Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 13. 08:43

Nemzetközi piacok  

Az új fórum a magyar piacon kívül kötetlenül tárgyalja a nemzetközi piacokon történő kereskedést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2013. 10. 17. 08:20
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#120
Igen, van fundamentalis valtozas, meghozza jelentos.
1)Horvatorszag fele a magyar piacnak, es INA ugyanugy piacvezeto ott, mint MOL itt.
A MOL ertekenek kb. egyharmada az INA resz, es annak erteke megkerdojelezodott. Nem kicsit, hanem szinte biztosan lesz benne veszteseg, a kerdes csak az, mekkora. A horvatok szinte susztermattot adtak a MOL-nak. Vannak, akik szerint MOL orulhet, ha a befektetett penz fele visszajon. Nem egyben, hanem sok ido mulva.
A piacok nem szoktak szeretni az ilyesmit.
Azt mondani, hogy patt helyzet van, egyszeruen a valosag tagadasa.

2)Egyebkent is, a benzinar lefele megy, es MOL ara azt se szereti. Ez meg tarthat is egy ideig.

3)Mostanaban, a hangulat minden, a fundamentum semmi. Ez se tesz jot MOLnak.

4) Az ar mostanaban lehet az egy evvel ezelotti 19.000Ft, es a vegso arnak a felezo pontja korul. Ott szokott nagy sebesseggel esni.

Good luck.
-bubu-
-bubu- 2013. 10. 17. 07:42
Előzmény: #118  pomperj
#119
Köszönöm szépen a válaszod!

Az indoklásaiddal nem is vitatkoznék azokkal egyetértek. Talán amit nem említettél meg az a stimulus ami a piacokat fűti jó ideje hiszen az elmult napokban is szar adatok jöttek usából és mégis csak emelkedni képesek.
usa havi 85mrd dollár, japán közel ennyi , angolok 375mrd font stimulus keret és EKB-t még nem is említettem.
Technikailag értem a várokozásodat de a multban nem voltak ekkora stimulusok tehát ez bezavarhat a képbe.
Nem beszélve arról, hogy a napos trend sértetlen hiszen nem csinált sp500 alacsonyabb aljat tehát nem tudom indokolt e találgatni a piac tetejét...

Már csak az lenne a kérdésem hol stoppolnád ki a pozit ha mégsem fordul le

nagy tisztelettel köszönöm válaszod

üdv
pomperj
pomperj 2013. 10. 16. 22:56
Előzmény: #113  -bubu-
#118
Szia,
Tartom a shortot, szerintem jo lesz,
sot ma zarasnal vettem kicsit hozza.
Ha feljebb megy, meg veszek.
Miert?

1)Ma a piac a zarasakor mar tele van belso divergenciaval:
-Nasdaq (QQQ) uj csucsot csinalt.
-SPY nem csinalt uj csucsot, de mar csak 10 pontra van tole.
-DJIA viszont joval le van maradva, igazabol 62%-ot korrigalt felfele.
Toredezett ez a piaci lelkesedes. Es mar nincs miert.

2)A kicsik rohantak fel, a nagyok meg nem. Pont, ahogy az irrealis idokben szoktak.
Az SPY mar haromszor nekifutott a felso csucsokat osszekoto vonalnak. Negyedszer nem valoszinu, hogy ismet sikerul elernie; az szinte soha nem sikerult eddig.

3)Vege a media cirkusznak. Holnaptol johet a kijozanodas.

4)Semmi sincs megoldva. Az USA tovabb eladosodhat, es...akkor most jo? A republikanusok jol leegettek magukat mert elore is tudhattak volna, hogy gyavak lesznek toresre vinni. Most ulnek a romhalmazon, es torik a fejuket, mikepp masszanak ki a cikibol, vagy vegyenek revansot?

5)Ha megis, a rally eleri negyedszer is a felso vonalat, akkor tizszeres leverage-el csinalok shortot ra.

Persze, tevedhetek.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 21:07
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
1. Micsoda újdonság, nem mondod... Szerinted nem tudtam?
2. Szerintem a Telkó nem kifejezetten vonzó, de elég jó áron van, ez tény. Úgyis mondhatnám, hogy túl nagy kockázat nincs benne lefelé, de azt viszont nem gondolom, hogy olyan nagy felfelépotenciál van benne. Max. kb. az osztaléknyi, ha kiderül, hogy az 50-et legalább tartani tudják. Másrészt a szövegem éppen arról szólt, hogy hiába tűnik valami vonzónak, ha mellett vannak vonzóbbak is, akkor már mindjárt nem olyan vonzó...

"Adják a magyar piacot egyelőre"

Szerintem meg jó pár hete semmi nem történik. Ma adták, de ez is főleg a Molra volt igaz. Jó ideje be vagyunk szűkülve és 2 hete a 200MA és az 50MA között táncoltunk, párszáz pontos sávban mozogva. Ma se mentünk ki belőle, alulról megnéztük az alját. Holnap meg irány a teteje 18800 körül. Irány majd akkor lesz - az se biztos -, ha ebből kilépünk.

Leginkább az apátia jellemző a magyar piacra, ha 1-2 éve visszatekintve nézem a BÉT-et, beleértve a jövőt is. Kerülnek a külföldiek és a hazai spekik is sorra trédelnek inkább más piacokon. Ilyen piacellenes kormány mellett ez teljesen érthető.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 20:41
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
-A részvény értékét nem osztalék nagyságában mérik kizárólag. (Ha például csökkenti az adósságát, ha fejleszt stb. növekedik a cégérték.)
-Ezen az árszinten abszolút fundamentálisan vonzó a Telko, még a nyomott magyar eszközárak mellett is.
-Nyilván van akinek kell pénz mondjuk a vörcsire elszórni, csak nem 1,6 Milliárdos forgalom mellett.

Adják a magyar piacot egyelőre, csak azon csodálkozok, hogy OTP relatíve jól tartja magát. (Persze ilyen bankjelentések mellett...)
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 17:17
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
"Telkot is ilyen szinteken nyomás alatt tartják, vajon ki szórja történelmi mélypont közelében a készletét, komoly veszteséggel?!"

1. Aki arra számít, hogy mégtovább esik. (ha pl. nincs osztalék, még ez a 300 Ft is drága)
2. Aki azt gondolja, hogy erről az árszintről is kevesebb lehetőség van benne, mint másban (ez lássuk be, nem olyan szigorú feltétel, csak a BÉT-en is könnyen találni vonzóbb lehetőséget)
3. Akinek valamiért kell az a pénz, ami eddig ebben volt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 16:06
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#114
Telkot is ilyen szinteken nyomás alatt tartják, vajon ki szórja történelmi mélypont közelében a készletét, komoly veszteséggel?!
-bubu-
-bubu- 2013. 10. 16. 16:00
Előzmény: #94  pomperj
#113
jó lesz az a SPY short ?
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 14:26
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#112
Ha 900 fölé visszahúzzák Mollyt, akkor megállapíthatjuk sok hűhó semmiért. Ezeken a szinteken úgy tűnik erős vevők vannak...
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 12:46
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
Ami bosszantó az IB felé nagyon nehézkes az utalás és számlanyitási folyamat. Bár ha tovább emelkednek az árfolyamok, egyre inkább kétséges rövidtávon long pozik nyitása.

De majd kiderül mi lesz jövőhéten, reményeim szerint az Commerzbank átmegy a 10 eurós lélektani határán és gyorsan eléri a 12 eurót.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 12:41
Előzmény: #108  pomperj
#110
Tudsz valami konkrét aspektust ami a MOL fundamentális értékét csökkentette?! A MOL-INA ügyben és Hernádi ügyben patt helyzet van. MOL egyébként eladósodottságát, várható eredménykilátását tekintve kifejezetten alulárazott papír, itt 70% könyvszerinti érték alatt mást nem mondhatok.

De csak akkor fogok beszállni, ha az eladói nyomás leült.

Azt is megjegyzem, hogy tőkém 95%-át kivontam a BÉT-ről, tehát csak játék pakokkal kereskedek itt, azt is diverzikálva.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 11:09
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#109
Telkoban és Ricsiben is egyre erősebb a forgalom, adják a magyar papírokat (és veszik).
pomperj
pomperj 2013. 10. 16. 11:02
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
MOL ugyben, mar megbocsass, egy fraszt.

KORABBAN, talan tenyleg tobbet ert.

Most uj helyzet van: megvedik!
Katasztrofalis az allapot, most van 3 of (3) zuhanasban. A sebesseg maximalis, vevo meg nincs.
Most mar azt gondolom, aligha fog megallni a korabban altalam itt irt 14900-nal, es bezuhan 11.100-ig;

Raadasul, csak akkor all meg ott, ha a nemzetkozi piacok megallnak 16-18% korrekcional.

Hagyd beken, ne kapkodj az eso kes utan.
Majd, amikor mar meg se mozdul, akkor nezz ra.

Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 10:38
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
MOL-ban lassan egyre jobb vételi lehetőségek nyílnak meg. A részvény fundamentálisan ennél jóval többet ér, de ennek ellenére egyelőre kivárok.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 10:16
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
A forgalom a MOL kivételével nem különösebben nagy, OTP esetén pláne. Kíváncsi vagyok, mennyi eladói order van ricsiben. Az alapok még csak most fognak beszállni a korrekcióba célszerű szakaszosan beszállni.

Az OTP viszont furcsán jól tartja magát, ha nem indul meg lefelé sok shortos szívhatja a fogát jövőhéten...
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 09:51
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#105
Bővítettem ricsimet, úgy tűnik a hírre eladnak sokan...
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 09:38
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Bár a korrektség kedvéért azt is leírom, hogy a kinti longjaim (DBK, CBK, SAND) jól teljesítenek.

A BÉT-eb meg csak játékpakokkal játszom már.
Törölt felhasználó 2013. 10. 16. 09:33
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#103
Üdvözlöm a kollégákat!

Ideje visszanyerni a tegnapi baklövésemet. Richter longba léptem.
Törölt felhasználó 2013. 10. 15. 20:23
Előzmény: #101  pomperj
#102
Kösz a gyors választ,többször olvastam,shortban vagyok reggel óta,kicsit korán nyúltam
bele a fel elött.Bizom benned és köszi!
pomperj
pomperj 2013. 10. 15. 20:00
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
Szia,
szerintem minden erv ma is el, amit tegnap irtam, olvasd ujra.
Plus, talan vege fele jar a shutdown mediacirkusz; csokkenoben a rangatas.

Szoval,
en most plane shortra vennem.

Ma 10%-al shortra alltam SPY-ban,
3*leverage-el.
(Ami azert nalam nem szokasos).

Good luck.

Topik gazda

_Joker1
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek