Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 10:25
Előzmény: #1259  pomperj
#1260
köszi, de mire gondolsz konkrétan?
pomperj
pomperj 2015. 03. 04. 10:22
Előzmény: #1253  Törölt felhasználó
#1259
Amit itt leirtal,
azt mindenki bekeretezheti.
Es az iroasztalan kell tartsa.
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 10:10
Előzmény: #1256  Törölt felhasználó
#1258
usdhuf :) bum .)
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 07:44
Előzmény: #1255  macibear
#1257
Te most szivatsz, ugye? :)

Ha öt hullám megy fel és korrekció jön, akkor az vagy 1/3/5, de kisebb tfn biztosan 5.

Erre mutattam a tipikus számolást részvény esetében. ZZ második hullámban a leggyakoribb (előtte 5 ment fel kisebb tfn)

Amenyiben 5. Hullám megnyúlt a tipikus korrekciós szintje az 5/1-5/2 zónája, nyilván ez a korábbi negyedik szintje, de nem a, hanem c vonatkozásában.

Amit írsz szerintem zz, ahol b nem megy mélyre, ott lehet ez a felállás. Negyedik oldalazás természetes támasz, ezért megállithatja dinamikusan eső a hullámot, erős a hullám esetében nem várható magas korrekció, így c beeshet a második hullám szinjébe, azaz ebben az esetben szépen áll az, amit írtál, de vezérlőelvnek sem gobdolnám azt amit írtál, mert szvsz többször nem úgy van, mint úgy, nagy álltalánosságban, Akkor lehetne belőle vezérlőelvet csinálni, ha vhogy szűkíteni lehetne a mikor használható kérdést
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 07:44
Előzmény: #1255  macibear
#1256
Te most szivatsz, ugye? :)

Ha öt hullám megy fel és korrekció jön, akkor az vagy 1/3/5, de kisebb tfn biztosan 5.

Erre mutattam a tipikus számolást részvény esetében. ZZ második hullámban a leggyakoribb (előtte 5 ment fel kisebb tfn)

Amenyiben 5. Hullám megnyúlt a tipikus korrekciós szintje az 5/1-5/2 zónája, nyilván ez a korábbi negyedik szintje, de nem a, hanem c vonatkozásában.

Amit írsz szerintem zz, ahol b nem megy mélyre, ott lehet ez a felállás. Negyedik oldalazás természetes támasz, ezért megállithatja dinamikusan eső a hullámot, erős a hullám esetében nem várható magas korrekció, így c beeshet a második hullám szinjébe, azaz ebben az esetben szépen áll az, amit írtál, de vezérlőelvnek sem gobdolnám azt amit írtál, mert szvsz többször nem úgy van, mint úgy, nagy álltalánosságban, Akkor lehetne belőle vezérlőelvet csinálni, ha vhogy szűkíteni lehetne a mikor használható kérdést
macibear
macibear 2015. 03. 03. 22:03
Előzmény: #1251  Törölt felhasználó
#1255
Persze, hogy nem oké! :)
De nem az első és a harmadik hullámot követő korrekcióra gondoltam, hanem az ötödik utániról. Meg hát nem is az elfajzott, nyakatekert korrekciós szerkezetekről. Sima ZZ netán dZZ-kre. Ja és persze van rá rengeteg példám. :) Kíváncsian várom ezirányú gondolatmenetedet. Csütörtökön foglak érte noszogatni! :)

Megolvastam számítási módszeredet. Jót mosolyogtam rajta, mert én ezt először grafikusan csináltam meg, aztán vezettem le "matekosan".
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:51
Előzmény: #1253  Törölt felhasználó
#1254
De nem tetszik a számítás eredménye, majd megnézem még1x, 50%-ra emlékszem, de fáradt vagyok...
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:49
Előzmény: #1252  Törölt felhasználó
#1253
nem bírtam ki, fáradt vagyok, remélem nem számolom el. Ha második hullámról beszélünk, amikor első hullám tiszta szerkezetű impulzus (100-61,8+1,618-38,2+100 felállás), akkor igaz a következő az impulzus végére:

1, hullám vége: x
2. hullám (normál 61,8% retrace) vége: x-0,618
3. hullám vége: x-0,618+1,618x, azaz 2x
4. hullám vége: x-0,618+1,618x-(1,618x*0,382), azaz 1,382x
5. hullám vége: x-0,618+1,618x-(1,618x*0,382)+x, azaz 2,382x

Ha feltételezzük, hogy ZZ megy lefelé, melynek b hulláma szintén ZZ és a hullám 61,8-as fibojára megy, akkor számoljunk tovább:)!

Ha 2/a hullám hossza z és a=c, akkor a ZZ hossza 1,382z. (z+ - 61,8z+ z) Ha a második 61,8 fibora megy, akkor az a tetőtől 2x távolságra van, ami egyenlő a 2/ZZ hosszával, azaz 2x=1,382z, azaz z=1,44x.

Nos. Ebből a vége ~0,9x (2,382-1,44), a negyedik hullám tere a fenti számolásból adódóan 1,382-2 között van. Szóval ha nem számoltam el, akkor ez a tény azt mutatja, h nem :)))
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:38
Előzmény: #1251  Törölt felhasználó
#1252
addig érdemes ezt megnézni, hard core lesz: link
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:36
Előzmény: #1248  macibear
#1251
nem oké, hirtelen running flat jut eszembe, vagy a háromszög :) - tőled tanultam, az abcxabc-ről nem is beszélve (bocs y, w meg sem kockáztatom)

lenne rá konkrétabb válaszom, mert vizsgáltam, de ha csütörtökön rákérdezel, akkor válaszolok (szabin leszek), mert most elég késő van és olyan válaszom lesz, amit sokszor el fog az olvasni, aki érteni akarja :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 21:18
Előzmény: #1244  tberki
#1250
mert többdimenziós elemzést csinálok....

azt hiszem '10 percesen jött ki, de nem tudom melyiket néztem :) c/5/3=C/5/5, de ez csak feltételezés, dobozoltam, ez gyors és egyszerű célár technika a mozgásban

vhol itt van fibo 38, amit nem nagyon néztem, illetve kicsit alacsonyabban a báziscsatorna közepe, lehet azt célozza, 4200 környékén látható volt a további esés, de csak 20 pont körül vártam 1=5, vigyázni kell, mert soha nincs pontos célár, csak a környéke, trendben, amikor több impulse épül egymásra és likvid a piac néha forintra el lehet találni, amikor korrekció és hír van (Ukrán jegybanki döntés, ukrán fizetésképtelenség), akkor lehet nyúlás és tüske. Ne felejtsük el pár napja ide is be lett írva 4200, sokan várták, de voltak akik erősen tartották a 4270-es szintet, vajon hol volt a stop szintjük?

Régi tapasztalat, h ilyen napok után a reggeli nyitó időszakban sokszor jönnek a kisbefektetők, akik még ráadnak, holnap nem kizárt egy alacsonyabb nyitás (első óra).
tberki 2015. 03. 03. 20:52
Előzmény: #1247  macibear
#1249
+1
En is igy gondolom
macibear
macibear 2015. 03. 03. 20:38
Előzmény: #1245  kexelo
#1248
Ad!

Mi a véleményed arról az elméletről miszerint az A hullám a negyedik, a C pedig a második hullámterébe korrigál vissza?
macibear
macibear 2015. 03. 03. 20:36
Előzmény: #1244  tberki
#1247
C=1,61a kicsivel lejjebb van, de jó célár. Viszont ott van az AEF (alakzatok evolúciós fejlődése) tényező. Sokan várják oda, ezért hamarabb fordul.

Hullámilag nekem befejezetlen a lejövetel. A vége még nem korrekt 150-en.
kexelo
kexelo 2015. 03. 03. 20:27
Előzmény: #1245  kexelo
#1246
most nézem 4w belelóg 1w-be...
leszúrások számítanak?
kexelo
kexelo 2015. 03. 03. 20:25
Előzmény: #1243  Törölt felhasználó
#1245
akkor így inkább?
link
tberki 2015. 03. 03. 20:05
Előzmény: #1238  Törölt felhasználó
#1244
ühümm... nekem a 4150 sehogy se jott ki. Eredetileg a c=a volt az elso otlet esetleg gbl leszuras fibora de most azt gondolom c=1.62a. Abbol alacsonyabb jon ki mint a 150. A nagyfibo is alacsonyabbra jon.
Maci egyezhetunk: ket belso nap vagy kicsi eses, aztan gyjre emelkedhetunk. vagy x hullam es reszeltek a longnak.
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 19:57
Előzmény: #1242  kexelo
#1243
Molt nem szeretem, mert egy két nagyobb tulaj nagyon tudja mozgatni, azaz nem likvid, elliott nem jó rá

nehezen nézek bele impulset, a nagyobb kép miatt, inkább egy dZZ-t gondolok, azaz az első hullám inkább vmi zz, de ez csak utólag fog kiderülni...

rsi magas ez zavar, b verzió impulse fel, a hullám lefelé, holnap b fel, majd valamikor c le és egy újabb északi kör

ami látható, h a forgalom nagyon nagy az 5. hullámban, lehet egy ember vásárolt be az inlikvid eszközbe?
kexelo
kexelo 2015. 03. 03. 19:14
Előzmény: #1241  Törölt felhasználó
#1242
közben belebonyolódtam mol-ba, lécci nézz rá, thx: link
ez így hülyeség-e?
oti napos MA200 asszem 4135 körül van...
Törölt felhasználó 2015. 03. 03. 18:57
Előzmény: #1240  kexelo
#1241
nem használom, tudom sokaknak támasz, ezért működhet is, de fogalmam sincs hol van..., ezért most nem nyitok meg egy progit, esetleg ha megmondod? :)

(MA200 mondjuk naposon nem alkalmazható, mert 2011 v 2012? óta egy nagy sávban mozog a piac, ahogy a bux is, oldalazásban nem működnek az átlagok)

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek