Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 10. 28. 09:20
#840
Megállapodás
A tárgyalódelegációk meggyőződése, hogy a gazdaság talpra állításához, a polgárok jólétéhez, a szabadságjogok megvédéséhez elengedhetetlenül szükséges, hogy az 1994 tavaszán esedékes második szabad választás eredményeképpen liberális kormányzat kezdje meg a működését. Meggyőződésük, hogy a tőlük jobbra és balra álló, a demokratikus alapértékeket elfogadó erőkkel együttműködni kész liberális polgári közép lesz képes teljesíteni a demokrácia megszilárdításának történelmi feladatát Magyarországon. (…)
Budapest, 1993. február 24.
Áder János           Pető Iván
Orbán Viktor         Kuncze Gábor
Kövér László         Tardos Márton
1993. március 6.
http://beszelo.c3.hu/cikkek/valogatas-a-beszelo-1993-as-evfolyamabol
Törölt felhasználó 2014. 08. 21. 10:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#839
Ez most,hogy jön ide?
Inkább ezt linkelted volna-

link
Törölt felhasználó 2014. 08. 21. 09:20
Törölt hozzászólás
#838
Törölt felhasználó 2014. 08. 17. 23:14
Előzmény: #835  kismarton
#837
kösz a linket.

Nem csoda amúgy, hogy az átlátszót is támadják, előbb-utóbb kilövik sajnos..
Törölt felhasználó 2014. 08. 17. 23:13
Előzmény: #834  elemes
#836
végig ez a benyomásom rólad, mármitn hogy nem tudod, miről van szó.

egy hete azt próbáltad itt valakinek beadni, hogy Orbán nem is a liberális demokrácia felcseréléséről értekezett...
kismarton 2014. 08. 16. 08:39
Előzmény: #834  elemes
#835
Nem tudom, hogy ezt belinkelte-e már valaki. Ha nem, akkor itt van: Gáz a Vezér fejében, az E-ON vásárlásról.

link
elemes
elemes 2014. 08. 15. 22:46
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#834
"De hogy az elemes-félék bármilyennenmű kritikát képesek így beállítani"

vov, nem is gondoltam, hogy egy új fajt neveznek el a becenevemről, ráadásul nem is tudom, hogy miről van szó :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 15. 10:42
Előzmény: #832  Törölt felhasználó
#833
az a furcsa, hogy nekem is feláll a szőr a hátamon a szimplán gyurcsányozó, orbánozó emberektől, akik nem érvelnek, hanem csak fröcsögnek.

De hogy az elemes-félék bármilyennenmű kritikát képesek így beállítani, hát azt hiszem, ez is a NER egyik újdonsága.

Az alaptörvény is kimondja, hogy nem szabad a "magyar nép méltóságát" bántani ( náluk a kormány csesztetése a magyar nép méltóságának megsértése, lsd szíjjártó tegnapi szavait)...

Abban egyetértek a relativizálókkal, hogy nem Orbán tehet róla, hogy ilyen sok a nem gondolkodó ember, sajnos ez a oktatásunk sara. Ő csak kihasználja. Szegény pára.

Törölt felhasználó 2014. 08. 15. 10:31
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#832
És milyen igazad lett, hogy elemes nem válaszol...
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:29
Előzmény: #830  Törölt felhasználó
#831
Nem igaz, hogy több kell puszta ránézéstől, hogy különbséget tegyen az 1 vs. millió, 2 vs. 40 számok között, vagy árbevétel és profit között.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:24
Előzmény: #828  Törölt felhasználó
#830
Ugyan már, ha ideológiai, vagy értelmi alapon képes lenne rá (nem tudom melyik vonatkozik rá), akkor már akaratlanul is ráragadtak volna azok a "részletek"... nem igaz, hogy nem!
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:22
Előzmény: #826  tokos.
#829
"Na megyek..."

Akkor ideiglenesen eggyel kevesebb a rakáson? :D
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:21
Előzmény: #826  tokos.
#828
te csak szimplán egy relativizáló emberke vagy, aki nem veszi a fáradtságot átnyálazni a részleteket, és almát hasonlít körtéhez.

elemesből inkább kinézem:D
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:20
Előzmény: #822  tokos.
#827
A fától nem látod az erdőt.

az Unióban jelenleg sehol nincs olyan adó cégre és nem szektorra szabott, mint az RTL-adó. A jellegzetességeit felsorolta már pénznyelő.

A sávokat nem kezelheted a kontextus nélkül (hogy hány cég kerül be A és B sávba), pedig egyfolytában ezt teszed. Öt sáv van, ebből kettő az RTL-nek, áltathatod magad azzal, hogy ez véletlen.
tokos. 2014. 08. 14. 21:18
Előzmény: #816  Törölt felhasználó
#826
Így van, én vagyok az 500 figyelő egyike. De nyugodj meg, legalább jól fizetnek érte. Na megyek, becsukom a szemem, most nem fogok figyelni.

Ennyi hülyét egy rakáson...
tokos. 2014. 08. 14. 21:16
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#825
OK, igazad van, légy boldog.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:15
Előzmény: #820  tokos.
#824
"Leírtam, hogy ezt hogynan kell nézni"

Tudod vannak, akik nem képesek parancsra úgy nézni, ahogy köll. :DDD

"szja alsó kilcsa 0 %"

0% nem kulcs, 0% adó az nem adó.
A valódi adókulcsok között pedig az egyik esetben 2x-es, a másik esetben 40x-es a különbség.

Ezen kívül az szja felső, vagy 2 felső kulcsa még mindig nem egyetlen személyre vonatkozik.

Továbbá megint érdekes, hogy árbevételt és nem profitot adóztatnak, ugyanis így negatív "kereseten" is kemény pozitív adó lehet. Ez az szja-ra megint nem jellemző.

De ezekről a jelentéktelen apróságokról ne is beszéljünk... pont olyan, mint a bűnöző és a smasszer esete, akik esetében a többi "jelentéktelen" különbség eltörpül amellett, hogy mindketten sitten vannak.
tokos. 2014. 08. 14. 21:15
Előzmény: #810  Törölt felhasználó
#823
munkavégzéssel kapcsolatban számos extra költség merül fel, amit az szja nem ismer el, vagy nem teljes mértékben. Munkába járás, ruházkodás, kaja. Mondjuk egy fizikai munkásnak lényegesen többet kell laffantania, hogy el tudja végezni a munkáját. Hol ismeri el ezt az szja?

Én nem jelenhetek meg egy bizonyos szintű öltözet alatt bizonyos helyeken. Érdekel valakit szerinted? Szóval kicsit bonyolultabb ez, mint a kis buksiddal gondolod, de mindegy.
tokos. 2014. 08. 14. 21:10
Előzmény: #818  Törölt felhasználó
#822
Én is írtam, ez a progresszivitás nem egyedülálló. Még magyarországon sem, a világ jobbik felében, ahol valóban vannak erősen progresszív adórendszerek még kevésbé lehet az.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:09
Előzmény: #819  Törölt felhasználó
#821
a norvég pénzből norvég fórumokon osztják az észt...:)
tokos. 2014. 08. 14. 21:08
Előzmény: #809  Törölt felhasználó
#820
"- és a felső szja kulcs nem egyetlen embert érintett "

Leírtam, hogy ezt hogynan kell nézni, Ha nem érted, fuss neki párszor, és ezt egészen addig folytasd, amíg kényszert érzel ennek az ökörségnek a leírására.

"- a kulcsok között 40x-es a különbség, nem 2x-es, mint az szja-nal "

Korábban számtalan esetben volt az szja alsó kilcsa 0 %. Egyébként itt is annyi az információim alapján. Gondod van még ezzel kapcsolatban?

"- negatív kereset után is adót fizetnek (szja-nál nem volt ilyen) "

Most kell adót fizetni negatív reklámbevétel után?
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:07
Előzmény: #816  Törölt felhasználó
#819
Ha vannak ilyen pribékek, akiket fizetnek az "őszinte véleményükért", akkor remélem csak a norvégok pénzéből (amire annyira vigyáz a hatalom) teszik és nem a mi adónkból. :DD
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:06
Előzmény: #812  tokos.
#818
Ő leírta neked többször.

A progresszivitás mértékével, és hát a sávokkal van baj.

Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:05
Előzmény: #816  Törölt felhasználó
#817
és ha Tokos pont nem is ilyen fizetett ember ( sztem nem), biztos vagyok, hogy itt köztünk is van pár ilyen..
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:03
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#816
Figyelőben olvastam (vagy hvg-ben,nem emlékszem), hogy a CÖF-nél elvileg 500-an vannak, akiknek az a dolguk, hogy figyeljék a portálokat, fórumokat és beavatkozzanak, ha ócsárolják a kormányt.

szóval lehet, hogy kár a gőzért. Látod,még a reklámadóról is bajnaiék jutnak eszébe.

Kimerítő.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 21:01
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#815
De mondhattam volna bármilyen példát, amiben a lényeges lényegtelennek lenne hazudva és ki lenne emelve valami indifferens hasonlóság.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 20:58
Előzmény: #806  tokos.
#814
Végül is pl. ("hangsúlyozva", hogy nem értesz egyet a bűnözéssel) egy bűnöző, meg egy smasszer között is csak minimális különbségek vannak amellett, hogy mindketten sitten vannak... kb. ekkora okosságokkal próbálod relativizálni ezt az adót, ezáltal mentegetni a kormányt! ;D
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 20:57
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#813
persze nem azt akarom ezzel mondani hogy bruttó 300 K-val bárki is gazdag.

De okosan meghúzva a progresszivitás fair dolog.
tokos. 2014. 08. 14. 20:56
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#812
"A progresszivitással önmagában semmi gond nincs- a gazdagok adózzanak arányaiban többet, így fair.

Nem ez volt a lényeg a RTL -re szabott adóban, de nem sikerült megértened."

Alapvetően pénznyelő progresszivitásra vonatkozó beírására reagáltam. Szerinted nincs vele baj, szerinte meg van. Vitassátok meg, aztán kész.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 20:50
Előzmény: #805  tokos.
#811
Alapvetően egy nagyon hülye példát hoztál fel,értetlenkedsz, majd tetézed még sok hülyeséggel.

A progresszivitással önmagában semmi gond nincs- a gazdagok adózzanak arányaiban többet, így fair.

Nem ez volt a lényeg a RTL -re szabott adóban, de nem sikerült megértened.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 20:49
Előzmény: #809  Törölt felhasználó
#810
Még1x az szja alapját soha nem az képezte,
- amennyit keresel a cégnél (amiből bútort vesznek, munkaeszközt vesznek, jó esetben még marad is a tulajnak),
- hanem amennyit "kézhez" kapsz.

Nem véletlen, hogy a kormány trükközik azzal, hogy kire vonatkozzon a veszteség utáni mentesség és kire nem!
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 20:40
Előzmény: #806  tokos.
#809
Ja, olyan "minimális" különbségek, mint:

- negatív kereset után is adót fizetnek (szja-nál nem volt ilyen)

- a kulcsok között 40x-es a különbség, nem 2x-es, mint az szja-nal

- és a felső szja kulcs nem egyetlen embert érintett

Valóban "minimális" különbségek! :DDDD
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 20:36
Előzmény: #805  tokos.
#808
Na, ne próbáld már úgy beállítani, mintha az irodai bútorok, munkaruhák, utazási támogatások, vállalati üdülések, vállalati jogászok és gazdasági munkatársak stb. a te szja-d alapját növeli!

Márpedig a reklámadó ezt mind "szja"-val terheli!

Így aztán nem csoda, hogy 0 fizu, sőt, tartozás esetén is szja-t vonnak!
Mikor fizetsz mondjuk 0 Ft fizu után mondjuk 100ezer szja-t?
tokos. 2014. 08. 14. 20:27
#807
link

Itt lehet tanulmányozni, hogy is volt az.
tokos. 2014. 08. 14. 20:25
Előzmény: #804  Törölt felhasználó
#806
"A jogszabály különböző adósávokban határozza meg a reklámbevételek adóját: félmilliárd forintos árbevételig az adó mértéke 0 százalék, efölött sávosan változik. Félmilliárd és 5 milliárd forint közötti része után 1 százalék, az adóalap 5 milliárd feletti, de 10 milliárd forint alatti része után 10 százalék, az ennél nagyobb, de 15 milliárd forintot el nem érő része után pedig 20 százalék. Az árbevétel 15 és 20 milliárd forint közé eső részére 30 százalék, az ezt meghaladóra pedig 40 százalék."

NIncs ezzel semmi gond, azon túl, hogy progresszív. ráadásul 0-val kezdődik, ha jól olvasom.

Az szja-nk minimális eltéréssekkel tök ilyen volt.

Ilyen a progresszivitás, szívtam miatta eleget, nem s értek vele egyet, de ettől még nincs új a nap alatt.
tokos. 2014. 08. 14. 20:19
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#805
"- nem a fizud + költségeid után kellett az szja-t fizetni (más az adóalap) "

A fizum tartalmazza a költségeimet is. Már mikor kijöttem belőle, máskor kölcsönt is kellett felvennem, hogy adózhassak a szocik kedvére.
Törölt felhasználó 2014. 08. 14. 20:18
Előzmény: #802  tokos.
#804
Nem, ez a progresszivitás miatt van és hangsúlyozom a "plusz" kifejezést, tehát a meglévő bevételek után érkező bevétel adójáról beszélek. Tehát a marginális adóról.

Az ingatlanadónál teljesen abszurd helyzet volt a sávos adózásoktól eltérően használt sávhatár miatt - az tényleg gáz volt.
tokos. 2014. 08. 14. 20:15
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#803
Most erre mit írjak? Leírtam párszor már a véleményem, olvasd el, hátha sikerül megértened.
tokos. 2014. 08. 14. 20:13
Előzmény: #790  Törölt felhasználó
#802
"1. Neked is: az 1% vs 40% a kemény progreszivitás (a 0-át hagyjuk, mert minden adórendszerben sokféle adónál lehet 0 sáv, bizonyos szintig). Miként lehet, hogy ugyanabban a szektorban dolgozó két cégnek egyetlen plusz 1 millió Ft-os bevételéből az az egyetlen cég 400e Ft adót fizet, egy másik meg 10e-t? "

Ez hogy jön ki? Annyira nem másztam bel ebbe a kérdésbe, azt hittem, hogy ez az ingatlanadós jelleg miatt van.
tokos. 2014. 08. 14. 20:11
Előzmény: #800  Törölt felhasználó
#801
Természetesen lehet elméleteket gyártani, arra, hogy miből mit hogyan veszel ki, de a lényegen nem változtat. Az 1 pontosan olyan szám, mint a 0, csak épp eggyel nagyobb. Nincs miért trükközni.

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek