Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dale
Dale 2018. 02. 13. 10:45
Előzmény: #93657  Clint
#93660
Kérned sem kellene egy bizonyos valakitől, de ő sajnos csak rosszat tudna írni a cégről. Ne bántsd Gaguset, csak poénkodik. :)
Gaguse
Gaguse 2018. 02. 13. 10:44
Előzmény: #93657  Clint
#93659
:D mindenképpen! Az enyém hasonló lesz Petike elemzésével: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=248kacsa.png
nagyjn 2018. 02. 13. 10:44
Előzmény: #93652  MANOPI
#93658
Mészáros cégek két zászlóshajója az Opus-Konzum páros. A vezetők által meghatározott cél egy stabil Közép Európai léptékű cég, mely értéket termel a tulajdonosainak. Ennek az építése zajlik. Vajon miért kell ML.-nek ennyi cég? Ez itt a kérdés. 
SZVSZ a válasz: A kormánypártnak látható célja a totális gazdasági hatalom kiépítése, okosan szisztematikusan építkeznek. Az uniós pénzek 2020-2021 körül elapadnak, és jön 3-4 olyan év mikor a jelenlegi és várhatóan hatalmon maradó kormánynak szüksége lesz a most épülő cégbirodalomra. Látható, hogy szinte csak nyereséget termelő cégeket vesznek, amiből azonnali kp-hoz lehet jutni. Én személy szerint a kétezres évek óta néztem, hogy miért nem fogja magát a kormány és épít a turizmusra, hisz rengeteg lehetőség van benne. Megvették az egész balatont, a hoteleket szállodaláncot, tehát ők is hasonlóképpen gondolják. Mindenhez szükség van tőkére, hitelre tehát kellettek kellenek bankok pénzügyi intézmények. Az energiaipar szintén nyereséget termelő ágazat. Idő kérdése és lesz aranytojást tojó távközlési cégük. Média már az elején le volt tudva. És ez mind Magyarország, mert itt az állam, állami megrendelések ott vannak háttérként, plusz ők döntenek az uniós pénzekről is amik valószínűsíthetően nagyrészt ezeknél a cégeknél fognak kikötni. A következő 3évben ha nem történik világégés vagy puccs az országban akkor nem csak középeurópai, hanem EURÓPAI szintű birodalom épül. (aminek persze, ha szükség lesz rá akkor kormánypárt támogató programját is el kell kezdenie.) 
Clint
Clint 2018. 02. 13. 10:37
Előzmény: #93656  Gaguse
#93657
De előtte írd meg a min. 15 oldalas részletes elemzésedet, az árfolyam 5 évre szóló havi bontású prognózisával a mellékletbe.
Gaguse
Gaguse 2018. 02. 13. 10:32
#93656
az utolsó majd kapcsolja le a villanyt! ....
Gaguse
Gaguse 2018. 02. 13. 10:18
Előzmény: #93652  MANOPI
#93655
it nyugodtan lelehet csukni a laptopot és mehetünk sétálni, egy jó darabig nem fog történni semmi. Opinál a legjobb indikátor, ha komolyan megtépik, min dupláz és beáll 1 szintre egy kis korrekció után, majd ezek után 1-2 hónapra bejelentik az akvizíciót. nem is vannak sokan akik "előre" tudják a jövőt hogy basz@k meg :D
zebuloon
zebuloon 2018. 02. 13. 10:16
#93654
Ülni tudni kell. Sajnos a világ felgyorsult, és mindenki mindent azonnal akar, mint az óvodások.  Elemzést, bíztatást, tippet, vagy napi+15%-ot.. kb. mindegy, ugyanaz a képlet. Nincs az az elemzés, ami leköveti egy ilyen politikailag befolyásolt cég papírjainak mozgását. Itt nincs véletlen, ez az egy biztos.   
Layman
Layman 2018. 02. 13. 10:15
Előzmény: #93651  BigProfit
#93653
+++ (Jó, hogy az is válaszolt, akit kérdeztek.)
MANOPI
MANOPI 2018. 02. 13. 10:14
Előzmény: #93649  Alf
#93652
A Mediaworks-t is például  ' Ausztriai" segítséggel vették,szerezték.  És  Pechina vett azóta például Romániában is MÉDIÁT !    SZVSZ !    Mi van ha azt is nekünk "veszi "  ?    Csak felvetés,de nekem van elgondolásom.
  KÖZÉP-EURÓPA !!
BigProfit
BigProfit 2018. 02. 13. 10:09
Előzmény: #93620  cimbi
#93651
Kedves Cimbi!
Először is.....Nem látod jól,nem vagyok tapasztalt tőzsdés,sőt fingom sincs hozzá,mint ahogy ezt már többször megírtam. Természetesen sokat olvasok utána,próbálom kicsit az alapjait tanulmányozni.
Ami ezen a fórumon publikus információ lehet.....Külön kell választani azokat a hozzászólókat,akik régóta benne vannak és azokat,akik jóval később szálltak be,sőt a jelenlegi árszinteknél jóval feljebb akár.Sajnos az utóbbiak nagyon rossz hangulatot keltenek itt.
Ez a papír színtiszta politika az esetek több,mint 90 %-ában ellentmondva mindenfajta elemzésnek.Nagy emberek, nagy ,,játéka" ez a papír.
5 ember van itt a fórumon-ha valóban figyelmesen követed az írásokat-akik,néha csak ritkán és röviden,de igen fontos információkat ejtenek el.Figyelj ezekre,ki fogod tudni szűrni,hogy kik ők.
információim voltak anno tavaly előtt nyáron-ezért szálltam akkor be-és most is,de ezek nem publikusak itt.Nem is gondolnád,hogy ezt a fórumot milyen magas szinteken is olvassák szigorúan.
Az egyetlen,amit mondanék és ebből leszűröd,amit gondolsz. 16 júliusa óta vagyok benne nem kis pakkal,soha egyetlen darabot sem adtam el és eszem ágában sincs eladni.A cégbirodalom Európában is fog terjeszkedni.Szép jövőt látok.
DE,ez az én álláspontom!! Mindenki a saját felelősségére és belátására kell itt kereskedjen.
remete53 2018. 02. 13. 10:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#93650
Szenzációs példa!
Gratulálok.
Alf
Alf 2018. 02. 13. 10:07
Előzmény: #93417  Alf
#93649
Most látom csak h durván le lettem minuszolva, valaki a 10 közül név szerint írja már meg h mi is baja - mert hogy nem értem
Más, készüljetek fel arra h szvsz konzorciumban veszik meg a Telenort a csehek elöl (semmi köze a mi cseheinkhez) a mi kis cégcsoportunk - Konzum jelentkezett, viszont nem illik bele a profilba, Opus inkább, viszont abból kiindulva, h a jelentkező cseh alap, akár az alapjaink egyike is lehet a vevő - csak nehéz lesz megmagyarázni a nemzeti szolgáltató elnevezést, max vállrándítással elintézik, h de hát magyar, mármint a tulaj
Mindenesetre ha és amikor összejön egyből nemzetközivé váltunk mert a Srb, Mne és Bul divízió is egy csomagban van a magyarral együtt - max 1 db-ban megveszik és db-onként eladják a helyi kormányoknak vagy helyi szolgáltatóknak
MANOPI
MANOPI 2018. 02. 13. 10:04
Előzmény: #93643  Tomek71
#93648
Ez OKOS írás !    +
MANOPI
MANOPI 2018. 02. 13. 10:03
Előzmény: #93638  Clint
#93647
 Ez is életszerú,de én nem ugrálok magasról.  :-)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 02. 13. 10:01
Előzmény: #93642  Gaguse
#93646
Altatás megy  :)
HoStrucc
HoStrucc 2018. 02. 13. 10:00
Előzmény: #93636  Clint
#93645
Én amúgy nagyon is adok az ő hozzaszolasaikra is. Még akkor is ha végletekig óvatosak vagy épp negativak. Azt látom hogy értik a dolgukat de valahogy mindig kigagyjak azt a bizonyos faktort ami egy fejlett , nyugati tőzsdei cégnél nincs: intezmenyesult lopasba itatott vallalatorias epitese. A célok látszik hogy nem kicsik,  és minden eszkozuk és hatszeluk adott hozzá hogy rövid idő alatt meg is valositsak. Aztán ha megvan a fundamentális alap, akkor tényleg lehet majd értek alapon elemezni. Viszont a növekedési pályát addig csak talalgatjuk. Nem sok kétségem van afelől hogy tényleg ki akarnak és fognak lépni az ország határain kívülre. 
MANOPI
MANOPI 2018. 02. 13. 09:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#93644
 Jót MOSOLYOGTAM.     Nagy vagy, PAPI  !!
 
 Remélem mindenki érti és feldolgozza !  Tényleg jó.
Tomek71
Tomek71 2018. 02. 13. 09:57
Előzmény: #93628  cimbi
#93643
Megkérdezhetem,hogy mit vársz egy részletes elemzéstől?
A folyamat adott, az irány is..
Ha nem érted, akkor egy elemzésből sem fogod megérteni..
Amúgy hosszú évek tapasztalata, hogy nincs tuti elemzés, nincs olyan, hogy valaki tudja, mi lesz. Lehet bennfentes infója valakinek, de azt nem ezen a fórumonn fogja közzétenni.
Kell egy rohadt nagy adag szerencse, csipetnyi megérzés kicsi hittel megszórva, de ha ez mind nincs akkor csak a türelem marad, ha van...
Gaguse
Gaguse 2018. 02. 13. 09:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#93642
ez a forgalom már már siralmas....
Layman
Layman 2018. 02. 13. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#93641
Tépik rendesen!!!!!! :)

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek