Egyenlőre az árazásra hat, vagyis csak baromi drágán tudnának venni, utána meg már egyáltalán nem lesz mit akvirálni, mert a vállalatok egyáltalán nem építhetnek erőműveket. A félévi eredmények a részvényárban nem jelentek meg, ezután meg az eddiginél rosszabb környezet várható.
"A NAP Nyrt. beruházási tervének köszönhetően a hazai napenergia termelő szektor vezető cégévé szeretne válni 2022 végére, 100MW teljesítménnyel, ami már a hagyományos, fosszilis erőművi termeléssel is vetekszik." Ezzel hogy állunk?
A tények tényleg nem zavarnak (2022-ben legalább milliárdos tervezett adózott eredmény..., félévkor 522 millió már meg volt, és júl-szept csúcsszezon csak ezután következett)
A fejlődés alapvetően akvizíciókra épült a terveben, vagyis már működő, vagy megkezdett projektek megszerzése a cél. Kérdés, mikor történik ilyen, hiszen a tőkeemelésből befolyt pénz a forrást már megteremtette. Az állami tiltás az árazásra hat negatívan (drágulhatnak ezek a projektek)
"Miért éri meg naperőműbe fektetni? Röviden összefoglalva, mert globálisan és Magyarországon egyaránt kitűzött cél a növekvő energiafelhasználáson belül is a megújuló energiák előtérbe kerülése. Ennek egyik sarokköve a naperőművek termelési kapacitásának fejlesztése, amelyhez most hosszú távú garantált átvételi ármechanizmus is biztosított az állam részéről." Úgy gondolom, hogy ebből a tájékoztató leírásból a - "Magyarországon" - szót aktuális lenne kitörölni!
NAP Nyrt.
https://bet.hu/newkibdata/128599130/NAP_InfoDok_jovahagyas.pdf