Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Civinjanos 2013. 08. 23. 06:55
Előzmény: #7658  Törölt felhasználó
#7660
Tisztelt Bokály,

a helyzet az, hogy én nem „kamuztam”. Mint említettem, a visszavonulásomat követően átolvastam, hogy mik kerültek fel a Portfolio-ra és egyéb sajtótermékekbe és egész egyszerűen nem találtam olyasmit, ami ott és akkor, amikor leírták, vagy kimondtam, ne lett volna igaz. Egyébként igen jellegzetes az Ön mondata, miszerint „időnként szembesítenek azzal, hogy mennyit kamuztam…”. Mit? Mikor? Egyetlen példát, könyörgöm…
Az, hogy valaki nem ért összefüggéseket, mint például Ön a tőzsde alapvető célját, azt én bármennyire is sajnálom és próbálom, próbáltam érthetővé tenni – én nem tudom magamtól megváltoztatni.

A tőzsde célja az, amit én írtam. Más célja nincs, mint tőkét gyűjteni ahhoz az üzleti célhoz, amit egy vállalkozás (vezetője, menedzsmentje) elhatároz. Erre vonatkozóan számtalan kijelentést tettem, többször leírtam, hogy a 6 forintos kibocsátások célja micsoda. Egyébként megmondaná, hogy Ön szerint mi a tőzsde célja?

Igen, az én célom az volt, hogy a munkám pénzt hozzon. 4 milliárdot hozott, sokunknak. Az, hogy én kerestem a bolton, nem szégyellem. Ami rossz érzést kelt bennem, hogy kb.: tízszer annyit kellett dolgoznom azért a pénzért, amit megszolgáltam, mint egy kevésbé irigy országban.

Őszinte híve

zsaver 2013. 08. 22. 20:10
Előzmény: #7658  Törölt felhasználó
#7659
A tolvaj civint kirabolta a tolvaj tanitványa a tolvaj cserekley,- haha!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2013. 08. 22. 17:58
Előzmény: #7656  Civinjanos
#7658
Civin,

igazad van. Számos igazság van.

Tökéletesen értem, hogy véded a saját igazságod igazát, hisz szar dolog lehet arra gondolni, hogy mennyit kamuztam hajdanán és ezzel időnként szembesítenek! :D :D

"Egy viszont tény, ez biztos: a tőzsde arra van, hogy a kibocsátó vállalkozás „eladja” a részvényeit, abból a célból, hogy a vállalkozás és ebből következően a tulajdonosainak a vagyona növekedjék. "

Azt azért szögezzük le, hogy ez a Te tőzsde értelmezésed. A Közgázon egy vizsgán ezzel tuti megbuknál! :)

Viszont elhiszem, hogy ezt így gondolod, hisz ezt is tetted!!!

És abban is biztos vagyok, hogy a 6ft-os kibocsátások idején nem véletlen nem hangoztattad a tőzsde lényegéről szóló mostani nézeteid.

Amit most hangoztatsz, az azt jelenti, hogy azért bocsátok ki részvényt (6ft-on), hogy aztán eladjam nektek és ebből sok pénzem legyen.

Annak idején meg azt hangoztattad, hogy milyen jó is, hogy a 6ft-os kibocsátással ennyi tőkét sikerül/sikerült behozni a cégbe és ettől milyen jó is lesz majd a cégnek, na meg mindenkinek. :)

Lásd be, hogy ez nagy különbség.

A hazugság nem most van... akkor volt. Még akkor is, ha úgy érzed, megilletett téged a 6ft-os papírok nyeresége, hisz hű de ügyes vagy és lám mennyit vesződtél vele.
Civinjanos 2013. 08. 22. 17:43
Törölt hozzászólás
#7657
Civinjanos 2013. 08. 22. 17:36
Előzmény: #7655  Törölt felhasználó
#7656
Tisztelt Bokály,

az a véleményem, hogy ahány ember, annyiféle igazság, tehát Önnek igaza van. Egy viszont tény, ez biztos: a tőzsde arra van, hogy a kibocsátó vállalkozás „eladja” a részvényeit, abból a célból, hogy a vállalkozás és ebből következően a tulajdonosainak a vagyona növekedjék.

Én ezt soha nem tagadtam, nem is fogom. Viszont élve ezzel az évszázadok óta intézményesített lehetőséggel egy semmiből (büdös és keserű szirup) 60 millió részvény kibocsátásával egy 4 milliárd forint saját tőkéjű, nyereséges vállalkozást hoztam létre, amelynek kb.: 120 alkalmazottja kb.: 100-féle termék eladásával kb.: 15 millió dollárnak megfelelő árbevételt produkált 2008. évben, mintegy 200 millió forintos nyereséggel.

Tessék szíves nekem megmondani, tisztelt Bokály, hogy hol itt a hazugság?

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 22. 17:17
Előzmény: #7645  Civinjanos
#7655
Civin,

már megint csúsztatás!!!! :D :D De el kell ismernem, nagyon ügyes!!

Hisz nem a szirupon volt a lényeg (az ars poetica-d szerint), hanem a részvények eladásán!!! Ez sikerült is.. csak ne légy rá büszke. Azt is elismerem, hogy legalább nem titkolod, hogy a kisrészvényesek zsebében turkáltál az apróért.

Kevesen tudják valóban utánad csinálni.... de pl. az általad mostanában szapult Rényi is meg tudta oldani. :D

Civinjanos 2013. 08. 22. 15:39
Törölt hozzászólás
#7654
BudFox 2013. 08. 22. 14:52
Törölt hozzászólás
#7653
Civinjanos 2013. 08. 22. 09:08
Törölt hozzászólás
#7652
Törölt felhasználó 2013. 08. 21. 19:44
Törölt hozzászólás
#7651
Törölt felhasználó 2013. 08. 21. 18:58
Törölt hozzászólás
#7650
Törölt felhasználó 2013. 08. 21. 18:56
Törölt hozzászólás
#7649
Törölt felhasználó 2013. 08. 21. 18:47
#7648
Régóta olvasom a fórumot nekem is van nutek és PBC részvényem. egyet nem értek mindenki szitkozódik de tenni senki nem tesz semmit. szeretnék ötleteket is olvasni valami olyan kezdeményezést ami előre vinné a részvényeseket.
Civinjanos 2013. 08. 21. 18:01
Törölt hozzászólás
#7647
BudFox
BudFox 2013. 08. 21. 16:57
Előzmény: #7645  Civinjanos
#7646
Persze egykét dolog már világos így utólag.

Még egykét kérdés :

- Pontosan milyen vagyoni elemek lettek a távozása után kilopva a cégből ?

- Hogyan lehetne visszatenni ezeket az ellopott elemeket a Nutex -be ?

- Ha visszamehetnénk 2007 -be, mit csinálna másképp ?
Civinjanos 2013. 08. 21. 16:50
Előzmény: #7643  Törölt felhasználó
#7645
Tisztelt Bokály,

a kérdés az, hol itt a hazugság?

Ahány ember, annyiféle az igazság. Ezen az alapon persze minden kritikát el kell fogadnom, el is fogadom.

Egy a kérdés, ki - és hogyan - csinálja utánam? Ki az, aki képes egy büdös és keserű szirupból egy kanadai-amerikai-magyar vegyesvállalatot felépíteni, úgy hogy annak saját tőkéje cirka 4.000,000.000,- forint? És főleg hogyan, ha szana-szét veri saját hazája közigazgatása és egy vasa sem lesz?

Megjegyzem, jól esik, hogy ennyien olvassák, amit írok.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 20. 17:48
Előzmény: #7642  Civinjanos
#7644
Ej-ej Civin,

már megint lódítasz, és csúsztatsz!!! :)

"2.) A „barátságos kéz” technika azért volt szükséges, mert treasuryra a magyar jog nem enged(ett) részvénykibocsátást. " :) :)

Bizonyára elfelejtetted, hogy egy gyenge pillanatodban már közzétetted az ars poetica-dat, már ami a tőzsde és a részévnyek lényegét/szerepét illeti:

"2.) beégetni az agyatokba, hogy nem csak terméket, részvényeket is árultok; "

(GENESIS topic, 2013. ápr. 27-én, a #106626 hozzászólás)
link

Vagyis, nyilvánvaló, hogy róka vagy a tyúkólban, aki rájött, hogy ott nem csak tojásokat lehet "termelni", hanem felzabálhatod a tyúkokat is. (szabad rablás)

Ennek fényében, a 6HUF-os kibocsátásod célja és módszere tökéletesen érthető, bárhogy is próbálod utólag (most is) tisztára mosni. Az vérengzés volt a javából, mint ahogy a róka teszi a tyúkólban.
Törölt felhasználó 2013. 08. 20. 17:25
Előzmény: #7642  Civinjanos
#7643
Ej-ej Civin,

már megint lódítasz, és csúsztatsz!!! :)

"2.) A „barátságos kéz” technika azért volt szükséges, mert treasuryra a magyar jog nem enged(ett) részvénykibocsátást. " :) :)

Bizonyára elfelejtetted, hogy egy gyenge pillanatodban már közzétetted az ars poetica-dat, már ami a tőzsde és a részévnyek lényegét/szerepét illeti:

"2.) beégetni az agyatokba, hogy nem csak terméket, részvényeket is árultok; "

(GENESIS topic, 2013. ápr. 27-én, a #106626 hozzászólás)
link

Vagyis, nyilvánvaló, hogy róka vagy a tyúkólban, aki rájött, hogy ott nem csak tojásokat lehet "termelni", hanem felzabálhatod a tyúkokat is. (szabad rablás)

Ennek fényében, a 6HUF-os kibocsátásod célja és módszere tökéletesen érthető, bárhogy is próbálod utólag (most is) tisztára mosni. Az vérengzés volt a javából, mint ahogy a róka teszi a tyúkólban.
Civinjanos 2013. 08. 19. 18:45
Előzmény: #7641  BudFox
#7642
Tisztelt Budfox,

na látja, jobb, ha kérdez.

Megismétlem, amiket (már számtalanszor) leírtam:

1.) Nyilvános kibocsátás csak akkor lehetséges, ha ahhoz egy bróker (értékpapír) cég is társul, mint kezes abban, amit a kibocsátási tájékoztatóban leírok. Ezt a tájékoztatót a PSZÁF hagyta (volna) jóvá. Egyetlen értékpapírcég sem csatlakozott, egy sem vállalta az én üzleti tervem támogatását, amelyet végül végrehajtottam.

2.) A „barátságos kéz” technika azért volt szükséges, mert treasuryra a magyar jog nem enged(ett) részvénykibocsátást.

3.) 2008. augusztusában én már bejelentettem, hogy rövid időn belül távozom.

Nagyrabecsülésem a 27 éve vitt vállalkozáshoz, ez valóban teljesítmény. Sok sikert és egészséget kíván

őszinte híve
BudFox
BudFox 2013. 08. 19. 18:25
Előzmény: #7640  Civinjanos
#7641
A mi vállalkozásunk egy vendéglátóipari vállalkozás, már 27 éve működik folyamatosan 1986.május 1.-e óta, a vendégeink nagyon elégedettek velünk, ennek is köszönhető hogy mi folyamatosan fejlődünk - bár nem olyan gyorsan mint a Humet anno. de mi legalább nem verjük át a "vendégeinket"

igy is lehet vállalkozni....és éppen ezért nem kéne lenézni más embereket, vagy akik építő jellegű kritikát fogalmaztak meg Humet és a vezetője - Civin Jánossal szemben.

A lényeg hogy anno. 2008 táján is sokan feltették önnek a lényeges kérdéseket, de Ön mindig kitért a válasz elől...csak a lényegtelenebb kérdéseket válaszolta meg.

egyszer mondjuk elég erősen célzott rá hogy , ha jól emlékszem nem is lehet nyilvánosan elmondania a baráti kéz történetet....biztos az Apeh, vagy Pszáf nem nézte volna jó szemmel. majd előkeresem azt a hozzászólást...elmentettem.

mindig csak azt szajkózza hogy sehogysem lehetetett volna nyilvános jegyzés, mert a tőzsdefelügyelet nem nézte volna jó szemmel, vagy nem tudta volna bevállalni.

És amikor 2008- aug 1.én a Humet "A" kategóriás lett ? akkor sem ?
nehogy azt mondja erre hogy a tőzsdefelügyelet még akkor sem bízott volna a Humet -ben .

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek