Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Civinjanos 2013. 08. 29. 17:40
Törölt hozzászólás
#7720
BudFox 2013. 08. 29. 16:51
Törölt hozzászólás
#7719
Civinjanos 2013. 08. 29. 16:29
Törölt hozzászólás
#7718
BudFox 2013. 08. 29. 16:11
Törölt hozzászólás
#7717
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 15:26
Törölt hozzászólás
#7716
Civinjanos 2013. 08. 29. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#7715
Tisztelt Zsihaha,

csak egy villanás, ami eszembe jut az Ön késői bánatáról.

Annak idején a telefon bizniszben próbálkoztam és egy igen jól felszerelt, komoly emberi erőkből álló cég tulajdonosa lehettem. Egy idő múlva a multik átvették az embereimet én meg egy jól menő kereskedelmi céggé deklaráltam azt a „hochintelligent” vállalatot.
Az is egy küzdelmes időszakom volt (nekem már csak ilyenek jutottak) és az alkalmazottaim közül igen sokan közeli kapcsolatba kerültek és maradtak velem. Párat a házukban, a lakásukon is meglátogattam, elborozgattunk, biliárdoztunk, zsugáztunk, kinél mire volt kedvünk. Én – udvarias ember lévén - persze az asszonyoknak mindig dicsértem, milyen szépen laknak…
Nos ez a projektem 1996 őszén zárult, de 2000-ben – ha jól emlékszem öt éve volt akkor, hogy átvettem azt a telefonos céget - egy évfordulós vacsorára összehívtam Kis Buda Gyöngyébe a volt munkatársaimat.
Ketten is odajöttek hozzám. Elmesélték, hogy ők 1998. nyarán olvasták, hogy átvettem a HUMETet és bevásároltak 17 és 26 forint között. Tavasszal (2000) kiöntötték, amijük volt és most építgetnek egy-egy házat (ebből a pénzből). A régi házukat – mondták - ha még mindig annyira tetszik, ha akarom, most megvehetem…

Őszinte híve
Civinjanos 2013. 08. 29. 15:09
Előzmény: #7711  BudFox
#7714
Tisztelt Budfox,

sajnos ismét azt kell mondjam, nincs igaza.
Lassabb fejlődés, mint alternatíva nem volt.

Ismételten röviden leírva, egy csődeljárásból kijött egytermékes cég voltam, amelynek egy vasa sem volt.
A nyilvános kibocsátáshoz nem volt partnerem.
Ha megmaradok az egyetlen termékem évtizedekig történő eladogatásánál, akkor az ismét zsákutca, mert a reklámra és a készletezésre se’ nem volt pénzem.
Amijeim voltak, azok az Amerikába szánt, de át nem vett (Mo-n eladhatatlan, Amerikában jól eladható) készleteim és a részvényeim voltak, valamint az amerikai kapcsolataim, amit a HUMET termékek FDA regisztrációjának (mint gazdaságtörténelmi eseménynek) köszönhettem.
Itt nem volt mit tenni, mint részvényekért vállalatot (azaz több terméket, piacot) vásárolni.
Alternatíva nem volt, higgye el… (lásd 7710)

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 15:07
Törölt hozzászólás
#7713
Civinjanos 2013. 08. 29. 14:59
Törölt hozzászólás
#7712
BudFox
BudFox 2013. 08. 29. 14:59
Előzmény: #7710  Törölt felhasználó
#7711
Persze hogy sokkal lassabban ment volna fejlődés, mert sokkal kevesebb pénz folyt volna be..

de van egy mondás : lassan járj, tovább érsz.
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 14:50
Előzmény: #7709  BudFox
#7710
Te tényleg még mindig nem érted, hogy nyilvános jegyzéssel nem működött volna a Civin féle módszer, nem tudott volna 2006-2008 között akvirálások útján kb. 3 milliárdnyi saját tőkét pakolni a cégbe.
BudFox
BudFox 2013. 08. 29. 14:36
Előzmény: #7708  Törölt felhasználó
#7709
nekem a mostani helyzetről egy jut mindig az eszembe :

Emlékeztek az Eddie Murphy filmre ? a Gentlemanus -ra ?

amikor leleplezik a "gazdasági minisztert" és az egészet tagadni kéne valahogy :

"- Most az a kérdés hogy lapátoljuk vissza a szart a lóba.."

" - Nem probléma, végül is konkrét vád nem hangzott el...:-))"

Na ezt a manust kéne idehívni hogy a kilopott cégeket "visszalapátolja" a Humet -be :-)) akkor talán lenne értelme venni, és emelkedésnek indulna a cég - feltéve hogy nem lesz több 6 forintos kibocsátás, hanem csak nyilvános jegyzés :-))
(tudom , a nyilvános jegyzés a vesszőparipám, de már egyszer ezt is ki kéne próbálni :-))
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 13:10
Előzmény: #7707  Törölt felhasználó
#7708
"Nekem abből az egészből az jön le (bár a link nálam nem működik, ha csak nem a "Hibás formátum!" volt a cél :)), h. ez a cég, a HUMET nevű tőzsdei értékpapír ideig-óráig tartó spekulációra volt jó, hosszútávú befektetésre semmikor sem"

Ez pontosan így van, jó régóta ezt írom ide. Kiegészítve azzal, hogy 2009 óta azt írom, hogy spekulációra sem alkalmas (évek alatt talán 2-3 kivételes időszakvolt, amikor spekizni picit lehetett vele). Ezt a papírt egészen egyszerűen el kell kerülni.
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#7707
Nekem abből az egészből az jön le (bár a link nálam nem működik, ha csak nem a "Hibás formátum!" volt a cél :)), h. ez a cég, a HUMET nevű tőzsdei értékpapír ideig-óráig tartó spekulációra volt jó, hosszútávú befektetésre semmikor sem (hogy a kettő között hol a határ, az megint csak szubjektív dolog). Ennek tükrében az árfolyamban szélsőértékeket meghatározni (ami alatt érdemesnek ígérkezik venni, illetve ami fölött eladni), kicsit vicces. (pl. milyen "jól" járt aki 2008-ban a "sugallatra" 50 alatt vette, aztán 2009-ben az újabb "sugallatra" (szétlopják a céget) 20 körül adhatta (harmadolás-felezés).
Civinjanos 2013. 08. 29. 12:21
Előzmény: #7705  Törölt felhasználó
#7706
~ It is not the critic who counts, not the man who points out how the strong man stumbled, or where the doer of deeds could have done them better. The credit belongs to the man who is actually in the arena; whose face is marred by dust and sweat and blood; who strives valiantly, who errs and comes short again and again; who knows the great enthusiasms, the great devotions, and spends himself in a worthy cause; who, at the best, knows in the end the triumph of high achievement; and who at the worst, at least fails while daring greatly, so that his place shall never be with those cold and timid souls who know neither victory nor defeat.

Theodore (Teddy) Roosevelt

Nem a bíráló számít, nem az, aki fanyalog, mert az erős ember egy pillanatra megbotlott, vagy mert ezt vagy azt szerinte jobban is csinálhatta volna az, aki cselekedni mert. Egyedül azé az érdem, aki kiáll a küzdőtérre, akinek arca porban, verejtékben és vérben fürdik, aki vitézül tör előre, aki újra meg újra téved és hibázik, mert a tévedések és a hibák minden erőfeszítés velejárói, aki síkra száll a nemes ügyért, aki szerencsés esetben végül megízlelheti a diadal gyümölcseit, s ha derekas teljesítménye dacára végül mégsem arat sikert, legalább tudja, hogy soha nem kell osztoznia a bátortalanokkal és a hidegszívűekkel, akik nem ismertek sem győzelmet, sem vereséget.

Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 12:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#7705
Azt gondolom az enyémet megelőző 5-6 hsz. szépen tükrözi CJ munkásságát, és annak hozadékait. Mi értjük amit ő irogat, tán ő is érti amit mi többiek.

Nemrég adták a tv-ben a Keresztapa trilógiát. Újra megnéztem, nagyon jó filmek. Tán valamennyire ide is vonatkoztatható, de nem mennék bele a taglalásába, aki ismeri a filmeket és az itteni helyzetet, az úgy is talál (fehér galléros bűnözők maffiózok, a tőzsdére hozták a lopást maffiózkodást, piszkos pénzek tisztára mosása (tőzsdei ügyletekkel), don C és utódja stb-stb. :))

Anno pl. Kun, Szálasi, Rákosi egész MO-t irányította, feltételezem meg voltak győződve arról, h. helyesen, jól, az adott helyzetben a legjobban teszik ezt.
Biztosan voltak "eredményeik" is. A többit meg tudjuk...
Civinjanos 2013. 08. 29. 11:56
Törölt hozzászólás
#7704
xmann 2013. 08. 29. 10:59
Törölt hozzászólás
#7703
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 10:57
Törölt hozzászólás
#7702
xmann 2013. 08. 29. 10:40
Előzmény: #7700  Törölt felhasználó
#7701
Hát, azt hiszem ez mindent elárul :)

köszi

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek