Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 10:27
Előzmény: #7699  xmann
#7700
Civin '98 májusában lett az akkor még Horizon-Multiplannak hívott cég vezetője. 2008. december végén mondott le, akkor 25 Ft, mai névértéken számolva 2500 Ft-os árfolyam volt. '98 év elején emlékeim szerint nagyságrendileg olyan 50 Ft körüli lehetett az árfolyama, ami mai névértéken 50000 Ft-os árfolyamnak felel meg.
xmann 2013. 08. 29. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#7699
Civinnel beszéltünk itt arról, hogy ő mily jól használta a tőzsdét, mert egy 4milliárdos minimultit épített, én pedig azzal válaszoltam, hogy azért a tőzsd célja a befektetők oldaláról hogy ők is keressenek.

szóval a kérdésem az lenne hogy a jó civin uralkodása alatt milyen hozamot értek el a befektetők, mert a sok tőkeemelés meg kavarás közepette igazán már nem tudtam követni, hogy a különböző időpontokban beszállók milyen eredményt értek el.

Pénznyelő, tudsz erre válaszolni?
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 09:33
Törölt hozzászólás
#7698
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 16:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#7697
Csak kevés papírom van... a szétválás óta szinte alig követtem a céget... akkorra már nem is ért a befektetett pénzem egy fabatkát sem..

De az Enerex árulja a szirupot, nem ? láttam a honlapjukon...

vajon mennyit sikerült idén eladni Amerikában ?

áh...totál szétlopták az egész hóbelevancot....
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 16:01
Törölt hozzászólás
#7696
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 15:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#7695
Azt nem tudod hogy 2013 -ban eddig mennyi szirupot sikerült eladniuk ?
BudFox 2013. 08. 28. 15:40
Törölt hozzászólás
#7694
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 15:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#7693
Helyesen: ...új profil...
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 15:24
Törölt hozzászólás
#7692
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 15:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7691
Jééézus mária.....ez már egy ekkora globális lopás-átverés sorozat ?
ha ezek után sem ültetik le akkor megeszem a kalapom.
AntiOrganicMission 2013. 08. 28. 12:47
Törölt hozzászólás
#7690
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 11:42
#7689
Minden régi Humet tulajdonosnak -és újnak is
szólok hogy felvettem a kapcsolatot valakivel a Fővárosi Főügyészségen, aki személyesen ismeri azt az ezredes urat aki most is nyomoz a Nutex ügyben.

a törvényes keretek között megpróbálja elérni hogy aprólékosabban nézzen utána a dolgoknak.

semmit nem mondott még. jövő héten várok némi információt.

-------------------

valami papírt még lehetne írni hogy más kisrészvényes is csatlakozik a feljelentéshez amit Civin János adott be...stb....több kisrészvényes.

nem lenne jó ötlet ?
hogy lássák hogy sokan vannak érintve az ügyben....valaki megfogalmazhatná.
Civinjanos 2013. 08. 28. 10:50
Előzmény: #7682  xmann
#7688
Igen tisztelt Xmann,

az Ön elkötelezettsége közel Bokályéhoz hasonló.

Tulajdonképpen az, ami nem érthető az Önök okfejtésében, hogy amikor engem szidalmaznak, akkor mit akarnak ezzel elérni.

Vitatkoznak velem olyasmiken, hogy mire való a tőzsde, milyen egy jó üzleti terv és szidnak, azzal, hogy ki mikor miket mondott és mit nem; mikor adott el és mikor vett; mit vett, mit nem, ki mit bocsátott ki és azt a fajta kibocsátást kitől tanulta. Mi értelme ennek? Ettől javul a portfoliójuk értéke?

Vagy a szidalmaikkal netán csökkentik annak a munkának a sikerét, amit elvégeztem? Ha igen, akkor az mennyiben segít az Önök, vagy mások portfoliójának javulásában?

Uraim/hölgyeim, a tőzsde nem ennyire komplikált dolog. A spekulánsnak egyszerű a döntési mechanizmusa: amit érdemes megvenni, azt meg kell venni, amit érdemes eladni, azt el kell adni. Tudni kell, hogy ami emelkedik, az esni fog, ami esik, az emelkedni fog. Ez ilyen egyszerű.
Ami komplikált az a vállalatértékelés és a pszichológia tudománya, amely minden tőzsdei tranzakció okaira magyarázatot ad. Ebben az irányban kellene elmozdulni, ha már az én ilyen irányú jó szándékú és valóságos tapasztalatokon alapuló hozzászólásaimat eleve elutasítják.

Őszinte hívük
Civinjanos 2013. 08. 26. 16:43
Törölt hozzászólás
#7687
Civinjanos 2013. 08. 26. 16:14
Előzmény: #7685  Törölt felhasználó
#7686
Mottó:

A topic igazi célja:
Nem gyors szóval lesajnálni, amit nem értek, hanem keresni, kutatni, hogy miért vannak a miértek.

A körülmények:
Ez az ország a hamvába holt jó ötletek országa.

Jómagam:
Én azon kevesek egyike volnék, akik azt bizonyították, hogy kellő felkészültséggel és kitartással egy jó ötletből lehet jó üzletet csinálni.

----------------

Tisztelt Bokály,

olyan könnyű lehet feltenni Önnek a kérdést, Ön mit tett volna, hogyan csinálta volna az én helyemben? Szóval hogyan csinált volna egy büdös és keserű szirupból és egy adóhivatal által agyonvert cégből 1600 részvényesének összesen 4 milliárd forintot?

Könnyű lenne feltenni, csak minek.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 26. 15:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#7685
Köszönöm Civin,

nem állítom, hogy bármi másra számítottam, csak szerettem volna, ha a Te szavaiddal is megmarad az "utókor" számára, miként is tekintesz a tőzsdére, a részvényesekre. :)

Biztos vagyok benne, hogy Te is tudod a különbséget a nyílt kibocsátás és a papírnyomtatás között. Erre kár is több szót pazarolnunk.

Az üzleti terv mibenlétével kapcsolatos válaszoddal kapcsolatban csak téged tudlak idézni a #7672 hozzászólásodból:

"Tisztelt Bokály, van az úgy, hogy az ember (Ön) rossz álláspontot képvisel, de aztán beszélget egy nála jobban informálttal (Velem=CJ) és rájön, hogy nem volt igaza. Ilyenkor elég annyit mondani, vagy írni, hogy OK, Önnek – vagy ha úgy tetszik: neked – volt igaza(d) Civin. "

Természetesen fordított szerepben. :) Nyilvánvaló (legalább is jó szándékom jeléül, feltételezem rólad), hogy tudod, mi is egy üzleti terv: nem az, amit otthon, vagy barátok közt, zárt ajtók mögött vizionáltok, hogy majd így és így lesz tele a zsebetek), csak épp véded a védhetetlent. A történtek fényében féligazságokkal nehezen védhető, mág akkor is, ha amit írsz, MAJDNEM igaz:

"Egy vállalkozás tulajdonosa, részvényese, csak azért és semmi másért nem tesz pénzt a cégébe, hogy az a pénz többet érjen, azaz a tulajdonos, a részvényes vagyona növekedjék. Ha az üzleti terv nem ezt prognosztizálja, akkor az nem üzleti, hanem egy szabotázs terve. "

Ugyanis elfelejtetted, hogy tevékenységed során a "tulajdonosok", részvényesek csak egy részének vagyonának növelésére törekedtél (természetesen a többi részvényes kárára), egyébként nem nyomtattál volna magatoknak annyi 6ft-os papírt, ami -ahogy ezúttal helyesen mondtad- szabotázs volt.
Node... spongyát rá. Rég volt, meg tudtad tenni, ügyes voltál!!! Legyen elég ennyi és egy cinkos kacsintás. ;) Ne várd, hogy piedesztálra emeljenek.

Végezetül megjegyzem, hogy tévedsz, ha azt hiszed, téged támadlak, szidlak. Csupán szembesítelek egy másik igazsággal. Csak azért gondolhatod, hogy ez szidás. mert eltér az általad magadról alkotott képtől. Vagyis nem szidlak én, nem támadlak, egyszerűen másként látom a dolgokat.

Mondhatod erre -és mondtad is-, hogy buta vagyok, alulinformált, tájékozatlan, vagy, hogy félreértésben vagyok és még nem is tudom, milyen jelzőkkel illettél engem....... Meglehet, de hát Te ilyen buta, alulinformált stb... emberektől vártad megkapni 10 és fél éves verejtékes munkád gyümölcsét, és meg is kaptad.

Ennek fényében -lényegében- lehülyézni azokat, akik kifizették 10 és fél éves verítékes munkádat (köztünk szólva, ha valóban annyira eredményesen tetted volna a dolgod, akkor nem lett volna szükség ilyen trükkökre...), minimum arcátlanság. És ez most kivételesen, valóban személyednek szólt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 22:35
Törölt hozzászólás
#7684
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 22:25
Törölt hozzászólás
#7683
xmann 2013. 08. 25. 15:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#7682
Ha valami 100-ba kerül, de én bennfentes mivoltomnál fogva megvehetem 10-ért, majd eladom a reménykedőknek 100-ért, és ezt többször is megcsinálom, akkor nyilván felmerül,hogy a többiek hülyék-e? Nyilván igen. Mindenki aki Öntől részvényt vett az volt, ez már akkor is világos volt. A kérdés csak az hogy etikus-e a tőzsdei ár töredékén tőkét emelni a bennfenteseknek? Nyilván nem.

Az Ön üzleti modellje egyszerű volt. A tőzsdén mondjuk 10X forintba kerülő részvényeket lejegyezte X forintért, majd jó híreket nyomott a piacra, és eladta 20 X-ért. Aztán kihozta a rossz híreket, mindenki temette a céget, leesett az ár 5X-re és visszavette az egészet, majd kiderült, hogy mégsincsenek olyan rossz hírek. Ezt játszotta el emlékeim szerint minimum háromszor, de a pontos adatokra bevallom nem emlékszem.

Mint tőzsdei manipulátor kétségtelenül nagyot alkotott, mondhatnám maradandót, de sok egyéb jót nehéz lenne az Ön tevékenységéről mondani. Az Ön példáján felnőtt nemzedék hozta be a tőzsdére a hybridboxot, a biomedet a visonkát, öntől tanult a phylaxia, stb stb.

Az Ön ténykedése hosszútávon borzasztó káros volt a magyar tőkepiacra, mert elindította a részvénynyomdászok egész nemzedékét, ami miatt a magyar kicsi, közepes papírok piaca be is halt.
Civinjanos 2013. 08. 24. 20:13
Törölt hozzászólás
#7681

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek