Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2024. 03. 16. 18:17
Előzmény: #56098  Placi82
#56100
Ja és aki azt mondja hogy, ahh ebből úgy se lesz. III VH. Annak azt tudom mondani hogy nem ért a  kényes  nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és valutarendszerhez
 Mert azt bedolni semmiképp nem engedik. Akkor inkább lesz dirr-durr, es eszkalacio. Sajnos. A kismokusok meg ráb..tak. Mint mindig a történelemben. De a hadiszallitok azért remélem mint mindig most is  jól járnak. Úgy izgulok értük:) (vicc volt) 
Placi82 2024. 03. 16. 18:09
Előzmény: #56094  Sehmet
#56098
Kedves Sehmet úr! Torkollik?? Torkolt! Pont. Múlt idő. Ezért írok, gondoltam szólok, akit érdekel..
AD1. Az ukrán, nyugdíj, zsold, tanárok fizetése, rakéták, fegyverek, haditaktika,  és hadistrategia, muholdak, hirszerzes, etc..etc..mind mind az USA" Bideni adminisztracio" koldokzsinorja adja. Ukrajna, a legdragabbat adja  a szerencsétlen Ukrán katonák vérét adja. De lássuk be az USA koldokzsinorja a lényeg, amit most az EU is finanszíroz. 
Ad2. Sietni kell ám kérem alásan, mert én már 2 éve megmondtam itten, hogy az oroszokat történelmileg szankciókkal megfogni nem tudják az oroszokat, amíg van vodka, ecetes ubororka olaj, és gáz. :)) Ami áldozatot hoztak a nácik, Napóleon ellen az hihetetlen kategoria történelmi tény. Az orosz honvedo haburunak fogják fel.  Ami igaz az az igaz, keleti megyéből 4 millióan (nők, gyerekek, etc) orosz földre menekültek keletre  a  férfiak harcolnak, vagy maradtak,. Donyecki medencében. Szóval akár foghatjak fel úgy is, ha akarják. 
AD.3 Sietni azért kell mert Trump győz, ha nem vágják addig sittre, mert fizetett egy prostinak. (röhej).  És az EU ba is előre tör a jobb oldal, és a szélső jobb. Oka. Túl tolták a migrációt, elfogadást, saját eletvedelmi ösztöneik eltaposasasat,  WOKE, BLM, etc ,. Én is azt vallom , hogy színesen szép a világ, de ez a russzofobia, után az USA, EU kaukázusi fehér keresztény fóbia kicsit túl lett tolva, a progresszivek altal. (Foleg azért mert a fehér keresztény ember teremtette a mai nyugati világi jólétet, az innovációval, és szorgalommal.) Na mindegy. Egyszer mondtam szintén itten hogy Németországban az AFD előre fog törni, mert ha a történelem nem is ismétli magat tűpontosan, de azért rímel a múltra. Hát bekovetkezett 2 ik helyen tanyázik. Sajnos!  És szerintem közvélemény kutatáson sokan nem merik bevallalni a telefonba, hogy rájuk szavazna , szóval lesznek itt meglepetések a mostani EUs választáson, ahogy ezt már régen mondom. Melóni asszony is kampányba mindent is ígért szerencsétlen olaszoknak, (migráció, etc..) aztán mikor hatalomra került lapít mint nyuszi a fűbe, beolvadt a mainstream politika fősodraba. Elege van a EU ban a Pierenek,Marionak, Hansnak, Joe nak. És tudják ezt mar ott fenn is a legmagasabb helyen. Szóval, kapkodni kell, mert ha el vágják a köldök zsinórt, akkor a BRICS nyer. Na akkor az arabok is bátorságot merítenek, aztán nem. 2.polusu világ lesz hanem 4, az 1 helyett. Szóval, már bekovetkezett a 3ik Vh hisz Putyin a teljes NATO ellen harcol, nagyon sok a nyugati dogcedula is. Ennek már a fele se tréfa. De Putyin higgadtan reagál arra az alapvető tényre hogy orosz NATO konfliktus van. De meddig.? Ha az ott lévő lengyel francia zsoldosokra újabb csapatokat küldenek, az cifra lesz. Nem hiába van sok milliárdosnak luxus bunkere új zelandon. Van pár cikk fenn erről akit érdekel keresse meg. Nem tudom, aki a háborgó nem azonnali lezarasanak a partján áll annak legalább van egy jó kis tanyaja pincével? Mert ha nincs akkor nem értem, mire ez a fene nagy harciassag. Csúnya kimenetele lehet ennek. Nagyapám meselt a Don kanyarrol, nem volt szép, zaszloajbol. 31 en maradtak és tudod mit mondott mikor szidtam gyerekként  az oroszokat, "hát fiam, minek mentünk mi oda." Ennyi! Szovjeteknek mi csak nácik voltunk. Ezért kaptuk azt amit, mikor ide bejottek. De Rosenfeld Mátyás és kis  csapata meg rosszabb volt sokkal. 
Na mindegy. Minden csak nézőpont kérdése.
the_outsider 2024. 03. 16. 18:03
Előzmény: #56093  Murdoch
#56097

Ki válogat?   
Azt is elítélem, de ez itt nem az a topik, bár régóta tudható, hogy erre te magasról teszel. Mint ismétlem, felesleges velem szemben ilyen prekoncepciókkal élned, bár nagyon nem várható más.   
Először is: putyin a III.vh-t próbálta (még ha nem is szándékosan) elindítani a tettével, és nem rajta múlott, hogy még nem vagyunk teljesen benne. putyin a saját népét is terrorizálja a kritika megtorlásával és a kritikusai likvidálásával (Navalnij, majdnem Szkripál, magasan lévő ablakokból véletlenül túl mélyen kihajoló személyek stb.).   
Még azokat(!) is, akik a háborút támogatták valamilyen módon, legfeljebb néha kritikával éltek (Prigozsin vagy https://en.wikipedia.org/wiki/Andrey_Morozov_(milblogger)  stb.)    
    
Akkor egyelőre ennyit a tömeggyilkosról.
putyinnak a tettei alapján érdemtelen megváltás lenne egy kíntól mentes halál.
pfantom113
pfantom113 2024. 03. 16. 18:01
#56096
Macron revansot vesz Afrikáért? Ezért akar ez katonákat küldeni Ukrajnába?
Francia agresszorokat senki nem bántotta,hogy mit keresnek Afrikában. Nekik szabad volt! 
Csak az Oroszoknak nem szabad! A két terület között, "ukrán vs afrika"azért van hovatartozási különbség! 
A liberálisok állandóan arról beszélnek,hogy meg kell hallgatni mások véleményét is,még is sokkolja őket, ha kiderül,hogy vannak más vélemények is. Érdekes felfogás!! 
https://index.hu/gazdasag/geocompass/2023/11/29/franciaorszag-gyarmat-kozep-afrika-afrika/?token=6937dd0839932988a9354db4b810f919 ;
pokrocz 2024. 03. 16. 17:34
#56095
Nem lesz nafta! A szegény ördög orkoknak csak az országos járművek maradnak.(ha ugyan meg nem eszik a vontató "járműveket") Slava Ukraini!
Sehmet
Sehmet 2024. 03. 16. 17:12
#56094

Ezt tényleg nem veszi komolyan senki? Miért akarnak még több emberáldozatot a háború támogatói? Vagy igaza lesz Macronnak, és tényleg világháborúba torkollik két ország konfliktusa, vagy inkább a proxy háború?
.
https://www.portfolio.hu/global/20240316/felfedtek-amerikaban-az-orosz-offenziva-fo-celjait-675199
Murdoch 2024. 03. 16. 16:56
Előzmény: #56089  the_outsider
#56093
Ne válogass… Az izraeli kormányt minek véled? Ugyanis elég komolyan népírtanak nyugati hátszéllel, a putyini agresszióhoz képest nagyságrenddel durvábban.
pokrocz 2024. 03. 16. 16:53
#56092
de hol lehet az a Lipetszk...?
pokrocz 2024. 03. 16. 16:52
#56091
füstöl a szamarai régió....cigi lehet
Karvalytokes
Karvalytokes 2024. 03. 16. 16:21
Előzmény: #56088  Törölt felhasználó
#56090
Ha értéknek nevezzük nyugat privilégiumàt hogy a hatàrrajzolgatàsra tölük kell engedély kérni nos az egy valós "érték"
Sajnos a kétpólusú vilàgban ez ritkàn megy békésen.
Még az alvilàgban is vérre megy hogy melyik platz kihez tartozik.
the_outsider 2024. 03. 16. 15:47
Előzmény: #56088  Törölt felhasználó
#56089

Tévedés.   
A kulcskifejezések: "tömeggyilkos putyin", "birodalmi lázálom", "megkésett reakció".
Törölt felhasználó 2024. 03. 16. 15:42
Előzmény: #56087  mcbull
#56088

🥂
Aztán majd az idegen civilizációk nyomoznak a porban pár ezer év múlva és kiderül, hogy az utolsó háború azért indult a Föld nevű bolygón, mert valami "ukrajnának" a "határait" és az európai "értékeket" meg kellett védelmezni. 😄😄😄
mcbull 2024. 03. 16. 15:17
Előzmény: #56085  Törölt felhasználó
#56087
Tanári meglátás!
Mindenki kajálja, hova jutunk sunyiba!
Csak elszámolták magukat mert mindenkit lenyomnak a ruszkik még aTOM ot is ha kell! A sok fotelharcos majd vigyorog ,mikor bamba képük bele ég a betonba!
Placi82 2024. 03. 16. 14:46
Előzmény: #56082  Murdoch
#56086
🤣 Ez jó. De én ezt úgy látom, hogy a jóságos, hős amerika kapitányt, irányítja, manipulalja, mozgatja a háttérből a főgonosz.!! Ilyen Marvel filmek amik eletszagubbak miért nincsenek? :) 
Törölt felhasználó 2024. 03. 16. 14:46
Előzmény: #56083  Placi82
#56085
Az a zseniális, hogy miközben európai adófizetők finanszírozzák zelenszkij háborúját, most már Európa fiai is ott fognak elvérezni a blackrock földekért. 
Mindeközben csak a spanyol tengerparton több tízezer ukrán röhög a markába és kortyolgatja a koktélt. 
Európai szinten milliónyi ukrán nem megy harcolni, de francia, finn, az hadd menjen. 
Agyrém. 
Placi82 2024. 03. 16. 14:41
Előzmény: #56082  Murdoch
#56084
Jaja, az aranydinart. De hát pechuk volt és jött az arab tavasz. :) Ezek a franya véletlenek. 
Placi82 2024. 03. 16. 14:40
#56083
Azt mondtam, anno longforevernek, hogy akkor jövök ide vissza a sertegeteseket elturni tőlük, ha kitor a béke végre. Na akkor jelzem, hogy itt nem lesz béke. Kutya mindenitt!! Mikor olvastam Macron nyilatkozatát, hogy csapatokat kell küldeni, mert cefetul áll Ukrajna. És utána szinkronban jöttek a hasonló megnyivanulasok tömkelege magas politikai beosztású emberektől az EU ban szépen megszervezve akkor már tudtam, hogy a közvéleményt tesztelik. Hál istennek se a jobb se a baloldali emberek többségének nem tetszett nyugaton. A kommenteket magukért beszéltek az újságcikkek alatt.😀
Történelemből lehet tudni, hogy USA polgári lakossága I Vh ba se akart istennek se  belepni, de Lusitaniaval, és majd hasonló casus beli kel megoldottak, most is megoldjak, sajnos ha pechunk van. :((
Murdoch 2024. 03. 16. 14:38
Előzmény: #56080  Placi82
#56082
Na igen, dollárt nem támadjuk meg, mert indulnak a Tomahawkok. Kadhafi be akarta vezetni az aranyalapú afrikai valutát, megkapta a magáét. Meg persze a civilek is.
https://www.theguardian.com/commentisfree/cifamerica/2011/apr/21/libya-muammar-gaddafi
"The United States has very likely used depleted uranium weapons in Libya, leading American journalist Dave Lindorff to remark:"It would be a tragic irony if rebels in Libya, after calling for assistance from the US and other Nato countries, succeeded in overthrowing the country's long-time tyrant Gaddafi, only to have their country contaminated by uranium dust – the fate already suffered by the peoples of Kuwait, Iraq, Afghanistan and Kosovo."
Irony is one word for it. Another is hypocrisy. Clearly, the military power of the west is not driven by humanitarian concerns."
De itt még mindig sokan valami Marvel históriában képzelik magukat, ahol a lobogó amerikai zászlók alatt kell legyőzni a főgonoszt. Hihetetlen.
Törölt felhasználó 2024. 03. 16. 14:31
Előzmény: #56080  Placi82
#56081
Azért nem szívesen lennék a háború után leszerelt kényszersorozó.
Kedvelt figurák lesznek a frontról hazatérő, sokat megélt veteránok körében. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók