Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 09:48
Előzmény: #984194  Shorttime
#984200
5800nak a közelébe nem jutott. Longos.
bankos
bankos 2015. 12. 18. 09:47
Előzmény: #984198  bankos
#984199
na szerintetek, hogy fog alakulni a mai nap?
bankos
bankos 2015. 12. 18. 09:43
Előzmény: #984197  Törölt felhasználó
#984198
mindjárt zöld
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 09:10
Előzmény: #984193  Zartavszki
#984197
Szerintem felreertitek a verseny lenyeget.

A feladat a kovetkezo: van egy alap, aki 300M HUF penzeszkozt kezel, amit a befektetok dobnak ossze. Az alap -- ilyen-olyan megfontolasok miatt -- kizarolag OTP reszvenybe fektethet (vagy marad cashben). A feladat: a 300M tokere vetitve minel nagyobb eves hozam elerese BARMILYEN megfontolasok alapjan.

Kezdo arra probal ravilagitani, hogyha NAGY penzt kezelsz, ILLIKVID eszkozben, akkor az nem megy TA-val, csak fundas meggondolasok alapjan. Mert hiaba tradelne napi 10M-t TA alapon (amit a likviditas ES a kockazatkezeles elbirna), azzal egyszerre csak a tokeje NAGYON KIS reszet forgatna, es "sok kicsi egy ev alatt sem megy sokra" a 300M befektetett indulo tokehez kepest.

Az mas kerdes, hogy milyen oka lehet egy fundnak OTP nagybefektetove valnia. Az eszkoz illetve a magyar viszonyok evtizedes ismerete lehet az, ami kezdoeknek nemi elonyt adhat.
macibear
macibear 2015. 12. 18. 09:01
Előzmény: #984190  Törölt felhasználó
#984196
Vegyük azt alapul, hogy árjegyzőtől veszel és árjegyzőnek adsz és a pillanatnyi helyzettől vársz 100 pont elmozdulást.

Megveszed eladási áron, 100 pöttyöt hozzáadsz a vételi árhoz és oda teszed eladási ajánlatodat. Elvileg ez működik.

De sose lesz ilyen. :) Az árjegyző szinte úgy mozog ahogy akar. Figyeli a spredet, az utolsó kötés hol történt (alul, felül), lassan vált....

Én inkább úgy számolom ki az eladási árat pld felfele, hogy meddig várható a vételi oldal tartós szintje. Ezzel eltüntetem a kiszúrásokat. Lehet pld kikapják az ötvenet, viszont a vételi oldal nem jön 40 fölé. Ekkor a certi zárási árát eleve 37-38-ra lövöm be. Aztán majd lehet rajta változtatni.

Gyakoribb, hogy amikor fordulni látom odaadom az árjegyzőnek ill veszek tőle piaci áron.
pokay 2015. 12. 18. 08:56
Előzmény: #984193  Zartavszki
#984195
Fundás módon szerintem nem is lehet rövid időtávon játszani. Ott tényleg a 2-3 év a min, de inkább 5. TA alapon pedig akár napi, vagy napon belüli lehetőségek is vannak mindkét irányba.

Szóval nem hiszem, hogy ilyen formában összemérhető a dolog. Persze lehet játszani egy évet, kis összeggel, hogy ne árfolyam befolyásoló, hanem csak hozam maximalizáló céllal működjön.
Shorttime 2015. 12. 18. 08:50
Előzmény: #984193  Zartavszki
#984194
5800 körüli rés betöltés lesz a mai progi...
Zartavszki 2015. 12. 18. 08:33
Előzmény: #984181  egy_kezdo
#984193
Ha annyit hangoztatnál (-nátok) csak, hogy TA alapján nem lehet nagy pénzekkel kereskedni (milliók euróban), akkor a legtöbben szerintem igazat adnánk neked.

De ti azt mondjátok, hogy nincs TA, az értelmetlen. És ezt úgy akarjátok bizonyítani, hogy a nagy pénzes pályán mérnétek össze magatokat a TA-sokkal. Nem túl elegáns.

Azt meg nem vállaljátok, hogy a fundás módszerekkel mondjuk 10 millió forintot forgattok egy évig. Elég egyértelmű a következtetés. Jó szelet :)
pomperj
pomperj 2015. 12. 18. 07:50
Előzmény: #984186  Törölt felhasználó
#984192
Jo kis gondolatok 2016 ra.

Hadd adjak hozza 3 masikat, amik szerintem fontosak lesznek, sot meghatarozok az OTP 2016 teljesitmenyehez.

1)Kamat emeles van FED pajtasnal. Vagyis USD erosodik, es minden mas deviza gyengul. Kinai yuan is, attol egesz Azsia is, szoval a HUF is. Megy 340 iranyaba.
Vagyis, ha a HUF gyengul, az real ertekben ugyan nem termel semmit ertek novekedest OTP-nel se, de a tozsdei arakra, igy BUX-ra emelo hatasa van a tobbsegben levi USD elszamolasu Alapok miatt. Ez a hatas tehat egy (emelo) iranyu ero.
Csak amit OTP ar emelkedesben hoz, azt elviszi a megindulo inflacio es HUF gyengules.

Viszont nemi MNB kamat emelkedes egitene OTP kamat-reset tartani, tan novelni is.

2)Az EEM Index chartja sok helyen megnezheto,
link

es szerintem ennek folytatasa donti el igazan OTP 2016-17 evet.

a)Ha a 2 alternative kozul a kek a jo, es EEM 4 eves korrekcioja megall Fibo 62%supportnal, es dupla alj utan felfele veszi az iranyt,
akkor OTP vele megy, es 2-3 ujabb jo ev jon.

b)Ha mint eddig, SPY tovabb tudja lefele nyomni EEM indexet, es nem szakad el egymastol SPY es EEM, (SPY le, EEM fel) nos, akkor viszont nemi oldalazas utan mint (4) hullam, az EEM leszakadhat Fibo 78% szintig.

Akkor OTP nagyon valoszinuen vele megy, es leszakad a mar emlitett 4200-4400Ft sav fele.

3)Sok mas fontos tenyezo is van. A kulso korulmenyek nem lesznek nagyon kedvezoek, lasd blogban 2016 Prognosis 2.
Lehetnek nagyon brutalis meglepetesek.

4)Amig az EEM (DEM) charton nem latni valami vilagosabb jelet, en addig neutral pozicioban varakoznek. Ahogy az OTP blogban is most.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 07:33
Előzmény: #984178  Törölt felhasználó
#984191
Valogathatsz kedvedre londoni fundok kozul (regi hir): link

---

Az OPEX (option expiry = hataridokifutas) szetcsapta US indexeket tegnap, es amig a futures pirosban lesz, addig OTP igencsak esni fog tovabb. Eleg kemenyen razzak az almafat.

A BETen is lenyegeben az ev utolso napja van, szoval tuzijatek lehet zaro kornyeken. Aztan rolo lehuz ket hetre. OTP 20USD-on zarhatja az evet.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 07:25
Előzmény: #984188  Törölt felhasználó
#984190
Certivel kapcsolatban egy kerdes.
Ha veszek certit pl 1000 Ft ert, (legyen ts). Elkezd esni az árfolyam 6000 rol 5900 ra, akkor a certi arra 1100 ft nak kellene lennie nem? Csak ahogy lattam ott van a spread. De meg igy sem tapasztaltam h az arjegyzo a megfelelő aron adna vagy venne.
Zartavszki 2015. 12. 18. 06:52
Előzmény: #984178  Törölt felhasználó
#984189
Nem tudom, honnan vannak, es szerintem nem kiralyi az a tobbes, hanem ketten vannak.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 06:38
Előzmény: #984187  macibear
#984188
Azt gondolom innen nem fog magasba törni az árfolyam. Ahhoz törni kell az ma200 és lejönni 5K, akkor ebben egyet értünk.

Viszont engem aggaszt ez esetben hogy ..nem fogja nyomni az az ma200 felülről?
Érted..
Mert nem csak alá fog nézni, hanem igencsak eltávolodik tőle majd, más lenne ha pl 5200 (környékén) huzódna az MA200, abban én is egyet értek hogy sanszos ha törjük is nem fogunk leszakadni a világból, tehát 5K körül jó beszállót lehet majd szerintem is találni, csak nálam az kétes hogy onnan mennyi időn belül futunk majd az uj csucsra...
(csak filózgatunk :)
macibear
macibear 2015. 12. 18. 06:29
Előzmény: #984186  Törölt felhasználó
#984187
"Az igazi ugy lenne ha mondjuk lejönnénk egy nagy korrekciós hullámban 5K környékére majd onann lódulna neki, csak ugye ma200 miatt nem igazán van tér lefele"

Nincs ellentmondás ebben a várakozásban. Az MA200 már kb 5570-5700 környékén húzódik. Én csak 5145 alá várom picivel. Akár 1 forinttal. És már dagadna keblem, mert teljesítené az alakzat elvárását. De most nem fogja megcsinálni. Túl rövid az idő. 3-4 nap. Shortos vagyok alapból, de ekkorát nehogy essen már! :)

Pont abban az ominózus 7k-ra kifutással hullámban csinálta meg azt, hogy alánézett (de tényleg csak nézett) az MA200-nak aztán ment tovább fel.

Legnehezebb napon belülre jósolni, de megpróbálom.

Az 5653-as aljról szép három hullámunk jött fel. Tegnap este megcsinálhattuk a negyediket. Bizony bizony már megint hiányzik az ötödik. Az amit nem játszunk, ami nem szok bejönni. Pedig kéne. Fölé kellene menni a tegnapi csúcsnak. Csak túl messze vagyunk attól a hídtól. Hacsak nem gappel nyitunk ma felfele. Kis tf-es indik (m3-m4) kivannak. Azokat mindenképpen fel kell emelni. A nagyobbak viszont épp most indultak lefele.

Napi aljas zárás után mindig lefele szoktunk kezdésként menni.

No ezeket kellene egybe gyúrni.

Gyors kezdés lefele, fordulunk és megyünk fel (esetleg úgy csinálunk). No erre a mai csúcsra fog vadászni mindenki. Szvsz max éppen fölé néz 6k-nak. Ha felmegy egyáltalán odáig. Aztán megcsináljuk a keddi fordulót alul. Abban sem hiszek, hogy szakadnánk odáig. Az irány viszont adott.
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 03:15
Előzmény: #984147  macibear
#984186
Komoly dolgokról van itt szó kérem szépen:)

Picit Oti:

Picit szaladozok "..go to future":

Azon gondolkodom vajon vége van e a dalnak itt 6K-nál az oti-nak. Egy olyan ponton vagyunk ahol szerintem igencsak megoszlanak a vélemények az irányt tekintve. Én még várok beszállót tekintve...DE

/Most csak esélyeket latolgatok révén jövőbe nem látok/

-Egyrészről ide veszem Ricsikét, ha oti zuhanna 5K szakitva..., akkor, amilyen állapotban van most Richter, róla nem igen tudnám ezt elképzelni /hogy az is bedőlne/ (és csak úgy vissza a 4K tartományba). Így meg helyet cserélnének a BÉT-en, azt meg megint nem tudom elképzelni. (bár én örülnék a jó kis 3-4K tartománynak, persze nem beragadva:p , de ez egyéni szocprob)

A másik, ez a rally végpontja véleményem szerint még közel sincs vége. Erre magyarázatul annyit tudok mondani:
(vegyük madár távlatból az eseményeket) ha megnézitek, válság után csinált egy tisztes korrekciót 7K kifutással, utána megint volt valami pánik (2011) ahonnan csak kóstálta az 5K tartományt 2-szer is, de ugy vissza pattant ahogy az illik, nem tudott felette maradni, magyarán elhalt a hullám 5K felett.

Le is esett a hullám kiinduló pontjához mind2szer (ismét erőt gyüjtve), ahonnan az ez évi rally (is) indult (amiben igen csak volt izom) és immár átvitte az 5K -t szépen bázist építve 5-6K között (felette maradt).

-Itt van ez a felmin várakozás, amiből be is eshet jövő évben 1-2 (pont kapóra jönne, ideális lépcsőn vagyunk hogy tovább lépjünk róla).

Én egyelőre nem tudom elképzelni hogy itt (5k-6K sáv) bezuhanjon és irány tartósan a 4K sáv, gondoljatok bele mennyi alap stb pénze állhat még most benne. Ezek nem igen fognak itt realizálni (spekizve a felminre is), hacsak nincs valami nagy baj.

-Inkább egy "konszolidációs" szakasznak látom ezt az 5-6K-t ami jól elnyult. (ha úgy tetszik megállónak).

Így alap irány fel mutat, tehát inkább 6K fölé.
Kérdés honnan is...Ha lenne jó sok tőkém nem lenne bajom, de nincs...

Ha naposon ránézek, akkor látok egy rally-tól képődött zászló(?) alakzatot, amiből kitört és most csinált egy korrekciót 5653 mély pontal. /Egyben pattant a korábbi eső trend csatiról/ de ha ez a hullám elhal és törné az ma200-at, akkor az nem egy fals jelzés lenne ? (meg akkor richi is szakadna vagy meglenne a paritás köztük? hm hm hm )

Az igazi ugy lenne ha mondjuk lejönnénk egy nagy korrekciós hullámban 5K környékére majd onann lódulna neki, csak ugye ma200 miatt nem igazán van tér lefele, vagy alóla csinálná meg(?) csak az meg kicsit sántit nekem.

Persze lehet az egész eszmefuttatásom vak vágányon van ezt már csak a jövő mondja meg.
/És megyünk le ahova Pomperj mondja/

Hát vakarom a fejem...az irányt illetően

Várom a Véleményetek:)

Am ha csak ugy ránézek erre az egész d1 chartra és egyszerűség elvén tekintem, azt látom ütött egy csucsot, behalt, lejött majdnem ma200-ra, most nagy lendülettel uppolt egyet, aztán ha erősítést nyer a hullás, akkor ..könnyen mehetünk ma200 alá leves. pont. Napos gyertya nem valami szép.
pomperj
pomperj 2015. 12. 18. 03:05
Előzmény: #984180  macibear
#984185
maci,
0)Egy nagyobbat tudok itt: a WellsFargo orokos lakik benne. Helyes lanya van, a 18 eves fiuk rajzanak a szulinapjan utcaban;-)

1)en is pocsek trader vagyok. Ezert csinalok inkabb kevesebbet, marad a swing tradeles. Ott kevesbe erzem a nyomast, es nyugodtan alszom.

2)Te ritkan, en egyaltalan nem tradelek OTP-ben. Most veletlen egy postdoc srac dolgozataban talaltam egy "submarino primitivo" jellegu modszert. Ami szerinte sok EM piacon leszimulalva, nagyon szep eredmenyeket mutat. Kiprobalnam OTP-n. Ez az Elliott-os nekem mukodik OTP-re. Erdemes elolvasni a Gorman-Kendall konyvet, az sokat javit rajta. Dick Diamond konyve is jo.

3)A fundaval pici a bajom: kihagyja az emberi tenyezot es a csak a hideg szamokra fokuszal. Mikozben emberek mindig (meg)erzesekre alapozva, es nyaj-kovetve tradelnek; akar belatjak akar nem.

Aki azt hiszi, hogy buy and hold penzt hoz a piacon, az jobban jar egy takarek szamlaval.
A magyar brokerek teljesitemenyerol, ha mar egy_kezdo nem publikalja. Amig volt 13 evig MANYUP es azt menedzseltek, az osszes hetto hozamuk 1%/ev alatt volt, mindez 3000 Mrd Forinttal. Igen, 13 ev alatt 13% volt az atlag. Es ez mashol sincs nagyon maskepp.
Szoval, a fundas meggyozodes szovege jol hangzik; az eredmenyek meg, nos, pocsekok.
tberki 2015. 12. 18. 02:47
Előzmény: #984181  egy_kezdo
#984184
Ez egyre mokasabb. Mindig elgondolkozom miert is van erre a f@szmeregetesre szukseg...
pomperj
pomperj 2015. 12. 18. 02:21
Előzmény: #984181  egy_kezdo
#984183
1)Az osszeg teljesen erdektelen.
A verseny nem fikcionalis osszegekrol szol. Eppen eleg a hozzaertest, a modszerek relative erteket megmutato celu jatekhoz pl. 1MFt fikcios indulo toke.

Egyebkent meg: az sem kell. Egyszeruen ossze lehet adni a nyert-veszitett pontokat a buy-sell kozott.

Ha szeretnel nagy fikcionalis szamokkal jatszani (hogy a szokott palyan maradj), akkor legyen a verseny palya az SPY, es maris nincs gond reszemrol a szammal. Az a likviditas meg titeket, a szakma oriasait is elbirja.

Az ugyanis vicc, hogy a kis likviditasu (3-4Mrd/nap) OTP palyan akarsz 300M szammal jatszani. Minden "300M vetel" eleve eltolna az arat: hol van OTP-ben percenkent 60.000db likviditas??
Ha jatszanak 4-en, az mar 1.2Mrd, es minden szam abszurdul teves lenne; nem marad realis piaci meroszam. A 300M sima ostobasag.

Az a korlat elfogadhato, hogy napi 1 trade lehet (meg a stoplossja, szoval ketto)

2)Nekem nem kell Londoni ingatlan. Eppen jok azok, amik vannak. Szerintem masnak se. Arrol nem is szolva, hogy az nem is a tied (!).
Strasszner nagy svihak volt 130 eve, de meg o se probalt kozjegyzonel eladni/fogadni nemletezo Londoni ingatlanjara. Az egesz kozjegyzosdi csak alahuzza a "recklessness" magatartast; nem poker partirol, hanem tozsde elemzesi es tradelesi tudasrol szolna a jatek.

(En veletlen ismertem olyant, a ki a Tihanyi haza pokerszobajaban ennyiben jatszott. Azota fobe lotte magat, a haza kertjeben derekig er a dudva. Vedd meg, sokan orulnenek neki.)

A tema tullihegese atlatszo technika. Hic Rhodos, hic salta!

3)Nem lehetne egyszeruen es becsuletesen elfogadni egy kihivast?

A legrosszabb az lehet, hogy nyersz, tisztes es normalis versenyben. Az sokat igazolna. Ha meg vesztesz, akkor viszont okosabb lettel kicsivel.

4)Egyebkent: ha nem megy a dolog egy_kezdo reszvetelevel, attol meg megcsinalhatjuk boven. ELjenek a kicsi, de igazi spekulansok !
Törölt felhasználó 2015. 12. 18. 00:56
Előzmény: #984179  pomperj
#984182
Volt ott meg egy trade "A korrekcio folytatodik, short ujra" vagy valami hasonlo cimmel, azt hiszem a szeptemberi FED ulest kovetoen. De aztan az a fel-fordulatot kovetoen lekerult.

Jo otlet a verseny egyebkent, majd beszallok en is, ha magamat vegre legyoztem.
egy_kezdo 2015. 12. 17. 23:38
Előzmény: #984176  pomperj
#984181
No srácok, Pomperj, Medve és még aki akar csatlakozni a versenyhez! Elolvastuk a sok okosságotokat és a következőre jutottunk:

1. Az elmúlt 20 év OTP fundatrend eredményeinek feldolgozása az idén H1-ben is megtörtént. Lehet, még idén kikerül egy összefoglaló a szokásos funda topikba.

2. A jövő eredményeit bizonyító kihívást elfogadjuk. Ezt ugyan tavaly Jánosnak már felajánlottuk, de fülét-farkát behúzva elmenekült még a közjegyzőig sem jutottunk el!

3. Az egyenlő kereskedési feltételek miatt egyetlen közös nevező kell, hogy legyen: A csapat vagy egyén, aki beszáll se több se kevesebb, mint 300 millió forint tőkével kell induljon a versenybe január elején (ez kb 50k OTP és kb 1m€ vagy 1m$). Azért nem több, mert akkor egymaga mozgathatja az árfolyamot (ez kifejezetten minket hivatott korlátozni, mert különben oda rakjuk a papírt ahova akarjuk) és azért nem kevesebb, mert akkor nem lehet certiskedni és ki-be ugrálni napi többször. Vagyis lehet, de az nem nagyon fogja megérni, vagy legalább is végre valahára megértitek, hogy a nagyobb szereplők, akik ebből a szakmából élnek, miért nem tudnak TA-t használni, még ha akarnak sem (nem fér bele a tőke a TA szintekbe, jelekbe). 2015-ös TBSZ számlán kell indítani a kereskedést, ilyet dec 30-ig lehet nyitni idén úgyszintén befizetni is, mivel ezzel minden további 2016-os befizetés lehetősége megszűnik. A 2016 dec 31-én a 300 milla – költségek fölötti összeg lesz a hozam, vagy lehet 5 éves verseny is a tbsz lejártáig.

4. Pomperj, neked ehhez a versenyhez egyedül is megvan a tőkéd (a töke.d nem biztos). A közjegyzős indítást és felügyeletet, az elmúlt 20 évre és a jövő eredményeit illetően is megköveteljük, mivel továbbra sem hisszük egy szavadat sem. (Akinek nincs elegendő tőkéje, álljon be Pomperj szerinte nyerő csapatába)

5.Fogadási tétnek betolnánk az egyik londoni ingatlanunkat a tiéddel szembe, valamivel többet ér annál amiket beírtál. Amennyiben most is elmenekülnél vagy kibúvókat keresnél a saját kihívásod elöl, szabad perceidben néz rá az OTP-re a BÉT-en és a kötéslistájára, ott majd látod, hogy épp mit csinálunk vagy épp nem, és arról biztos eszedbe jut majd egy grafikon vagy egy hullám..

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek