Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 20. 18:10

Nagyobb nyugdíjemelést lengetett be Orbán Viktor  

Ugrás a cikkhez
Ha meg tudnak állapodni a vállalkozókkal egy magasabb minimálbér-emelésben, akkor az emelkedő bérek és a magasabb infláció lehetőséget ad majd a magasabb nyugdíjemelésre - hangzott el az a Kossuth Rádió hétfői 180 perc című műsorának adott...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=240356
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vegyesz 2016. 11. 25. 08:13
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#180
El vagyok képedve, hogy a rigo nem bírja felfogni, hogy a lineáris kulcs (egységes százalékos emelés) nem nyitja a gazdag és a szegény nyugdíjas közötti ollót, hanem konzerválja. Feltéve persze, ha az infláció mértéke, amit az emelés százalék lábának meghatározásánál figyelembe vesznek, pontosan megegyezik a valódi inflációs rátával. Hiszen a nyugdíj reálértéke számít. Persze, ha a valódi infláció nagyobb a figyelembe vettnél, akkor záródik a reál olló, ha kisebb a valódi infláció, akkor nyílik a reál olló. Nulla inflációs ráta esetén minden egységes kulcsú nyugdíjemelés növeli a reál ollót.
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 08:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#179
Ez külön téma a lenti vitától.
R-- 2016. 11. 25. 07:53
Törölt hozzászólás
#178
Törölt felhasználó 2016. 11. 25. 07:15
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#177
"arról beszélek, hogy az egységes százalékos emelésnél nagyobb lesz a különbség az alacsony és magas nyugdíjak között"

NOMINÁLISAN!
- Arányaiban ugyanaz maradt a két nyugdíj viszonya (a dupla dupla maradt).
- Sőt, ha inflával egyező volt az emelé, akkor reál értékben mindkettő változatlan maradt!
exmnbs1 2016. 11. 25. 06:38
Előzmény: #175  mpagnes
#176
Ozvegyi nyugdijrol sosem hallottal?
mpagnes 2016. 11. 25. 05:03
Előzmény: #171  Peterbond
#175
Az emberek fele meg fizeti 1-40 evig es egy honapot sem lesz nyugdijas. A szerencsesebb nem sokat veszit, mert 1-2 ev munka utan meghal.Ez csak vicc volt, de tenyleg egy kis szerencse, kinek abban, hogy ne fizesse sokaig, ha nem fog kapni, a masiknak meg abban, ha mar fizette,akkor eljen meg 20 evet.Tenyleg poenos, de a feloszto-kirovonak pont az a lenyege, hogy aki el az fizeti az eppen elo nyugdijasnak, a halottak meg a foldben fekszenek ...ennyi kb.
mpagnes 2016. 11. 25. 04:59
Előzmény: #170  Peterbond
#174
Nyugdijasnak lenni csak minden 2. embernek sikerul, mert a fele elobb hal meg.
A jarulekot nem magad utan fizeted, hanem az eppen nyugdijas honfitarsaidnak. A befizetesed csak a szamitas alapja, de ez sem egeszen igy van . A rendszer feloszto-kirovo, de a vilagon kb. mindenhol ez van az allami nyugdiajaknal.
Hogy miert szuk savot javaslok? Mert csak az a megoldas es kulonben a nyugdijas az egy status.
A nyugdij oroklese meg marhasag, ha az allamirol beszelunk es nem is ertelmezheto es sehol a vilagon nem orokolheto.
Az biztos, hogy az atlagnyugdijnak kb. a minimalber 70 %-nal van realitasa.Persze nettoban, tehat en nem azt mondom, hogy a nyugdij magas ( nezopont kerdese), de jelenleg 160-170 netto mimnimalbernel van realitasa a 117 ezer atlagnyugdijnak. Tudom erre mondjak, hogy mibol lehetne ekkora minimalber? Hat , ha nem novelheto ,akkor pedig a nyugdij magas.
Peterbond 2016. 11. 25. 01:24
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#173
"ha pedig a másik véglet, akkor gondolni kellene a szolidaritásra tudod? "

Jóvan már mindenben legyünk szolidárisak. mindenki kapjon ugyanannyit. Legyen egyenlőség, testvériség. Aki lopta a napot egész nap az is pont annyi nyugdíjat kapjon mint aki sokat dolgozott. Majd elvesztük a gazdagoktól ( kulákoktól ) és mi újra elosszuk egységesen.
mintha már kipróbáltuk volna ezt és KURVÁRA nem működött.

Egyyesek lassan észre se veszik mekkora kommunisták lesznek itt.

A Szolidaritást intézzétek a szociális hálón keresztül!

Könyörgöm egy szegény ember ugyanazt az alap ellátást kapja, ugyan az a rendőrség védi, ugyanaz a mentő tűzoltó jön ki hozzá, ugyanazt az úthálózatot használhatja mint bárki más. Cserébe ő befizet havi 10.000-et az államkasszába a jól kereső meg befizett 100.000-et. A rászorult kapja ingyen az ebédet az iskolában, önkormányzat ad tüzifát télre, segélyeket fizetnek. VAN szolidaritás! Én is adakozok nem kevésszer pedig semmi kényszerem nincs rá.
De amiért megdolgoztam az az enyém. Ne osztogassátok már előre el még jobban mint amennyire már így is elossza az állam bácsi. Mert ha az ember azt látja hogy nincs értelme többet tenni, lemondania mert úgyis egyenmércével lesz mérve a lustával akkor ki a fene fogja megtermelni majd a lustának azt a töbletet?

Szóval állam bácsi csak vegye visszább a kezét és majd én eldöntöm mennyire leszek szolidáris azzal aki rászorul. És semmiképp se azzal aki lusta volt dolgozni/tanulni vagy elitta/eljátszotta vagy csak simán felélte amit kereset világ életében.
Peterbond 2016. 11. 25. 01:15
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#172
"arról beszélek, hogy az egységes százalékos emelésnél nagyobb lesz a különbség az alacsony és magas nyugdíjak között "

Nominálisan igen.

Ha meg mindenki pont ugyanannyi emelést kapna akkor meg egyen nyugdíj lesz a végén. ( mindig 1000 forintot emelve a különbség fix marad ami 20-30 év múlva azt jelenti hogy lesz egy 2 milliós és egy 2.1 milliós nyugdíj a különbség meg fog 100 kiflit érni összesen )

A százalékos emelés pont azért van mert minden más is százalékosan drágul. a kenyér 10 év múlva 200-ról 250-re fog drágulni a bicikli meg 20.000-ről 25.000-re.

A százalékos emelés lényege hogy a nyugdíj vásárlóértéke megmaradjon.

Persze hogy nagyobb lesz a különbség nominálisan. Ahogy régen 3,5 forint volt a kenyér most meg 200. A bicikli meg 200 forint volt most meg 20.000.

Folyamatosan figyelmen kívül hagyod a pénz időértékét és az inflációt így a példáid mindig torz eredményt szülnek mint ez a duplázós példád is.
Peterbond 2016. 11. 25. 01:07
Előzmény: #170  Peterbond
#171
természetesen "Lehet fizetnem a járulékot 40 évig" amit írni akartam csak lemaradt a 0.
Peterbond 2016. 11. 25. 01:06
Előzmény: #163  mpagnes
#170
"a nyugdíjak különbsége addig nem rendezhető, amíg a bér és a munkában töltött idő határozza meg....szerintem csak a státusznak kellene bekövetkezni és onnét kezdve fix.,mint az öregségi ( munka nélkül !!!) és szűk sávban szabadna csak innét rátenni a jövedelem arányában"

Már bocs de az állami nyugdíj most is elég nagy lutri. Lehet fizetnem a járulékot 4 évig aztán 2 év nyugdíjas év után beadom a kulcsot. Oszt ebből semmit se látnak a gyerekek, az asszony max egy részét özvegyi nyugdíjként és azt se sokáig. Más meg lehet lehúz 25 évet nyugdíjasként.

És akkkor még jön a te ötleted hogy amúgy legyen egyennyugdíj minimális különbséggel.
Hát ki a rossebb akarja majd akkkor befizetni a 33% nyugdíjjárulékot? ( bocsánat már csak adó )
Én utánam jelenleg eddig kb 16 millió forinttal gazdagodott a nyugdíjalap durván 9 év munkaviszony alatt. Egy minimálbéres meg kb 3-3,5 milliót fizetett volna ennyi idő alatt. És neki legyen 100-as nyugdíja nekem meg 140-es mondjuk? És akkor is drukkoljak hogy ne patkoljak el 2 évesen mert akkor elveszik az eddigi összes befizetésem?

Hát kösz akkor már én is inkább keresek máshol megélhetést pedig én nagyon szeretek itt élni minden rossz ellenére, mert sok szép is van az országban.
Oszo 2016. 11. 25. 00:35
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#169
Na jó: a példádban a duplázás során a 200 ezer forintos különbség NÉGYSZÁZ ezer forintosra nő.
Áruld el nekem légyszíves, hogy amennyiben minden pénzért vásárolható terméknek, szolgáltatásnak szintén duplázódik az ára (vagyis teljesen kiegyensúlyozottan 100 % az infláció) akkor ennek a kétszázról NÉGYSZÁZra növekvő különbségnek milyen jelentősége van az életszínvonalukban, a vásárló erejükben, a megélhetésükben, vagy a derékbőségükben, vagy bármiben a korábban is fennálló viszony szempontjából?
Törölt felhasználó 2016. 11. 24. 22:55
Előzmény: #164  Bekre_Pal
#168
te mit nem értesz?
ki beszél itt arról, hogy ki mit alapozott meg - nem, mintha ez feltétlenül az egyén munkáján múlna

palika
arról beszélek, hogy az egységes százalékos emelésnél nagyobb lesz a különbség az alacsony és magas nyugdíjak között

ezt mégis mi a tökömmel alapozta meg bárki????
magyarázd el

mondjuk lesz egy duplázás
a 100 ezres munkás, aki egész életében gürizett de ez persze szerinted mindegy kap eztán 200 ezret

szerencsésebb társa, akinek a szülei megtehették és taníttatták a 300 ezrét duplázza 600 ezerre

eddig volt közöttük 200 ezer forint
immár 400 ezer NÉGYSZÁZ
ugye milyen igazságos?

na ezek után remélem a te szüleid mondjuk rendes dolgos mezőgazdasági munkások voltak és így járnak
akkor mit szólnál
ha pedig a másik véglet, akkor gondolni kellene a szolidaritásra tudod?
nem tudod
költözz nyugatra majd megtudod
mpagnes 2016. 11. 24. 22:45
Előzmény: #165  mpagnes
#167
azért 30-40 %, mert a 10-15 fennmaradó év 65 év felett reális....40 év munka után a 30-40 % az 12 -16 év..
mpagnes 2016. 11. 24. 22:45
Előzmény: #165  mpagnes
#166
azért 30-40 %, mert a 10-15 fennmaradó év 65 év felett reális....40 év munka után a 30-40 % az 12 -16 év..
mpagnes 2016. 11. 24. 22:40
Előzmény: #164  Bekre_Pal
#165
ez igaz, de nem reális a 70-80 %-a jövedelemnek....ez reálisan 30-40 %-nál nem lehetne több...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 24. 22:17
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#164
Ha valaki valamikor kétszer annyi nyugdíjat alapozott meg magának mint a másik, akkor kétszer akkora legyen a nyugdíja vagy kevesebb? Ezt ugyan csűrheted meg csavarhatod, akkor is csak egy fair válasz van rá.
mpagnes 2016. 11. 24. 21:32
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#163
a nyugdíjak különbsége addig nem rendezhető, amíg a bér és a munkában töltött idő határozza meg....szerintem csak a státusznak kellene bekövetkezni és onnét kezdve fix.,mint az öregségi ( munka nélkül !!!) és szűk sávban szabadna csak innét rátenni a jövedelem arányában
johai 2016. 11. 24. 19:43
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#162
Nem reg regisztraltal ide?
Ez a nap vicce.
Penznyelot akkor nem ismerted,nem halottal rola....vigyazz mert rad szakad az eg:))
johai 2016. 11. 24. 19:30
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
Valoszinu nem voltak ott az utolso eligazitason,meg a regit mantrazzak,pedig mas szelek fujnak mar....ertik mirol van szo hiszen nem hulyek.
Dehogynem.:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek