Egy előzetes eljáráson esnének át azok, akik utána hozzánk kerülnének menekültügyi eljárás alá, stb? Nem ismerem a jogszabályt tehát csak véleményt mondok: nem hiszem hogy a jogszabályban ilyenek lennének leírva. Alapozom ezt a sok szubjektumra ("felmérést végezhet a menekülttáborokban és csak azokat "igényli" akik szinte biztos hogy megfelelnek") a , meg arra, hogy előzetesen, hitelesen hogyan állapítják meg hogy melyik országból jött az ember. A törvény ezen elemek nélkül is betarthatatlan - szerintem.
Amit én tudok róla az a következő: Csak azok vehetnék részt benne, akik törvényesen regisztráltak valamelyik menekült táborban. A befogadó ország előzetes felmérést végezhet a menekülttáborokban és csak azokat "igényli" akik szinte biztos hogy megfelelnek a menekült státusznak. Ezután a befogadó ország elvégzi a vizsgálatot, és ha nem felel meg, akkor a menekülttáborba vissza lehet szállítani. És csak a 3 háborús országból érkező vehet részt. Ha valamit rosszul tudok, valaki kijavít. Tehát nem vonatkozik a határon bohóckodó migránsokra.
Kétségtelenül Magyarország - ebben a vonatkozásban - jogszabályt sért - másik 19 országgal együtt. . Az ehhez hasonló magatartást nálunk - természetesen a kormánnyal szembeni cselekedetekre - hívják az ellenzéki demokraták polgári engedetlenségnek. . Magam részéről: ha én lennék az illetékes lehetséges, hogy azt mondanám, hogy rendben van lefolytatom az eljárást a hatályos jogszabályok szerint. Innentől fikció már. Megérkeznének az elbírálásra váró emberek a nem zárt táborokba. Pontosan tudnák, hogy csekély mennyiségű ember fog menekült, oltalmazott státuszt kapni, akiknek nem sikerül kirakják. Mennyi a valószínűsége annak, hogy együtt fognak működni bármelyik hatósággal?
eddig úgy néz ki,hogy pénzért mindent .........az,hogy a pénz hova kerül kinek, kiknek a perselyébe azt kérdezzük meg , de választ majd az ad ,aki, akik részesedtek belőle, ezért a válasz ???????
"Bangladestől kezdve afganisztánon át gambiáig mindenhonnan özönlenének a kérelmek" Úgy tudom az Unió 3 országot fogad el háborús területnek. Ezeket Magyarország is megszavazta.
"Gondolj bele extrém példaként, hogy mi lenne akkor ha meghírdetnénk,
hogy magyarország hajlandó minden magát menekültnek érző ember esetében a
menekültügyi eljárás lefolytatásár" Ez a másik véglet. Nem csak végletek léteznek. Nem meghívni kell őket.
Kedves capaeledel! Ez nem másodlagos. Gondolj bele extrém példaként, hogy mi lenne akkor ha meghírdetnénk, hogy magyarország hajlandó minden magát menekültnek érző ember esetében a menekültügyi eljárás lefolytatására. Bangladestől kezdve afganisztánon át gambiáig mindenhonnan özönlenének a kérelmek amit el kellene bírálni. Nem kevés pénzbe kerülne az összes ügy lefolytatása.
Számomra teljesen másodlagos. Ha mindenkit megvizsgálnak és elutasítanak, azt elfogadom mert nem ismerem a körülményeket. Az hogy megvizsgálni sem hajlandók, számomra azt jelenti hogy annak sem akarnak segíteni akinek szüksége lenne rá.
A kormány és az országgyűlés rendeletekkel és törvényekkel szabályozza a kérdést. A hatóságok végrehajtják azokat. A kérdés a következő: - jók a magyar törvények - jól végzik a hatóságok a munkájukat - többet/kevesebbet kellett volna befogadni, stb.
Az igazság az, hogy ha ebben az ügyben valaki teljesen pontosan, részletesen akarna egy beírást megfogalmazni vagy 5 oldalt tele kellene írnia, egy csomó jogszabályra, adatra való hivatkozással így a gyors hozzászólások mindig "félreérthetők", illetve valahol mindig pontatlanok egy kicsit.
"2011 és 2015 között 3122 Magyarországon élő külföldi szerzett magyar
állampolgárságot „sima” (tehát nem egyszerűsített) honosítással.
Közülük mindössze 46-an voltak menekültek és 38-an hontalanok" . Ok, de az ebből nem derül ki, hogy hányan folyamodtak menekültként. Félre ne értsél, nem közözködni akarok, de mire is akarsz rávilágítani?
Orbánék titokban befogadtak 1300 menekültet