Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 03. 18. 10:48
Előzmény: #62680  Törölt felhasználó
#62720
"Most jön az hogy én mindig is a Fideszre szavaztam de csalódtam bennük. Tipikus suttogó probaganda. Így próbálja az embereket rabirni arra hogy az ellenzékre szavazzon. Jo jó a Fidesz de mégsem inkább az ellenzék. "
.
Jelentkezem. itt vagyok én is. 2010-ben még fideszre szavaztam ahogy elötte is. Azóta nem és hid el nem kevessen vagyunk így. Közben meg a volt Gyurcsány szavazók java mind átment Orbánra szavazni és ezerrel Gyurcsányoz most. Esetleg fordítva kellett volna. Akkor szidni amikor kormányon volt és most ugyanazért felelőségre vonni az Orbánt is.
.
Aláírom jó sokan a környezetedben biztos azt mondják hogy a Fidesz se jó de hát nincs jobb. ez lett beégetve több évnyi propagandával. Már a Fidesz se próbálja menteni a menthetőt. alapoz az olyanokra mint te akik ha Orbán maga lövetne a tömegbe akkor is kitartana mellette a többit meg csak el kell bizonytalanítani hogy mindenki más is szar és ezért is lejárató kampányok tömkelege van és nem aktuál politikai viták.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 03. 18. 10:46
Előzmény: #62717  Peterbond
#62719
Ugye hogy az a bekemenet nem ugy sult el ahogy vartak ezt mondom en is nem veletlen nagy a kuss rola. 
1valaki
1valaki 2022. 03. 18. 10:44
Előzmény: #62678  sanka
#62718
Ez azért van így, hogy külön indulnak, mert nem akarnak vegyülni egy rothadást kínáló alternatívával!
Peterbond 2022. 03. 18. 10:43
Előzmény: #62716  1valaki
#62717
"Ez a naivitás az esti mese kategóriába tartozik, amikor a gyerekeknek azt mesélik és elhitetik velük, hogy jön majd a jó tündér aki megszabadít minden bajunktól, félelmünktől, meg a gonosztól!"
.
Bocs de eddig ezeket te produkáltad. a 800 ezres békementes tömeggel pl mi a helyzet? A tegnapi vita után gondoltam kicsit utánanézek. A Kossuth tér 50.000 négyzetméteres. A margit híd 890 méter hosszú 25 méter széles ( kocsisáv, gyalogosátkellő, vasúti sín minden ). Legyek nagyvonalú és 25.000 négyzetméternek vegyük.
.
Na most otthon mérj le 1 méter szer 1 méter és álljatok bele a családdal, szomszéddal akivel akarsz. 4 embert bele tudsz zsúfolni? És akkor az álló tömeg nem mozgó és úgy kell állnod órákig. De legyen 4 ember nagyvonalú vagyok itt is.
.
Ennek megfelelően a teljes Margit hídra felfért 100.000 ember. Ha megengedünk elötte utána is fél Margithídnyi tömegetet akkor is 200.000 ember. A Kossuth tér ha annyira televan hogy nem tudsz megmozdulni se akkor is 200.000 embernek ad helyett.
.
De te csont nélkül hiszel hogy 800.000-en vagy 1 millióan is voltatok és írod "Ti milyen rózsaszín világban éltek" :).
1valaki
1valaki 2022. 03. 18. 10:26
Előzmény: #62714  euler
#62716
Ti milyen rózsaszín világban éltek, hogy még mindig azt képzelitek, hogy valaha (ezzel az ember állománnyal) kormányra kerültök és azt beszélitek, hogy akkor mi lesz, ill. mit kell majd tenni! 
Mindezt kijelentő módban!? :-)
Ez a naivitás az esti mese kategóriába tartozik, amikor a gyerekeknek azt mesélik és elhitetik velük, hogy jön majd a jó tündér aki megszabadít minden bajunktól, félelmünktől, meg a gonosztól!
 
Persze, mit is lehet erre mondani: 
"A remény hal meg utoljára!" 
Álmodjatok csak és színészkedjetek, játszátok el mint az oviban, hogy mi lenne ha...! 
Aztán, ha vége az előadásnak, majd megtapsoljuk! :-)
Jacob 2022. 03. 18. 10:20
Előzmény: #62714  euler
#62715
Egyetértek, ha nyer az ellenzék és nem csinálja amit kell, akkor vége... A következő 30 évben nem lesz esély.
De bizakodok, hogy még van esély a jobb világra. Hamarosan megtudjuk.
euler 2022. 03. 18. 09:49
Előzmény: #62711  szieszta
#62714
Ez is igaz és ha elbénázza az ellenzék a felelősségrevonást lehet egy polgárháborús állapot is.
Óriási az ellenzék felelőssége, hogy hatékonyan kezelje Orbánék határtalan felelőtlenségét, de én bízok bennük. Jobban látják ezt mint mi átlagpolgárok, úgy gondolom. 
Szépen szisztematikusan le fogják bontani a nert, átevickélünk a gazdasági válságon, elkezdünk kiemelkedni a társadalmi posványból. 
Az elején, az első hónapokban kell egy határozott odacsapás. Nem ártana ehhez egy szakértőkből álló kamikáze kormány, amit egzisztenciális okok nem fognak vissza, de szerintem a hat párt kényszerű együttműködése, egy "fafejű" faltörö kos miniszterelnökkel is hasonlóan működhet.
Jacob 2022. 03. 18. 09:47
Előzmény: #62712  Jacob
#62713
Ha lesz változás, akkor az elején még biztos senki nem akar/mer majd lopni, visszaélni. Ezt az időszakot kell jól kihasználni és kialakítani egy olyan rendszert, ami gátolja/bünteti az efféle visszaéléseket.
Az egész a hatalom minél szélesebb megosztásán múlik szerintem, ahol az egyes elemek némileg függetlenek egymástól, persze kell, hogy némileg függjenek is, illetve, hogy rálássanak/mindenki rálásson a tevékenységekre, már amennyit meg lehet osztani.
A nyilvánosság ereje, sokakat vissza tudna tántorítani a visszaélésektől.
Jacob 2022. 03. 18. 09:43
Előzmény: #62711  szieszta
#62712
Szieszta: Én ezt egy kicsit másként gondolom, gazdasági szemmel nézve. Egyenlőre nem tudjuk, hogy pontosan milyen állapotban van az ország pénzügyi helyzete. DE. Amit látunk, hogy olyasmikre megy el a töménytelen mennyiségű pénz, ami semmire sem jó, még talán nem is szép. Akár többszörös áron.
Magyarul, ha kivesszük az egyenletből korrupciót, akkor igen is van pénz. Csak jól kell beosztani, nem kell minden szarra elkölteni. A bűnösöktől meg el kell venni, ami jogtalan, de ha már elzárják a felesleges pénzkiáramlást igen is lehet keresni valamit. Sok ezer milliárdot. Legfőbb dolog szerintem, hogy az Európai Ügyészséghez kell csatlakozni, és akkor lehet vizsgálódni, a többi már kártyaként összedől... Láthatjuk a szomszédos országokban. Így a régiek, akik korruptak voltak nem tudnak már visszakerülni a hatalomba, ha egyáltalán ki tudnak szabadulni a börtönből, de politikailag már úgyis lejáratták magukat.
Okosan kell csinálni. Hitelből is van rossz és jó is egyaránt, a rosszakat jóra kell cserélni. De sorolhatnánk.
Több szakmát és észt kell vinni a háttérből és kevesebb politikát, akkor sikerül.
szieszta 2022. 03. 18. 09:31
Előzmény: #62710  euler
#62711
Az ellenzék nagy nehezen tudott így összeállni. Amint hatalomra kerülnének, jönniük kell a megszorításoknak, emeléseknek. A fidesz nem fog belenyugodni a vereségbe és ahol majd lehet, fúrják őket. Ez együttesen nagyon nagy ellenszelet fog eredményezni, minden hétvégén lesz "békemenet". Ne feledjük, a fideszesek minden idők legnagyobb vagyonát halmozták fel, lesz miből pénzelni az ellenállást. Ha az ellenzéket sikerülne megbuktatni, Orbánt a Duna jegén fogják megkoronázni.
euler 2022. 03. 18. 09:03
Előzmény: #62709  szieszta
#62710
Ez így van, de ha elfogadjuk és csak siránkozunk akkor így is marad.
A változás nehéz lesz, lehet, hogy többször több kormánynak neki kell futnia, de legalább induljunk el. Mert ha nem, akkor társadalmi robbanás lesz a vége, azt meg jobb lenne elkerülni.
szieszta 2022. 03. 18. 08:57
Előzmény: #62672  euler
#62709

A fidesz maffiarendszer úgy átszőtt mindent, hogy ha az ellenzék nyerne, akkor sem lenne esélyük rendbe rakni az országot. Ráadásul amennyi szart összelapátoltak az utóbbi évben, az mind a nyakukba zúdul.
Úgy járnak mint gyurcsány, rosszkor rossz helyen. A legnagyobb válságban voltan a porodon. Orbán meg belépett az aranykorba. Akkora hátszéllel, hogy nehéz lett volna rosszul teljesíteni. Ennek ellenére sikerült egy ilyen környezetben egy szinte csak stagnálást fenntartani.
Persze a csókosok sokkal jobban teljesítettek, mind sokszorozta  a vagyonát, nem beszélve tiborcról, aki nullával érkezett és most a leggazdagabb 10 között van. Lölöt meg már nem is említeném.
Törölt felhasználó 2022. 03. 18. 08:52
Előzmény: #62700  bigyula
#62708
Zsolti az utolsó atlantista a bolsi pártban.
euler 2022. 03. 18. 08:49
Előzmény: #62704  Heisenberg
#62707
Százszor is meggondolja, hogy lemondjon a fejőstehénről, amit se etetnie se gondoznia nem kell csak fejni. És még a rugdosást is eltűri szegény állat.
Nagyon nyomós ok kellene ahhoz, hogy próbálkozzon a kilépéssel, kb. ha az irháját kellene mentenie akkor.
De köztünk szólva a fideszesek is elég jól rezonálnak erre a kilépésre (a víz kiveri őket tőle :), érdemes élni vele a meggyőzésükben.
Jacob 2022. 03. 18. 08:33
Előzmény: #62703  sztanil
#62706
Sajnos az emberek ismét nem tájékozódnak, nem olvasnak utána sehol, szajkózzák amit a TV, meg a rádió lead, olyan formában, ahogy "azt be kell fogadni." és Ők "befogadják":). Azért bizakodjunk. Sokan vannak, akik pont a rendszer miatt nem mernek véleményt mondani, sőt még látszólag azon az oldalon is állnak és nem azért mert gyávák lennének, csak nem akarják, hogy kitaszítsák Őket a közösségből és gyűlölködnének velük, de az X-et máshova fogja rakni.
bigyula 2022. 03. 18. 08:29
#62705
Nagy Blanka az Instagramon így írta le az akcióját: „Unirónikusan elmenni a Békemenetre, kiírni rovásírással, hogy Húzzatok a picsába és mindenkinek azt mondani, hogy az van ráírva, hogy Orbán az egyetlen.”
.
https://444.hu/2022/03/16/huzzatok-a-picsaba-uzente-rovasirassal-egy-tablan-nagy-blanka-a-bekemeneten?fbclid=IwAR0xHQTtLgCaaK2B-1GXtwkl9ilGaUA5wUpOb6C-OYV0G6G5oofdpCzMmRA
.
A "népnemzetinagymagyarok" jözött nem volt senki, aki el tudta volna olvasni.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 03. 18. 08:22
Előzmény: #62701  bigyula
#62704
S akkor aki EU- t akar továbbra is és nem kér a keleti orientációból, az igazán felébredhetne végre. Mert pávatáncosunk ha ismét 2/3 - ot kap, akkor megtalálja ismét az iránymutatást, hogy hogyan vezessen ki minket az EU- ból....a választás tétje ez.
sztanil 2022. 03. 18. 08:21
Előzmény: #62700  bigyula
#62703
Ebből látszik, hogy ma fideszesnek lenni egyenlő az orosz-pártisággal. Nálam viszont az meg egyenlő a hazaárulással.
Jacob 2022. 03. 18. 08:19
Előzmény: #62699  geza77
#62702
Ez a másik dolog, hogy jobboldaliság, meg baloldaliság, Ezen szoktam röhögni :) sokan azt se tudják, mik ezek...
Szerintem már egyébként elavult nézetek, csak a hova tartozás egyértelműsítése végett alakult ki, most is már csak eszerint mondogatják, valódi tartalmukról fogalmuk sincs az emberek 90 %-ának.
Egyébként is relatív minden.
Egyébként pl a kommunizmust is baloldalra teszik mint radikális irányzat, de aki ismeri a kommunista elméleteket, és a megnézi akár a magyar múlt "gyakorlati" alkalmazását, az láthatja, hogy minden volt csak nem egyenlő... Tudjátok "vannak egyenlők, meg egyenlőbbek".
Én személy szerint a kommunizmus mint "gyakorlati" alkalmazását egy diktatórikus berendezkedésnek tartom. Ne menjünk bele a részletekbe csak amit látunk...
Csak össze kell hasonlítani fejlettségben, jólétben, gazdaságban azokat az országokat ahol kommunizmus, diktatúra van, azokkal ahol nincs, aztán látható, hogy mennyire "jól működnek".
A többi meg csak süket duma...
Szerintem a régi rendszerben, még a kiszolgálók sem érezték jól magukat, mert bármikor rájuk kerülhetett a sor... Nyomasztó egy dolog. Én ezektől a dolgoktól irtózom...
bigyula 2022. 03. 18. 08:15
Előzmény: #62700  bigyula
#62701
Arról beszélnek, hogy nincs oroszbarát propaganda, de a hatása szemmel látható.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek