Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2015. 12. 18. 19:30
Előzmény: #984297  Törölt felhasználó
#984300
Excelben ... :)

RSI-t akartam én számolni, csak elhagytam a második lépést. Lustaságból, meg nem értésből... :)
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 19:30
Előzmény: #984297  Törölt felhasználó
#984299
Investingen minden rajta van, még mozgóátlagokat is testre szabhatsz, színnel is variálhatsz.
macibear
macibear 2015. 12. 18. 19:28
Előzmény: #984296  pomperj
#984298
No ez érdekes!

Lehet ez az FRSI-m? :) Vagy az MAxx?

Kicsit más:
Azért kíváncsiságból visszakerestem:

(#851832) október 16
Értékelés: 0
válasz erre | 2012. október 16. - 22:31
"10 óráig fel aztán sort ezerrel "

Másnap 9:30-kor bezuhantunk. Matolcsi kilenckor találkozott a bankvezírekkel. 15 perc után azok távoztak.

Szóval funda ... Na ja... Előtte Varga Japánban járt, ott találkozott IMF főnökökkel.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 19:17
Előzmény: #984291  macibear
#984297
Na az nekem is jól jönne, próbálom "számolgatni" előre az RSI-t de nem az igazi, hol található ez az indikátor, mert investing-nél nincs jelen.
?
pomperj
pomperj 2015. 12. 18. 19:08
Előzmény: #984281  macibear
#984296
1)Hogy ne kelljen neten turnod,;-) leirom neked a "submarino primitivo" elvet.
Ugyse talanad meg, meg nem tettem fel.

Eloszor is, ez egy rovidtavu, 1-3 napos trading technika, szoval nem valo rendes embereknek, csak ilyen TA-s, zavaros fejueknek;-)

2)Eloszor az alapelv, szemletetes peldan.
Mindenki tudja, milyen az, amikor a motorcsonak huz egy vizisizot.

A Vizisizonek van szabadasaga abban, hogyan koveti a motorcsonakot: hol balra huz ki oldalra, hol jobb oldara megy at, hol kozvetlen mogotte siklik, szinkronban.
De nem kepes lenyegesen mas iranyba menni a vizen, mint a motorcsonak. A super-vizisizok igen, de ok is csak igen rovid ideig tudnak ugratva, bukfencben, stb mast csinalni, mint a motorcsonak: hamar visszaesnek a vizre, es mennek a csonak utan.

3)Tegyuk fel, hogy az OTP a vizisizo.
A motorcsonak helyere egyelore kepzeljunk egy tengeralattjarot, ami nem latszik a viz alatt, de ugyanugy huzza kotelen.

4)A partrol a nezok nem latjak, merre megy a viz alatt a tengeralattjaro. Csak abbol, hogy latjak OTP-t, mint vizisizo ar-mozgasat. Es folyton fogadnak arra, hogy merre megy a vizisizo legkozelebb.

5)A moka lenyege az, hogy szemtelenul azt allitom, hogy nekem van egy kulonleges, vizalatti mozgast is lato szemuvegem. Ezzel nagyjabol latom a tengeralattjaro mozgasat.

6)Nem latom tokeletesen. A viz alatt a fenytores miatt nem latok elesen. Raadasul tudom, hogy a vizisizot huzo kotel sem merev, hanem rugalmas gumibol van, es amikor a vizizsizo nagy lenduletben van a masik oldalra menetben, akkor a kotel is megnyulik, es a szokasosnal jobban is kiterhet, akarcsak a vizisizo OTP ara neha teszi.

Na, a kiteresekre vadaszunk. Ha nagyon kiter egyik oldalra, hamarosan nincs mese: a kotel visszalenditi a masik oldalra. Akar tetszik a mozgas a nezok kozul barkinek, akar nem.

7)A kerdes az: segitene-e a vizisizo kovetkezo mozgasanak kalkulalasaban, ha sikerulne a tegeralattjaro huzo mozgasat latni?

Ha igen, akkor erdemes volna feltenni a tengeralattjaro altalam latott mozgasi iranyat.

8)Ha idoben felkelek, csinalok kiserletet.
Megprobalom minden nap megnezni a szemuveggel (=algoritmus) a vizalatt a submarinot, es beirni nektek ide a BUX zarasa elott, kb. 16.30 korul, a tengeralattjato utolso poziciojat.

Es abbol kiszamolom, hogy kb. hol kene lennie a vizisizonak ha normalisan mogotte menne, es egyenesen kovetne.
Pl. ma is feltettem 16.30 korul,
es ugy latom, vizisizo OTP kb. 90 Ft-al felette van (mondjuk balra tert ki) az arral, tengeralattjarohoz kepest.

9)Meg nem tudom, milyen hosszu a kotel, egyelore 16.2 m hosszunak tunik. Attol is fugg, megbecsulni, hogy mikor erdemes fogadni a vizisizo iranyvaltasara.

Nem kell mindig fogadni, eleg havonta 2-4 alkalommal, amikor legnagyobb mozgasra lehet szamitani a vizisizo reszerol. Es akkor jo iranyba fogadni.

Mit gondolsz, erdemes megprobalni?

10. A proba vegen, a szemuveget persze publikalom majd. De csak azoknak, akiknek szukseguk lehet ra;-)
Eleg vicces lenne, ha kiderul, hogy a szemuvegem hasonlo mint a tied.

Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 19:07
Előzmény: #984292  Törölt felhasználó
#984295
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 19:06
Előzmény: #984290  peret
#984294
link
Gyorsjelentésekkor van a legnagyobb létjogosultsága, de minden hír ami megjelenik az adott céggel kapcsolatban, a fundamentális értékeltséget változtatja meg, vagy semleges, ami ritka, inkább a bennfentesek beárazták korábban, és a hír már nem bír ár fel-le hajtó erővel.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 19:06
Előzmény: #984291  macibear
#984293
kavinton??

Annyit kérdeztem itt hogy mi van akkor ha:
most ugye aktiv kereskedés ts certikből a 01 és 02.

Mivan akkor ha: tegyük fel megindul mint a rakéta kiütik 01 (6400-nál) megy tovább már nincs aktiv ts certi csak a 02 (6800-nál).
Tehát mikor pl 6300 nál jár az árfolyam, fogom és átpakolok 02-be. Ekkor bukom normál esetben a spread-ot. És az volt a kérdésem, olyan lehetséges-e, hogy hirtelen már 6700 nál jár, de nem nyitnak újabb ts03 certit, magyarán kiütnek végleg, nincs hova átcuccolni.
Felhívtam az erstét, és azt mondták igen lehetséges...erre voltam kiváncsi:)

Egyébként Te is kérdezted, hogy lehet e certire stop limit, és célárt is egyszerre, ezt is megkérdeztem Neked tőlük, a válsz az volt: Nem lehet a BÉT en ilyen megbízást adni.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 19:03
Előzmény: #984259  Törölt felhasználó
#984292
S&P ressel esik..., tori az emelkedo trendjet, vagy innen pattan..!?
macibear
macibear 2015. 12. 18. 18:58
Előzmény: #984290  peret
#984291
Erre inkább Egy_kezdő adja meg a választ! :) Ez az ő terepe.

Fulton!

Az FRSI elbakott RSI számítás. Az RSI-nek csak az első lépésével számolok végig. Ennek van egy előrejelző képessége. Fogalmazhatok úgy is, megmutatja hogyan várható az RSI mozgása, ha az ár egy petákot se mozdul el. Fordulók meghatározására nagyon jól használható.

Már csak bizonyítani kéne miért működik. :) De úgy vagyok vele, hogy nem érdekel a bizonyítás. Ám legyen vudu. Ha működik hát működik... :)

Volt még egy kérdésed a múltkoriban amire nem válaszoltam. Kavinton. Már arra sem emlékszem mi volt a területe. Certi tán ...
peret
peret 2015. 12. 18. 18:47
Előzmény: #984287  macibear
#984290
Nagyon jò,hogy tudunk itt eszmecserélni, ezek az első mondataim itt. Még egy kérdés. Mi az , hogy fundás alap? Csak hogy képbe legyek.
peret
peret 2015. 12. 18. 18:47
Előzmény: #984287  macibear
#984289
Nagyon jò,hogy tudunk itt eszmecserélni, ezek az első mondataim itt. Még egy kérdés. Mi az , hogy fundás alap? Csak hogy képbe legyek.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 18:44
Előzmény: #984282  macibear
#984288
Közben ránéztem a chartra ismét, tényleg jócskán alá ment akkor is 200-nak. Rosszul emlékeztem:) Úgy rémlett csak benézett alá, de nem, bevágott rendesen neki. Ez esetben ezt a kételyem megnyugtatta picit :)

Van esély még up-ra (persze nem merészeket gondolni) és down-ra is.
Mint írtam tegnap, pont az a hely ahol 50-50% az irány nálam is. I'm waiting...

Szóval maradok annál a verziónál hogy korábbi komolyabb belépést majd csak ha törjük az ma200-at fogok meglépni.

Van ott nekünk még egy 5500 támaszunk, az azért nem vág a képbe nekem (fordulót tekintve) mert közel van az ma200-hoz egyelőre, ha törjük akkor alá mennénk(véleményem szerint), egyébként meg arról nem tudnánk nagyon upp-olni sem (nem lenne elég lendület). meg szimplán nem fogja meg... :)

mélységet tekintve még nincs konkrét számom csak sac (kb 5200-5000 környéke) majd ha megindulunk lefele figyeljük. (pici korrekciós hullámokat majd megjátszom ha tudom, kicsiben :)

Erre rendeszkedtem be fejben egyelőre, a piac meg majd dönt.

ui:Maci, ez az FRSI az mi, többször olvastam írásodban:) milyen vudu cucc az? :)
macibear
macibear 2015. 12. 18. 18:37
Előzmény: #984284  peret
#984287
Ahogy Kontra írta! :D

Egyébként meg látszik. Csak nehéz elhinni... :)

Különösen a végét. Megy még 10-30 forintot, vagy ennyi? Ezért van a szétszórt pozíciófelvétel. A felsők (alsók) rendszerint nem teljesülnek. No és?

Itt volt pld a 6180-as forduló. A végén már én is beleláttam a 260-at. Még szerencse, hogy nem vártam addig a longok zárásával és elkezdtem nyitogatni a shortokat.

Vagy az 5653-as alj. Nem zártam az összes shortomat, mert még vártam egy lekört. De már nyitottam a longokat. Így aztán bent maradt némi pénzecske a shortban, de azt behozta a long.

Most meg nem tudom hol vagyunk. Nem is érdekel. Hétfőn-kedden azért nyitok egy kis longocskát, ha lejjebb jön. Ha felfele megy akkor meg had menjen. Kihagyom.
peret
peret 2015. 12. 18. 18:33
Előzmény: #984285  Kontraindikator
#984286
Sokszor hamarabb fordult mint azt gondoltam ,ês sok bizniszről lemaradtam.
Kontraindikator
Kontraindikator 2015. 12. 18. 18:18
Előzmény: #984284  peret
#984285
Hát honnan tudná? Ránéz fundás alapon, és adja magát... :D
Amúgy megy egyszerű... beírja mindenhova minden nyelven, hogy hol az alj, hol a tető... mindenki ezt olvassa, így mindenki ott elad, és vesz az aljon. Így önbeteljesítő hatással pont ott fordul mindig ahol Maci mondja... :D

Ennyi...
peret
peret 2015. 12. 18. 18:09
Előzmény: #984282  macibear
#984284
Honnan tudod hol az alj és hol a tető?
peret
peret 2015. 12. 18. 18:02
Előzmény: #984281  macibear
#984283
Holnap lesz kereskedés?
macibear
macibear 2015. 12. 18. 17:57
Előzmény: #984280  KB58
#984282
Hát a CECE-t éppen benéztem. :)
Csak húztak rajta 40 forintot a végén felfele.

Szerintem most kapcsolj ki. Készülj a Karácsonyra. Nem az ünnepek környéke az amikor megválthatod a világot.

Januártól meg kezdj új életet. Felejtsd el eddig mi történt. Gyakorolj, de kis pakkokkal. Sokáig. Akár fél évig. Ha már úgy érzed megy, majd akkor kezdd el a gyarapodást.

A bukód visszaszerzése ne motiváljon. Mindig csak a következő tréd legyen érdekes. És nem kell mindig trédelni. Várd ki a jó beszállókat. Mindegy mit nézel hozzá. Olcsónak véled, indikátorok lent vannak, csati aljon van... Esett akkorát mint az ólajtó. És mindezek fordítva.

Indul felfele? Hadd menjen. Fölér a csúcsra majd beshortolod. Esik? Hadd essen. Majd az alján veszel longot.

Most kvázi középen vagyunk. Én meg nem mondom merre fogunk elmozdulni. Január első hetének péntekén látszik valamiféle csúcsocska kialakulni. Akkor viszont már most is 80%-ra várható az FRSI. Nagy száguldás ebből nem lehet. Hacsak be nem esünk előtte a jövő hét keddig.

No de a folytatás is érdekes lesz. Az első hét után lefele fogunk jönni? Azt meg hogy? És a januári rally?

Érdekes lesz itt a következő három hét...
macibear
macibear 2015. 12. 18. 17:31
Előzmény: #984267  pomperj
#984281
Holnap remélem nem fog ott nyitni. Esetleg hétfőn... :)

Na akkor most széttúrhatom a netet, hogy mi is ez a "submarino primitivo". :)

Én csak annyit látok, hogy egyelőre otika keresi az alját ahonnan emelkedésbe kezdhet. Lehet, hogy hétfőn kedden az a 807 lesz az? Én most minden esetre kiszálltam. Egyetlen egy short pakkom van, az is nyerőben. Még... Nullában ott a stop rajta.

Ezek a töredezett hetek nagyon be fognak kavarni. Megvárom a januárt. Hosszabb távon meg nincs is várakozásom. Menjen amerre akar. Mutassa meg először az arcát. Havi charton inkább lefele, hetesen felfele, H4-en erre is meg arra is. Perceseken meg felfele.

"A vadász ül hosszú méla lesben ..." :)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek