Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Pedig az általam itt megfogalmazott kérdés tartalmilag sokkal közelebb áll a kvótás tervezethez, mint a népszavazásos.
A népszavazáson feltett kérdésre épeszű ember nemmel szavaz, ebből a szepmontból nincs értelme. Viszont továbbra is homály, hogy a kormány utána mit fog kezdeni a biztos végeredménnyel. Azt ugyanis nem árulják el.
Elenben mindenféle baromsággal roigatnak: párhuzamos kultúra, elveszik a munkád, az önkormányzati lakásokat, stb.
albi wazze itt nyomod egész nap????
teljesen bekattansz a végén mint a propagandisták akik rv topikba nem írnak, ellenben annál aktívabbak más topikokban hétfőtől-vasárnapig online agitálás, kötözködés stb stb
Akarja-e, hogy ha Magyarországra túl sok menekült érkezik, akkor Magyaroszág maximum 1294 menekültkérelem elbírására legyen kötelezett, az ezen felüli részt pedig a többi Európai Uniós tgaállam egy arányos kvóta alapján vállalja át?
A Gyurcsány-kormány volt önkormányzati minisztere szerint nemmel kell szavazni a kvótareferendumon.
„Nemcsak a kötelező kvótáról van szó, hanem a mindenek feletti szuverenitásunkról. Részei vagyunk az európai közösségnek, ami egy igazodást követel tőlünk, de vannak nemzeti sorskérdések, ami alapvetően befolyásolhatja a jövőt. Erkölcsi kérdések, amelyekben nem lehet azt elfogadni, hogy mindig és mindenben csak más mondja meg azt, hogy nekünk mit kell tenni” – mondta a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában Gyenesei István.
A volt önkormányzati miniszter szerint a pártpolitikai érdekeken felül kell most emelkedni. Úgy véli, hogy az egyik és a másik oldal is politikai tőkét szeretne kovácsolni a referendumból, de véleménye szerint ezt félre kell tenni és meg kell teremteni az elvesztett együttélés kultúráját. „Ha az ország sorsáról van szó, ha a közös sorsunkról van szó, akkor mindenki felelősséggel tartozik” – tette hozzá."
"a magyar álláspont pedig az, hogy ez tagállami hatáskör. "
Szuper! Akkor feltehették volna ezt a kérdést inkább.
Egyébként meg kérdéses, hogy egy schengeni övezetben ez valóban tagállami hatáskör lenne.
"Jelenleg úgy néz ki, aki nem akar részt venni az áthelyezésben az kevesebb pénzt vehet ki az Unióból.
Szerinted most ki dönthet úgy, hogy nem veszünk részt benne? "
Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319