Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 14:35
Előzmény: #678  tokos.
#680
mondjuk már jobboldalon is felntűnt páraknak ez az elvtelenség:

link

és ez nem lélegeztőgépezés...

Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 14:32
Előzmény: #678  tokos.
#679
Szoktam is adni a szimpibbeknek, szóval ezzel mellélőttél.

De pl most a fradi stadionba adtam 1500-at. Tudok egy bácsit, aki jobban megérdemelte volna.

Érted?

tokos. 2014. 08. 13. 14:31
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#678
Ki akadályoz meg benne, hogy pénz adj a hajléktalanoknak, és így kimutasd a szolidaritásod?
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 14:26
Előzmény: #674  elemes
#677
és még valami.

Én szolidáris akarok lenni a lecsúszókkal (lsd még 47K), a hajléktalanokkal , de még a kisebbségekkel is.

A kormányunk nem ilyen.

Ez milyen diagnózisra utal, te f.sz?
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 14:22
Előzmény: #674  elemes
#676
"rámutatsz egy bűnbakra és őt tartod a felelősnek a helyzetért"

A Gyurcsányozásra, Bajnaizásra gondolsz? Meg az elmúlt 8 évezésre més 2014-ben is?

Mert az tényleg ilyen.

"szociológiai felmérések szerint a magyar népesség kb 70%-a ilyen."

Ez viszont igaz lehet, tekintve, hogy 50% szavazott a Fideszre és 20 a Jobbikra.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 14:10
Előzmény: #674  elemes
#675
Doktor Úr,

engedd meg, hadd válaszoljak, és hogy tegezzelek a gumiszombámból. Jól figyelj, ne csak olvass.

Nem egy (1) bűnbak van. A "bal"oldalt is súlyos felelősség terheli, nem csak orbánékat. Ezt már leírtam többször alant, emlékszel?

Mivel (bizonyára észrevetted), képviselői demokráciában vagyunk, én csak szavazással és tüntetéssel tudom kifejezni érzéseimet, meg azzal, amit ide leírok, vagy ismerősöknek kifejtek.

Nem kezdhetek jihad-ot.

Az én életem köszöni, megvan. Jól keresek (magyar mércével), szép helyen élek, és az apróbb kudarcaimért nem a kormányt okolom.

Ellenben itt valakik leépítik a fékeket és egyensúlyokat , buzerálják a civileket, a médiát (nem az rtl-adóra gondolok), és illiberális államról pofáznak, és oroszországot hozzák fel példaként. Ez _kurvára_ zavar.

Én azt akarom, hogy a fiam nyugati típusú demokráciába szülessen.

Mélységesen megvetem az autokrata rendszereket. Olvass a témáról, mielőtt diagnosztizálsz, talán megérted a dühömet.

Kezdd mondjuk a "why nations fail"-el.

Művelődj, rád fér 2 diagnosztizálás között.
elemes
elemes 2014. 08. 13. 13:53
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#674
bátran diagnosztizállak, mert készségesen produkáltad a tüneteket. rámutatsz egy bűnbakra és őt tartod a felelősnek a helyzetért. amíg ő meg nem változik, nem tehetünk semmit, csak világgá kiáltjuk a fájdalmunkat, mindenkinek panaszkodunk, hogy nem demokrata és lop.

ez a passzív / szenvedő attitűd definíciója. nem vagy egyedül, szociológiai felmérések szerint a magyar népesség kb 70%-a ilyen.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 13:36
Előzmény: #671  elemes
#673
Elmondanád, hogy milyen az én mentalitásom?

Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 13:30
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#672
Felismertem, csak nehogy félreértsék: nyilván nem választották volna, lásd a 3%-ért is mit össz trükköznek.
elemes
elemes 2014. 08. 13. 13:17
Előzmény: #667  Törölt felhasználó
#671
nem :)

sokkal inkább azért, mert a magyarok közel háromnegyedének olyan a gondolkodása, mint neked.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 13:04
Előzmény: #669  Törölt felhasználó
#670
Ha Viktor azt mondta, úgy van...
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#669
Ezzel két probléma van:

1) a nyilvánosságra hozást az "antiliberális" pártiak akadályozták.
Egy antiliberális országban ezt a hírt nem is láthatnád.

2) a megvétel nem volt kötelező, sőt - úgy tudom, pont a csúnya "liberálisok" ellenezték és az "antiliberálisok" csinálták meg azért is.

Tehát, fordítva ülsz a dakota lovon, vagy, ha úgy tetszik öngólt rúgtál.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 11:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#668
"meg aztán össze is hozták az államcsődöt is."

1. Nem volt államcsőd.
2. Max. csődközeli helyzet volt, de ez 2008-ban történt és mintha lett volna akkor valami icipici világválság.
3. Az IMF-et ekkor hívtuk be, akik ellen a vezéreid akkor is tiltakoztak (tehát ők ezek szerint a csődöt választották volna).
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 11:28
Előzmény: #664  elemes
#667
igen, mivel az van, amit a Vezér akar. Punkttum.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 11:28
Előzmény: #665  elemes
#666
igen, de ezek leépítik a demokrácia intézményeit is (AB, költségvetési szervek, jegybanki függetlenség) és megmagyarázzák fals ideológiákkal, hamis példákkal. Plusz új dimenziót kapott a korrupció, kert végén pofátlan stadion, médaitörvények, választási torzítások stb.

Ne hidd, hogy a leépítések a te érdékeidet szolgálják.

Tudod, nem mindegy, hogy rövid, vagy hosszútávon basznak el emberek dolgokat.

Sokáig nem lezs jóhírünk sehol a világon.

Az nem hír, hogy egy politikus hazudik.

Amit orbán csinál, az botrány, és hírértékű.

elemes
elemes 2014. 08. 13. 11:25
Előzmény: #663  Törölt felhasználó
#665
"Mert kétséged ne legyen, hogy ezek hazudnak, lopnak, csalnak és lenéznek minket."

akárcsak azok tették. szóval ez nem érv :)
elemes
elemes 2014. 08. 13. 11:24
Előzmény: #663  Törölt felhasználó
#664
"Tudod, ha valaki a fideszben nyomna egy lendületes igazságbeszédet, nekem imponálna."

és kb ennyiben ki is merülne a hatása.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 11:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#663
És még valami. leszögezem, hogy nem csípem gyurcsányt.

DE

Gyurcsány szövege nekem kevésbé felháborító, mint Lázár szavai. ("mindenki annyit ér, amije van"

egy ilyen szöveg miatt tüntetés lett volna mszp alatt, most meg senki nem zavar, hogy az ország egyik legbefolyásosabb embere pszichopata.

Tudod, ha valaki a fideszben nyomna egy lendületes igazságbeszédet, nekem imponálna.

Mert kétséged ne legyen, hogy ezek hazudnak, lopnak, csalnak és lenéznek minket.

Téged is.
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 10:59
Törölt hozzászólás
#662
Törölt felhasználó 2014. 08. 13. 10:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#661
Te funkcionális analfabéta vagy? Ki a tököm mondta, hogy szakértők voltak?

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek