Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 17:17
Előzmény: #984326  macibear
#984340
csúnyán megégettem magam btel-el, már csak bule papper van portfolióban, most per pill full cash
berlini
berlini 2015. 12. 19. 17:13
Előzmény: #984338  Törölt felhasználó
#984339
Igen, ez is benne van a pakliban. Ez a negativ scenárió.
Az elemzők túlnyomó többsége szerint azonban szinte minden feltételezésed ellenkezőjének van nagyobb valószinűsége.
Kivételt képez az ukrán-orosz helyzet középtávú hatása az OTP jövedelemtermelőképességére.
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 16:55
Előzmény: #984334  macibear
#984338
Maci, ha erdekel a velemenyem fundas alapon ez a kovetkezo lenne..;
Jo hir, hogy hazai viszonylatban az OTP lakashitelezese jol fog hozni hosszu tavon, felteve, HA..; a mostani hitelfelvevok fogjak tudni fizetni a hiteleiket es nem alakul ki egy, a devizahitelezeshez hasonlo helyzet(boven benne van a pakliban)...A most olcson felrangatott hitelek sorsa szerintem nem tul fenyes, mert az emelkedo inflacio es az olajar emelkedes-kozephosszutavrol beszelek- kamatemelesi periodussal parosul... A kedvezotlen gazdasagi korulmenyek nem lesznek jo hatassal az OTP piacara, tudjuk hogy hogyan modosul a torlesztokepesseg megvaltozott korulmenyek eseten...
Rovidtavon az orosz-ukran piactol nem kell tul sokat varni a kovetkezo fel-egy evben es a roman devizahitelek elszamolasa is beteszi a pumpat a kullok koze rovidtavon...
A bankado csokkentese nem jelentos valtozas es ha a kormany ugy latja jonak barmikor hozhat negativ iranyba befolyasolo donteseket( Telekom csak egy ujabb pelda) es ez befolyasolja majd a hitelminositesunket is...
Irnek egy par szot a vilaggazdasagrol is , remelem nem untatlak, reszletekbe nem megyek bele...
A Kozel-Keleten nagyon komoly valsag van, az hogy az oljar ott tart ahol tart, az csak annak koszonheto, hogy a gazdasag felvevokepessege bizony szerenyebb a vartnal es ez nem a novekedest predesztinalja..,szvsz fol fog menni az olajar, de ezt a Kozel-Keleti konfliktus kiszelesedese fogja eloidezni, nem pedig a kereslet novekedese...
A FED kamatemelesi ciklusanak megkezdesevel tovabb erosodhet a tokekivonas a Kozep -Kelet europai regiobol es a feltorekvo piacokrol es az EU QE-je sem lesz tul hosszutavu ismerve a nemetek hozzaallasat...
Egy szonak is szaz a vege szvsz szar a helyzet es igy magasnak tunik a jelenlegi arazas.., ennyi
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 14:51
Előzmény: #984336  macibear
#984337
Head&Shoulders.
macibear
macibear 2015. 12. 19. 14:46
Előzmény: #984334  macibear
#984336
Nézegettem régi rajzaimat

Volt egy elképzelés TA alapon az 5300 után. Készült 2013. nov 6-án.

link

Kíváncsiságból rátettem a folytatást feketével.

link

Mivel nem szoktam olvasni fundás elemzéseket, ezért nem tudom volt-e 2013 november elején 3500-as fundás célár várakozás.

No de nem gonoszkodom tovább.... :)
macibear
macibear 2015. 12. 19. 14:24
Előzmény: #984333  Kontraindikator
#984335
"hogy kell elbábozni egy 100k-200k db-os pakk megforgatását"

Azóta is azon gondolkodom, hogy ekkora mennyiséggel fel lehet-e "bábozni" 7300-ra. Mondjuk ez még menne is, no de ott tartani ...
macibear
macibear 2015. 12. 19. 13:58
Előzmény: #984332  macibear
#984334
Obermann!

Elkelne a segítséged. Az alábbi történetről mit tudsz?

Ha jól emlékszem a BlackRock volt az aki be akarta magát vásárolni az OTP igazgatótanácsába és ehhez elkezdte összeszedni a mintegy 10 misi darabot. 2012 nyarán jártunk ekkor és 3300 környékén. Onnan emelkedett fel 5300-ra kb egy év alatt.
(Mesmeg jegyzem meg, hogy ennek az emelkedésnek a közepén történt a bankadó ominózus bejelentése 4400-környékén - TA szerint harmadik hullám tetején. Baromi nagy hatással volt az árfolyamra. Visszaesett 600 forintot három hét alatt majd ment tovább felfele, mintha mi se történt volna. Úgy fundás alapon beesett majd tovább emelkedett. Három hetente célár változás. No! :)

Miután a BlackRock összeszedte a szükséges mennyiséget, sikerült kigolyózni valamiféle szabállyal és nem válhatott teljes értékű igazgatósági taggá.

Mi lett az összeszedett részvények sorsa? Tud erről valaki valamit? Netán nem ezek eladása vitte vissza az árfolyamot először 3500-ra 2014 márciusára? Úgy fundás alapon. :)

Nem egyszerűbb ezt simán csak így interpretálni? Jött egy pénzeszsák és vásárolt. Majd eladott. Más meg mindenki magyarázza a történéseket a saját szemüvegén keresztül. A fundás a biztosan kimutatható adatokkal - amit úgy csűrnek-csavarnak, ahogy csak akarnak a közzétevők - az Ellsiták a hullámszámokkal és még ki tudja ki más mivel.

A pénz mozgatja az árfolyamot és nem az elemzés, döntés módszertana.

Mehetünk felőlem 7300-ra most is. De ehhez pénz kell. Friss pénz. Az 5300 alatt kiépített longos pozíciók nem viszik fel oda.

Jön ez a pénz? Ha igen felmegyünk. Ha nem, akkor még oldalazgatunk itt egy darabig, majd beesünk. Mert elkezdődnek a realizálások. Mert nem teljesül az elvárt célár. Funda ide, funda oda. De mondhatnám azt is: TA ide, TA oda. Majd jön egy hír, amire ráfogjuk miért is estünk, ami megváltoztatja a fundás számokat.
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 12. 19. 13:43
Előzmény: #984332  macibear
#984333
"...Mondjuk ez is unfair, mert kontra képes néhány nap alatt 30%-ot csinálni trenddel ellentétes irányba, mert éppen az a certi az olcsó. :) "

Hát a hisztit és pánikot imádom a tőzsdén... olyankor lehet legjobban keresni... és ha még dobnak mellé egy kiütés közeli olcsó certit is... hát akkor meg kell lépni, nincs mese... Régen anno ilyenkor még én is dobáltam a papírjaim, hogy jajj atyám mi lesz itt... aztán meg bután néztem ki a fejemből, hogy hupsz kiráztak, és már mennyivel fentebb vagyunk, vagy akár már pluszos is lehetett volna a pozim...
Macinak javallottam minap egy elég jó stratégiát a tőzsdén, szinte 90%-osan pluszos kereskedéshez. Daxban szinte minden nap van ilyen lehetőség, de 2-3 naponta biztos. Csak ki kell várni. Ha van türelem, van setup amire ugrani kell, akkor jó a cucc. Napi 100-150 pont kiszedése a certiből szinte alapfeladat. Ha ezt jó helyről teszed, akkor 6% napi haszon eltehető. Ezért pedig szerintem sok fundás összetenné a kiskacsóját... :D
Viszont! Átérzem a fundás nagyobb tőkével játszó társak helyzetét... volt idő amikor 10k db-ot forgattam meg az otp-ben, aztán eljött az idő, amikor még 1k db-ot is macerás volt szinteken zárni. El tudom képzelni, hogy mennyire nehéz, és a trükkök már ismertek számunkra, hogy hogy kell elbábozni egy 100k-200k db-os pakk megforgatását. Nehéz! Ezért is jobb a daxban. Volt, hogy én borítottam be OTP-t, vagy én én döntöttem úgy, hogy török egy egy csatit... Macival ilyenkor jókat mosolyogtunk. De nem győzöm hangsúlyozni, hogy nehéz! Ezért inkább leszek egy kishal, és úszok a rajjal, ha pedig jön a cápa, letiplizek, és beúszok a háta mögé... páran ilyenkor odavesznek, de engem onnan már visz az áramlat, és csipkedem a maradékot amivel a cápa nem bírt...
macibear
macibear 2015. 12. 19. 13:28
Előzmény: #984329  Kontraindikator
#984332
Minden egyes piaci szereplőnek kell valami célja legyen. Az enyém egyszerű. Évente 40-60%-át megcsinálni hozamként a befektetett tőkének.

Egy_kezdő! A Ti célotok hogy hangzik?

Szerintem maradjon mindenki a saját pályáján és nézzük meg hogyan teljesít a saját maga elvárásaihoz képest.

Ez talán fair verseny lenne. Ha már verseny.... :)

Mondjuk ez is unfair, mert kontra képes néhány nap alatt 30%-ot csinálni trenddel ellentétes irányba, mert éppen az a certi az olcsó. :)

Még egyszer leírom: Csak azt szeretném bizonyítani, hogy a TA ugyanúgy életképes mint a funda.

Egyébként meg úgy gondolom az árfolyamot a pénz és nem a döntés alapjául szolgáló módszer okozza. Ha valaki úgy dönt TA alapon, hogy lefele az irány és több pénze van mint nektek, akkor az árfolyam lefele fog menni. Mindig van nagyobb hal. :)
Zartavszki 2015. 12. 19. 12:49
Előzmény: #984322  kexelo
#984331
+1
Zartavszki 2015. 12. 19. 12:48
Előzmény: #984326  macibear
#984330
Hehe, egy_kezdoek pontosan azt mondják, mint Elliott. Csak kicsit mindig arra csavarják a dolgot, hogy a TA-t próbálják olyan helyen erőltetni, ahol értelmes ember nem használná, mert nincs forgalom, nincs szereplő. EWP piacokra (indexekre) érvényes, más a nagy forgalmú papírokra sem használható nagyon hosszú távon, nem hogy T kategóriára.

Az meg milyen hülyeség, hogy aki ellene megy a piacnak, az elbukja mindenét. Aki stop nélkül kereskedik, annál a csőd az garantált, csak az idő kérdéses. A tradelésnek (kisbüfi szinten) ugyanúgy van technikája, mint az elemzésnek a nagy házaknál. Ha valaki rosszul csinálja, akkor csődbe megy. De egy jó tréder nem mehet szembe a piaccal sokáig, mert az előre beállított stop megvédi automatikusan.
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 12. 19. 12:45
Előzmény: #984327  Kontraindikator
#984329
Most volt csak időm visszaolvasgatni, és látom, hogy micsoda "versenykiírás" van készülőben...
Először is köszi Maci, hogy javasoltál, hogy részt vegyek benne... de két dolog amit ha megszegek az életben lőjetek le légyszi...
- OTP vs DAX (pl): Dax nagyon jól mozog, volatilis, certije napi 300-500 pontokat simán tol egy irányba... ezeket megcsípve jól lehet keresni, rosszul eltalálva meg persze bukni. De alapvetően úgy gondolom, hogy jól követhető a mozgása. OTP mikor mozog ennyi? Egy hét alatt sem!
- Napi egy trade engedélyezett. Miért? Miért ne lehetne napi 500 tradet csinálni, ha valakinek az a terepe? A cél a haszon bezsebelése, akkor meg? Ez a napi 1 trade megint nem feltétlen az én terepem... Maci tudja... ami hullám létezik arra én megpróbálok rámenni... :D
Funda kérdés! Milyen funda háttere van egy DAX-nak? Hogy számolják? Mert én spec azt sem tudnám felsorolni, hogy mik a dax komponensek... (nem is érdekel :D ) De hogy lesz abból fundás mozgás? Még egy papírra sem találják el a fundás dolgokat, akkor 30-ra hogy? És akkor ez alapján mozog a dax?
Hm...
macibear
macibear 2015. 12. 19. 12:41
Előzmény: #984322  kexelo
#984328
;) :D
Kaptál érte +t. Tökön ragadtad a lényeget.

Én a ticken nőttem fel. Azt figyeltem hogyan váltzozik az ajánlati könyv, a kötéslista. Volt alkalmam beszélgetni brókerekkel, akik meséltek sztorikat, kereskedési praktikákat.

Most ugyan ezeket a mozgásokat, pozicionálásokat látom az árfolyamban, csak nem ticken, hanem valami iszonyatos időtávon. Több 10 sőt száz nap ideig tart egy-egy pozicionálás. Nagy pénzekkel persze nem is lehet másképp. :)

Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 12. 19. 12:34
Előzmény: #984313  vaczak
#984327
Hát igyekszik az ember fia... dax shortok még nyitva, de nagyon kell figyelni, mert ott lapul egy szép kis bull verzió is fel 12k-ra... egyelőre ennek adnék kisebb esélyt, de lesz jövő hét elején egy két szitu ahonnan majd érdemes lehet rápróbálni óvatosan...
Állandó vitatéma, hogy majd év végi záróbeállítás, meg felhúzás... Na de mi a cél? Milyen poziban vannak a nagyok? Longban? Akkor 12k is beleférhet év végére... shortban? 10k alatt is végezhetünk. Pont olyan helyen állunk ahol nincs egyértelmű kép daxban nagyobb pl napos tf-en, ezért amíg az nem alakul ki egyértelműen addig érdemesebb kisebb tf-en játszani gyorsabb kis köröket...
macibear
macibear 2015. 12. 19. 12:21
Előzmény: #984315  egy_kezdo
#984326
Na ezért tőlem is kaptál egy pluszt. :)

Azért az nem lehet véletlen, hogy a TA-sok kedvencei a nagy volatilitású instrumentumok. Pont azok amiket Ti inkább kerültök. Pld a DAX. ;)

Mi a fenét kezdjek egy T kategóriással?

Nem írtam mert feleslegesnek tartottam, de vagy két hete beshortoltam a telkót. Látszott, hogy le kell mennie 400-ra. Aztán oly lassú volt a mozgása, hogy lezártam még 408-on. Azzal a tőkével inkább átcuccoltam a DAX-ba. Öt perc alatt többet mozog mint a telkó két hét alatt. Pedig elvileg blue chip a BÉT-en. De nagyon erős a késztetés, hogy az OTP-t is itt hagyom. Ez sem mozog ugyanis eléggé.

Azt azért illő tisztelettel megkérdezem: A portfóliótok hány százalékát teszik ki a T kategóriás részvények? Eléri a 10%-ot?
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 10:44
Előzmény: #984324  kexelo
#984325
Ezt nem tudtam-:)
Bocsi.
kexelo
kexelo 2015. 12. 19. 10:40
Előzmény: #984323  Törölt felhasználó
#984324
Bét oldalán csekkolhatod te is... ;)
00:03, amúgy... :)
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 10:24
Előzmény: #984322  kexelo
#984323
"válasz erre | 2015. november 13. - 01:23
A gyj tételeiben megközelíti vagy meghaladja a várakozásokat.

Viszont van egy negatív meglepetés, a román leírás teljesen váratlan, bár ez egyszeri tétel és a menedzsment szerint a részvényesi érték megőrzését szolgálja"

A Gyj.-t 05:00-kor tették föl, ha jól emlékszem, ő már előbb tudta a leírást.
kexelo
kexelo 2015. 12. 19. 10:07
Előzmény: #984315  egy_kezdo
#984322
Szal akkor végülis megerősíted, h funda és abból pölö hullámokat számoló ta létezik, és t kat-ban, se funda, se ta nincs...
Sztem minden felkészült ta-s tudja, h a nagyok mozgását lehet követni vele, ha már az ember nincs napi kapcsolatban velük... Aki ennélfogva többet gondol róla, hát az olyan figura lehet, mint pölö te, aki féligazságokat csomagol be egy fórumban elhitetve azt, h min. sok millió eurót kezel, de passzióból rendszeresen ide írogat, önként... Okait ennek nem keresem, értelme zéró lenne, de szórakoztatónak vélem, mint az új Star Wars filmet...
Béke és a profit legyen mindenkivel.
Törölt felhasználó 2015. 12. 19. 06:31
Előzmény: #984320  KB58
#984321
A Ricsis storydat figyelembe véve, "az egyszeri rossz döntés, további rossz döntéseket generál" jut eszembe, azzal a módosítással, hogy te, túl hamar hiszed, hogy rossz döntést hoztál, ha kicsit is ellened megy a piac pánikba esel.
Mind a 2 traded bejött volna, de nem vártad meg a nyerőt.
Ricsiben speciel sávozás van, meg lesz is egy darabig, közép-hosszútávú felértékelődési potenciállal, így a longodat semmi nem veszélyeztette.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek