Beze kedd, 22:51
Előzmény: #1270948  1valaki
#1270950
Adj hangot nyugodtan. Én nem bánom, ha van ellenvélemény is. Lásd pl pakk vagy dniel.
Még abban is egyetértek veled, hogy a bankoknál vaskos bevétel képződik. Na de hol nem? Az egész szolgáltató szektorban olyan árak vannak, én inkább megtanulok valamit ha bajom van, minthogy kihívjam a kapust, a redőnyöst, vagy épp betonozok, terasztetőt csinálok, mert így legalább nem b@szn@k át jó drágán. A duguláselhárító 40 ezret kér egy 10 perces munkáért, ha akarok számlát is. Pedig itt lakik a sarkon, és ez a "falusi" tarifa. 
Miért ne emelné a bank a díjait, ha az ő adóit is állandóan emeli a kormány? Egy szaros szemcsepp is 6ezer Ft már a gyereknek és miért? Ha emelik az adókat hát hülye lenne nem áthárítani a gyógyszergyártó is. 
Szóval emel itt mindenki, és lennének bőven ötleteim az adóztatásra, nem állandóan csak a bankokat kéne bántani. De ez a kormány csak a maga hülyeségét majmolja. Pl. az 1000 leggazdagabb magyar fizessen be fejenként 100 millió ft-ot, mert háborús veszélyhelyzet van. Kész. Pont. Vagy fizesse be a vagyona 10%-át mind. Még jobb. Tessék. Be van foltozva a költségvetés. Azzal, hogy azokat a cégeket adóztatja, akiket több ezer/tízezer/százezer/millió ember használ az országban, lásd OTP, Richter, közvetve magukat a kisembereket, Mancika néniket, Józsi bácsikat adóztat. És nem tónikat meg lőrinceket. Mert azoknak nem tétel, ha 1000 Ft helyett valami 1500, vagy 4 ezer helyett 6 ezer. Ez itt a probléma. 
1valaki
1valaki kedd, 22:09
Előzmény: #1270941  Beze
#1270949
Beze, eddig szimpatizáltam veled az avatárod miatt is de azt hiszem mátol már nem 👍-om a bejegyzéseid.
1valaki
1valaki kedd, 22:06
Előzmény: #1270930  HZo
#1270948
Örülök hogy oti tekintetében te is, mint itt a fórumon szinte mindenki a longosok táborát gyarapítod és néha olyanokat kiabáltok vagy próbáltok elhitetni a fórumot olvasókkal hogy 24 ezret vagy kitudja, tán még 30-at is ér hamarosan.Nos, hogy értsd az én álláspontom:Mindenki a maga módján kereskedik, szive joga hogy longban vagy shortban ül.Az való igaz hogy volt nekem is nem kis mennyiségben otp-m, de számomra már kellő nyerő után átültem nagyobb tételben longban gondolkodva mol-ba, ami jelenlegi cégértékének árazását tekintve, ill. a tőzsdei szektortársak tekintetében is igencsak alulértékelt és mint tudjuk mindez a kormányzati instabil gazdaságpolitika miatt.Felháborító viszont az hogy a bankok olyan nyereségeket termelnek ki, hogy (ha már részt kell vállalni az állam finanszírozásában akkor) sokkal jobban lehetne rájuk is terheket róni, mert ők viszont pofátlan módon, főként az otp, elsőként emel meg kamatokat, vagy egyéb sarcot mint pl. kp. befizetési díj is kitalál az állami sarcra hivatkozva, miközben még abbol is profitál.Jó néhány ilyen példa van ahol élenjár az otp a kapzsiságban.
"2024. július 2. Júniusban befékezett az éppen csak éledező ingatlanpiac - legalábbis ez derül ki a lakáshirdetések utáni érdeklődésekből. Rossz hír a vevőknek és az eladóknak is, hogy a lakáshiteleknél véget ért az önkéntes THM-plafon, az OTP Bank pedig július 1-jétől már drágított is a kölcsönökön, amit várhatóan a többi bank is követni fog."
Tekintettel arra hogy ez viszont egy tőzsdei papírról szóló nyilvános fórum, engedtessék meg számomra hogy hangot adjak a fenti véleményemnek és azon kereskedési módnak (amit bárki más is közzé tesz itt) ami alapján kifejezem azon örömömet, hogy ép jól lehet keresni (olyan hírek kapcsán amit a kormány előre okosan már adagol) nem long hanem short pozíció felvételével. Már többször leírtam hogy az otp ebből a szempontból nagyon jó papír mert volatilis és kellően hektikus a mozgása.Jó néhányan vannak itt, csak talán nem nagyon mernek hangot adni annak amikor akár certivel, dt-vel vagy hosszabb módon, de a shortra fogadnak. Miért baj ez? Persze azoknak akik állandóan longban ülnek és elhiszik hogy a fák az égig is nőnek, azoknak igen, elhiszem hogy egy fájó pont hogy esik. De aki a tőzsdén kereskedik annak tudnia kell hogy bárki számára nyereség csak úgy kreálódik, ha valaki más veszít. Az meg elég nagy baj, ha egyesek nem figyelnek a korrekciós jelekre és csak a remény marad számukra hogy nem fognak veszteni, na így lehet bennmaradni évekre bizonyos papírokban.Van itt nagyon sok profi és tapasztalt kereskedő és elemző is, de vannak gyakorlatlan szinte kezdő büffencsek is akik sokszor csak úsznak az árral. Nos pont ezért adok otp témában egy kicsit keményebb hangot hogy nem mindig jó egy olyan tömegben menni és bólogatni, ahol úgy állsz a sorban, hogy mindig csak seggeket látsz, ezért mivel nem látsz ki, menetelsz a többivel.Nem akarok én rosszat senkinek és kárörvendő sem vagyok, mert nekem attól nem lesz jó, hogy neked rossz lesz, hanem ez arról szól hogy nekem jó legyen, hogy egy adott nap hektikus vagy várható mozgását kitudjam használni és közben minimálisan "hűtsem" azon fennhangokat akik még esésben is longot üvöltenek. A jól kereskedő valamely módon tudja hogy előbb utóbb, de lesz olyan korrekció amit még dt nélkül is kilehe(ne) használni, de nem mindenki meri ezt megtenni. Bevallom hogy a longot én nehezebben játszom meg, ennek van tapasztalati oka is, de ez maradjon az én stratégiám, hogy miért.Sokan kifogásolják hogy nem napi szinten vagyok itt a fórumon, ezért modják rám hogy "trollkodom", de az igaz, hogy általában akkor jelenek meg ha jó lehetőséget látok kereskedni a papírral, vagy már nagyon nagy a longot üvötők eufóriája és arra próbálok olyan tényekkel rámutatni, mint pl. sanyi azon vásárlásai amelyek (bármennyire is nem tetszik nektek), de mesterséges árfolyamemelkedést generálnak!További szép estét!Nekem ez a mai nagyon szerencsés és sikeres volt, szépen hozta oti-ka az elvárást, vagyis jó nagyot perecelt! 👍Sanyi, megint nyithatja a kasszát, mehet vásárolni!
pakk
pakk kedd, 22:02
Előzmény: #1270944  NZI
#1270947
Vajon szólt valaki Vityának hogy hiába a gombos butafon ha a szervereken úgy járkál ki-be mint az áruházi fotocellás ajtón?
GERI-inv
GERI-inv kedd, 21:58
Előzmény: #1270944  NZI
#1270946
Hidd el, hogy minden törvény szakmai véleményeztetésre ott van az asztalán… nem mer  előtte lépni semmit O.V.
ktamask kedd, 21:53
Előzmény: #1270920  Macus
#1270945

Csak viccelődök, soha ne tévesszen meg, nem baszogatásból írom mindig a te neved:D
És örülök,hogy longot keresgélsz, nem shortot, mert még long trend van, addig működik a sávalj vétel, sávtető eladás, amit a sávban mozog, és még ott mozog..
NZI kedd, 21:48
Előzmény: #1270924  pakk
#1270944
GERI-inv
GERI-inv kedd, 21:47
Előzmény: #1270940  daniel2121
#1270943
Szerintem zsigerből bolond…Lehet ivott a samponból vagy valami, mert apró betűvel van ráírva “ne nyelje le”
maldiv kedd, 21:45
Előzmény: #1270840  1valaki
#1270942
Kedves 1valaki!
Ma zártam életem első shortját, történetesen OTP short volt, nyertem vele. 
Most már Sanyizhatok én is? 
Beze
Beze kedd, 21:40
Előzmény: #1270840  1valaki
#1270941
Neked maximum Sanyi bá'
daniel2121 kedd, 21:31
Előzmény: #1270840  1valaki
#1270940
Hűha ne igyál vagy ne szívjál többet. Nálad nagy a baj fejben.
Stayerke
Stayerke kedd, 21:26
Előzmény: #1270840  1valaki
#1270939
Te beteg vagy, semmi kétség.
GERI-inv
GERI-inv kedd, 21:19
Előzmény: #1270924  pakk
#1270938
Az a baj közvetve te fizeted meg én… szerinted miért emeli a tranzakciós díjakat minden bank… ha nem jut kamatprofithoz beszerzi máshol… nekem amúgy a tököm kivan, hogy a kormányunk ezeket a hiteleseket védi, meg sáncol mindent azon kívül. Közvetve úgyis én szívok. Bevezette 13% szochót…
Ott a ruppótlan szomszédom maradt az x5 törlesztője meg a háza is, és így még többet is ér mindkettő. Mondta tartozni manapság frankó dolog. 60 Misi (abból kb minimál önrésze volt, azis babaváró) kecó most ér 140et… eskü ő csinált nagy businesst… normális világban alkudoznék árverezés előtt mennyiért is adja el az x5öt, hogy legyen mit ennie, jobbat mondok úgy árulná: ki vállalja át a hitelét rajta…. Látod felvitte az újpesti ex panelpronyónak dolga, és persze reggel korán már ment szavazni a kokárdájával együtt.
Beze
Beze kedd, 21:04
Előzmény: #1270936  Macus
#1270937
És még napközbeni trédem is volt, a leszurásban vett adagot rásóztam valakire , majd aztán nap végén újra vettem, csak még többet. :)
Macus
Macus kedd, 21:02
Előzmény: #1270935  Beze
#1270936
Holnap reggel veszek az tuti. 500 darabot kezdesnek aztan meglatom. 
Beze
Beze kedd, 21:00
Előzmény: #1270919  Macus
#1270935
Már 1200 van. Végül nem vettem mást, úgyhogy még van keretem.
stolz
stolz kedd, 20:54
Előzmény: #1270932  Macus
#1270934
nem baj, szopassák csak magukat...
Zozo12 kedd, 20:53
Előzmény: #1270932  Macus
#1270933
Az a  baj ha kell nekik a penz mindenre is kepesek ezt mar bizonyitottak! 
Macus
Macus kedd, 20:49
Előzmény: #1270931  Zozo12
#1270932
Veszelyes vizeken evez ezzel a kormany, nem biztos hogy meger ennyit . Inkabb mashonnan ketessen penzt. Csak mondom a bankszektor jovedelmezosege otp leanyok miatt jo , anelkul nem fenyes. Sot mbh lolo bankja nagyot bukna. 
Zozo12 kedd, 20:44
Előzmény: #1270929  gyula1971
#1270931
Igen lehet erre de ezzel az a gond egy ilyen hirre esett 400ft mennyit fog esni ha kijön egy hir az extra adórol hogy meg is kapjak a bankok? 1500-2000et?
HZo kedd, 20:39
Előzmény: #1270840  1valaki
#1270930
A szív bőségéből szólt a száj? "Megdöglött a lovam, dögöljön meg a szomszédé is"? 
Neked is ugyanúgy megvolt a lehetőséged felszállni az OTP vonatára, amikor annyira lent volt. Szíved joga volt máshogy dönteni. De ez azzal járt, hogy lemondtál a belőle várható nyereségről is. 
Örömet okoz, ha másnak rossz vagy rosszabb mint neked? Szerintem akkor is jobban jártunk, mint te, ha lemenne 16-ig, ahogy írod. De ahhoz még volna hosszú út, én nagy téttel nem fogadnék rá. Adjon az Úr neked tisztánlátást, mert sajnos elég nagy ködben tapogatózol, ami az OTP-t illeti.
gyula1971
gyula1971 kedd, 20:39
Előzmény: #1270926  Macus
#1270929
Akkor ezen hír miatt esett ma.
-Egyre inkább úgy tűnik, hogy a kormány új dologra készül a bankszektor különadóztatása terén. Orbán Viktor miniszterelnök pár héttel ezelőtti utalása, valamint Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter jelzése után Lóga Máté, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkárának Portfolio-n megjelent keddi cikkének fő üzenetei alapján kijelenthető: egy új forgatókönyv léphet be a képbe, ami azt vetíti előre, hogy az érintett szereplők a korábban vártnál magasabb adóterheléssel is szembenézhetnek.
Macus
Macus kedd, 20:31
Előzmény: #1270926  Macus
#1270928
Mondjuk azzal hogy oti atrakta az egyszeri tetelek kozul az adok koze az extra adot , gondolom senki se gondolta hogy eltorolnek azokat.
Macus
Macus kedd, 20:29
Előzmény: #1270925  HZo
#1270927
En holnap tuti veszek jopar certit tl89 eket szerintem. 
Macus
Macus kedd, 20:26
#1270926
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240702/sulyos-uzenetet-kaptak-a-bankok-ujra-szamolgathatnak-a-kulonado-miatt-696029
Van annak valami bája hogy az allam eloirta a bankoknak a magasabb allampapirallomany tartasat , hogy aztan azt mondja extraprofitotrealizaltak rajta. Ez kvazi indirekt modon azt jelenti hogy kicsi idoeltolodassal csokkentenek kisse a kapcsolodo allampapirok kamatat (nyilvan visszamenolegesen) ertsd ha vett allampapirt a bank , ezen volt x kamat , amit az allam kifizetett , de ha y osszeget ebbol megadoztat akkor indirekt modon csokkenti a kamatot ugye. Szoval senki se hitelezte volna az allamot x % alatt …. Ezert magas volt a kamat , de visszavesz belole ……. Innen mar csak egy lepes hogy a lakossagi papirok kamatat modositsa . Veszelyes jatek ez , miert vegyek allampapirt ha aztan rosszul jarok ? 
HZo kedd, 20:24
Előzmény: #1270920  Macus
#1270925
A mai nap csúnya lett, főleg, hogy 18k letörésével jött meg a forgalom, valamint a napi min zárás se jó sosem. Valószínűleg jó lesz a kitörés visszatesztelésére, vagy egy esetleges réstöltésre. Ott majd többen megpróbálják venni. Lehet én is csipegetek belőle, ideális beszálló is lehet hosszabb távra, ha lesz plusz adó ha nem. A longos várakozások (még) nem sérültek. Amúgy meg ez kb olyan mint a kamatstop, folyamatosan hosszabbítják. Azért ésszel kell csinálják, nagy terhet nem rakhatnak a bankokra, mert akkor nem nagyon lesz gazdasági fellendülés se. Persze ezek csak az én találgatásaim, ha ennél lentebb is mennénk, szerintem nem lesz tartós..hosszabb távon innen sokkal fentebb kell mennünk. Aztán ki tudja, lehet még akár valamiféle békemegállapodás is akár fél vagy 1 éven belül. Az is pozitív megugrást fog okozni majd, ha egyszer bekövetkezik. Hiba lenne leírni az OTP-t.
pakk
pakk kedd, 20:18
#1270924
Na gyerekek, nehogy már elkezdjük sajnálni a bankokat :))) főleg ne egy otp-t az 1000 milliárdos profitjával 😃
Nem véletlenül kvaterkázik csányi papa meg a viktor a meccseken, mindegyiknek szüksége van a másikra. 
GERI-inv
GERI-inv kedd, 20:18
#1270923
Elmegyek fogorvoshoz, kikeráztatom a mosolyom, erre ma nincs kedvem mosolyogni. Na nem baj… van egy rakat Otp részvényem. :)
Ami ma esik az majd megy is fel… még veszek hozzá, ha lentebb menne… kicsit felütöm olcsóbbal. Ezek piaci parák, mindig hamar kiheverődnek.
Csányi úr mindig bedob valami érdekeset, szerintem tele van a fiókja ötletekkel.
csuloktata kedd, 20:14
Előzmény: #1270905  Tramputyi
#1270922

Mielőtt veszel be fájdalom csillapítót, az előtt néz utána a tényeknek. Nem kell 100-200 Mrd- al dobálózni.
2024 q1 jelentés 19/76 oldal:
"Az OTP Core-t terhelő pénzügyi szervezetek
különadója és extraprofit adó az új módszertan szerint
a társasági adó soron kerül bemutatásra. A pénzügyi
szervezetek különadójának éves összege
egyösszegben került elszámolásra 1Q-ban,
30,2 milliárd forint bruttó összegben. Az extraprofit adó
éves bruttó összege 12,4 milliárd forintot tett ki, mely
szintén egyösszegben elszámolásra került 1Q-ban; az
adóteher az állampapír állomány jogszabályban
meghatározott növekménye esetén a felére
csökkenhet."
farkasfu
farkasfu kedd, 20:14
Előzmény: #1270918  Thrawn
#1270921
Mindig cikk-cakkban haladunk! 
Azt kell kisakkozni, hogy honnan fordul le. Már csinált is egy 38.2-s korrekciót, amit megint cikk-cakkban nyomta le! Teljesen normális! 
Már csak az a kérdés, hogy a pattanás után folytatja e az esést? 
Sajnos a nagybüfik, ímmel-ámmal ugranak csak be a nyári szünetben!! Ilyenkor nincs határozott trend, elég veszélyes így...

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók