Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek 2023. 12. 28. 11:48
Előzmény: #52859  Törölt felhasználó
#52860
Egy dandár nagyob sikert ért volna el, lehet kipucolták volna az orkokat.
Törölt felhasználó 2023. 12. 28. 11:45
Előzmény: #52849  Sehmet
#52859

Egy magányos T-64-es ukrán harckocsi, kedvére száguldozik, drifftel és lő szét minden ork egységet az oroszok által "elfoglalt" Marijinkában:
https://www.portfolio.hu/global/20231227/videon-az-elkepeszto-akcio-egyetlen-ukran-tank-torte-at-az-orosz-vedvonalakat-allitolag-hatalmas-pusztitast-okozott-659779?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery
Shortelek 2023. 12. 28. 11:42
Előzmény: #52856  Sehmet
#52858
Rá se ráncs papa, véletlen volt.
Sehmet
Sehmet 2023. 12. 28. 11:23
Előzmény: #52854  Shortelek
#52856
De azért ugye nekem nem kell sorozatban felülírni a magyar helyesírás szabályait! Pl. "már végre". Persze, ha nem értesz velem egyet, írd a megalapozott, tényekkel, forrásokkal alátámasztott valóságot, ne hablatyolj és ne sértegess, és - ha netán bármiben - ha igazad lenne, megkövetlek! De így, összevissza vagdalkozva hablatyolni nincs sok értelme. :-D
Sehmet
Sehmet 2023. 12. 28. 11:20
Előzmény: #52851  Törölt felhasználó
#52855

Holtan találták az egyiptomi Hurghadában azt az újságírót, aki Zelenszkij családjának hihetetlen meggazdagodásával és anyósának luxuséletével foglalkozott. A cikk szerint az egyiptomi hatóságok azt gyanítják, hogy az ukrán titkosszolgálatokat állnak a gyilkossá hátterébe, aki vagy Zelenszkijtől vagy más, magas rangú ukrán tisztviselőtől kapták az utasítást az újságíró meggyilkolására. A világ mindezek vényében válaszokat vár Ukrajnától, ami reflektorfénybe helyezi a sajtószabadság helyzetét és a hatalmon lévő ukrán vezetőkkel való szembenézés veszélyeit - írja a cikk.
.
https://bnnbreaking.com/breaking-news/crime/egyptian-journalist-found-dead-amid-investigation-into-ukrainian-presidents-family/
Shortelek 2023. 12. 28. 11:15
Előzmény: #52853  Sehmet
#52854
Papa, ma ismét helyreraktak de továbbra is nyomod a süketet, rossz helyen próbálkozól a propagandáddal, be kellene márvégre látnod!!
Sehmet
Sehmet 2023. 12. 28. 11:05
Előzmény: #52852  Törölt felhasználó
#52853

"Ut desint vires, tamen est laudanda voluntas." Erő nélkül is dicsérendő a szánalma akarat, és az igazság kimondása pedig gyűlöletet szül. "Veritas odium parit."
.
De még egy, amit már többször leírtam a véleményszabadságról:
.
"I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it." azaz "Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de halálomig harcolni fogok azért, hogy mondhasd." (Evelyn Beatrice Hall: The Friends of Voltaire - Voltaire 1763-ban megjelent, "Traité sur la Tolérance" c. esszéjében kifejtett hozzáállását foglalta össze e mondattal)
Törölt felhasználó 2023. 12. 28. 10:01
Előzmény: #52849  Sehmet
#52852

A másik irányba öreg ez Fedor szavaival élve kacsaúsztató volt, mármint az egész, nem annak egy kis szelete :D
"Amicus Plato, magis amica veritas"
Törölt felhasználó 2023. 12. 28. 09:58
Előzmény: #52846  Sehmet
#52851

Vicces az az egyiptomi újságíró, hirtelen jött a semmiből, a videó megjelenését követően pár órával Fedor már csatolta is a videóját (nem volt összesen 100 megtekintése), olyan oknyomozó riporter volt, akinek semmi korábbi cikke nem jelent meg és összesen volt 6 követője a csatornájának. :)
Ezt te elhiszed, hát öreg egy kicsit komolyabbnak és okosabbnak gondoltalak :)
Az ilyen propaganda anyagok a 70 alatti IQ-val rendelkezőket célozzák meg!
Törölt felhasználó 2023. 12. 28. 09:54
Előzmény: #52845  Ingarian
#52850

Én soha nem voltam párt tagja.
Ez az 50-es évek kommunista módszertana ötvözve a maffia működésével, vegyítve a náci propaganda fogásokkal. Mindenhol ott vannak, nem győzöm tiltani a mocskos hazugságokat.
.
Migránsellenesség - kimegyek a boltba és tele fekete színű külföldiekkel, akik nem beszélnek magyarul, németül, angolul, franciául, spanyolul csak valami más nyelven, Európában beszélt világnyelv véletlenül sincs közte, biztos nem keresztények, muszlimok, vagy más vallásúak lehetnek. Egyébként pár dologtól eltekintve nem zavarna, engem nem, a kultúrák találkozása a legtöbb esetben pozitív a társadalomra. Mennyivel jobb lett volna, ha szűrjük őket, nem megy el ennyi szakember az országból, fiatal, a jövő és esetleg kárpátaljáról, a vajdaságból, Erdélyből jönnének a nyelvet jól beszélő emberek, de ők is tudják, ide nem! Ha itt meg is állnak kis időre, mennek tovább nyugatra.
.
Külföldi pénzek - Orbán a Gasprom pénzéből akarta megvenni az RTL-t, a fideszes gazdasági körök az orosz titkosszolgálattal tárgyaltak. Ennyit a külföldi befolyásolásról.
.
LMBTQ ellenesség - az alaptörvény legfőbb szerzője Daddy Gay partira járt, tele van homoszexuálisokkal a fidesz vezérkar (is), meg pedofilokkal. Egy bizonyos fokig tolerálható pár dolog, de nem egy konzervatív, keresztény pártnál!!! Főleg, ami már BTK-s esemény!
.
Milyen értelmi színvonalon lehet az, aki elhiszi, hogy nem átalakító műtétet akarnak kisiskolásokon végezni? Aki elhiszi, hogy az ország jobban teljesít, miközben nap, mint nap vásárolni megy a boltba és találkozik a valósággal?
.
Álkeresztény hazug banda az egész.
.
Most az ukrán háború kapcsán is: Porosenkonak adott majd félmilliárd közpénzt az Orbán, miközben az ukránok nem engedték ki az országból az orosz titkosszolgálati akcióban való részvétel szándéka miatt. a fél világ szembe megy az autópályán, csak Viktor megy a jó irányba?! Nem az a baj, hogy ezt mondja, össze-vissza hazudik, hanem az, hogy ezt van, aki elhiszi.
Sehmet
Sehmet 2023. 12. 28. 09:44
#52849
Sehmet
Sehmet 2023. 12. 28. 09:25
Előzmény: #52835  Ingarian
#52848
Ha kettőnk közül valaki személyeskedik, az nem én vagyok. Nézd meg először, mit is jelent, amit írtál!
Sehmet
Sehmet 2023. 12. 28. 09:23
Előzmény: #52845  Ingarian
#52847
Én nem másztam rád, nem is foglalkoztam veled addig, amíg bele nem kötöttél a véleményeddel a tényekbe. No, persze, hogy azt megvédem főként akkor, ha cáfolhatatlan bizonyítékokat akarsz annullálni vagy relativizálni, és fújod a propagandát, ráadásul kiállsz ide, és azt hangoztatod, hogy független vagy, amikor pártfüggetlenség ugyan létezik - és most nem rád céloztam - , de politikai ideológia függetlenség nincs. :)
Sehmet
Sehmet 2023. 12. 28. 09:18
Előzmény: #52841  Törölt felhasználó
#52846
Ugye az utolsó mondatot nem komolyan írod! Egészen véletlenül lelőtték Egyiptomban - persze Ukrajnában feltűnő lett volna - a Zelenszkij-klán villaügyeit kutató oknyomozó újságírót. Ja, értem. Ez a korrupció ellen küzdő jogállam - egyik - ismérve.
Ingarian
Ingarian 2023. 12. 28. 09:17
Előzmény: #52841  Törölt felhasználó
#52845
Nem tud elvonatkoztatni a mainstream fideszmédiától. Én Dk-stól kezdve már minden voltam, pedig eskü soha nem szavaztam rájuk.  Ha önállóan gondolkodsz, már moslék vagy, én szeretem a történelmet és sokat olvasok is, ezek a kommunista módszerek, amihez mindig visszatérnek. (mondjuk nácik is így működtek). Egy nagy bajom van, szeretnék demokráciában élni, ami egyre kevésbbé megy , betolakodik a pártpropaganda a nappalimba is.
Törölt felhasználó 2023. 12. 28. 09:17
#52844
A tegnap késő este bejelentett támogatási csomag immár az 54., melyet az Egyesült Államok Ukrajnának küld 2021 augusztusa óta, a támogatás viszonylag kicsi, 250 millió dollár értékű. A Biden-kormány tagjai egyúttal felszólították a Kongresszus képviselőit arra, hogy állapodjanak meg a megtámadott ország további támogatásáról, mivel ez szerintük létfontosságú nemzetbiztonsági kérdés. A mostani csomagban a következő tételek szerepelnek:
  • rakéták NASAMS légvédelmi rendszerekhez,
  • Stinger légvédelmi rakéták,
  • alkatrészek légvédelmi rendszerekhez,
  • rakéták HIMARS-rendszerekhez,
  • 155 és 105 milliméteres tüzérségi lövedékek,
  • TOW páncéltörő rakéták,
  • Javelin és AT-4 páncéltörő rakéták,
  • 15 millió kézifegyver-lőszer,
  • robbanószerek akadálymentesítéshez,
  • egészségügyi felszerelések
Sehmet
Sehmet 2023. 12. 28. 09:15
Előzmény: #52834  Ingarian
#52843
Orwell a kommunista világban él, és az Állatfarm, az 1984, stb. műveiben - mind a kommunista világ jellemzői voltak, azokat most nem lehet átcímkézni a liberálissá, demokratává, sőt szociáldemokratává vedlett, milliárdossá lett utódpári országos vezetőkre, akik ráadásul még egy erősen megkérdőjelezhető privatizációban, néha Apró kis segítséggel szerzett milliárdjaikból fényesen élnek és rakják az utcára azokat a munkásokat, akiknek a kapitalizmus elleni képviseletét látták el - nagyon komolyan fizetett bolsevik forradalmárként. Ez a magyar politika és gazdasági evolúció, a napi pragmatizmus alapján megvalósított nihilista értékrendben.
Ingarian
Ingarian 2023. 12. 28. 09:14
Előzmény: #52839  Sehmet
#52842
Magyar Hanggal konkrétan mi a bajod? Én még kamu dolgot ott nem olvastam, az éhenfagyott németek is a szemétmédiában mentek. 
Törölt felhasználó 2023. 12. 28. 09:13
Előzmény: #52839  Sehmet
#52841

ja, könnyebb lenne azt a 600 db fideszest - Muhaha, egyébként a független nem ellenzékit jelent, a Rákosi korszakban ragadtál, aki nincs veletek, az ellentek van?! A kommunista szellem visszatért!
fáradhatatlanul nyomod a propagandát, tudjuk kell, ha jól mennének a dolgok nem kellene, de nem mennek jól, nyomjad öreg, minél jobban nyomod, annál inkább kilóg a lóláb, annál inkább látszik, hogy a maffia és hazaáruló kormány mennyire amatőr, még normális ellenzék sincs, bár a kormány próbál kreálni, Ferikével meg a többiekkel, de lehet őket is a kormány fizeti, vót má rá példa, mindannyian jól tudjuk!
Figyeld jól az ukránokat, Zelenszkijt milyen jól csinálják, mennyire szisztematikusan mennek előre, javítják a hibákat, hogy állnak ellen egy náluk sokkal erősebb agresszornak, náluk még van gerinc!

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek