Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 21:39
#63480
Na beneztem ide. Nrm változott semmi sem HAJRÁ 
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 21:22
Előzmény: #63478  Heisenberg
#63479
Nem tudom, miért idegesek, én nekik szurkolok, remélem, a nemsokára bekövetkező gazdasági válság örökre lehúzza őket a klotyón!
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 21. 20:56
Előzmény: #63477  Törölt felhasználó
#63478
Valami légy került a levesbe, mert Kiszely politikus, akarom mondani politilógus úr dührohamot kapott az Egyenes beszédben, volt itt minden, Soros által kirobbantott háború, globális háttérhatalom, migráns hordák, ellenzék árat, adót emel, háborút indít,  stb. Én eddig úgy tudtam, hogy a politilógus nem azért van, hogy így kampányoljon, de úgy láccik nagy a baj a vezérlőben...lehet, hogy idegesek...
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 20:24
#63477
Úgy látom, most kezdik a fiatal bolsik ellopni a menekült showt azoktól, akik eddig csinálták.
Már nyalikati - korábban: Novák Katalin - is ramozdult a kikapart gesztenyere.
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 19:57
Előzmény: #63473  Heisenberg
#63476
Nemcsak ezért. A mindennapi ügyintézés a tomegmunka, a stratégiai feladatokat általában pár tucat ember viszi 
Az átlag ügyintéző nem is tud mást, mint azt, h a jogszabály szerint így kell, oszt jónapot.
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 19:41
#63475
"Egész Európában nálunk emelték a legtöbb akadályt a megújulók elé"
Érted jöttünk elvtárs, nem ellened!
euler 2022. 03. 21. 18:39
Előzmény: #63471  Törölt felhasználó
#63474
Így van, és a cserékkel a politikát is ki lehet iktatni az államigazgatásból. Annak semmi helye ott, csak zavarja a munkát. 
Az un. hivatalnoki karnak meg se szabadna éreznie egy kormányváltást. Normális helyeken ez így is van, de mi már kezdünk beletörődni, hogy nálunk elvárás a politikai hitvallás, és hogy tele van az egész alkalmatlan, hozzá nem értő, viszont lojális alakokkal. Többnyire valakinek a valakijével, mint a "Rokonok"-ban.
Nem lesz tökéletes a váltás, de nem az egyedi eseteket kell keresni, és főleg nem elfogadni, hogy ha most így van, akkor így is maradhat egy másik kormány színeiben.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 21. 18:22
Előzmény: #63471  Törölt felhasználó
#63473
Egyébként igen, mert a fidesz úgy alakitotta ki a hiearchiát, ráadásul a fegyelmi szabályok is úgy változtak, hogy keményen tudja szankcionálni az "elhajlást". Biztos vagyok abban h következő kormány ezen nem is akar majd változtatni... :-) 
signal2
signal2 2022. 03. 21. 17:50
Előzmény: #63463  Heisenberg
#63472
Kb, sehol. Még Budapesten sem tudtak minden pozit feltölteni. Lásd pl. a vagyonkezelőnél ragadt Barts J. Balázst, akit Tarlós vitt oda, és aki prímán megcsinálta a fidesznek az ún. "városháza-ügyet".
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 17:50
Előzmény: #63469  Törölt felhasználó
#63471
amúgy a közig normális működéséhez elég kb. 2-5 ezer normális szakember. egy-egy szakterületet jellemzően 50-100-an visznek a valóságban, legyen az pénzügy, belügy, mg, külügy, bármi. csak azokat kell lecserélni, a többiek igazodnak.
euler 2022. 03. 21. 17:49
Előzmény: #63464  gazmber
#63470
Tényleg ilyen nehéz utánanézni?
Hihetetlennek tartottam, hogy a Mandinernek nyilatkozzon.
Ez egy KlikkTv-s interjú volt, amit a Hírklikk kivonatolt, a Mandiner meg szokás szerint megvágva lehozta, még a belső hivatkozásában is saját magára mutatva.
Itt az eredeti:
Kunhalmi Ágnes: aki tovább osztja az ellenzéki oldalt az...az, ha akarja, ha nem a Fideszt segíti (január 15-i beszélgetés!)
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 17:48
Előzmény: #63467  Heisenberg
#63469
én elég közel voltam akkoriban a közigazgatáshoz. csak annyit állítok, h lehet, volt rákészülés Lezsáknál, de végül nem azok kerültek poziba, legalábbis nem jellemző, h azok kerültek volna. 
flyati2 2022. 03. 21. 17:42
Előzmény: #63449  realmadrid
#63468
A gonosz Soros eladta a fontját hogy dollart vegyen ,   Én meg  jót tettem az angolokkal  vettem  ma fontot dollárért  :):):):):)
 Amügy Möbiusz  mester tözsdézik még ?
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 21. 17:35
Előzmény: #63465  Törölt felhasználó
#63467
Az akadémiára járt egy ismerősöm, aki később egy vezetői állást kapott egy olyan területen, amihez nem is értett....hiszen nem is volt ez elvárás csak a politikai elkötelezettség.
Nekem ezzel semmi problémám sincs, sőt inkább elismerem, ha egy párt megfelelően készül a kormànyzásra. A Fidesz nem véletlen alakította át tisztviselőkről szóló törvényt illetve alkotta meg a kormánytisztviselőkről szóló törvényt is. Ezek előre eldöntött, átgondolt lépések voltak.
 Nyílván pont ezért betonoz be most lehetőleg mindenkit, akit tud. A nagy kérdés számomra az, hogy az ellenzék mit tesz ez ellen, vagy egyáltalán készül- e rá....mert kevés idő lesz minderre.
euler 2022. 03. 21. 17:27
Előzmény: #63463  Heisenberg
#63466
Nem tudom, hogy hol tart, állítólag szakértők kidolgozták a váltást, konkrétan, nem csak elvi szinten. Jogszabályokra, intézményekre, egyénekre lebontva és ütemezve. Ismertetni nem is lenne célszerű részleteiben.
Remélem tényleg így van és az elszánás is megvan hozzá.
Azt hiszem azok közé tartozok akik kulcsfontosságúnak tartják a gyors és hatékony elszámoltatást. Egy kis "kreativitás" megengedett, de lehetőleg törvényesen és humánusan történjen. A cél nem szentesíti az eszközt, már mondtam.
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 17:24
Előzmény: #63463  Heisenberg
#63465
igen,  ezt mondják, és talán igaz is lehetett, de végül nem onnan hoztak embereket, legalábbis vezetőnek nem. jórészt képzetlen és elég buta embereket emeltek be a haveri körből, nyerges, simicska, stb...
gazmber 2022. 03. 21. 17:21
Előzmény: #63450  realmadrid
#63464

telesírta már a mandinert az ő nagy problémájával...
hogy a listás140. helyről nehéz lenne még a csodaszámba menő 'bátor133' közé is bekerülni ...és lehet van az a pénz amiért már o1izé is tud 'jól' vezetni' ...(?)☺ szvsz
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 21. 17:16
Előzmény: #63458  euler
#63463
A kérdés ugye azért merül fel, mert amennyiben pl most nyerne az ellenzék, akkor szembetalálja magát a 12 év alatt kialakított és kiképzett fideszes államigazgatási falanx- szal. Ilyen mélységben a rendszerváltás óta nem volt átpolitizálva az államigazgatás. Ha ezt úgy hagyja, ahogy van, akkor igen gyors bukóvári lesz....
2009- 2010 között a fidesz, a Lezsák akadémián több tízezer apparátus dolgozót képezett ki, hogy a kormányváltás után legyen elég megbízható embere, mondjuk úgy : kádere. A mostani ellenzék vajon hol tart ebben a munkában? 
Törölt felhasználó 2022. 03. 21. 17:11
Előzmény: #63459  bigyula
#63462
mindig röhögőgörcsöt kapok, amikor egy tőzsdei oldalon a spekulációt kezdik fikázni. :) Soros azért csúnyagonosz bácsi, mert self-made man és sikeres és zsidó, és kb 50 éve ugyanazt mondja, szóval neki nem a szélkakas a jele a politikai óvodában.
euler 2022. 03. 21. 17:10
Előzmény: #63450  realmadrid
#63461
És máris igazolod, hogy egy szövegkörnyezetből kiragadott FÉLmondat alapján vízionálj "komoly bajt", mert azt néhány szennymédia így megvágva lehozta. 
Legalább a mondat elejét is hallgasd meg! Így indul. "Ebben az éles helyzetben ...", és sorolja Orbán köpönyegforgatását.
(Kunhalmi egyébként nem a szívem csücske, mint politikus.)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók