Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#7760
Hááát... lehet, ennyire nem vagyok naprakész. Mármint akkori napokra kész :) :) :)

A 20Ft-ot Civin írta a minap....
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:43
Törölt hozzászólás
#7759
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#7758
"(1) Minden egyes forint, amit befizettem a HUMET Nyrt-ba az egy veszett fejsze volt, mert más nem tett be egy vasat sem. Bármiféle céget, ha rosszul vettem volna meg, akkor mind az összes 6 forintom bunkó vesztő."

A tőzsdei részvényesek 2006 és 2008 nyara között 60-120 Ft-ért vettek a cég papírjaiból nap-mint-nap. Ez tehát nem igaz, hogy más nem tett volna bele, pláne 6 Ft-ért, ha lett volna rá lehetősége...
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:40
Előzmény: #7751  Törölt felhasználó
#7757
Ez bíz' így van.

Jó beszélőkéje van és el tudta érni, hogy még 20Ft-on öntsön.

Az ügyességét sosem vontam kétségbe.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#7756
kicsit leesett a színvonal civin...

nekem ugyan nem pakoltál össze semmit, de azt is kétlem hogy bármely részvényesed látott valamit a 4 MRD-os cég értékből...
Fizettél nekik osztalékot valaha? hány százalékot? mennyit buktak a szerencsétlenek az árfolyamon?

Te, magadnak pakoltad össze a 4 MRD-os értéket, nem a részvényeseidnek (a részvényszám egyenes arányban nőtt a cég értékkel)

Semmit nem értél el, ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy nem volt vevő a "munkád gyümölcsére"... beszórtad hát az általad nem extrémnek tartott ársáv aljának harmadán.... BRÁVÓ
ennyi erővel, a házat is rájuk gyújthattad volna, MAESTRO!!!

szerencséd volt, hogy itt magyar honban a balfék PSZÁF ezt engedte neked....

ennyi és nem több...

az alpári stílusod, pedig téged minősít...

Gyújts rá egy cigire, az mindig megnyugtat!
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:30
Előzmény: #7750  Civinjanos
#7755
hmmm Civin, Civin...

mintha egy kicsit elragadtattad volna magad!!

Szóval ezt jelenti a közös érdek???
Rendben...először is kérek tőled egy kis pénzt.... aztán máris indítom a nyomtatóm... Ráírok egy lapra, mondjuk 64Ft-ot... és felkereslek vele, hogy tessék, itt a pénzed, amit adtál, hisz ez a közös érdekünk, sőőőt, ha azt mondod, hogy legyen még nagyobb a közös érdekünk, akkor akár ezret is nyomtatok, vagy épp 45millió darabot is.

Így aztán csuda nagy lesz a közös érdekünk és boldogan nézhetjük, hogy lám-lám mennyi pénzünk is lett. Kit érdekel, hogy csak papíron??? Fő a közös érdek!!! Tök jó lehet veled üzletelni! :)

Szerinted, abból a 4mrd-nyi közös vagyonból hányan tudtak mondjuk kiflit venni (persze rajtad és haverjaidon kívül)???
Szerinted a részvényesek (a valódiak, nem a haverjaid), papírjainak értéke növekedett?? (Nem a könyvekben, hanem a parketten)

Szóval ezt a beírást szerintem te sem gondoltad komolyan, csak valamiért elveszíthetted az önuralmad, ezért írsz butaságokat és durvaságokat (ami nem szép tőled).

Rendben, ezt pipáljuk ki. Könyveljük úgy el hogy nem tudsz rá válaszolni, illetve, hogy beláttad, mégsem egyezett a részvényesek érdeke.

Node itt van még a másik két kérdés!!!

Mi is a helyzet a 6ft kontra 60Ft-os papírnyomtatással??? Még mindig én vagyok az egyetlen, aki nem érti, miért nem 60Ft-on nyomtattál (vagy lehetséges tán, hogy nem lett volna közös érdek???).

No és persze ez a jótékony alapítvány is érdekelne.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#7754
hmmmm )
Civinjanos 2013. 09. 03. 15:17
Törölt hozzászólás
#7753
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:14
Előzmény: #7749  Törölt felhasználó
#7752
Ejjj.... de hát ez nagyon rossz indulatú megközelítést!! :) :) :) Ilyet Civin biztos nem tett volna, hisz ő a szívén viselte a részvényeseinek érdekét. Legalább is ezt hangoztatja.

Ezt a széhámos indokot én is sejtettem, de Civin azt állítja, hogy ő nem is szélhámos, tehát nyilván van erre valami magyarázat, amit eddig csak én nem értettem, de szerinte mindenki más érti.

Ezért szeretném tőle hallani/olvasni, hogy vajon mi indokolta a 6ft-os papírt a 60Ft-ossal szemben???
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#7751
"Visszavéve a szót: hát ennyi. Lett 3 milliárdos saját tőke, még több is, Watson."

Lett. A sok kisspeki pénzéből. Hiszen ingyen pénz, ingyen érték nincs.

Civin meg ahhoz kellett itt a Humet topicban, hogy ez a speki érték legalább csak stagnáló/kicsit csökkenő részvényár mellett vándoroljon a sok kis spekitől a céghez. Ez 2008 nyaráig meg is valósult.

Ha Civin nincs itt jelen, az részvényár korábban összeomlik és nem működik a kitalált rendszer.
Civinjanos 2013. 09. 03. 14:56
Előzmény: #7748  Törölt felhasználó
#7750
T. Bokály, íme a rövid válasz:

Azért volt azonos az érdekünk, Bokály, mert a 6 forintos részvényekkel mindaddig a HUMET Nyrt, azaz mi közösen, valamennyi részvényes (az én vezetésemmel és erélyemmel) rendelkezett, amíg a közös vagyonunk el nem érte a 4 milliárdot bazdmeg.

Őszinte híved
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 14:52
Előzmény: #7748  Törölt felhasználó
#7749
Válaszolok, én civin helyett!

azért ment 6 ft-on jóval piaci ár alatt a részvénykibocsájtás, mert 60-on már nem lett volna üzlet...

ad1, ahhoz hogy a többséget (irányítást) megtartsák egyre több részvényt kellett nyomtatni (ezt 60-on nem tudták volna finanszírozni)

ad2, amit a cégbe civin belepakolt, azt nem saját pénzből, hanem kis részvényesi finanszírozással akarta csinálni

ad3, ha ő is piaci áron jutott volna hozzá, akkor nem lett volna verseny előnye a többi mezei részvényessel szemben.... Így viszont nyugodtan beszórhatta az egészet 20 ft körül, mert még így is triplázta a befektetését!!!!

A többi barom részvényes, meg dögöljön meg, ki nem szarja le, ha ezt a: "6-on jegyzek, ti meg vegyétek 60-on, a végén meg 20on elárasztom a piacot" üzleti modellt beszopta, hát meg is érdemli....

és még ő a jó civin, ugyan már fehér galléros bűnöző!!! és még okít is a tőzsdéről.... kész röhej...
remélem cserko megszívatja keményen!
ha, nem akkor ez is a műsor része volt!

lelki feloldozást ne is reméljen!

te pedig kedves Bokaly, ne add fel, élvezettel olvasom ahogy osztod az öreget, és állandóan leleplezed.... csak így tovább! :-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 13:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#7748
megint vicces vagy Civin,

Látom, ismered a kínai módszert!! :D :D

Megint jóleső érzés, hogy azt feltételezed rólam, hogy képes vagyok írói munkásságod végigolvasni. DE sajnos csalódást kell okoznom.

Csak abban az esetben rágom át magam rajta, ha megigéred, hogy az én csekély értelmemmel is képes leszek kihámozni belőle, hogy miért is nem pl. 60ft-on történt ez a bizonyos papínyomtatás!!??

Na meg, hogy el ne felejtsem, miért is nem volt ez (mármint a 6ft-os papírgyártás) ellentétes a részvényesek többségének érdekeivel.

És persze, ha többet megtudok a jótékony alapítványról.

ÉRtem én, hogy ezek kellemetlen kérdések, de ha dagályos írásodban nincs erre válasz, akkor inkább neki sem állok átolvasni.

Igazán megtisztelhetnél azzal, hogy röviden válaszolsz a régi kérdésekre (amit persze már mindenki ért, csak én nem)
Civinjanos 2013. 09. 03. 13:27
Törölt hozzászólás
#7747
BudFox
BudFox 2013. 09. 03. 13:14
Előzmény: #7739  Törölt felhasználó
#7746
Ez itt a baj...hogy régen is csak egykét napig lehetett tartani hogy haszonnal eladhassad...utána mindig bukó volt már rajta :-(((

Tényleg....én is olvastam a jelentést, de nem látom hogy mikor jönnek az új részvények ? ha jönnek egyáltalán..

Te tudod hogy mikor lesznek bevezetve új részvénye ?
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 11:45
Előzmény: #7743  Törölt felhasználó
#7745
A pénzbeli hozzájárulás ellenében az alábbi személyek az alábbi mértékben
jogosultak az alaptőke-emelésben részt venni:
- Raltex Ltd. 850.000 részvény erejéig
- H pont Fitness Wellness Kft. 150.000 részvény erejéig.
A jelen zártkörű alaptőke-emeléssel a Társaság alaptőkéjét 2.767.800 darab
„E” sorozatú, 24 Ft névértékű törzsrészvény, valamint 35.000 darab „F”
sorozatú, 24 Ft névértékű szavazatelsőbbségi részvény testesíti meg, így a
Társaság alaptőkéje 2.767.800 * 24 Ft + 35.000 * 24 Ft = 67.267.200 Ft-ra
változik.

Huber István (an.: Takács Ilona)
1113 Budapest , Kökörcsin utca 13. 4. em. 1.
Adóazonosító jel: 8323734836
ügyvezető (vezető tisztségviselő)
A képviselet módja: önálló
Jogviszony kezdete: 2009. január 5.
Születési idő: 1955. augusztus 21.

Ugye nincs semmi áátveeréés? :)
A tavalyi osztival mi a helyzet? arról aztán szépen hallgatnak.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 11:32
Előzmény: #7743  Törölt felhasználó
#7744
Így rendben, ezt nem néztem (nem olvastam az egészet egyben).
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 11:27
Előzmény: #7742  Törölt felhasználó
#7743
18. oldal

Jegyzett tőke
(1.767.800 + 35.000) db részvény * 24 Ft névérték/részvény = 43.267.200 Ft
Az anyavállalat 2013. április 28-án megtartott éves közgyűlésén elhatározott
24.000.000 Ft összegű zártkörű tőkeemelés cégbírósági bejegyzése még nem történt
meg, így a részvényesek által tőkeemelésként befizetett 24.000.000 Ft a
kötelezettségek között került kimutatásra.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 11:17
Előzmény: #7741  Törölt felhasználó
#7742
Az viszont több, mint "fura", hogy a tőkeemelésből befolyt összeg szerepel a mérlegben, eredménykimutatásban, de a jegyzett tőke soron még a tőkeemelés előtti adat szerepel...
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 10:56
Előzmény: #7740  Törölt felhasználó
#7741
Bocsi a helyesírási hibákért.

Ebbe az osztifizetésbe kicsit belekeveredtem.
Ha tavalyi osztalékot esetleg vmi csoda folytán kifizetik, de előtte bevezetik az új 1Mdb rv.-t, gondolom az újak is megkapják az osztalékot. Tavaly 12Ft/rv. osztalék került megszavazásra, de gondolom az új kibocsátás után az egy rv.re jutó osztalék kevesebb lesz (8Ft?).
Szóval 24-en kinyomták, beszedik rájuk is az osztalékot, h. a benyomott pénz biztosan visszajöjjön pár száz ezer db papirt eladnak (pl. 80Ft-on 200k-t kellene eladni a tőzsdén), és a többivel nyerőben is vannak, vagy annak egy részével akvirálnak valami kis tuti "gyógyszertárat", h. a nutex kistulajok és jövőbeli vevők is megnyugodjanak. Jó móka ez a tőzsdézés.

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek