Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
filter 2015. 03. 26. 09:31
Előzmény: #3839  Törölt felhasználó
#3840
én azt már nem is találom, de jó hogy akkor azonnal kinyomtattam..
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 09:25
Előzmény: #3838  filter
#3839
Gondolom majd fogunk, vagy a 02.25-én az oldalukra feltett egyenleg lesz az aktuális?
filter 2015. 03. 26. 09:21
Előzmény: #3837  Törölt felhasználó
#3838
semmit nem kaptunk..
Törölt felhasználó 2015. 03. 26. 09:17
Előzmény: #3836  filter
#3837
FONTOS TUDNIVALÓK

- A Buda-Cash Zrt. ügyfelei esetében a felszámoló biztos feladata az ügyfélkövetelések teljesíthetőségének felmérése. Ennek érdekében - az intézmény nyilvántartásában szereplő befektetők számára - a felügyeleti biztos, illetve a felszámoló biztos megküldi az egyéni számlaegyenleg-kivonatokat.

Kérjük, hogy a kivonat kézhez vétele után, vesse azt össze saját nyilvántartásaival és amennyiben eltérést tapasztal, forduljon a felszámoló biztoshoz. Ezen egyeztetés során jelezheti, ha bármelyik megbízása (pl. állampapír, részvény vétel) esetlegesen nem teljesült. (2015.03.06.)
filter 2015. 03. 26. 08:56
Előzmény: #3834  tchongee
#3836
ezek szerint még egyszer be kell küldeni?
szerinted?
tchongee
tchongee 2015. 03. 26. 08:38
Előzmény: #3832  filter
#3835
Én emilben és postán is megküldtem, de 27.-e az első nap amikor nyilvántartásba veszik, bármikor is küldted be.
tchongee
tchongee 2015. 03. 26. 08:38
Előzmény: #3832  filter
#3834
Én emilben és postán is megküldtem, de 27.-e az első nap amikor nyilvántartásba veszik, bármikor is küldted be.
filter 2015. 03. 26. 08:25
Előzmény: #3832  filter
#3833
BEVA KÖZLEMÉNY A BUDA-CASH BRÓKERHÁZ ZRT. BEFEKTETŐINEK KÁRTALANÍTÁSÁRÓL
A Befektető-védelmi Alap (Beva) az alábbi tájékoztatást adja a felszámolás alá került BUDA-CASH Brókerház Zrt. befektetőinek kártalanításáról.
Kártalanításra a befektető kérelme alapján kerülhet sor, amelyet igénybejelentő lapon kell benyújtani a Bevához. Az igénybejelentő lap az lgénybejelentés menüpontnál letölthető, illetve személyesen átvehető a kártalanításban közreműködő takarékszövetkezeti fiókokban. A kitöltéshez az Igénybejelentő lap hátoldalán található tájékoztatás nyújt segítséget.
Az igénybejelentő lapot postai úton a Befektető-védelmi Alap 1476 Budapest, Pf. 495. címére, vagy elektronikus úton a budacashigeny@bva.hu e-mail címre kell elküldeni. Fontos, hogy az igénybejelentő lap Bevánál, illetve a kártalanításban közreműködő takarékszövetkezeti fiókokban történő személyes benyújtására nincs lehetőség. Kérjük, hogy egyéb leveleit továbbra is a Beva központi e-mail címére küldje el ( beva@bva.hu ).
A Beva az igényérvényesítés első napjaként 2015. március 27-ét határozza meg, a kártalanítási kérelmeket ettől a naptól kezdődő egy éven belül, 2016. március 26-ig lehet benyújtani.
A Beva az érdemi elbírálást akkor tudja megkezdeni, ha a BUDA-CASH Brókerház Zrt. „fa.” felszámolójától megkapja a kártalanítás megállapításához szükséges adatokat. A felszámoló az ügyfélköveteléseket egyezteti az ügyfelekkel, és felméri a meglévő és kiadható ügyfélvagyont. Amikor a felszámoló már nyilatkozni tud arról, hogy az egyes ügyfelek részére mit ad ki a BUDA-CASH Zrt., és mi az a hiány, ami után kártalanítani kell az ügyfelet, a Beva haladéktalanul megkezdi és legkésőbb kilencven napon belül elbírálja a benyújtott kártalanítási kérelmeket.
Egy befektető számára legfeljebb húszezer eurónak megfelelő 6.105.400,-Ft összegű kártalanítás fizethető. A kártalanítás iránti igény elbírálásáról az igénylő írásbeli értesítést kap, amely tartalmazza a megállapított kártalanítás összegét, a kifizetést teljesítő takarékszövetkezeti fiók megnevezését és elérhetőségeit. A kifizetés helyét a Beva értesítés kézhezvételét követően, személyesen kell felkeresnie a jogosultnak, ahol a kártalanítás összegét felveheti, vagy annak átutalásáról rendelkezhet.
A kártalanítási közlemény teljes szövege a Közlemények menüpontban érhető el.
filter 2015. 03. 26. 08:22
Előzmény: #3831  noworf
#3832
Holnap pénteken lesz a "nagy nap", bár én már beküldtem az adatlapot a múlthéten.
Van aki beküldte már rajtam kívül?
Esetleg kapott valaki visszaigazolást, mert én nem, de gondolom holnap megint be kellene küldeni!?
noworf 2015. 03. 25. 20:22
Előzmény: #3829  Peterbond
#3831
Én nem politizálok.
A tények.
A legnagyobb offshore létrehozó, ajánló cég a D betűs volt 2000-2010 között. Oszkó vezette.
Postabank esetében sem kicsik végeztek a könyvvizsgálatot.
A prominens céggel szembeni kártérítésről az akkori pminiszter mondott le, botrányos körülmények között. Ha jól emlékszem Q nagyságrendű pénz volt.
Nem tudom , hogy a Fidesz v más párt hogyan áll a lopási listán csak azt tudom, hogy ebben az országban a politikusok a legnagyobb bűnözők!
Peterbond 2015. 03. 25. 20:07
Előzmény: #3829  Peterbond
#3830
link

Gyimesi és Társa Könyvvizsgáló és Tanácsadó Kft

Szóval kemény magyar kis könyvvizsgáló intézte ott a könyvvizsgálatot.
Peterbond 2015. 03. 25. 20:05
Előzmény: #3828  noworf
#3829
Csak a miheztartás végett amennyire tudom a brókercégeket pont hogy helyi kis könyvvizsgálók ellenőrizték. Azért ilyesmit egy Big Four se engedett volna meg mert az az egész nagy cégre jelentene komoly presztizs vesztést amibe bele is dőlhet cég ( lásd Enron botrány ).

Az offshore lovag meg Simor jegybank elnök volt elvileg. Bár az offshoreozásban a fidesz messze az élen jár. És ők állami és nem magán pénzt menekítenek ki offshore számlákra.
noworf 2015. 03. 25. 19:55
Előzmény: #3827  szivacs
#3828
De, így hívják!!!
Az általam megnevezett "tanácsadó" cég meg azért került ide, mert éveken át nyomult az offshore piacon, hetente kaptam a cégemnél zaklató leveleket tőlük, de ennek ellenére a mostani botrányról is merészeltek ugatni a mediaban!!! Talán még emlékeztek az Oszkó offshore lovag kifejezésre?!?!?
Ez egy büdös Balkáni ország már 25 éve! A románok is példát mutatnak nekünk a csaló, tolvaj,korrupt, g...i politikusokkal való bánásmódban! Szégyen!
szivacs
szivacs 2015. 03. 25. 19:17
Előzmény: #3826  noworf
#3827
"nincs lehetőség elvenni a lopásból származó, deloite által offshore cégekbe segített vagyont" - vagyis a jogállam, azt a szolgáltatást nyújtja polgárainak, hogy a jogkövetőktől jogellenesen eltulajdonított vagyont a jogsértők jogszerűen meg tudják tartani anélkül, hogy a károsultak kártalanítva lennének.
Vagyis a létező jogállam lehetőséget nyújt a lopott vagyon legalizált megtartására.
Nem ezt szokták pénzmosodának nevezni...?
noworf 2015. 03. 25. 18:19
Előzmény: #3825  szivacs
#3826
A ház egy offshore cég tulajdona, T úr "csak" bérli! Hiába hazudozik Vitya, arrogáns Tóni meg a többi nincs lehetőség elvenni a lopásból származó, deloite által offshore cégekbe segített vagyont, de ezt ők is tudják, csak reflexből is hazudnak már!
A kártérítési alap olyan mint a Q papírok, neve van, értéke nulla!
Van még ilyen nulla sok, pénzügyi felügyelet, befektető védelem, gerinc a G...ikben, jogállam.
Igazi kommunizmus a bc ügyfeleknek 6miller mindenkinek és kuss!
Remélem minden épeszű kimenekíti amilye még megmaradt!
szivacs
szivacs 2015. 03. 25. 17:44
Előzmény: #3820  Törölt felhasználó
#3825
"Papíron egy békásmegyeri panel nyolcadik emeletén lakik a Buda-Cash Zrt. százmilliárdos csalással gyanúsított vezérigazgatója, Tölgyesi Péter.
A szomszéd úgy tudja, Tölgyesi a budai Szépvölgyi úton lévő házában él"
No problem, akkor a panelban lesz a házi őrizet, legalább fimon házi kosztot ehet. A Szépvölgyi úti vityilló meg megy a kártérítési alapba. Így lesz ugye...? :-)
elemes
elemes 2015. 03. 25. 15:22
Előzmény: #213  ripp-ropp
#3824
ripp-ropp írta február 24-én:

"Anno vacilláltam a Budi-Cash és a Quaestor között. Mindkettő ugyanazt a Saxo-felületet kínálta.

Aztán a Quaestor mellett döntöttem. 6 év távlatából igazolva látom döntésem helyességét..."

Most hogy látod a dolgot?
Törölt felhasználó 2015. 03. 24. 19:15
Előzmény: #3822  gyula1971
#3823
Van rv kosár,van pénz kosár-
Igaz Te a Ft-nak is ÁRFOLYAMOT ADSZ-
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 24. 19:05
Előzmény: #3801  watson
#3822
Ez viszont megkülönböztető, ha az értékpapírral rendelkezőt teljesen kártalanítják, az éppen készpénzt birtokló befektető pedig rosszabbul jár.
Ilyen 30-40 Millió forintos befektetők.
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 24. 19:03
Előzmény: #3820  Törölt felhasználó
#3821
Tipikus Magyar megoldás.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek