Természetesen azóta olyan címekkel jelenik meg az összefoglaló, hogy “Visszatérhet az ársapka”. Persze, visszatérhet, de most éppen nem ez az elsődleges forgatókönyv. Az üzemanyagársapka egyelőre azért nincs napirenden szerintem, mert a tranzitdíj emelésnek köszönhetően elviszi a balhét Ukrajna és Horvátország, részben jogosan, a propaganda szempontokat is kiszolgálva. Amíg az a narratíva, hogy az üzemanyagárak növekedésének a fő oka a tranzitdíj emelés, addig fennmarad a kormány számára is kedvező magas árszint és addig sem a MOL-on csattan az ostor.
mindenképpen figyelünk az intelmeidre, köszi a véleményedet......azt gondolom mi Molosok igazán megtanulhattuk az elmúlt években részvényeink értékét védeni.....tanulságos időszak van mögöttünk, aki ezt végig átélte és még mindig itt van az bizony alaposan edzetté vált a tőzsde világában....Orbán kormány extrém kiképzést adott...
Az mindenképp a bear alt ellen szól, hogy nagyon rövid időn belül meg kellene indulnia hozzá a kinti beszakadásnak és egyelőre még közel sem tartunk ott!
Nem tartom kizártnak, hogy amit írsz, bekövetkezik. Azonban, ha ez meg is fog történni, talán nem ilyen rövid időtávon, ahogy a pesszimista ábrádon feltüntetted! Én legalább is remélem! Figyelni rá mindenképpen érdemes. Én azonban most magasabb valószínűséggel az optimista forgatókönyv bekövetkezésére számítok.Egyébként is a szokásos MOL-piaci hangulatgörbe jellemzően az, hogy július-aug.-szeptember eleje egy kevésbé lelkes időszak, majd így szeptember végéhez közeledve, egészen nov. végéig egy derűsebb szakasz következik.Persze ez már egy nagyon soft megközelítés az eddigi szakmaibb véleményekkel szemben. :)
Az az érdekes, hogy a részvények árfolyama emelkedik.. csúcsoknál vagyunk, vagy azok közelében az indexeket tekintve, ilyenkor bejönnek azok a félelmek, hogy visszaesés, stb. Mi van, ha alkalmazkodik a piac, a gazdaságok, stb. a kialakult helyzethez, ahogy teszik is, és majd 5-10 év múlva visszanézünk a chartra, és ez egy nagy hullám 61.8%-os fibó szintje lesz :-) (vagy 50%-os) Benne van, mint lehetőség? Benne.
Abszolút igazad van neked is és Balinnak is abban, hogy a MOL rég nem belföldi cég. Valószínűleg még évekre lesz szükség mire ez a nézőpont kikopik a köztudatból. Továbbra sem a vállalatban vagy a szektorban látom a kockázatot, hanem most épp az egész részvénypiacban. Az inflációs kockázatnál én kifejezetten nem a hazai piacra gondoltam, hanem a nemzetközire. Ironikus módon pont az emelkedő olajár az amiben szektor szinten érdekeltek lennénk, ugyanakkor óriási a kockázata annak, hogy a részvénypiac összeomlását okozza majd. Abban látom a fő kockázatot, hogy hiába nem omlik össze a kereslet és hiába lesz várhatóan megint bomba a Q3 és a Q4 (jelentős profit felfutást várok), ha bedőlnek az indexek akkor jelentősen megnő a kockázat lefele.
Törölt felhasználó2023. 09. 15. 08:20
#7165
Orbán mai nyilatkozata kissé kedvező a molra nézve.... " Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva. Más országokban visszatér az ársapkák intézménye, erre nekünk is figyelni kell, de egyelőre elegendő az eszköztár az egy számjegyű infláció év végi elérésére. Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva." .......azaz nálunk az ársapka nincs napirenden.... továbbá: "Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva. "Erőseket gondolok", amikor az látom, hogy az ukránok megemelték az olajszállítás tranzitdíját. Három és félszeres áron hozzuk az üzemanyagot a csővezetéken keresztül, ez 48 milliárd forintnyi többletköltséget jelent, és megemeli az árakat - nagyjából 0,5 százalékponttal - mondja a miniszterelnök. Orbán egyik oldalról megérti a harcban álló ukránokat, de mindent meg fog tenni, hogy eltérítse az ukránokat ettől a drágítástól. Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva."
felhívnám a figyelmet arra, hogy a Mol már rég nem belföldi cég azaz a régióban kiterjedt érdekeltségekkel rendelkezik ahol sem az infláció sem a GDP mértéke össze sem hasonlítható a hazai viszonyokkal.....ez mindenképpen árnyalja a negatív hazai viszonyokat.......ami az inflációt illeti, mindenképpen le fogják törni,mert a kormány pontosan tudja,hogy politikai veszteségeket okoz számára.....nyilván a gazdaságit nem kell ecsetelni....nem tartok az ársapka bevezetésétől sem, erre már nincs lehetősége a kormánynak ,mert az adóbevételek most sokkal fontosabbak a kincstárnak.....az üzemanyagár emelkedése a KSH kosárban 8% kitettséggel rendelkezik, Gulyás szerint fél százalékkal emelte az augusztusi inflációt, azaz nem tekinthető markáns értéknek....nyilván a fidesz választóinak magyarázták a tranzit díj emelését ,mint fő oka a magas üzemanyagáraknak..... mi tudjuk, hogy ez csak az igazság egy kisebb része....az ársapka szétvert minden piaci normalitást és versenyt -teszem hozzá ebből a Mol nyertesen jött ki a kis hálózatok bekebelezésével ill. egy-két nagykereskedő kivonulásával....Q2 nem lett volna rossz eredmény,ha nincs az 1000mrd huf adóbefizetése a Molnak... utolsó infóm szerint az Erste 2900 körüli célárral rendelkezik.... a Raiffeisen célára extrém ami az elemzői átlagot 30%-kal alulmúlja.... van egy érzésem, hogy a két Osztrák bank kiszorítása a hazai piacokról megkezdődött, de ez már nem Mol topik......
Köszi Huti a véleményt! Már szinte kihal ez a topic. Teljesen korrekt, hogy felhívod a figyelmet a kockázatokra. Ezek azonban nem Mol specifikus kockázatok. Sőt azt is kimerem jelenteni, hogy ha bekövetkeznek, nem a MOL-ra fog nehezedni a nagyobb nyomás a magyar piacon. A MOL esetében az osztalék vágás után inkább kitárazás volt megfigyelhető és kialakult egy támasz szint. Valószínűleg, akik maradtak benne, azok főleg hosszabb távra terveznek. Ráadásul a magyar piac felé már rég lecsökkent a külföldi érdeklődés, szerintem. A MOL 1. féléve nem sikerült valami izmosra, tudjuk mik az okai. A második félév viszont jóval erősebb lehet! Remélem elkezdenek szivárogni lassan az infók! Az ábrádhoz még annyit fűznék hozzá, hogy ha az optimistább verzió valósulna meg, akkor kialakul egy dupla alj is a rHS fej és jobb váll részéiből, aminek a nyakvonala 2780 környékén van. És ha az is valid lesz, akkor az kicsit magasabbra lökheti TA alapon az árfolyamot. Szóval vannak TA és funda alapon pozitív kockázatok is még a negatív mellett, ha alapul a jelenlegi helyzetet vesszük figyelembe.
Szuper elemzés, köszönöm! A dollár emelkedés miatt miért viszik el a tőkét? Így duplán tudnának keresni a nagyok…ezt nem értem. Sajnos az ErsteMarket és a Raiffeisen is az általad vázolt szintre várja a pappert ami annak tekintetében hogy emelkedő olajár mellett sem tudott emelkedni eléggé valószínű hogy bekövetkezik…:-(
Lehet népszerűtlen leszek, de hát az a kisebbik baj! Előre bocsátom, hogy nem pánikkeltés a célom, hanem a felkészülés egy nagyobb rizikóra, okos stophasználattal. A forgalom sajnos még mindig elég lagymatag, de már van 1-2 olyan nap amikor érdemi kereskedés zajlik.
A chart nem néz ki rosszul elsőre, van ugyanis egy fordított fej-váll alakzat aminek közel jár az árfolyam a nyakvonalához és teljesülés esetén 2890-2940 közé érkezhetne és remélhetőleg ez is fog bekövetkezni: https://invst.ly/11e1ji
Csakhogy közben vannak olyan folyamatok amik nem nekünk fognak kedvezni. Borzalmas USD erő van ami sajnos hajtani fogja ki a tőkét a kockázatos piacokról. Dollár indexben egyelőre korrekciónak jele sincs, pedig igény aztán volna rá.
Jelenleg ezt látom a legnagyobb kockázatnak. A másik, hogy előbb-utóbb nem csak a dollárban, hanem a piacokon is meg fog jelenni a félelem, hogy az inflációt nem sikerült leküzdeni. A részvénypiac az eddigi kamatemelésekre elég váratlanul reagált, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez a továbbiakban is így történne.
Ezen félelmek megvalósulása esetén lehet létjogosultsága egy ilyen forgatókönyvnek, csak erős idegzetűeknek:
https://invst.ly/11e1mm
(A tipikus csel, vagyis alakzatból való felfelé kitörés után ellentétes irányú impulzív mozgás.)
Ha a szektort nézem egyébként, akkor az elég jól tartja magát, talán egy nagyobb piaci megrázkódtatással szemben is ellenállóbb lehet, mint a pénzügyi vagy a tech. A kérdés mindig az, hogy a MOL kereskedésében mi az erősebb faktor? A szektor hatás vagy az országkockázat/market hatás? Általában sajnos az utóbbi szokott felülkerekedni.
MOL tulajok normálisan