Topiknyitó: Portfolio 2016. 05. 18. 10:49

Orbán Viktort cáfolják a tények  

Ugrás a cikkhez
A régió kivételes szerepét is boncolgatta múlt heti veszprémi beszédében Orbán Viktor. A miniszterelnök szavai azonban túlságosan hízelgők Kelet-Közép-Európára (és Magyarországra) nézve, a valóság ehhez képest kijózanító. Ha nem vettek volna fel...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=231973
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2018. 05. 17. 08:24
Előzmény: #332  Karvalytokes
#340
Én hirtelen ezt találtam:
http://real.mtak.hu/17280/1/Kszemle_CIKK_1470.pdf
11. oldal.
Mérleg 2004-2013:  23 milliárd EUR ( kb 6600 Milliárd forint )
Illetve ezt:
https://ec.europa.eu/hungary/about-us/eu-and-your-money_hu
És ez csak az első 10 év. Ahogy látható a 2010-2017-es költségvetésből
 érkezik igazán nagy mennyiségű pénz hozzánk. Évi 1000-1200 milliárd nettóban ( befizetések levonása után ). Szóval inkább már 10.000 milliárd felett lehetünk összeségében. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 17. 08:20
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#339

Kádár népének mentalitása. Ha neki jobban megy, akkor nem törődik azzal, hogy ott fönn mit csinál a hatalom és azzal sem, hogy a fejlődés ellenére leszakadunk a nyugattól, a régiótól és az eu-tól.
Azzal sem törődik, hogy miből fejlődünk, hitelből, eladósodásból, eu-pénzekből.
Még kísérletet sem tesz arra, hogy értelmiségi módjára álljon a kérdésekhez és tágabb összefüggéseket keressen.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 17. 08:14
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
kurvasok, de az már soros miatt meg a 2010-ben elmúlt 8 év miatt lesz
Törölt felhasználó 2018. 05. 17. 07:53
Előzmény: #335  Dehogynincs
#337
Sok egyéb tényt sem vesznek figyelembe.
Kemény tiltakozás folyt a 300 Ft-os benzinár ellen.
2008-ban 140 dollár körül volt az olaj, most 70 körül van és 400 Ft a benzin.
Valaki megsaccolhatna mennyi lesz a benzin, ha az olaj visszamegy 140 dollárra.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 17. 07:41
#336
Bocs kimpaa. Ezt #318-ra szántam, de először nem küldte el a fórummotor és másodszor pedig  véletlenül már nem Karvalytőkés hozzászólására kattintottam.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 17. 07:39
Előzmény: #320  kimpaa
#335
"Én is abba a csoportba tartozom akinek nőtt a jövedelme s csökkent a rezsije ebben az uralomban."De abba a csoportba is beletartozol, amelyiket Gyurcsányék kerítés nélkül is megvédtek a migránsoktól, míg 2015-ben az Orbán-rezsim idején négyszázezer illegális migráns tarolta le az országot.
A migránskérdést az Orbán-rezsim sokadrangú kérdésnek tartotta. Például némethszilárdi képességű mamelukokat ültetett a nemzetvédelmi bizottságba, akik végtelen lojalitással sorosoztak, de vagy nem vették figyelembe a hírszerzési adatokat vagy eltűrték, hogy a hírszerzés semmiféle értékelhető adatot nem adott a migránsáradatról.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 17. 07:14
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#334

Ez valami marxista-leninista osztályszemlélet?
Miért annyira fontos a NER? Szavak szintjén már a hatalom is leszállt erről a döglött lóról, az utca emberét pedig egyáltalán nem érdekli. Legalábbis azokat az utcai embereket (utcalányokat?), akikkel érintkezem.
A ner-t a fórumok homokozójában, meg tudálékos cikkekben szokták emlegetni.
Az olimpia rendezése példa a NER-re? Ott azt történt, hogy a hatalom végül kénytelen volt engedni a budapestiek népakaratának és végül kénytelen volt beadni a derekát az olimpia ellenzőinek.
A vasárnap boltzár példa a NER-re? A hatalom évekig kísérletezett élő embereken, beleugatott az életmódunkba,  kigyúrt kopaszokkal és Erdősinékkel akadályozta a népakarat demokratikus érvényesülését, de végül csak besorolt a népakarat mögé.
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 16. 22:00
Előzmény: #332  Karvalytokes
#333
A pf-n olvastam valahol, megkeresem majd
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 16. 20:08
Előzmény: #330  kimpaa
#332
9000mrd az hogy jött ki?Tudtommal évi 400mrd körül osztanak vissza.(EU)
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 16. 19:34
Előzmény: #328  Karvalytokes
#331
vannak ilyen vállalkozók is, ha jó helyen vannak jó időben, nem ez a jellemző
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 16. 18:41
Előzmény: #328  Karvalytokes
#330
És gondolj bele, hogy mi minden lehetne még abból a 9000 milliárd Ft EU támogatásból, amit kaptunk és soha (!) nem kell visszafizetnünk úgy, mint a szoci éra CHF hiteleit, amiből szintén dübörgött a gazdaság, de hát az csak hitel volt. S most, 2018-ra értük el a 2008-s szintet, jó kis kormányzás volt ez is :)
Kaptál te is egy kicsit én is, umokabátyád is, mint kádárék alatt, s közben lerabolták az országot simicska, mészáros, lázár, rogán "urak" által, ami majd az utódoknál fog hiányozni. Már ha terveztek gyereket és Mo-n terveztek.
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 16. 18:26
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#329
Nem, csak szóltam, hogy kicsit túltolták a dolgot, meg innen elmennek az emberek, nem idejönni akarnak, lásd a mai fiataljainkat. Akkor is csak átrohantak az országunkon a menekültek.
 
Viszont el kell ismerni, hogy jól kezeli viktorunk ezt a témát, vagyis hogy nem kell ide idegen kultúra, akik ráadásul beilleszkedni se akarnak, látjuk kint. Vannak saját migránsaink, akiket 500 év alatt se tudtunk integrálni, újabbak nem kellenek. 
Csak a probléma azzal van, hogy emögé a téma mögé bújnak el, ha valaki kritizál valakit az rögtön migráns simogató és azért támad minket mert ide akarunk hozni 1 millió menekültet. Hát a faxt. Hogy el is tűntek a színpadról patkány rogán meg kósalali mikor érezték szorul a hurok a szemétségeik körül s hogy előbújtak a választások estéjén megkönnyebbülten, hogy megúszták a börit. Országunk kizsákmányolói ezek.
Na meg a kert végében kisvasút, stadion, kastély a rohatteu pénzből a tekintetes uralnak, bexarás :D
 
orbanescu valódi államférfiként vonulhatott volna a történelemkönyvekbe, így meg csak egy lesz horthy, rákosi, kádàr mellett, akivel szintén csak eggyel több semmirekellő vezette az országot.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 05. 16. 11:07
Előzmény: #321  sanka
#328
Azért arra ne vegyél mérget.:)Én valóban nem vagyok az, de az unokabátyám igen.Egy közös ebéd közben elmondta hogy 30% nött tavaly a bevétele.Embereket vett fel új telephelyet is vásárolt hogy 1,5mrd-ért új üzletet nyisson.Orbánnal nagyon meg van elégedve,gyözelme hirére egy palack borral koccintottunk.Hát igy látják a magyar vállalkozok.:)))Ja és a német rendszám már 2010ben lekerült az autókról.:)
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 10:52
Előzmény: #324  kimpaa
#327
és Te, (mint "politikailag aktív, NER-kritikus, középosztálybeli, nagyvárosi tiltakozó") meggyőzted a mamát az ellenkezőjéről?
(Tudom reménytelen).
Vazsmegyei 2018. 05. 16. 10:51
Előzmény: #324  kimpaa
#326
Kár volt a migránsokat Európába küldeni!  Ebből mindenki arra következtet, amire akar! Mindenkinek igaza van a meggyőződése szerint! Az ellenzőkieknek sikertelen volt a kampánya! Kész! Itt az eredmény! Migránsok nélkül ez nem történhetett volna meg, ami ma a problémákat okozza a politikai oldalakon!
Vazsmegyei 2018. 05. 16. 10:46
Előzmény: #315  kimpaa
#325
Minden parlamenti párt ellenében 2/3-a van a fidesznek! Miért nehéz ezt tudomásul venni és pampogni a kialakult eredmény miatt, ami ma Magyarországon tény?
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 16. 10:44
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#324
mama feljött vidékről a gyerekekhez s mondta hogy ha jönnek a migránsok, kiírtják a magyarokat.
szóval sikeres volt a kampány.
Vazsmegyei 2018. 05. 16. 10:38
Előzmény: #321  sanka
#323
Viselkedj, mert nem az utcán vagy most!
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 10:25
Előzmény: #317  kimpaa
#322
A középosztályi tiltakozások Magyarországon 2010 óta képtelenek arra, hogy érdemi kapcsolatba lépjenek, szolidaritást vállaljanak és osztályszövetséget kössenek a néppel (a magyar társadalom nem-középosztálybeli részével: alsó kétharmadával). Amíg ez így lesz, a Nemzeti Együttműködés Rendszere megdönthetetlen marad.
Minden "politikailag aktív, NER-kritikus, középosztálybeli, nagyvárosi tiltakozó" figyelmébe:
http://ujegyenloseg.hu/a-kozeposztalyi-tiltakozasok-impotenciaja/
sanka 2018. 05. 16. 10:21
Előzmény: #318  Karvalytokes
#321
Valszeg nem vagy vállalkozó, ők másként látják. Amúgy meg lassan csak orbáni kommunikáció van, de örülj, mert lehet még rosszabb is. Ennyi szegény nem volt még az országban mint most. Az előnyidért elnézést a kormányzati korrupciót, a választási csalást. Jobb országokban százezrek mennének ki az utcára egy ilyen mocsok választás után. De te csak örülj a kis picsa jövedelmednek!!!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek