Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jofej 2022. 02. 19. 15:33
Előzmény: #1150537  APetronas
#1150540
A lakáscélú pénzügyi lízingszerződések száma elenyésző a jelzálog alapú hitelekhez képest. Ez a kamatstop nem indokol esést.
durian
durian 2022. 02. 19. 14:36
Előzmény: #1150538  Sehmet
#1150539
köszönöm, ma is sokat tanultam. Élmény volt olvasni :)
Sehmet
Sehmet 2022. 02. 19. 13:13
Előzmény: #1150529  durian
#1150538

Nem úgy fogalmaznék, hogy nem érné meg az oroszoknak megtámadni Ukrajnát, hanem úgy, hogy nincs okuk megtámadni. Nem áll fenn semmilyen "casus belli". Szerintem az oroszoknak politikai érdekük az, hogy ne USA-barát kormánya legyen Ukrajnának, nem a Janukovicsékhoz hasonló oroszbarát.
Ez az egész akkor kezdődött, amikor az Obama-adminisztráció helyettes államtitkára, Victoria Nuland elkezdett kavarni, és beígért NATO-tagságtól kezdve mindent, hogy váljanak le az orosz érdekszféráról és legyenek "nyugatbarátok". (Nuland most a Biden-adminisztráció tagja). Ekkor kezdődtek a Majdan téri események és Janukovics elzavarása. Ezt követően azonban az USA elkezdte pedzegetni a NATO-tagságot, de akkor már Kissingernek a NATO keleti terjeszkedésével és különösen Ukrajna NATO-tagságával kapcsolatban is az volt a véleménye, hogy nem szabad Oroszország elemi biztonsági igényeit figyelmen kívül hagyni. E tekintetben érdemes őt magát idézni, mert a Washington Postban 2014. március 5-én, tehát nem sokkal Janukovics elmozdítása után és a krími népszavazás előtt közzétett gondolatai máig érvényes geopolitikai szempontok (természetesen csak akkor, ha érdekeltek vagyunk a békés egymás mellett élésben): „A Nyugatnak meg kell értenie, hogy Oroszország számára Ukrajna soha nem lesz pusztán egy másik ország. Az orosz történelem a Kijev-Russzal kezdődött."
Ezt követően csak egy partnerségi együttműködésig jutott el a NATO és Ukrajna, de Stoltenberg NATO főtitkár azt is közölte Ukrajnával, hogy a NATO egy esetleges orosz támadás esetén sem védené meg Ukrajnát. Szóval a "nyugati világ" egy nyugatbarát pufferzónaként képzeli el Ukrajnát úgy, hogy oda ki-be járkálhat.
Oroszországnak természetesen a Majdan téri események után jogos volt a félelme attól, hogy elveszíti a krími haditengerészeti bázisát, mivel a szevasztopoli hadikikötő és az ott horgonyzó orosz Fekete-tengeri Flotta létfontosságú eleme Vlagyimir Putyin elnök tágabb katonai geopolitikai ambícióinak, ezért elemzők szerint a flotta bebiztosításának vágya és a kikötő elvesztésétől való félelem az egyik oka annak, hogy Moszkva a teljes Krím félszigetet "bekebelezte". Ezen kívül jelentős szerepet játszott Ukrajna nyugatbarát orientáltsága abban is, hogy a nagyon nagy részben orosz nyelvű lakosságot magában foglaló Luhanszk és Donyeck megye kikiáltotta a saját, de eddig senki által el nem fogadott "népköztársaságát" és kivonta magát Ukrajna szuverenitása alól. Az oroszok katonai tanácsadókkal és fegyverekkel támogatják a szakadár, orosz határral érintkező két szakadár megyét, amit az ukránok nem tudnak visszafoglalni.
Oroszország érdeke az, hogy szakítson Ukrajna a nyugat- de legfőképpen Amerika-barátsággal, ismerje el Krím elcsatolását a nemzetközösség, Donyeck és Luhanszk megye kapjon - egyelőre - legalább autonómiát. Ezért szítja a feszültséget a Donyeckkel és Luhanszkkal határos térségben, tart katonai gyakorlatokat és szivárogtat ki dezinformációkat, hogy azt higgyék, meg akarja támadni Ukrajnát. Ezzel mintegy nyomást kíván gyakorolni a "fejlett nyugati világra" és Ukrajnára az említett célok elérése érdekében, de esze ágában sincs háború indítani még akkor sem, ha az USA (NATO) ezt csak nézné, nem is avatkozna be, legfeljebb további szankciókat alkalmazna Oroszországgal szemben, ami kétélű fegyver a Európa gázellátása miatt, de az oroszoknak is nagyon fájna. Az olajár nem cél, hanem ezekhez eszköz. A nyugati olajexport szintén eszköz. Oroszország már nem az a szovjet birodalom, ami volt, Szírián és a FÁK tagállamok némelyike kivételével nincsenek a világon katonai bázisai, szövetségesei is csak laza kényszerszövetségesek (pl. India és Kína) az amerikai befolyás visszaszorítására.
APetronas 2022. 02. 19. 12:48
Előzmény: #1150536  APetronas
#1150537
Most olvasom az új kamatstopot, akkor a zuhanás oka is meg van. 
APetronas 2022. 02. 19. 12:40
Előzmény: #1150524  OSZLOPOS
#1150536
Most már bánom hogy nem adtam el kis nyereséggel, most már elég nagy a bukó rajta. Pedig a régi vétel 16800-ra volt berakva, most teljesült volna ha nem veszem meg előbb 17k felett. 17000-n még volt bent eladás, és elment volna, de én hülye emeltem rajta és utána jött a sok eladó. Már most több papírt tudnék vissza venni.
Viszont továbbra is úgy vélem, hogy túladott az OTP. Sem a Raiffeisen sem az Erste nem esett ekkorát.
mr_bob
mr_bob 2022. 02. 19. 12:21
Előzmény: #1150530  Endor
#1150535
de, én írtam. írhattam volna 50 vagy 100k-t is, mert irónia volt ,)
bumm 2022. 02. 19. 11:27
Előzmény: #1150533  LPitty
#1150534
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/allamadossag-varga-mihaly-japan-jen-kotvenykibocsatas-devizaadossag.746458.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link,  hiányzik a sok lenyúlt meg értelmetlen építkezésre kidobott sok száz milliárd forint. Bárki is nyer kemény idők jönnek a választások után. 
LPitty
LPitty 2022. 02. 19. 11:07
Előzmény: #1150530  Endor
#1150533
Nagyon súlyos tévedések vannak a bejegyzésedben, így azt gondolom ezt helyre kell tenni.
1. De, igen, írt 30K-t több mindenki. Ráadásul elég sokat és napokkal ezelőtt is. A régebbieket nem gyűjtöttem ki.
Lásd:
-Dr.Sorge- (péntek, 13:35)nah feltámadt!! már 16900 fölött vagyunk.... meglesz a 20K sőt a 30K
Téma: OTP részvényesek ide!
-Accord- (2022. 02. 09. 23:30)Pár éven belül 35000mrd mérlegfőösszeg ami 5-7000mrd saját tőkével párosul, ekkor már reális lehet a 30k árfolyam.Téma: OTP részvényesek ide!
-mr_bob- (2022. 02. 03. 08:38)30k benne van még idén, jelenleg nagyon alulértékeltTéma: OTP részvényesek ide!
2. Ez a tőzsde, itt nem zárhatsz ki semmit, nyilván most az ésszerű határok között mondom. A 20K-t lehetségesnek tartottam elérni, de mint látod, én nem arra játszottam. Nagyon nem, mert majdnem az összes long körből kimaradtam idén, ami egyébként baj. Már hetek óta mondom, hogy gond lesz.
3. Azt most hagyjuk, hogy volt olyan szerintem idén, amikor már én is cinikusan csináltam bejegyzéseket, hogy mindjárt 27K...stb. Ott látni a kontextusból, hogy poén az egész, ott már kicsit untam, hogy a fórumozok bármilyen reális bejegyzést darabokra szednek és szét savaznak. Az ilyen eszetlen bejegyzésekre, meg komolyan reagálnak és örülnek. 
4. Amúgy meg tegnap pl. én is buktam longgal, 960-ról 800-ra 160 Ft-ot. Faék egyből belém is állt. :) Nem akarok visszatámadni, mert valószínűleg ő pont nem az, akit be lehet ültetni, meg shortolni is szokott, szóval nem tudom mit csinált, de neki valószínűleg egész jól alakul a február is. Ellenben itt a többség csak simán longol és ül benne, ha nem jó irányba megy.
Amúgy meg mindegy kinek mikor volt igaza, ez már a múlt. Most inkább azt kellene itt a fórumban megbeszélni, hogy mi lehet a folytatást. Hétfőn vissza a 200 naposhoz vagy leszakadás?
pomperj
pomperj 2022. 02. 19. 10:43
Előzmény: #1150304  geroooo
#1150531
A hosszutavu OTP charthoz.
1)OTP csak 95ben jott tozsdere.  Elotte, 1949 ota azert volt egy szep hosszu 46 eves tortenete.
Az hianyzik  a chartbol. Az eleg vilagos, hogy ami latszik a chartbol az legfeljebb az 1/3 resze.
A kezdete elott legalabb 2 nagy ciklusa mar volt, es az a ciklus nagyjabol a magyar gazdasag-tortenelem megfelelo csucspontjaihoz es korrekcioihoz (57-60, 92-95)  illeszkedett.
.
2)Egy perc nyugodt chart-nezessel azonnal megallapithato, hogy  az utolso 27 evben 
az egymashoz  hasonlo fraktalisok hol vannak.  
.
Meglepo, milyen nagyon hasonlitanak egymasra. 
A bull/bear szakaszok 13/8 es feltehetoen 8/x aranyuak, (ezek mind fibo szamok),  ahol x varhatoan 5 ev.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220219v01xl8uj.jpeg
.
2)Kozelebbrol nezve, a  hetes   chart egyik szamozasa ilyen lehet
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220113v00x94n7z.jpeg
.
Ebbol eleg jol latszik  az is, hol lehet a kovetkezo fontos szint.
Erdemes a szamozasban azt is tudni, hogy OTP betaja extremen magas, 2.5-3 kozotti, 
szoval super-heves hullamzasra hajlamos. Mind a ket iranyban, szelsosegesen.
Endor
Endor 2022. 02. 19. 09:53
Előzmény: #1150517  LPitty
#1150530
30K-t senki sem írt itt OTP-re, azt nagyon figyelmetlenül olvastad. 
De elismerésem, hogy neked legutóbb nagyon bejött a jóslatod, és tényleg shortolni kellett volna. Viszont emlékszem, hogy még január második felében neked is volt 20K-s elképzelésed január végére.
durian
durian 2022. 02. 19. 09:27
Előzmény: #1150528  Sehmet
#1150529
engem komolyan érdekelne a véleményed, hogy mire számítasz. Mi van a háttérbe, kinek mi lehet a célja és mire megy ki az egész orosz részről. Tény, hogy minden elemzésben azt olvasom, hogy az oroszoknak semmilyen módon nem éri (érné) meg megtámadni az Ukránokat, mégis mindenki erre számít. Csak a magas olajár (lenne) a cél???
Sehmet
Sehmet 2022. 02. 19. 09:07
Előzmény: #1150479  vaczak
#1150528
A "csernozjom" - vagyis a legtermékenyebb feketeföld is hozzátartozik Ukrajna termékekkel történő ellátásához, ha nem is tetszik. Egyébként foglalkozom "egy kicsit" - a nemzetközi jog mellett - nemzetközi politikai viszonyokkal és külpolitika-elemzéssel is, és egyik felsőoktatási intézményben meghívott előadó vagyok. Aki nemzetközi tanulmányokat végzett, az tudja, miről beszélek/írok.
Törölt felhasználó 2022. 02. 18. 21:59
Előzmény: #1150526  wawa1
#1150527
és mit árul el ? ha lesz egy halálosabb virus ? pl ami miatt statarium lesz (osszeomlik minden)  azt is elárulja ? , komolyan mit árul el ?
wawa1 2022. 02. 18. 21:56
#1150526

SP500, így néz ki. Ez sokat elárul a jövőről.https://invst.ly/xfxta
Törölt felhasználó 2022. 02. 18. 21:42
Előzmény: #1150523  LPitty
#1150525
ismerem Telekom buktat ), akkor is tozsdeztem meg jo hogy nem volt reszvenyem ) most van kemeny 200 reszvenyem ) 17100 mar nem minuszos )
OSZLOPOS 2022. 02. 18. 21:35
Előzmény: #1150515  Balin2020
#1150524
és miért omlana össze pár nap alatt? kettőt le, egyet fel. Mennyiséget így lehet eladni. Szerintem is a trend lefelé, de TA alapon itt van 2  támasz. lehet, nem jön be, akkor el kell adni. Ha a mai minimum alá megy, repül. Nem 20-22e-re vettem sokakkal ellentétben, én 1-3 napra játszok - hiszen a trend ereszkedő- De ez bármelyik részvénnyel így van, a MOL-nál is remeg a léc a mai nap után , jelentés ide vagy oda. 
LPitty
LPitty 2022. 02. 18. 21:35
Előzmény: #1150521  Törölt felhasználó
#1150523
Én ezt nem csinálnám, de az elmúlt években OTP esetében jól működött, az látszik. Ez azért nem jelenti azt, hogy örökre működni fog. Nézd csak meg a Telekom chartot. Ha ott 22 évvel ezelőtt ilyen stratégiával csináltad volna, akkor azért durván sok lenne a bukta. 22 év meg na, negyed életnél is több. Meg gondolom, ha viszonylag sok részvényed van már most is és mondjuk a következő hetekben lesz 14 ezer, akkor azért csak szívesebben ott vásároltál volna, mint 17500 körül.
Egyébként nem vészmadár akarok lenni, mert záróban vettem egy egészen keveset. Amíg mennek a tárgyalások, nem várom lejjebb ennél. Hétfőig meg csak nem indulnak még meg. :D
OSZLOPOS 2022. 02. 18. 21:30
Előzmény: #1150514  faék
#1150522
pénz mindig van. nagyon ritka az a részvényalap, ami ki van feszítva. 
Szerintem hangulatában mosz az orosz-ukrán helyzet erősebb, ha hétfőig-keddig nem romlik tovább lehet egy fellélegzés.
DE tény, hogy kormányunk el tudja venni a befektetők kedvét bármitől.
Az is tény, hogy ezek az intézkedések bosszantóak, de én még emiatt célár csökkentést nem láttam - lehet, majd most jön-.Pláne nem, amik ebben a célár tartományban lennének.
Vettem vona, ha napközben látom a hírt? igen, a végén valószínűleg,lehet, más mennyiséget.
Törölt felhasználó 2022. 02. 18. 21:15
Előzmény: #1150519  LPitty
#1150521
én nem durr bele bumm hirtelen veszek.... arra vigyazok ha lemegy akkor is tudjak venni ) tehat ha lemegy 2000 ft ra akkor is veszek de akkor 20.000 db ot )

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek