Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 15:37
Előzmény: #695  elemes
#700
1) különben zavart volna a beszéd, amit ez a pökhendi, félművelt politikus kiböffentett magából Erdélyben.

2) Neked tényleg a wikit kell ehhez nézned?

A liberalizmus mindenféle egyelőtlenség csökkentését, megszüntetését szeretné elérni, és a liberális demokrácia célja a teljes, vagy ahhoz közeli foglalkoztatottság, ami persze szint lehetetlen.

Nem csak a jogászkodásra vonatkozik, hanem a gazdasági témákra is- hogyan lehetnél szabad, ha éhezel, vagy ha nincs pénzed oktatásra?

Pont ezért van, hogy az usa-beli liberalisták nagyobb újraelosztást akarnak, a konzervatívok vékonyabbat.

Szóval, nem, a liberalizmus nem csak a homoszexualitás és a drogok témakörét érinti, és nem is csak a jogegyenlőséget, bármit is hazudnak.

Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 15:35
Törölt hozzászólás
#699
elemes
elemes 2014. 08. 13. 15:33
Előzmény: #696  Törölt felhasználó
#698
nem a kritikától lesz valaki passzív, hanem amikor leegyszerűsödik arra, hogy orbán a hibás, tehát mennie kell és amíg nem megy, addig itt nem lesz jobb.

egyébként a fideszesek is ezt mondták 2010-ig, aztán a szocik mentek és hát nem igazán jött el a kánaán.
elemes
elemes 2014. 08. 13. 15:31
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#697
a karikatúra egyszerűen csak vicces :)

védem orbánt jogos kritikákkal szemben?
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 15:31
Előzmény: #693  elemes
#696
Értem, tehát ilyen logika mentén a kritika nem védhető, hiszen passzív cselekedet?

Valahogy azt nem érted meg, hogy én cselekszem, és nem a saját kudarcaimat fogom a kormányra (a tanulmányok erről szólnak. Ha már szociológiával példálózol, értsd is meg).
elemes
elemes 2014. 08. 13. 15:30
Előzmény: #694  Törölt felhasználó
#695
"A liberalizmus leépítése téged nem zavar"

ezt honnan tudod?

"pedig annak deklarált célja az egyenlőtlenségek csökkentése. (ellentétben a konzervativizmussal)"

csak hogy egyértelműek legyünk, a wiki definíciója szerint:

link

az "egyenlőtlenségek csökkentése" itt jogegyenlőséget (arra törekvést) jelenti.

A konzervativizmusnak meg hirtelen nem is tudom, mi a definíciója, el kellett olvasnom:
link
a jogegyenlőséget a klasszikus, kétszáz éves konzervativizmus-definíció sem tagadja, csak (ha jól értem) a lordok vezető pozícióját szeretné megőrizni.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 15:23
Előzmény: #691  elemes
#694
1) A liberalizmus leépítése téged nem zavar, pedig annak deklarált célja az egyenlőtlenségek csökkentése. (ellentétben a konzervativizmussal)

2) A szolidaritáshoz kapcsolódó mondatomról gyurcsányos karikatúra jut eszedbe.

3) Aki védi Orbánt jogos még jogos kritikákkal szemben is (vannak jogtalanok is), az megrögzött Fideszes, és mint olyan nem lehet szolidáris, hiszen a párt 2. legfontosabb embere szerint a szegények szart sem érnek.

elemes
elemes 2014. 08. 13. 15:20
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#693
"miért nem tartozom az aktívak közé?"

a felelősre való rámutatás, hibáztatás (és az ő eltűnésének várása / követelése) sajnos nem az aktívak jellemzője. az aktív cselekvő alapvetően nem hibáztat és nem mutogat, hanem az adott helyzetből kiindulva cselekszik.

a jobbik fasiszta. a szavazói nem mind, de többség eléggé az erőszakos "megoldások" híve.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 15:20
Előzmény: #688  tokos.
#692
Ez nem kádárizmus, ebben egyértek. Lehet belőle még hasonló, de ne legyen.

Azért árnyalnám a képet:

Amíg az ellenzéki média annyi embert ér el, amennyit, addig nem zavarja őket.

A TV2 és az RTL évek óta vak kiskacsákról, és háromlábó zsiráfokról számolt be, csak ne bántsák őket. Most bekeményített az RTL, túl későn, eddig miért kussoltak?

Lapokat kevesen olvasnak, a web nem jut el nagyon sok emberhez.

A kádár-érában is volt amúgy ellenzéki média, a hvg is piszkálódott, stb.
elemes
elemes 2014. 08. 13. 15:17
Előzmény: #689  Törölt felhasználó
#691
honnan tudod, hogy én nem vagyok szolidáris?
tokos. 2014. 08. 13. 15:17
Előzmény: #688  tokos.
#690
Hozzáteszem, ha valakinek nem tetszett a rendszer, és annak hangot is adott, könnyen sitten találta magát, manapság hány ellenzéki újságírót zártak hűvösre?
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 15:15
Előzmény: #685  elemes
#689
Oké, arról nem én tehetek, hogy Te (és úgy általában a magyar társadalom) nem vagy szolidáris.

Még a KDNP sem az, pedig azok a szerencsétlenek elvileg keresztények.
tokos. 2014. 08. 13. 15:13
Előzmény: #686  Törölt felhasználó
#688
Azért a Kádár-rendszer nagyon más volt, akármilyen puha is volt diktatúránk, de diktatúra volt.

Nem hallhattad az ellenzék hangját, most csak be kell kapcsolni az ATV-t, vagy pár másik médiát, ha ez hiányzik az embernek. A szavazásokon volt egy párttag, akit meg kellett választani, esetleg egy másik népfrontos, most választhatom Bajnait, Gyurcsányt, Orbánt, akit csak akarok.

Ha valami nem tetszik, odébb állok egy határral, akkoriban korlátozott volt az utazás, a valutavásárlás, minden.

Szóval kicsit erős ezt a dolgot még a Kádár-rendszerhez is hasonlítani, de kétségtelen, bizonyos dolgokban eléggé túlzott az Orbán hatása. PL. foci, meg a stadionok. Ez egy pénztemető szerintem is.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 15:09
Előzmény: #683  elemes
#687
Értem, tehát te vígan besorolhatsz a kategóriáid egyikébe két-három komment alapján, de én ne gúnyolódjak. Sokat kérsz.

Szóval, azzal hogy:

- szavazok
- tüntettem már és fogok is
- mindenkivel próbálok vitatkozni, és nem veszekedni
- élem a saját a életem a legjobb tudomásom szeirnt és anyagilag boldogulok

miért nem tartozom az aktívak közé?

Létezhet, hogy azért soroltál be a passzívok közé, mert szimplán a véleményem nem tetszik errőla kormányról? Más dolog mentén nem dönthettél.

Amúgy a jobbik szavazói nem mind fasiszták: rengetegg szimplán kétségbeesett ember szavazott rájuk a két nagy párt borzasztó munkássága miatt.

Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 15:05
Előzmény: #681  tokos.
#686
Nem kell.

Én csak ezt arra fel írtam, hogy elemes diagnosztizálni próbált, kíváncsi voltam, mit hoz ki abból, amit írok - az erőltetett metodikájával.

Valójában (és ezt te is látod) itt egyfolytában 2-3 ember akarata érvényesül, nem a szavazóké.

Most úgy alakítják át a rendszert, hogy még keveseb fék legyen (2010 óta nincs is sok).

Azok akik az önkényuralom ellen "harcoltak", most felépítik újra, kádári szájízzel, patrióta kontextussal.

Szép, nem?
elemes
elemes 2014. 08. 13. 15:03
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#685
"Én szolidáris akarok lenni a lecsúszókkal (lsd még 47K), a hajléktalanokkal , de még a kisebbségekkel is."

Jaj, erről egy aranyos karikatúra jutott eszembe :)

link
elemes
elemes 2014. 08. 13. 15:01
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#684
"A Gyurcsányozásra, Bajnaizásra gondolsz? Meg az elmúlt 8 évezésre més 2014-ben is? Mert az tényleg ilyen."

Igen, meg az IMF-ezésre, zsidózásra, cigányozásra, antiszemitázásra, orbánozásra stb. A passzív/szenvedőnek kell egy felelős (csoport), aki mindenről tehet, és amíg ő el nem takarodik, nem fog változni semmi.
elemes
elemes 2014. 08. 13. 14:59
Előzmény: #675  Törölt felhasználó
#683
nem kell gúnyolódni.

"Nem kezdhetek jihad-ot."

sokan úgy gondolják, hogy kezdhetnek (a fasiszták, más néven jobbik).

van más lehetőség is. a passzív/szenvedő attitűd aránya a magyar lakosságban borzasztó magas. a lázadóké kb átlagos. de van egy harmadik attitűd, amivel előre lehet lépni: az aktív/cselekvő attitűd. Svédországban a felnőtt lakosság 75%-a aktív/cselekvő.
tokos. 2014. 08. 13. 14:42
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#682
A stadionok kérdésében egyetértünk. Tényleg inkább mentek volna az értelmi sérültek Brazíliába.
tokos. 2014. 08. 13. 14:39
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#681
Akkor a te lelkiismereted tiszta. De miért kellene a te értékrendedet/elveidet rákényszeríteni a kormányzatra?

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek