Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 09. 13. 08:43

Nemzetközi piacok  

Az új fórum a magyar piacon kívül kötetlenül tárgyalja a nemzetközi piacokon történő kereskedést.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 07. 19. 21:42
Előzmény: #457  Törölt felhasználó
#458
A BMW 2011 ota a 75 szintet tekinti kritikusnak. Alulrol erintette 2011-12-13 evben mire attorte. Aztan felulrol tesztelte 2014-15 evekben, es tavaly nyaron egeszen 65-ig ala szakadt. Ez a mostani oldalazas a 80-91 savban egy eve tart, es nyilvanvaloan valamifele korrekcio (a chart rosszul szamozhato) es semmi impulziv ero nincs benne. En kivarnam, amig vagy fole vagy ala tor ki, es arra tradelnem. Egyelore kis himbalodzas van benne, ami par szazalekos rovid trade-ekre jo. Megjegyzem, az sem megvetendo.
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 22:12
Előzmény: #455  Törölt felhasználó
#457
Pontosítás: A BMW 91-ről 80 euróig esett-
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 21:46
Előzmény: #454  Tibi0002
#456
Az Interactive Brokersnél margin számlám van (tőkeáttétellel nyitok pozíciót), másrészt a CFD egyébként is tőkeáttételes termék. A strategiát mindig az adott piaci sajátosságokhoz kell igazítani. Volatilis, bizonytalan hektikus piaci viszonyok esetén célszerű hamarabb realizálni. Természetesen hogy megéri (különösen ilyen kamat környezetben).
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 21:40
Előzmény: #453  pomperj
#455
Német bankokban és autógyárakban meg volt a korrekció. pl. BMW 91 euróról--> 90 euróig, még benne lehet pár százalék de fundamentálisan nem indokolt több (nem így a Teslánál). Szerintem az ECB (hasonlóan a FED-hez) lassan fog kamatot emelni. Ennek ellenére a kamat marzsok emelkedni fognak a eu bankok esetén is közép-hosszútávon. Az eu bankok esetén még jó adag növekedési potenciál van. De az eu és japán kamatkörnyezet továbbra is nagyon alacsony marad fél-egy év kitekintésbe. Az USA protekcionista gazdaságpolitikáját meg fogják torolni az ellenérdekelt felek, ez elvi kérdés. Hosszabb távra én sem vagyok optimista, de az eu börzék továbbra sem drágák 14-15 ezres DAX gyengén pesszimista nézőpontból benne lehet jó féléves kitekintésben.
Tibi0002 2017. 07. 06. 18:42
Előzmény: #451  Törölt felhasználó
#454
Érdemes 2-4%-os profitokat zárogatni? Tőkeáttéttel nyomod?
pomperj
pomperj 2017. 07. 06. 18:25
Előzmény: #452  Törölt felhasználó
#453
A DB-t lesem szep turelmesen, varok amig jobb aron kaphatok. Nagy idotavra vennem. Az autos ciklus USA-ban es Japanban is lefele tart, talan mar Europaban is gyengulo fazisba fordul. A DAX nyilvan korrekcioban van, de szerintem meg egy magasabb topot tud utni osszel. Azzal felmehetnek az autosok is. De nem vagyok hosszabb tavra optimista; nekem ugy tunik, hogy elkezdodik osszel az EUR kamatok lassu emelkedese. Azt pedig egy ido utan megszenvedik az indexek, de a bankok abbol profitalni tudnak majd. Az aligha lenne szerencses, ha kereskedelmi haborut kezdenenek a nemetek. Okosabb lenne abban nyomulni, amiben jobbak: engineering es jobb minoseg.
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 18:04
Előzmény: #450  pomperj
#452
Nyáron egy kicsit inaktívabb vagyok, most vettem észre a bejegyzésed. Mostanában óvatos vagyok, ezért realizálok rendszeresen, de fentebbről is vannak db és dbk pakkjaim (mind három portfoliómban.) Azóta ismételten vettem DBK 15 eurón (talán múlt hét elején) és pár napja szintén realizáltam. A DBK az egyik TOP pick papírom, csak idő kérdése, hogy új lokális csúcsra menjen az árfolyama, év végén 20 euró fölé várom. A BMW részvénnyel szívok egyelőre lefelé lépett ki a háromszögéből, VOW-ot is kiszórtam minimális haszonnal. De sokat esett a BMW és a DAI, lejjebbről egyre jobb beszállási pontok adódnak. TRUMP piacvédő politikája visszájára fog elsülni, az EU meg fogja tenni az ellenlépéseket. A német állam emelni fogja az USA-be exportált német autók támogatását (leírhatnak az adójukból az eladások után a cégek).
Törölt felhasználó 2017. 07. 06. 17:50
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#451
Volkswagen longomat lezártam (2% profit, megszenvedtem vele).
pomperj
pomperj 2017. 06. 21. 09:25
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
Szerintem jol tetted hogy adtad. A DB ott ul a 15.0 supportjan egy ideje, es kalapal, elobbutobb leszakad. Az a baj, hogy a tobbi nemet reszveny se nez ki erosnek. Trump orrbavagta a nemet autosokat is. En semmit nem latok a lithium teman kivul, ami hosszabb idore is tetszene. A CRB Index persze nagy potencia hosszu tavra, mint olaj, uran, stb.; de roved tavon ezek most esnek, es pocseknak latszanak.
Törölt felhasználó 2017. 06. 20. 10:05
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#449
Lezártam a DBK longomat (br. profit 4%).
Törölt felhasználó 2017. 06. 16. 18:47
Előzmény: #447  Törölt felhasználó
#448
Prognózisom bejött leszurt a DBK 15 euró alá, teljesült a megbízásom 14,9 eurón.
Törölt felhasználó 2017. 06. 16. 10:07
Előzmény: #446  pomperj
#447
Igen abban igazad van, hogy eléggé törékeny az USA technológia, de tulajdonképpen nem tartanám nagy tragédiának, ha átmenetileg beszorulnék egy-egy pozíciómba. Ilyen tipikusan a Deutsche Bank. 15%-ot esett a papír, ezért rövid távra jó kockázati arányal lehetett tegnap beszállni. Egyébként nem zártam ki a mai napon még egy gyors leszurást (már korán reggel 14,9 euróra beálltam), de úgy tűnik egyelőre fordult a papír. A Commerzbank is tegnap elérte a támaszát és onnét pattant. Vettem tegnap Volkswagent és BMW CFD-ket is ezek a papírok is sokat estek. A DAX index erejét mutatja, hogy úgy van csúcson, hogy egyes német szektorok gyakorlatilag közben korrekcióztak.
pomperj
pomperj 2017. 06. 15. 15:56
Előzmény: #445  Törölt felhasználó
#446
Majdnem a 14.7 EUR supportjan van, szoval elvben OK a DB long; es kis stoploss-al lehet megvedeni. De ilyen sz@r napon mint a mai, jo esely van hogy DAX szakad tovabb (raadasul a DAX legerosebbje, az SAP se bir emelkedni 4 hete) . En nem vettem volna; nalam marad a kivaras.
Törölt felhasználó 2017. 06. 15. 15:01
Előzmény: #444  Törölt felhasználó
#445
KGB-s kapcsolataim intézkedtek DBK ügyben, így vettem Deutsche Bankot!
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 16:07
Előzmény: #441  Törölt felhasználó
#444
Nem akar ez a dög DBK lemenni 15 euróig, de majd szólok KGB-s cimboráimnak, hogy tegyenek az ügy érdekében. Oroszországban egyébként több száz USA cég van jelen, tehát kifejezetten a szankciós kritériumok keretein kívül nem tilos üzletelni orosz barátainkal. Ez Trumph úr esetén is igaz még civil üzletember időszakában! Ebből a DBK-nak baja nem lesz, csak nem aszisztál ügyfelei lejáratásában. (Egyes fórumokon nagyon fantáziálnak erről.)
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 12:50
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#443
A BMW shortom is záródott, ezzel is kerestem pár százalékot.
Törölt felhasználó 2017. 06. 08. 12:49
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#442
Santander elszállt lezártam (4% br. profit). Draghi úr is tud negativ meglepetést okozni, ezért úgy döntöttem jobb a biztonság.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 14:41
Előzmény: #440  pomperj
#441
Én csodálkoznék, ha a DBK a mostani 15 eurós szintekről ne duplázna jövőre. A jogi költségek csökkenését követően (ha az ECB elkezdi jövőre a kamatok emelését) profit robbanás fog jönni. A banknál történő leépítésekkel nem értek egyet, sajnos a bónuszok miatt a rövid távú érdekek alapján hozza a felsővezetés a döntéseit. Egyre inkább két irányban kell kereskedni, és megbecsülni a kisebb nyereséget is az elkövetkező hónapokban.
pomperj
pomperj 2017. 06. 02. 12:14
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#440
A DB-t en is figyelem. De mikozben a tokehelyzetuket megoldottak es az pozitivum, kozben az uzleteket veszitik es leepulesre kenyszerulnek, mert a leverage-et a mostani 4%-rol 4.5%ig akarjak csokkenteni; es az 10% eszkoz allomany leepuleshez vezet, meg profit csokkeneshez. Szoval, ontik ki a gyereket a furdovizzel egyutt. A masik teny, hogy DB ara es a nemet 10y bond egyott mozog mar jo ideje; ami nem csoda, mert DB a nemet bond-kiraly pozicioban van. A nagy kamaterzekenyseg hatrany most, es emiatt van, hogy a Commerzbank jobban teljesit naluk, A ROE=4.5%, amivel a lista aljan vannak Europaban; PB=0.5 is gyenge. Ettol meg 3-5 ev alatt mehet fel a mai duplajara...de rovid tavon a TA esesi signalokat ad. Autosokat en sem vennek most. Hetek ota csak daytradelek, es bar nem szeretem csinalni, de nem latok ujabb jo lehetosegeket... amikben mar ugyis nyakig ulok, azt most nem bovitem.
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 11:11
Előzmény: #438  pomperj
#439
Igen az USA bankok már nehezen tudják felülmúlni az egyébként is erős mikrószámaikat, de az eurüpai bankok elött most kezd lassan megnyílni a sok éves kínlódás után a kiteljesedés realitása. Én szakaszosan vásárlok mostanában és rövid távra. A bankok nyáron lesznek várhatóan a mostani szinteknél lejjebb, de addig jó pár tradet fogok csinálni mindkét irányba. A DBK sokat esett, lemehet 15 euró körüli támaszáig, de nem gondolom, hogy ennél több belefér. Csinált mintegy 15%-os korrekciót a részvény, úgy gondolom sokkal több esés rövidtávon nincs a bankban. A probléma, hogy az optimális belépési pontok ritkán valósulnak meg (lásd a DBK jegyzés utáni várakozásaidat), szélsőséges esetben bejöhetett volna, de én elsősorban a legreállisabb forgatókönyvet próbálom kiszűrni. Közben indítottam 86,4 euróról egy próba shortot BMW-re (bár a többi fórumozó is ilyen transzparensen beírná egyes pozícióit mint én).
pomperj
pomperj 2017. 05. 31. 19:52
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#438
Az amerikai bankok a trading profitjuk kb. -15% csokkeneset jelentettek ma, Y/Y alapon Q2-re. A solar panel epitesek finanszirozasabol is lesznek bajok, ha USA egyedulikent kilep a climate egyezmenybol. (persze, nem a big intl. bankoknal, hanem a lokalisaknal) Szoval, ott a Q2 eredmeny a bankszektorban nem latszik kiugronak. A SAN jo bank, nalam is figyelo listas. De azert megvarnam az Apr. gap betolteset, mielott long. A DB esesenek alja eleg nehezen becsulheto.
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 18:36
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#437
Egyre izgalmasab szinten a Deutsche Bank, a lehetőséggel élni kívánok a napokban. Sőt az olasz bankok is hivogató szinteken vannak.
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 15:56
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#436
Ismét beszáltam a Santanderbe. Vajon ez a nyár a spanyol bankokról fog szólni?!
Törölt felhasználó 2017. 05. 25. 10:15
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#435
BMW shortomat zártam (br. profit 2,5%).
Törölt felhasználó 2017. 05. 24. 19:56
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#434
Délután záródott a Santander longom (br. profit 3%), izzadságszagú volt ez a trade.
Törölt felhasználó 2017. 05. 18. 16:08
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#433
Szegény Trampit nyüstölik, a portfólió tulajdonosai is már a föld alatt szeretnék látni (a cikkeik alapján). Ennek ellenére beszálltam a spanyol piacra: Pl. a Santander 2 nap alatt mintegy 8%-ot esett, erős gyorsjelentéssel, javuló hitelállománnyal, erős tőke helyzetben. Egy szó mint száz vettem Santandert.
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 17:34
Előzmény: #430  pomperj
#432
Igazad van a BMW árfolyama is kínlódik, egyáltalán nem vagyok elégedett. Az egyik portfóliómban még picit tartom a longomat, de a másik portfóliómban múlt héten már nyitottam shortot rá. Arra számítok nyáron lefelé fog vezetni az út. Sőt a XETRÁN az OTP részvényt is egy próbapakk elejéig meg akartam shortolni, de meglepetésemre nem engedi a rendszer. (Talán mert a BÉT-en sem lehet az azonnali piacon shortolni???)
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 17:24
Előzmény: #427  Törölt felhasználó
#431
Ismételten óvatos vagyok ezért lezártam egy CBK cfd longot (3% profit).
pomperj
pomperj 2017. 05. 15. 12:27
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#430
Az amerikai es japan autosok mar marcius ota feltunoen gyengek. Ugy tunik, az eddigi -10% alapjan, hogy megkezdodott az auto-szektor lefele meno ciklusa. Mar 2015 eleje ota tulajdonkeppen oldalazo hullamzas van. A GM es Honda -10% eddig, a Ford es Toyota -20% januar ota. Mar a TSLA-t is csak felszemmel nezem; aligha fogja a lemeno ciklust meguszni ebben a szakmaban. Ez konnyen hozhat egy meretesebb korrekciot a lithium banyaszoknal is. Egyaltalan, az elhuzodo olaj-arcsokkenes nem tarthat orokke, de attol se indult be jobban az autosok felmeno ciklusanak vege. De a nemet autosok most meg tartjak magujat, bar nem igazan van bennuk lendulet. Inkabb oldalaznak. Nem hinnem, hogy az EU autos ciklusa nagyon mas tudna lenni, mint az egesz vilage. Szoval, ha van nyereseg, azt en is "zsebre kell tenni". Aztan takareklangra ebben a mufajban.
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 09:25
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
7750-es ellenállás=8750-es ellenállás
Törölt felhasználó 2017. 05. 15. 09:13
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#428
Pár nap múlva zsebre fogom tenni a BMW részvényeim után a 3,5 euró/részvény osztalékot. Az EU bankoknál vártam egy kisebb korrekciót ami egyelőre elmaradt, ezért a még nyitott pozícióimat nem tudtam egy kicsit felhizlalni. A magyar topicokban hírtelen nagy lett az optimizmus. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az OTP korrekció nélkül 7700-as szintekről nekimegy a 7750-es ellenállásának?!
Törölt felhasználó 2017. 05. 11. 16:13
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#427
Ovatosságból gyorsjelentés elött lezártam az OTP longomat (br. profit 7%).
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 21:55
Előzmény: #418  pomperj
#426
Az általam hivatkozott Concorde munkatársnő (Hai Thanh Le Phoung) most már vételre javasolja az OTP részvényeit. Lásd: link Az OTP útja ezen ajánlás után már csak felfelé vezet, reszkessenek az OTP shortosok! (Vajon miért nem várta meg a gyorsjelentést Phoung, dehát a magamfajta amatör nem tud a profik fejével gondolkodni.)
Törölt felhasználó 2017. 05. 08. 09:14
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#425
Pénteken amikor lezártam a DB pakkomet számoltam ezzel a lehetőséggel. Eggyelőre nem tévedtem. Lezártam a CBK és DBK cfd pakkjaim 90%-át kevesebbet nyertem mint a fél órája az előkereskedés engedni következtetett, de azért 6-7% profitot így is hoztam!
Törölt felhasználó 2017. 05. 05. 21:13
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#424
Lezártam a DB longomat, mondhatja bárki, hogy egy gyengekezü amatőr vagyok. De én úgy gondolom jobb az óvatosság és 6% profit egy hét alatt mégse rossz a pozició után. Macron a Rothschild bankázban volt befektetési bankár, ezt követően lett tanácsadóból miniszter. Mindenesetre a francia választókat is minősíti, hogy a pénzügyi háttérhatalom nagybetűs képviselőjére szavaznak. De én azon sem csodálkoznék, ha a szélső baloldalról, vagy nemzeti érzelmű körből merényletet kísérelne meg valaki ellene. Macron győzelme a nagytőke győzelme....
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 10:00
Előzmény: #422  pomperj
#423
Köszi BMW ügyben a gratulációt, de 4-5%-ot még nyugodtan mehetnefel az árfolyam. A XETRÁN nagy erőfeszítések árán végre sikerült egy próbapakk OTP részvényt vennem. Remélhetőleg lejjebb nyomják az árfolyamot pár százalékkal, hogy olcsón be tudjak vásárolni! Megpróbálok Telkóba is beszállni!
pomperj
pomperj 2017. 05. 04. 09:51
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#422
1)BMW. Igen, jol megy a propelleresnek, ki is tort az eso csatornabol. Gratula. 2)A Zsiday-fele utolso trade jo idea volt ev elejen is, es par het korrekcio utan ujra jo ideanak tunik nalam. A sok kicsi meg szembe tradel vele...vajon miert? Ha annyira imadtak a Plotinusban, akkor hogy lehet elfelejteni ilyen hamar, amit tanulni lehetett tole? 3)OTP. A hangulat tovabb savanyodik, es ertetlenul bamulas. Pedig, aki az utolso fel evben vett, az most mind minuszban van. Szoval, sok az elado....es egyelore nincs vevo. Persze, majd lesz.
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 09:42
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#421
Na végre, lassan bár de kezd elszállni a BMW árfolyama.
Törölt felhasználó 2017. 05. 04. 09:11
Előzmény: #394  pomperj
#420
BMW erős jelentés (link, magas osztalék, csak az árfolyamban tükrözödnének már végre a fundamentális paraméterek...
Törölt felhasználó 2017. 05. 03. 21:19
Előzmény: #418  pomperj
#419
Sajnos vitánk elméleti, mert olyan piacokon enged az IB platform OTP részvényt venni, ahol esetenként napokig nincs kötés. Bár megjegyzem, hogy én csak azt írtam, hogy a Concorde szolgáltatót képviselő versenyző a minta porfóliójába shortolja a BUX-ot. De elismerem, hogy esélyes, hogy néhány Concorde alap is így viselkedik. (Zsiday kolléga úr keseríti meg a kisbefektetők életét, bizony ez nem szép dolog tőle...)
pomperj
pomperj 2017. 05. 03. 17:41
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#418
Te irtad, hogy a Concord Alapkezelo is adja; mert latja, mit csinalnak a tobbi nagyok. Ne menj szembe veluk. Valakik tudhatnak egy fontos informaciot, azert adjak. Az nem "veletlen" zaj, hogyha 2.5 honapja esik. Ezt csak kiscserkeszek hiszik; de mostantol naluk is esik le a tantusz. OTP nem commodity. Hanem sok-sok millio db van meg a gyenge kezekben. Az ilyen esesek nem egy ponton fordulnak meg, hanem a fordulat sok napig, esetleg par hetig tart. Nem maradsz le, addig nyithatsz erre szamlat. A felpattanas, amikor indul majd, ugy 8400-ig korrigalhat vissza. Majd ha eleg adat lesz, csinalok egy TA projekciot a mostani zuhanas vegere. Egyelore marad a 7400 koruli szint.
Törölt felhasználó 2017. 05. 03. 17:19
Előzmény: #416  pomperj
#417
Eddig a Te prognozisodat igazolta a piac. DE, és itt van az a de! Sem fundamentálisan sem a nemzetközi hangulat nem támasztja alá ezeket a mozgásokat. (Hacsak egyes alapok már tudják, hogy az OTP gyorsjelentés nagyon rossz lesz, vagy kormányunk valamilyen kedvezőtlen adójogi lépést tervez?, nem tudom.) A fejlett piacok csúcson vannak, az EU bank részvények emelkednek, ilyen környezetben mi indokolja a pánik eséseket vajon. Valaki nagyon el akar bánni a magyar piaccal. Én szakaszosan kisebb pakkokkal már venném de ez a szándék csak "elméleti", mert nem vagyok rá képes! Nagyon kíváncsi lennék mely alapok állnak az eladói oldalon!
pomperj
pomperj 2017. 05. 03. 16:50
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#416
Szepen vard ki, hadd essen. Egyelore ne kapkodj, tudtommal nem okos megprobalni a eso kest elkapni. Hagyd hadd adjak, meg sok van gyenge kezekben ;-)Az "aha" pillanat most van:: nahat, ez bizony bear?!!? Innen meg gyorsulhat is az eses. A volumen meg nem eleg nagy. A "felelem" novekedese csak most kezdodik; errol a chartot tegnap feltettem, es nem aratott sikert. A panic meg boven nohet; holnap akar szep le-gap nyitasban indulhat.
Törölt felhasználó 2017. 05. 03. 16:37
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#415
Tépem a hajam beszállnék az OTP-be de a XETRÁN, vagy az USA OTC piacon nincs rá kötés!
Törölt felhasználó 2017. 05. 03. 15:18
Előzmény: #411  pomperj
#414
Tegnap olvagattam a "Haszon" gazdasági-pénzügyi folyóiratot (nyugodtan ki merem jelenteni az egyik legjobb magyar nyelvű folyóirat). Kíváló részeként magyar alapkezelők versenyeznek az olvasók előtt, ki tud a portfóliójával nagyobb hozamot elérni éves időtávon. Itt feltünt, hogy a Concorde alapkezelőt képviselő pulyka a portfóliójában a BUX-ot shortolja. Indoklása szerint a BUX papírok fundamentálisan túlértékeltek. (Én ilyen szinteken ezt az állítását vitatom, különösen a MOL és Telko esetén.) Azért érdekes a dolog mert a fedezeti alapok főleg a WOOD és Concorde befektetési szolgáltatón keresztül kereskednek mostanában. Tehát a nő tudja, hogy a nagyobb megbízók merre nyomják az árfolyamokat. A mai nappal ismét egyértelművé vált számomra, hogy pár kockázati alap kajakra shortolja a magyar Blukat.
Törölt felhasználó 2017. 04. 28. 09:10
Előzmény: #411  pomperj
#413
A japán gazdaságban megmondom őszintén nem bízom, a cégek jövedelmezőségének az alapja a japán jen gyöngítése. Tehát ha oda befektetnék a pozíciót jen gyengülése miatt fedeznem kéne. Az indiai tőzsde már szimpatikusabb, de sok elemző szerint túlértékelt jelenleg, ennek ellenére biztos vannak jó cégek, de ha korrekció kezdődik ezeket is érinteni fogja.
Törölt felhasználó 2017. 04. 28. 09:06
Előzmény: #409  pomperj
#412
Állítólag a tolvajok hitelből vették meg a tulajdonrészüket. Tehát Balog esetén mintegy 4 milliárdot hitelbl kapott. De 4 mrd-os tartozás havi törlesztőrészlete itt Magyarországon jelzálog alapú hitelnél durván 45-50 millió forint. (Nem jelzálog alapú hitelnél még drágább.) Természetesen mondanom sem kell, hogy havi rendszeres jövedelme Balog Ádámnak kizárható hogy elérje ezt a jövedelem szintet. Valamelyik flusztrált kolléga feljelenthetné a NAV-nál, mert bárhogyan csürjük csavarjuk a dolgot nem jön ki a matek (lehet, hogy írok bejelentő levelet a NAV-nak). Balog úrnak ideje lenne megvizsgálni a tényleges vagyoni és jövedelmi helyzetét, mert senkinek sem adnak szerelemből milliárdokat.
pomperj
pomperj 2017. 04. 28. 05:57
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#411
Persze. OTP tullendult 1000-1600Ft-al, es most ugyanannyival ala-lendul. Semmi rendkivuli, Csak ezeken az arakon nem egy jo potencial; daytradekre jo. Ha lesz idod, szerintem nezd meg a Japan es az India piacokat. Kozep-es hosszabb tavra is stabil bullnak tunik ami ott formalodik. Plane a tobbihez kepest. NY-ban nagyon leszukult azoknak a reszvenyeknek a szama, amik meg erosek es amiket meg vesznek. A 6 NASDAQ nagyreszveny tartja fenn azt az Indexet, es a NASDAQ tartja fenn a tobbit. Olyan kartyavar jellegu lett, es beszakadas-elotti szaga van az egesznek....es persze ha beszakad, akkor magaval ranthatja a tobbit.
Törölt felhasználó 2017. 04. 27. 22:16
Előzmény: #409  pomperj
#410
Nézem pár topicban OTP esetén nagyon longban utaztak páran. Úgy tűnik bear véleményed nem arat osztatlan sikert. De eddig indokoltak voltak rövidtávon a meglátásaid. Messziről figyelve a papírt nyugodtan kijelenthető, hogy egyre erősebben elszakad az eu bankok felfele irányuló mozgásaitól. Számos bank év elejétől 30-40%-ot emelkedett. Ha folytatódik a banki trend felfelé nem látom indokát az OTP ellentétes mozgásának. Ha nem lesz korrekció a jövő héten az OTP-nek fordulnia kellene személyes véleményem szerint. Ellenben egy nemzetközi visszarendeződés hétezres szintekre viheti le a bankot. Mindenesetre ha a nemzetközi helyzet nem romlik én szívesen belevennék az OTP-be és a Telkoba. Csak nem érem az IB plarformjáról a BÉT-et.
pomperj
pomperj 2017. 04. 26. 19:27
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#409
Nemreg adta az MNB az MKB-t 37Mrd-ert 3 ismeretlen hatteru nagy-befektetonek. Es ugy tunik, abbol ketto most meg van nevezve ;-) Meg erdekesebb, hogy az elso evben lett MKB-ban kb. 9.5 Mrd profit. Nocsak; ha MKB ilyen jo bank, akkor egy PE=10 eseten az MKB normalis ara 95 Mrd is lehett volna. Szoval MNB kicsit olcson adta a privat-equity es a Luxemburgi befektetonek;-) Vagy csak benne felejtettek egy szep kover profitot? Amit a fiuk kivettek, es rogton ujra betettek mint toket es tulajdonreszt. Egy biztos: ha bejon tenyleg a tozsdere az MKB, es ott majd eladjak 90-100 Mrd-ert, nos, nem vennek bele az IPO-ba;-)
Törölt felhasználó 2017. 04. 26. 18:18
Előzmény: #404  pomperj
#408
"Balog Ádám vezérigazgató csaknem 10%-os, Szemerey Tamás, az NHB Bank tulajdonosa pedig több mint 20%-os közvetett tulajdont szerzett az MKB Bankban." Két éve nevezték ki Balog Ádámot a bank élére, elötte Matolcsy embereként MNB ügyvezető, elötte NGM államtitkár volt. Gondoljuk meg egy akkora bank esetén mint a MKB vajon hány milliárd kell ahhoz, hogy valaki 10%-os nagytulajdonossá válljon. Vajon hogy szerzett ez a tolvaj pár év alatt milliárdokat?!
Törölt felhasználó 2017. 04. 25. 20:54
Előzmény: #406  Tibi0002
#407
Nem Tibor a keresztnevem nem így kezdődik. Amennyiben a saját fényképedet használod, abban az esetben nekem nem vagy ismerős a fényképed alapján. Jó éjszakát!
Tibi0002 2017. 04. 25. 20:37
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#406
Hadd kérdezzek valamit, lehet, hogy ismerlek régről. A keresztneved K betűvel kezdődik?
Törölt felhasználó 2017. 04. 25. 20:32
Előzmény: #404  pomperj
#405
Én még maradok őszig az eu papíroknál. Összel lehet hogy belépek az orosz piacra, majd meglátjuk a nyári olajpiaci folyamatokat. Várakozásaim szerint előbb-útobb a Trump adminisztráció össze fog hozni egy háborús balhét (remélhetőleg nem atomháborusat). A folyamatos katonai keménykedések az olajár növekedés irányába hathatnak. Ez az orosz olajcégeknek is jó (fundementálisan is nagyon alulértékelt a piac). A következő pár napot aTrump adminisztráció adójellegű kinyilatkozásai fogják jelentősen befolyásolni. Tetszeni fog-e a nagytőkének, avagy nem. Ha igen akár az emelkedés is folytatódhat, ha valami nem piacbarát bejelentés következik komolyabb korrekció is kezdődhet. Ezért én óvatosan mindkét irányra nyitott vagyok a következő napokban.
pomperj
pomperj 2017. 04. 25. 10:25
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#404
"a magyar papírokban csak spekulatív pozíciókat szabad felvenni. " Abszolut.Az MNB statisztika penzaram trendje kozeptavra ezt, a technikai elemzes rovid tavra szinten ugyanezt mondja. 2)En egyelore nehany specialis temat jatszok, igy az Uran, Lithium, Olaj mozgasokat. Es persze a kedvenc Azsia temakat, mint India, Japan, es lesem Brazil entry-re a mozgasait.
Törölt felhasználó 2017. 04. 25. 10:06
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#403
A tegnapi CBK próba shortomat lezártam, vékony 1,5% nyereséggel. Továbbra is felfelé várom az indexeket, de a pózícioim már minimálisak (inkább day trade ügyletekkel operálok ki be ugrálva, meglovagolva a volatilitást).
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 11:30
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#402
A visegrádi négyek nem szerepelnek jól. A románok úgy állnak ahogy a BUX.
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 11:11
Előzmény: #400  pomperj
#401
Persze, de ezek az alapok nagyobbrészt nem pár napos és hetes pozíciókat építenek ki. A BÉT bluk árfolyamait inkább a kisebb intézményi játékosok összehangolt pozíciói határozzák meg rövidtávon, most is erről van szó. Remélem abban azért egyetértünk, hogy nem fundamentális okok miatt teljesít alul a BÉT a mai napon. Továbbra is az a véleményem, hogy a magyar papírokban csak spekulatív pozíciókat szabad felvenni.
pomperj
pomperj 2017. 04. 24. 10:59
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#400
An MNB statisztikakbol ugy tunik, meg mindig kifele ment penz febr.honapban is a reszveny alapokbol. Az allomany szamok: Nov. 86.6 Mrd Ft Dec. 94.2 Jan 93.4 Febr. 91.7 Mrd volt az allomany. Az arak nyilvan kis kesessel kovetik a penzfolyami trendet, ugy tunik a keses 2-3 honap. Ha igy van, akkor febr. alapjan meg Aprilisban is csokkenie kellene az araknak. Allampapirokbol 128 Mrd-al nott az allomany. Viszont relative sok ment ingatlan-alapkba. Es lassu eladas van befektetesi jegyekbol es egyeb kotvenyekbol is.
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 09:49
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#399
Commerzbank esetén elképesztő sortlikvidálások zajlanak 9-10 %-os emelkedés a zárások miatt, most az intézményi eladókat keményen orba vágták. A magyar piacot úgy tűnik tartják erőből továbbra is az intézményi eladók, sajnos egy ilikvid tőzsdén a helyzet egyelőre úgy fest még ezt is meg lehet csinálni. De várjuk ki a végét...
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 09:24
Előzmény: #397  Törölt felhasználó
#398
Pontosítás az OTP ellenállásáról beszéltem természetesen....
Törölt felhasználó 2017. 04. 24. 09:19
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#397
Lezártam a DBK jegyzési csomagot, nem is rossz hozam pár hét alatt (le se merem írni az elért profitot.) Valamint lezártam pár cbk csomagomat is. Részvétem az OTP longosoknak, nem tudom ilyen környezetben hogy lehet ilyen gyengén muzsikálni. (Az OTP már az erős 8450-60-as támaszát át kellett volna hogy törje, de messze van még a nap vége....)
pomperj
pomperj 2017. 04. 23. 12:13
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#396
+1
Törölt felhasználó 2017. 04. 23. 10:51
Előzmény: #394  pomperj
#395
Véletlenül belenéztem az OTP fórumba és olvastam az OTP banki fundamentális összefüggéseiről, így a kamatról kifejtett véleményedet. Sajnálatosan Magyarországon a bankok továbbra is erősen kartelleznek, a verseny emiatt meglehetősen látszólagos. Az MNB tanulmányaiban, vezető tisztségviselőik kijelentéseiben nem véletlenül szerepel, hogy hazánkban a pénzügyi szolgáltatások ára (hitelek stb.) régiós összehasonlításban is kiemelkedően drága. Ezért míg a úniós országokban a monetáris politika sajátosságai miatt jelentősen visszaesett a banki jövedelmezőség, adig az OTP jövedelmezőségén összességében szinte semmi nem látszik. Míg a nyugati bankok árfolyamai szinte feleződtek, az OTP árfolyama duplázódott (hasonlóan az USA bankokhoz), a kamatbevételei bár csökkentek, de nincs probléma, mert a járulékos költségek oldalán meglopva az ügyfekeit a kieső bevételeit visszapótolja. A szerencsétlen fogyasztó hiába akar elmenni másik bankhoz ott is azt találja hogy trükköznek. Az OTP pünkösdi királysága az internet alapú bankolás elterjedésével gyorsan véget fog élni, amikor nem a Raiffeisennel, hanem a Google, vagy Apple globális szolgáltatásaival kell majd versenyeznie. Amikor mondjuk a Banko Bilbao, vagy Commerzbank digitális platformján ügyféllé válhatok és a pénzügyi szolgáltatások ára a nyugati normákhoz igazodik. De egyelőre még tart az OTP kegyelmi időszaka, a lakossági eladosodottsági ráta növekszik, ami biztos jele a hitelkihelyezések növekedésének. A kamatok csökkennek sebaj, majd megemelik a díjakat, az adminisztrációs költségeket, itt ebben az országban egyelőre ez a divat.
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 20:16
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#394
Ezt maskepp latjuk;-)Abban viszont egyetertek, hogy ha most nemet DAX reszvenyt, akkor a BMW benne van a legjobb 3/30 valasztasban.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 19:28
Előzmény: #375  Törölt felhasználó
#393
Az Interactive Brokers végre elismerte, hogy igazam van az "Avarage cost" helytelenül van a Deutsche Bank jegyzés után megállapítva. Javaslom ezért az összes IB ügyfél ellenőrizze a fiokjába a fent hivatkozott adatot. A dolog azért is érdekes, mert néhány magyarországi székhelyű befektetési szolgáltató is az IB-re kapcsolódik (Pl.:Random, Strategon, Solar stb.). A Randomnak jeleztem a problémát (mert elvileg ott is ügyfél vagyok még) közölték az idióták, hogy a tárgykörben nem adhatnak információt, mert üzleti titok. Tehát ha ezen brókerházakon keresztül jegyzett valaki DBK, DB részvényt javaslom ők is ellenőrizzék az ügylethez tartozó agregárum átlagköltségét!
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 16:55
Előzmény: #390  pomperj
#392
Igazad van helytelen az azonos összevetésük. A BMW egy évek óta erősen jövedelmező kiváló profitábilitással rendelkező cég. A nagyon erős bázis adatok ellenére ebben a pénzügyi évben mintegy 8-10 százalék eredmény növekedést vár a menedzsment. A német autógyárak a legkissebb megingását is brutálisan megbünteti a piac, elég Kinába egy rossz értékesítési havi adat, már ütik a papírokat. A BMW (német autógyárak) a hagyományos, diesel szegmensen kívül, gáz, hidrogén hajtás mellett mellesleg fejlesztik a hibrid, illetve elektromos autók üzletágát. Tehát innovációban a "csak" elektromos szegmensre gyúró Teslát magasan verik. Eddig a hagyományos autók esetén is biztosított volt évről-évre a kimagasló eredmény, a diesel botrány, illetve a szabályozási környezet változása miatt kezdenek átálni az üzleti raconalitásnak megfelelelően fokozatosan az elektromos autókra. A nagyobb német autógyárak tehát nem csak a fejlesztési irányokban sokrétübbek, mint a TESLA, de bizony típusválasztékban is verik a Teslát. Amennyiben nem lesz a Teslánál innovációs áttörés (pl. akkumlátor technológia), a növekedési kilátások erősen amortizálódni fognak az előretörő konkurencia miatt. Ha a német autógyárak sorozatosan a menedzsment célszámait alulmúlták volna megfeleződött volna az árfolyamuk, de Musk varázslatosan tudja előadni a jövőt (a 20 években Mars bázis, hát persze...)
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 16:31
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#391
Lezártam a CBK cfd longomat is ezen is 4%-ot kaszáltam.
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 10:26
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#390
Abban nem ertek egyet, hogy BMW es Tesla azonos ertekelesi szisztemaval nezed. BMW beerkezett nagy value alapu ceg, evi 3% mertekben novekszik csak. A TSLA egy growth + Innovacio story, a novekedes legalabb 5-8-szorosan felulmulva BMW-t, es evidensen a vilag legnagyobb autopiacanak csillaga. Szoval, maskepp kell ertekelni oket. 2) Abban egyet ertek, hogyha most a DAX-ot preferalod az SPY-al szemben.ha megnezed a 2 index hanyadosat, igen erdekes kepet kapsz: link Nagyjabol 9 honapja DAX jobban emelkedik mint SPY.Abban azert nem lennek biztos, hogy sokaig igy marad; de egyelore DAX/SPY egy emelkedo csatornaban van.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 09:46
Előzmény: #386  pomperj
#389
A német gyorsjelentési szezon erősnek ígérkezik, amennyiben a várakozásaim bekövetkeznek komoly támaszt fog adni a DAX-nak a következő hetekben. Jó példa a német autógyártók, rejtély számomra, hogy pl. a BMW vajon miért rekedt meg ezeken a szinteken. A mostani árfolyamokra vetitve mintegy 4%-os osztalékot fog fizetni. Ehhez képest a Tesla extrém módon túlértékelt. Valóban el tudok képzelni DAX esetén is egy kisebb korrekciót, de a nagyobb korekciót valami nagyobb, elsősorban katonapolitikai esemény kéne, hogy kiváltasa. De ez a lehetőség a Trump adminisztráció alatt folyamatossan kisérteni fog bennünket.
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 09:21
Előzmény: #387  pomperj
#388
bocs, a pf motorja kiszedi a karaktereket.
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 09:20
Előzmény: #386  pomperj
#387
link$CAC&p=W&yr=5&mn=0&dy=0&id=p20200042474&a=512695290&listNum=2
pomperj
pomperj 2017. 04. 21. 09:19
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#386
A Francia Index eleg vilagos kepet mutat a valasztasi hetvege elott: link$CAC&p=W&yr=5&mn=0&dy=0&id=p20200042474&a=512695290&listNum=2 Emelkedo ek forma, es konnyu kesznek szamozni ED formaban. Szoval, a valasztasok kimeneteletol fuggetlenul, a piac azt sugallja, hogy nagyobbacska eses van keszulodoben, es valoban okos volt kiszallni elotte.
sanka 2017. 04. 21. 08:43
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#385
Sortolhatnák már otit is:)
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 08:35
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#384
Commerzbankot a következő intézményi sakálok támadják: 0,91% AQR Capital Management, LLC (2017/04/18)
0,49% Marshall Wace LLP (2016/08/12) Remélhetőleg ráfaragnak...
Törölt felhasználó 2017. 04. 20. 17:02
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#383
A francia választás elött óvatosságból lezártam a DB longomat (br. profit 4%).
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 20:29
Előzmény: #381  pomperj
#382
Elismerem, amennyiben folytatódik a korekció a tőzsdéken elérheti a szintjeidet a DB. Dehát ilyen a tőzsde, de egy 13 eurós DBK esetén sok kolléga lenne a magyar papírok topicjaiban rosszkedvű. Az USA bankok rengeteget emelkedtek, pl. amig a BAC duplázott addig a DB feleződött. Trump kiszámíthatatlan egyrészt az izraeli lobbisták szeszélyeit ki kell szolgálni, másrészt a globális pénzkarteltt képviselő neokonok örültségeit végre kell hajtatnia. Ezzel a politikai kiszámihatatlansággal sokáig együtt kell élnünk. Egy héten belül Szíriában, majd Afganisztánban bombázni nem semmi, reméljük jövő héten nem Észak-Koreában fognak hullani a bombák, mert akkor a DBK akár az egyszámjegyű régiók varázsát is megizlelheti... Az nem egészen világos, hogy Afganisztánban egy bombázás miért hozta lázba az USA indexeket, más lenne a helyzet mondjuk egy iráni fiaskó. Ennek utána kell néznem az alternatív médiában, mert gyanus a dolog.
pomperj
pomperj 2017. 04. 13. 20:05
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#381
A legjobbakat kivanom hozza. Meg kivarok, hatha leesik ahova varom. Es mi tagadas, elegge zavaro igy vetel elott, hogy a nemzetkozi viszonyok gyorsan romlanak, a beigert Trump-lepesek eddig mind elbuktak, az adocsokkentesbol eddig semmi sem lett. Az SPY most meg nem is gyengul igazan, de a bankok sehol nem latsznak erosnek. A piac meg tulajdonkepp lassan, de csuszik le.
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 19:29
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#380
Vettem DB-t! Az erő legyen velem.
Törölt felhasználó 2017. 04. 13. 11:02
Előzmény: #373  Törölt felhasználó
#379
Vettem CBK cfd-t. Deutsche Bankba is jó eséllyel beszállok 15 euró környékén.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 08:28
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#378
Az alábbi hat alapnak van oroszlánrésze a Deutsche Bank elmúlt napokban történt harmatos teljesítménye mögött: 0,72% Susquehanna International Holdings LLC (05.04.2017)
0,69% Jane Street Group LLC (06.04.2017)
0,47% AQR Capital Management, LLC (08.11.2016)
0,40% Highfields Capital Management LP (14.11.2016)
0,36% Marshall Wace LLP (04.04.2017)
0,10% Discovery Capital Management, LLC (04.10.2016) Látható, hogy rövid időn belül mintegy 3%-ra növelték short kitettségüket a cégben. Mint a piócák szívják a vérét a kisbefektetőknek, összehangoltan shortolják a cég részvényeit. Remélhetőleg valamelyik nagytulajdonos rendet vég köztük szép emelkedés generálnának a short zárások.
Törölt felhasználó 2017. 04. 11. 17:28
Előzmény: #375  Törölt felhasználó
#377
Természetesen a DBK nem a jegyzés miatt esik, a lenti számításomból is látszik, hogy a higitás súlyozott számtani átlaga 15,5 euró körül van. (A jegyzési jog fordulónapja utáni árcsökkenés nagyságrendileg megfelelt a tőkeemelés higitó hatásával.) Természetesen nagyságrendileg ugyanez jön ki amennyiben a jegyzési árhoz hozzáadom az opciós jogot x részvény után x opciós részvénye volt minden részvényesnek, vagyis 11,65*+2*2=15,65. Amennyiben a részvénypiacokon egy komolyabb korrekció történik lemehet a DBK is 13-14 euróra...
Törölt felhasználó 2017. 04. 11. 16:50
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#376
DBK közeleg a 15 eurós támaszához készülök a beszállóra!
Törölt felhasználó 2017. 04. 07. 18:32
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#375
A jegyzett DBK részvény a számlámon, de az IB szoftvere rosszul határozza meg a jegyzés alapjául szolgáló részvények és jegyzett részvények súlyozott fedezeti pontját (2 részvény után egy jegyzett részvény). Jóval lejjebb kéne lennie, de 17 euró felett van! Ha például valaki 17,5 eurón szerezte be a jegyzés alapjául szolgáló részvény csomagot: (2*17,5+11,65)/3=15,55 euró+egyrészvényre jutó jutaléknál kéne a fedezeti pontnak lennie. Most kezdhetek reklamálni, szívás...
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 09:46
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#374
Remélem, hogy egy kicsit azért lejjebb tolják a DBK árfolyamát a jó beszállóhoz....
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 16:50
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#373
Most vettem észre, hogy teljesült napi minimumon második CBK short zárásom is.
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 10:10
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#372
Az egyik CBK cfd shortomat lezártam (br 4% profit).
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 09:51
Előzmény: #370  pomperj
#371
Ha a 15 eurós támasz elesik én is ki fogok várni. Annak nem igazán látom értelmét, hogy tömegesen realizálják a jegyzésen vett részvényeiket a tulajdonosok. Aki nem bízott a DBK-ban az egyszerűen eladta az opciós jogát. De ha pár kisrészvényes a realizálás mellett döntene is és a 15 eurós támasz elesne, azt azért erősen kétlem, hogy 13 eurós szintekre le tudnák nyomni. De én is óvatosan kezelem a jegyzés utáni vételeket.
pomperj
pomperj 2017. 04. 04. 09:40
Előzmény: #367  pomperj
#370
1)A DB-t figyelem en is. Nemsokara megjon 700M db reszveny a szamlakra, es siman elkepzelehto, hogy sokan megis el akarjak adni a mostani tuti nyereseg lekaszalasara. A hullamzas arra utal, hogy van benne jo esellyel meg egy szakadas joval lejjebbre. 2)Nezz ra a Gold temara, GDX es GDXJ is igeretes egy szep rallyra.
Törölt felhasználó 2017. 04. 04. 09:16
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#369
Ütik a Deutsche Bankot, de a holnapi nap lesz igazán izgalmas, mert opciós jog nélkül fognak forogni a részvények. Remélem a 15 eurós támasz meg fogja állítani az esést.
Törölt felhasználó 2017. 04. 02. 08:57
Előzmény: #367  pomperj
#368
Szia! -Az OTP esetében egy kis pakkot vettem (kezelhetetlenül illikvid a magyar papírok piaca más börzéken ezért Telkot már nem is vettem), 8300 szinteken euróban és pár százalék haszonnal le is zártam. Spekulatív vételnek megfelelő volt (a Groupama ügylettel nem lehetett számolni). Jövő héten ismét fogok venni egy kisebb pakkot. -A DBK esetén a nagy tulajdonosok (katari uralkodó család, BlackRock, kinaiak stb.) kinyilvánították, hogy egyet értenek a tőke emeléssel, a tulajdoni hányadukat tartani akarják, sőt lehetőség szerint növelni. Ezeket a nyilatkozatokat azért hozták nyilvánosságra, hogy a fedezeti alapok short támadásának elejét vegyék (természetesen a DBK árfolyamát sem a kisbefektetők határozzák meg). 3-4 százalékkal max lejjebb, mehet majd intenzív emelkedésre számítok. -Amerikában és az európai piacokon jövő héten kisebb korrekciót várok összességében (ebbe belefér pár pozitívabb napi mozgás is).
pomperj
pomperj 2017. 04. 02. 08:30
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#367
Szia, olvaslak. 1)Az OTP-t kicsit elkapkodtad; lehet hogy szepen felpattan innen-tajrol. De szerintem jobb mindig kivarni a hullamtani aljat, legalabb oras chart szinten. Tudom, nem hiszel Elliottban; dehat az a 3-400 alap, aki mint nagy veszi OTP-t, az mar eleg sokasag. Es a top ota nagyon szepen mukodik a szamozas. 2)a DB szerintem be fog szakadni arra a kalkulalhato 11.6+2.0 (opcio-ar) szintre, amit a toke emelesi folyamatbol mutat. Talan meg ala is; en kivarom. 3)Ma nezegetem a piacokat. A rovid velemenyem? a) SPU minor korrekcioban van es abbol a (c of 4) hatra van. Idoben is, meretben is tartania kell meg par hetig. b)DAX-nak kell meg nehany felfele hullamocska, hogy elerje a csucsat. Az EU terulet most is eros bull sentiment, a meglepetesek lefele valoszinubbek a nyaron. c) Azsia piacok rovidtavon csucs kozelben vannak, es kell egy korrekcio.
Törölt felhasználó 2017. 04. 01. 23:21
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#366
A DBK árfolyama a várakozásaimnak megfelelően nem ment mélyre, a jövő héten jöhet egy korrekció, amely jó vételi lehetőséget fog teremteni a papírban. Nézem, hogy egyes fórumokon az OTP mozgására orvérzésig gyártják a TF alternatívákat (valaki szinte már összeomlást is magas százalékban vizionálja). Tisztelem a kollégák eltökéltségét, de az OTP mozgását intézményi játékosok mozgatják, melynek sokasága csekély, ezért a technikai (Elliott stb.) módszerek alkalmazását a magam részéről nem tartom hatékony módszernek ezen az illikvid piacon. Az alapkezelők megadnak egy darabszámot az teljesítik a piacon, a technikai szintek ilyen esetben annyit jelentenek, mint halottnak a csók. Az atlanti térségben az indexek csúcson, csúcsközelben vannak, a BÉT ezzel szemben ellenirányú mozgást folytatott az elmúlt hónapban. A világ piacain meginduló korrekció még lökhet lefelé magyar papírokon, de további nagyobb lejtmenetre nem számítók nyárig.
Törölt felhasználó 2017. 03. 21. 15:12
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#365
Vettem a XETRÁN egy kisebb OTP pakkot. Megpróbálok valahol Telkot is venni.
Törölt felhasználó 2017. 03. 21. 15:11
Előzmény: #363  pomperj
#364
Remélem hamar visszajön az árfolyam. Olvastam az erre vonatkozó okfejtésedet, a DBK esetében a nagy tulajdonosok támogatják a tőkeemelést, sőt növelni akarják a tulajdonosi hányadukat, ezért nem fog sokkal mélyebbre menni véleményem szerint az árfolyam (mint pl. annak idején a CBK tőkeemelés esetén).
pomperj
pomperj 2017. 03. 21. 10:46
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#363
Ez erdekes trade konstrukcio. Lehet hogy jol bevalik.
En maradok a DB topicban vazolt klasszikus trade-tervnel.
Törölt felhasználó 2017. 03. 21. 10:19
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#362
Ahogy nézem a BÉT-et shorttámadás érte, a külföldi tőzsdei lapok hozzák egyébként, ha egy részvényt jelentősebb short támadás éri a fedezeti alapok által (pl. CBK, DBK stb.), a magyar gazdasági lapok nem veszik a fáradságot, hogy utána járjanak ennek.

A magyar papírok egyre szimpatikusabbak lesznek spekulatív vételre...
Törölt felhasználó 2017. 03. 21. 10:10
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#361
Deutsche Bankot párhuzamosan longoltam és shortoltam. DBK CFD-t shortoltam amit nyitóban le is zártam (10%-os profit egy hét alatt). A DBK részvény longjaim után pedig élni fogok a részvény jegyzési jogaimmal (2 részvény után jegyezhetek egyet).

OTP-be is remélhetőleg be tudok szállni a XETRÁN (meglehetősen illikvid a piac OTP esetében, meglátjuk teljesül-e a megbízásom).
Törölt felhasználó 2017. 03. 02. 10:19
Előzmény: #359  pomperj
#360
Szia!
Igen szeretem a bankokat, mert meglehetősen volatilisak, tehát ha adott a trend sokszor lehet ki-be ugrálni. A profitkilátások hosszabb távon valóban javulnak, de az eu politikai kockázatai ezeket a banki papírokat előbb-utobb meg fogják találni, ezért fokozatosan mind két irányra nyitottan fogok kereskedni.

A DB-nek szintén hosszabb távon jók a kilátásai, ráadásul egy kínai alap is folyamatosan vásárolja, ami még rásegít az árfolyam erősödésére. Emiatt a DB-t egyelőre nem merném még shortolni, de a CBK esetén már másabb a helyzet.
pomperj
pomperj 2017. 03. 02. 09:45
Előzmény: #358  Törölt felhasználó
#359
Szia,
latom maradtal a bankok kornyeken. Amit jo ideanak gondolok, mert amint a kamat emelkednek...es emelkednek... a profitkilatasaik javulnak.

A DB oktobertol Januarig emelkedett nagyot, azota inkabb oldalazva korrigal.
Kene neki egy kicsit melyebb eses, hogy ujra neki indulhasson.

Törölt felhasználó 2017. 03. 02. 09:26
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#358
Lezártam a CBK pakkom (izzadságszagú volt ez a 2-3% plusz). Bezzeg DBK-val jobban jártam volna...
Törölt felhasználó 2017. 02. 09. 12:01
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#357
Vettem CBK részvényt.
Törölt felhasználó 2017. 01. 26. 09:38
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#356
Kiszórtam maradék SAN és CBK pozícióimat, az én türelmem eddig terjedt. A nevemet megváltoztatom, mert spirituális vonatkozásban túlontúl hivalkodó, az átmeneti állapotban az új nevem alatt még meg fog jelenni a régi is.


Magustanonc
Törölt felhasználó 2017. 01. 25. 17:42
Előzmény: #354  pomperj
#355
Én óvatosabb duhaj vagyok, inkább a szakaszos zárásoknak vagyok híve. De van még egy csekély long munícióm is (CBKG, BMW, SAN stb.). Egyre esélyesebb egy korrekció (péntektől, vagy jövő héttől várom). DAX-ot 11200-ig várom vissza, dehát egyelőre még az emelkedés van műsoron...
pomperj
pomperj 2017. 01. 25. 17:31
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#354
Ma is, es meg par napig azert tartania kellene ennek az SPY/DAX/stb (v of 3?) hullamos rallynak.
Tegnap a GLD poziciokat tovabb konnyitettem, alig maradt...es kar volt megtartani azt is.

Ma eros nap van, alighanem a (v) kozepen tartunk, meg nem adok el. (Kis atrendezest csinalok, talan veszek olajost meg.) Egyelore pentekig tervezek tartani mindent.
Törölt felhasználó 2017. 01. 25. 17:17
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#353
Ez egy izgalmas nap, záródott BEI longom is. Betettem maradék SAN CFD csomagomat is, remélem lesz felhúzás a végén (short likvidációk).
Törölt felhasználó 2017. 01. 25. 16:03
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
Lezártam maradék Santander longom felét.
Törölt felhasználó 2017. 01. 25. 10:42
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#351
Realizáltam DAI és AIR cfd long pozícióimat. Santander is elszállt remélhetőleg itt is lesz a mai napon teljesülés.
Törölt felhasználó 2017. 01. 03. 14:59
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#350
Dax shortomból egy jelképes nyerővel kiugrottam. Commerzbank egyszerűen megvadult 2 nap alatt uszkve 8% emelkedés.
Törölt felhasználó 2017. 01. 02. 18:26
Előzmény: #348  pomperj
#349
ING fundásan elég erős, ez az árfolyamaiban is látszik, ezért látok ennél a papírnál jobb lehetőséget. DB-ben jelenleg nincs pozícióm egyelőre kivárok. CBK-ban továbbra is tartom a maradék longomat. Ha a DAX-li holnap kitör lehet, hogy veszek egy kis DBK CFD-t.

11600-ról indítottam egy óvatos DAX shortot, azért csodálkoznék, ha minden átmenet nélkül áttörésre kerülne az ellenállás. De ha átmegy holnap lezárom hamar a pozícióm.

Igen én is kíváncsi vagyok a portfólió átrendezésekre, az eu-ban magas lesz idén a politikai kockázat (német, olasz, holland választások), ezért érdemes lesz óvatosan kereskedni nyitottan mindkét irányra.
pomperj
pomperj 2017. 01. 02. 09:58
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#348
1)OTP temaban egyetertunk.
Mol-ban meg van potencial, ha az OPEC betartja a megallapodast.
Egyetertunk DB-ben is. De megjegyzem a brit HSBC igen pocsek szamokat hozott, ING is 7% elbocsat, szoval az EU bankszektori atlag azert nem annyira eros.

2)Elso jan. napokban latszani kellene, hogy a Trump rallyban van-e lang is, vagy meleg legvarak voltak az utolso 8 het rally mogott.

3)A taxloss sell December vegen elmaradt; de elmaradt az ujev elotti Santa-rally is. A Fund-ok a januartol mar alacsonyabb adoban bizva jelentosen konnyithetnek a gyengenek itelt szektorokban. Es nagy atrendezesbe kezdhetnek: a penz iranya a "meterialis" szektorok vilaga?

Az elso lefele nyomja az Indexet, a masodik meg felfele. A heten meglatjuk, mi lesz a netto hatas.

Egyelore maradok a biztosanak latszo par szektorban; penteken cash-t gyujtottem; nagy likviditassal szeretem az evfordulast venni.
Jo szerencset.
Törölt felhasználó 2017. 01. 02. 09:19
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#347
BUÉK! Kiszórtam RWE papírjaimat (5% bruttó profit).

Jelenleg kivárok a német bank részvények egyre szimpatikusabb szinteken.

Érdeklődve olvastam egyes OTP prognózisokat, javaslom mindenkinek az óvatos kereskedést a bankpapírral. Perek tömege van folyamatban az Európai Bíróságon, a tavalyi osztalékfizetést is megtámadták ügyvédi irodák, az ügy jelenleg másodfokon van. A korrupt magyar igazságszolgáltatás el tudta szabotálni a deviza alapú kölcsönök károsultjainak pereit az eddigiekben, ebben az évben az Európai Bíróság megfogja hozni ítéleteit, amelyek jelentősen befolyásolni fogják az OTP fundamentális (tőke) helyzetét. A későbbi várható kártérítési perek miatt jelentős céltartalék képzési kötelezettsége merülhet fel a banknak.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 14:22
Előzmény: #345  pomperj
#346
Egyetértek, én sem mertem egyelőre megkockáztatni a DAX shortolását. Az eu piac ráadásul fundamentálisan sem túlértékelt, ez különösen igaz a német, spanyol és olasz tőzsdére.

A kiválasztott papírjaim ráadásul mind egyedi sztorikkal büszkélkedhetnek amellett, hogy a technikai képük is igen kedvező. Bízom benne, hogy ez évben a megnyitott longjaim, felül fogják teljesíteni jócskán a DAX emelkedését.
pomperj
pomperj 2016. 12. 16. 13:50
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#345
A spekulativ DAX shorthoz.

1)A DAX es a tobbi EU index felfele megy, de most nem impulzus jelleguen, hanem korrektivan. Amit iden latunk febr. ota eddig az egy a-b-c korrekcio leginkabb, amiben (3 of c) kornyeken jarhatunk...most a legmagasabb RSI iden.

szoval, szerintem is lehet jo az a short idea, csak talan korai.
DAX-ban meg most is RSI=75, az nagyon eros momentum, aminek meg nincs egeszen vege. Most inkabb (iii of c) nek nez ki, szoval egy kissebb es csapkodo (iv) oldalazas-korrekcio jon, azuutan meg egy magasabb (v of c) top varhato.
Na, ott talan csatlakoznek.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 13:36
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
Persze 11400-as ellenállásról elképzelhető korrekció, de ezt jövő héten meg fogom venni.
Törölt felhasználó 2016. 12. 16. 13:34
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
DAX hati 13 óra körül kifutott, óvatosan kezdem megnyitni a longokat. Első körben vettem RWE, BEI, AIR, DAI és LIN cfd-ket.
Törölt felhasználó 2016. 12. 13. 12:12
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
A BUX1712 sajnálatosan továbbra is nagyon illikvid. Gondolkodom, hogy visszatérek a magyar piacra határidőzni, de a likviditással továbbra sem vagyok kibékülve. A BÉTA piacon is a forgalom nevetséges, ennyi év után nem tudott felfejlődni!
Törölt felhasználó 2016. 12. 13. 12:06
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#341
Ismét realizáltam a csomag Santander CFD csomagot. FED döntés előtt jobb az óvatosság!

Topik gazda

_Joker1
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek