Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 20. 18:10

Nagyobb nyugdíjemelést lengetett be Orbán Viktor  

Ugrás a cikkhez
Ha meg tudnak állapodni a vállalkozókkal egy magasabb minimálbér-emelésben, akkor az emelkedő bérek és a magasabb infláció lehetőséget ad majd a magasabb nyugdíjemelésre - hangzott el az a Kossuth Rádió hétfői 180 perc című műsorának adott...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=240356
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2016. 11. 25. 11:53
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#200
nem átmeneti, mert azt hiszem 20 % örökké kapható, de csak 15 éven belül elhalázott házastárs után (, ha jól tudom a 15 évet)
mpagnes 2016. 11. 25. 11:53
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#199
nem átmeneti, mert azt hiszem 20 % örökké kapható, de csak 15 éven belül elhalázott házastárs után (, ha jól tudom a 15 évet)
mpagnes 2016. 11. 25. 11:51
Előzmény: #181  Törölt felhasználó
#198
a manyupnak semmi értelme nem volt....lehet takarékoskodni más módon is
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 11:50
Előzmény: #196  mpagnes
#197
Meg csak átmeneti, rövid ideig.

De a tegnapi kérdést kikerülted. A manyup beszántással egyetértettél?

Csak mert az pl. 100%-ban örökölhető volt.....
mpagnes 2016. 11. 25. 11:48
Előzmény: #176  exmnbs1
#196
aprópénz...meg olvass utána, hogy ki kapja, mert nem mindenki, akinek meghalt a házastársa....
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 11:42
Előzmény: #194  Peterbond
#195
A saját életükben sikertelenek akarják görcsösen az egyenlősdit és ezek a belül komcsik adják Viktorék fő szavazóbázisát.
Peterbond 2016. 11. 25. 11:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#194
"Az a sok szerencsétlen ember aki minimálbérre van bejelentve és még másod-harmad állást is kell vállaljon ahhoz ha normális életet akar élni ezt a társadalmi réteget folyamatosan kizsákmányolják és az ő általuk teremtett javak árán teremtődnek a magasabb bérek és nyugdíjak "

Ahogy Marx is megmondta a profit a munkás ki nem fizetett bére. Előre munkások proletárok!
De komolyan halják itt egyesek saját magukat?
Peterbond 2016. 11. 25. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#193
"A nyugdíjminimum összege 2017: 28,500 ft
2008 óta egy fillérrel se nőtt! Ez megalázó, több 10000 ember érintett ebben."

Ez igaz. Szociális kérdés amit oldjon meg a szociális háló.

Amúgy:

"A nyugdíj összegét az életünk során szerzett szolgálati idő hosszától függő nyugdíjszorzó és az 1988 óta szerzett (nyugdíjjárulék alapját képező) kereseteinkből számított nettó átlagkereset összege határozza meg."

Tehát ilyen alacsony nyugdíjhoz 20 év munkaviszony kell ( az átlag 35 évhez képest ha jól emlékszem ), és azon belül is lehetőleg a legalacsonyabb bér. Szóval emberünk azért nem igazán volt élen a társadalom megsegítésében amikor volt rá lehetősége. Egyéni történetek mindig vannak de a nagyobbik része életében alig fizetett valami járulékot. Akkor miért is kapna 100.000-es nyugdíjat ő is mint a 35-40 éves munkaviszonyal rendelkező végig járulékot fizető ember?
És továbbra is mondom aki azt hiszi hogy semmittevéssel ( nyugdíjas évek ) pont annyit fog keresni vagy alig kevesebbet mint amennyit akkor amikor havi 160 órát dolgozott az vagy nagyon önző vagy nagyon ostoba.
Peterbond 2016. 11. 25. 11:27
Előzmény: #174  mpagnes
#192
"A jarulekot nem magad utan fizeted, hanem az eppen nyugdijas honfitarsaidnak."

Igen tudom a felosztó kirovó nyugdíj lényegét. Ettől függetlenül az állam igérete az ha TE fizeted a járulékokat a mostani nyugdíjasoknak akkor majd a jövőbeli "fiatalok" ugyanolyan mértékben fognak eltartani téged is.

Ha azt igérné az állam hogy legyél fejőstehén és tarts el 5 nyugdíjast majd ha te leszel nyugdíjas elégedj meg az 5-ével akkor ugyan ki venne részt ebben a játékban?

Én azt mondom a jelenlegi rendszer alapból egy nagy lutri és ezen még tovább durvítanátok. A magánnyugdíj rendszer sokkal normálisabb rendszer. Amit félreteszek az enyém marad, örökölhető és pont annyit kapok vissza amennyit félretettem ( természetessen ha normális befektetésben van és nem questor-ban ). Ez nem tetszik sokaknak mert itt nem tudsz élősködni másokon hanem azt kapod amiért megdolgoztál, amiről korábban lemondtál egy későbbi fogyasztás javára.

Ezért nem szeretem hallani hogy legyünk még szolidárisabbak ( persze a menekültek esetén annyira nem hangoztatják ugyanezen emberek ezt pl ! Mert hát VELÜK legyünk szolidárisak mással nem kell ). Hát kérem szépen a jelenlegi rendszer Borzasztóan szolidáris már most is. És én magam is szolidáris vagyok önkéntes alapon. De ha túltolják ezt a szorgalmasak elmennek és maradnak a lusták és akkor nem lesz aki szolidáris legyen velük.

Én ezt akartam kifejezni.

Az egységes nyugdíjról meg. Rendben legyen. Mindenki X összeg nyugdíjat kapjon minimális különbbségekkel. Akkor tessék Egységesen levonni is azt. Igazságtalan a százalékos emelés? Hogy aki sokat kereset ( és fizetett be ) az sokat kap? Rendben akkor vonjunk is le egységesen! mindenki fizesse a havi 50.000 Forint nyugdíjjárulékát és aki szorgalmas majd félretesz magának és nem állami nyugdíjon fog élni ( mondjuk már most is így tesznek a Manyup lenyúlása óta és a járulék ADÓ-vá alakítása után ). Akkor elég szolidáris lesz a rendszer.

Mindennek ára van uraim amit meg kell fizetni. Az a kérdés ki fizeti meg és az illető meddig hagyja hogy más helyett fizesse a számlát.
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 11:17
Előzmény: #190  johai
#191
Az elkölthető kitételt te tetted bele. Az eredeti szöveg az volt, hogy ugyanannyi %-os emeléssel nyílik az olló.
johai 2016. 11. 25. 11:14
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#190
A vita az elkoltheto jovedelemrol szol,valtozik e azonos %-os emelesnel.
Inflacio miatti emelesrol beszelunk.

A nyugdijas letminimumot kap ez emelkedik 2%-al,ugyanott van ahol volt.
B nyugdijas 3x letminimumot kap,az emeles 3x 2%,tehat a letfentartasi koltseg felett kap + 4%-ot....magyaran mindenegyes emelesnel no a nagyjovedelmu elkoltheto penze.
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 08:49
Előzmény: #186  Bekre_Pal
#189
Egy nagyhangú iskolázatlan.
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 08:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#188
"Az a sok szerencsétlen ember aki minimálbérre van bejelentve..."

Ez megint egy külön probléma, nem erről folyt a vite.
andare 2016. 11. 25. 08:43
Törölt hozzászólás
#187
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 25. 08:42
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#186
nézd, nekem ez a parasztsággal és arroganciával előadott primitív magabiztos sötét sudribunkóskodás nem jön be, esetleg kérhetem-e, hogy mivel nem adtam rá okot, mellőzzed? köszönöm.

100-nak a 300 a triplája, mint ahogy a 200-nak a 600, vagyis maradnak az arányok.

gyk: egy kisebb szám triplája kisebb távolságra van a számegyenesen, mint egy nagyobbé, de attól még mind a kettő tripla

de nem is tudom, mire verem magam, amikor azt írod, hogy aki 100-at kap az gürizett, aki 300-at az szerencsés. na erre mondom hogy a kádárizmus óriási pusztítást végzett az ország elmeállapotában. hagyjuk.

Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 08:33
Előzmény: #184  qqtyin
#185
Mi ez a komcsi beidegződés az egyenlősdivel? Aki korábban magasabb bérből több adót, járulékot fizetett, azt miért is kéne büntetni, mert több a nyugdíja is?
qqtyin 2016. 11. 25. 08:30
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
A nyugdij felzárkóztatást a fix összegú emelés szolgálná, ha valami igazságosabb útra térnénk.
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 08:25
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
Akkor lesznek csak elképedve ha kiderül még nyugdíj csökkentés is lesz mivel a fiatalok nem fognak itt dolgozni rabszolga bérért. Ez a mostani béremelés sem akadályozza meg a folyamatos elvándorlást és nagyon jól teszi aki a külföldben gondolkodik. Magyarországon nincs és nem is lesz jövő a mai fiataloknak.
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 08:15
Előzmény: #180  vegyesz
#182
"El vagyok képedve, hogy a rigo nem bírja felfogni, hogy a lineáris kulcs (egységes százalékos emelés) nem nyitja a gazdag és a szegény nyugdíjas közötti ollót, hanem konzerválja."

Döbbenet. És ilyenek írkálnak ide, ráadásul nagy arccal...
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 08:14
Előzmény: #175  mpagnes
#181
Ezért örültetek annyira a manyup lenyúlásnak? Az pl. örökölhető volt....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek