Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 13. 10:10
Előzmény: #6228  gu3st8
#6240
Annak, hogy az állítólag értelmes vidékiek miért veszik magukra MZP szavait, elég egyszerű oka van. Márki-Zay fővárosi, fényes tekintetű szürkeállományra és vidéki, alkoholista bunkókra osztja az országot, quasi kirekesztve a vidékieket. A "vidéki"-t pedig olyan, általános, dehonesztáló szövegkontextusban mondta, amelyben nem bontotta tovább a "vidéki"-t érintettekre és nem érintettekre. Egyébként is mi szolidárisak vagyunk az esetleg érintett vidékiekkel is, mivel vidéki környezetben élünk, rokonságunk és felmenőink vidékiek voltak, például az én felmenőim is, igaz, osztályidegenként. Dolgoztam néhány évet Budapesten, és saját bőrömön tapasztaltam, hogy mi, "vidékiek" hiába teljesítettünk - egzakt, objektív mérce szerint is - jobban, mind fővárosi kollégáink, akkor is csak vidékiek voltunk, mindenben a legvégére sorolva. Persze, egy multinál más a helyzet, ott a teljesítmény számít, lehet budapesti, vidéke vagy külföldi, a teljesítmény határozza meg a megítélésedet.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 13. 10:09
#6239
blackmirror mondogatta hogy mar nyaron lesz eus penz en mondtam neki biztos nem lesz o sajnos eltunt a sullyesztobe ilyenek ezek a fizetett neresek.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 13. 10:07
Előzmény: #6234  Sehmet
#6238
sokmindennel te nem vagy tisztaban de ez szep lassan kiderul mert ugy latom nem neked dolgozik az ido.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 13. 10:06
Előzmény: #6234  Sehmet
#6237
hogy lehetseges az hogy romaniaban nem akkora az inflacio mint nalunk es analuk is a szomszedba haboru van?Miert ne mromlott ugy a penzunk erteke mint a mienk?Erre is adhatnal valaszokat ha mar mindig mas orszagokhoz hasonlitgatsz.Erdekes dolgok ezek nem?Miert van az hoyg a magyar forint romlott a legnagyobb szazalekban?Pedig nalunk midnen rendben minden szankcio alol felmentest kaptunk.Akkor ez hogy lehetseges?
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 13. 10:04
Előzmény: #6234  Sehmet
#6236
Jajaja majd visszaterunk ra tavasszal kivancsi leszek.Te tovabbra se valaszols za kerdesekre.Meg nagyon jol emgmondtad azt is hogy nem elsz nagyobb az inflacio mi  xD Azt megis top1erk vagyunk az eun belul az inflacioval.Ez hogy lehetseges ha duborgo a gazdasagunk?
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 13. 10:00
Előzmény: #6233  treff
#6235
Azt a sok vatikáni valutát átengedem neked, amit állítólag ezért kapok, de még arról sem tudok, hogy azt kapnék. De a 15 %-os nyugdíjemelés és az elveimhez ragaszkodás - amivel szeretnék hozzájárulni ahhoz, hogy az ország kormányképtelen kezekbe kerüljön - elég fizetség nekem.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 13. 09:57
Előzmény: #6232  Csakegyolvaso
#6234
Te már csak tudod! :) Ha tisztában lennél egyrészt a jóváhagyás utáni folyósítás menetével, valamint azzal az alapvető ténnyel, hogy az EU-ban már nem a tagállamok politikai vezetői, hanem a háttérből a multi és transznacionális vállalatok irányítanak, amelyeket érzékenyen érintené a helyreállítási pénzek elmaradása, akkor ilyeneket nem írnál le. No persze, tőled csak ezt várhatjuk. De mi így "szeretünk"! :-D
treff
treff 2022. 12. 13. 09:56
Előzmény: #6224  ehe
#6233
engedd el, Sehmetnek ezért fizetnek, ez a (z egyik) munkája
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 13. 09:45
Előzmény: #6231  Sehmet
#6232
kiralyosd semmit nem nyert az eu raszedte hogy belemenjen az urkan tamogatasba.Nem lesz itt eus penz ne aggodj.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 13. 09:43
#6231
"Jóváhagyták Magyarország helyreállítási tervét is a világjárvány helyreállítására szolgáló alapjaira – 5,8 milliárd eurós támogatásra, amelyet hasonlóképpen másfél éve visszatartottak.
A végeredmény Orbán Viktor magyar miniszterelnök győzelmét jelenti, aki hónapokig azzal  foglalkozott, hogy vétójoggal élve szerezheti meg a brüsszeli uniós forrásokat. Két tényező működött a javára: egy uniós rendszer, amely számos fontos döntés meghozatalában egyhangúságot követel meg, és az EU intenzív vágya, hogy megőrizze az EU arcának egységét, miközben a közelben dúl a háború."
https://www.politico.eu/article/eu-deal-hungary-drop-vetoe-recovery-plan-approved-funding-freeze-ukraine-aid/
ehe
ehe 2022. 12. 12. 23:18
Előzmény: #6229  treff
#6230
A fekete lovag a gyalog galoppbol se rossz.
treff
treff 2022. 12. 12. 22:46
Előzmény: #6227  ehe
#6229
Megmentem az utókor számára, mert egy másik topicból törölték offtopic témája miatt, ide viszont tökéletesen illik és1000%-ban igaz. Idézet:
Bruce85 ma, 21:57Előzmény: #5663  decis#5669
Mert a fidesz hívôk a végsôkig kitartanak. Róluk mindig ez a jelenet jut az eszembe:
https://youtu.be/Qxy7ByWp27U
gu3st8 2022. 12. 12. 18:14
Előzmény: #6226  Sehmet
#6228
10-ből 1-2 ilyen van. A többi lecsó. Akármilyen kegyetlen és igazságtalan, több szempontból volt igaza MZP-nek, mint nem. 
Csak azt nem fogom sohasem megérteni, hogy az értelmes vidékiek mi a francért veszik magukra. Tudják ők is, hányadán vannak.
ehe
ehe 2022. 12. 12. 18:13
Előzmény: #6226  Sehmet
#6227
https://www.youtube.com/watch?v=4T_mU3mAyVs
Guiness rekordok könyve mértékű csúsztatást sikerült a közpénzből finanszírozott közmédiának is összehoznia ezzel a keresztrejtvény dologgal, büszke lehetsz rájuk, ez aztán különösen színvonalas lett, minden közforintot megért.
MZP csetlései-botlásai aztán összemérhetők a fidesz-maffia szervezetten elkövetett közpénz-újraértelmezéseivel.
Ma kicsit felcsillant a remény, hogy igazából te is már csak megszokásból véded a fideszt, de azóta szerencsére sikerült visszatérned az eredeti vonalhoz.
Magyarország így megy előre a szakadékba, hurrá.
További jó asszisztálást ehhez!
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 12. 17:48
Előzmény: #6224  ehe
#6226
Én "vidéken" élek, naponta találkozom a Márki-Zay szerint "tudatlan, alkoholizáló, keresztrejtvényt megfejteni képtelen vidéke emberekkel" (amilyen ezek szerint vidékiként én is vagyok), akikről a liberális baloldal egyik prominense, Mérő László, a szavazáson szerzett tapasztalata alapján azt mondta, hogy nem az ő agyuk van átmosva, és én is úgy látom, valóban öngondoskodó, kreatív emberek, akiknek nem kell elmagyarázni, hogy egy kormány miért jó vagy miért rossz, mert a saját bőrükön tapasztalják. Húgom és férje diplomás közalkalmazottakként jóval az átlagfizetés alatt keresnek például, mégis két gyermeküket taníttatták a BME-n és a Corvinuson az elmúlt 12 évben, és most sem panaszkodnak, hanem élik a mindennapi "vidéki" életüket, dolgozva, és a problémákat kreatívan kezelve.
euler 2022. 12. 12. 17:48
Előzmény: #6224  ehe
#6225
Fölösleges csőlátó propagandistákkal hadakozni.
Már 1 éve feltárták a közpénzek útját, átalakulását, amit a Megafon bíróságon támadott meg de veszített.
https://telex.hu/belfold/2021/11/25/kozpenz-milliardok-a-kormany-szakertoire-alapjogokert-kozpont-batthyany-lajos-alapitvany
ehe
ehe 2022. 12. 12. 17:33
Előzmény: #6223  Sehmet
#6224
Relativizálgathatsz, de ekkora szopóágon a 90-es években voltak utoljára a csóringerek.
Az hogy te a szigetelt házadban meg a lexusodban erről nem tájékozódsz, az a te bajod.
Neked kéne többet menni vidékre, és nem csak a tehetős rokonokkal ismerősökkel foglalkozni.
Nekem vannak nem tehetős rokonaim, mint írtam is már róluk, akik most igen nagy bajban lennének, ha én nem segítek nekik.
Ez az közpénzből futtatott Deák meg elmegy a tv2-be is azzal kampányolni, hogy a spórolás
"nem találkozik a magyarok elvárásával"
"nem találkozik a hétköznapi realitással"
"nyugat európában is fel vannak háborodva az ilyen jellegű javaslatokon"
De nyugodtan dugd csak homokba a fejed továbbra is, te bajod.
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 12. 17:25
Előzmény: #6217  ehe
#6223

Ahogy végignéztem a hivatkozott éves beszámolót és és a közhasznúsági mellékletet, nem igazán találtam sok mindent Deák Dániellel kapcsolatban.
De a XXI. Század Intézet linket köszönöm, most már látom, hogy 9 ember dolgozik ott. Ezek szerint ők alapozták meg a Fidesz győzelmét? Mit ne mondjak, hatékonyan dolgozhattak, ha így van! A prímszámprofesszorunk, és a házából vadakra lövöldöző, milliárdos éves osztalékokat cégeitől kivevő vörösbáró miért nem invesztálnak egy "kicsit" többet az általuk preferált oldal kommunikációjának javításába? Honnan kapja a pénzt például Pulai és Horn Gábor cége? Persze nem is lenne gond, ha valós dolgokat mérnének..........
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 12. 17:13
Előzmény: #6221  ehe
#6222

Ez is egy vélemény .... De, ha még igaz is lenne, köze nincs a fűtéskorszerűsítés állami támogatásához.
Azért irigyellek Benneteket, hogy ilyen alapossággal figyelemmel kíséritek a közpénzek mozgását, és még elméleteket is gyártatok hozzá saját véleményre, mint tényre alapozva. Miért nem nézitek meg Márki-Zay kampány alatti szövegeit. Igaz, azt külföldről finanszírozták. Ugye mennyivel jobb volt? Nem emlékeztet arra, amikor az elődpárt hatalmon tartását a Nagy Testvér biztosította?
ehe
ehe 2022. 12. 12. 17:01
Előzmény: #6220  Sehmet
#6221
Deák Dániel innen szivattyúzza ki a közpénzt, és közpénzből terjeszti a fidesz hazugságait.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek