Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 11. 20. 09:50
Előzmény: #13198  signal2
#13200
Igazából így, hogy USA kilépett, sokat vesztett erejéből a dokumentum, "
.
Erejéből egy NEM kötelező érvényű megállapodás?????
.
nem érzed az ellentmondást?
signal2
signal2 2018. 11. 20. 09:49
Előzmény: #13197  pampa
#13199
"a másik az, hogy miből gondolod, hogy nem olvastam el?   :))))" - mertt még egyszer mondtad, hogy igen, amikor rákérdeztem.
"ha nem olvastam volna, hogyan tudnám megtalálni a sorok között "elrejtett " részt?  :)"  - a kormány aktuális véleményét vetted át, és megideologizáltad. Azaz gyártottál egy kvázi összeesküvés-elméletet.
signal2
signal2 2018. 11. 20. 09:47
Előzmény: #13197  pampa
#13198
Hány ország tervezi és nem tervezi aláírni? 
Trump non stop hülyeségeket beszél és csinál, ezt is felfoghatjuk egynek. Orbán politikai okból ellenzi, és mivel ez bejött átvette Kurz és Babis is. Igazából így, hogy USA kilépett, sokat vesztett erejéből a dokumentum, és már nem nagy politikai kockázat kilépni belőle.
Ez a véleményem.
pampa 2018. 11. 20. 09:44
Előzmény: #13194  signal2
#13197
Az elolvasásra írtam a példákat....ők sem olvasták el?   :)
a másik az, hogy miből gondolod, hogy nem olvastam el?   :))))
ha nem olvastam volna, hogyan tudnám megtalálni a sorok között "elrejtett " részt?  :)
pampa 2018. 11. 20. 09:42
Előzmény: #13193  signal2
#13196
Aki azzal érkezett azt simán ki lehet utasítani.
Az más jogi kategória.
Ezért mehet a szaudiakhoz, csak VENDÉGMUNKÁSKÉNT.
Törölt felhasználó 2018. 11. 20. 09:42
Előzmény: #13192  pampa
#13195
Látod az ilyen hozzáállás miatt tart itt az ország.
A per megtörtént, tudsz egyetlen dolgot írni, ami nem a leírtak szerint történt?
Tudom  nem korrupció csak jövőbelátás volt.
signal2
signal2 2018. 11. 20. 09:42
Előzmény: #13191  pampa
#13194
Amit te lényegnek gondolsz,. az kitaláció.
Nem is tudom, miért vitatkozom olyannal, aki el sem olvasta, csak egy autokrata vezető ellenségképző véleményét képes visszaböfögni.
signal2
signal2 2018. 11. 20. 09:38
Előzmény: #13191  pampa
#13193
Hogy lehet egy országban illegális migráns?
Ezer oka van, de a leggyakoribb, hogy lejár a tartózkodási engedélye.
pampa 2018. 11. 20. 09:37
Előzmény: #13187  Törölt felhasználó
#13192
Mennyi ilyen beszélgetést kérsz?    :)))))
.
Azt hittem Hernádi mondta.
pampa 2018. 11. 20. 09:36
Előzmény: #13186  signal2
#13191
Tényleg nem érted a lényeget?.
.
Amit felsoroltál az a TÖLTELÉK szöveg!.
.
Hiába írja alá az összes ország , semmi értelme abban az esetben ha ÚGY ÉRTELMEZIK ahogyan te vélekedsz!!!!.
,
Hiszen az OKOK nem megszüntethetőek!
.
!Így JÖNNI fognak az emberek...és írtad, hogy LEZÁRHATJUK előlük a határt......és máris a probléma elején járunk.....
Akkor mi értelme, ha továbbra is ELZÁRKÓZHATUNK a befogadásuk elől??????
.
.
"Az szerepel benne, hogy az illegális migránsok is kapják meg a szükséges minimális szolgáltatásokat, amíg ott tartózkodnak."
.
Ez pedig a legütősebb rész!!!!!!!!
Hogyan lehetnek egy országban  ILLEGÁLIS migránsok????????
Beutazott turistaként és nem utazott el? Esetleg elutasították a kérelmét? Ezért bírálunk tranzitzónában, hogy ez ne fordulhasson elő.
Mert a zöldhatáron csak HATÁRSÉRTŐKÉNT juthat át, az pedig BÜNTETŐ ÜGY. 
signal2
signal2 2018. 11. 20. 09:35
Előzmény: #13189  signal2
#13190
... hír miatt esett MOL ...
signal2
signal2 2018. 11. 20. 09:32
Előzmény: #13183  pampa
#13189
A pótmagánvádi eljárást Bánhegyi Ilona, a MOL korábbi vezető jogtanácsosa indította, akinek a férje, a MOL által alapított Lead Ventures vezetője. Szerintem ennél több nem kell ahhoz, hogy megállapítsuk, itt egy előre lebeszélt eljárás zajlott. Aminek a lényege egyébként az volt, hogy Ilona beperelte Hernyót, hogy a korrupciós hír MOL részvényeinek ára, az ügyészség meg azt mondta, hogy nem is, nincs rá elég bizonyítéka. Erre mondja Magyarország, hogy ezzel bebizonyosodott, hogy Hernádi nem is korrumpált. Egyébként meg semmilyen nyomozás nem is volt.
bigyula 2018. 11. 20. 09:25
Előzmény: #13185  pampa
#13188
Annó a magyar média is lehozta. Keress utána.
Törölt felhasználó 2018. 11. 20. 09:21
Előzmény: #13185  pampa
#13187
A lengyel lehallgatási botrányban, az egyik rögzített beszélgetés volt.
signal2
signal2 2018. 11. 20. 09:21
Előzmény: #13180  pampa
#13186
Összesen 23 célkitűzés, és hozzá kapcsolódó intézkedés van a dokumentumban. Ezek közül kiemelem:
2 - a migráció kiváltó okainak csökkentése
4 - annak biztosítása, hogy minden migráns rendelkezzen igazolható személyazonossággal
10, 11 - küzdelem az embercsempészet ellen
12 - határok integrált, koordinált, biztonságos kezelése
21 - együttműködés a visszaküldések biztonságos és emberi méltóságot megőrző fejlesztésében
Az illegális migráció 15-ször szerepel a szövegben. 2 esetben arról szól, hogy tisztában vannak ennek kockázataival, 4 esetben úgy, hogy intézkedésekkel meg kell előzni. A 10-11-es pontokban pedig, mint ami ellen küzdeni kell.
Az is szerepel benne, hogy minden országnak továbbra is szuverén joga kidolgozni azokat a szabályokat, amelyek külföldiek belépésére és ott tartózkodására vonatkoznak, azaz ki tartózkodik ott legálisan és illegálisan.
.
Az viszont egyszer sem szerepel benne, hogy a migráció emberi alapjog lesz.
.
Magát a felvetést sem értem, hogy mit jelent az, hogy az illegális migrációt legálissá tesszük. Semmi nem utal arra a dokumentumban, hogy ezután az adott ország saját szabályainak nem megfelelő határátlépés és tartózkodás ezután legális lesz. Az szerepel benne, hogy az illegális migránsok is kapják meg a szükséges minimális szolgáltatásokat, amíg ott tartózkodnak.
.
Az egész dokumentum felépítése, szellemisége eleve az, hogy lehetőleg legyen egy minél egységesebb és szélesebb információs bázis a migrációról, minden ország annak előnyeit próbálja meg kihasználni, a hátrányait pedig megelőzni, visszaszorítani.
pampa 2018. 11. 20. 09:13
Előzmény: #13184  Törölt felhasználó
#13185
Hol hangzott el ez a beszélgetés?
Törölt felhasználó 2018. 11. 20. 08:58
Előzmény: #13183  pampa
#13184
A lengyel lehallgatási ügy kapcsán "érdekes" dolgok derültek ki.
"Na figyelj, mondok nektek még egy ügyet. Kurva életbe, hogy különbözünk mi a magyaroktól. Elmentem ezzel Hernádihoz, mert ő nem hagyhatja el Budapestet, kérdezem tőle: és te, hány évet kapsz? És ő így mosolyogva, lazán, mondja: Figyelj, a jogászaim találtak valamit, hogy ebben a témában az ügyet bármelyik EU-s országban folytatják le és az ítélet felmentő lesz, akkor az minden EU-s országnak el kell ismernie és utazhatok Európába. Én mondom: Magyarországon lesz a per? Ő mondja: Persze. Én mondom, de tudod, hogy ez eltart két, három évig. Ő mondja: nem, áprilisban lesz ítélet. És ül mellette a jogi ügyek igazgatója, egy ilyen nagyon önelégült vendég. Ábel. És ő nevetve mondja: Ábel, mondd meg Jaceknek, ki fog engem vádolni ebben a perben Magyarországon? És Ábel mondja: a feleségem. El tudjátok képzelni ezt a helyzetet? A feleség az ügyész, az ítélet felmentő, minden elintézve. El tudjátok ezt képzelni nálunk?
Mellesleg vissza is vonták a nemzetközi körözést
pampa 2018. 11. 20. 08:49
Előzmény: #13182  Törölt felhasználó
#13183
nem ismerem a pert.
.
 azt tudom, hogy Magyarországon ugyanazon vádpontok alapján feljelentették, és jogerős ítélet felmentette.
.
Így az érvényes EU megállapodás értelmében nem lehet újra vád alá helyezni.
.
az., hogy jogos vagy jogtalan az ítélet nem tudhatom.
Törölt felhasználó 2018. 11. 20. 08:41
Előzmény: #13181  pampa
#13182
"a horvátok nem ismerik el a magyar bíróság ítéletét."
.
Neked van véleményed erről a perről?
Ha igen, mi?
pampa 2018. 11. 20. 08:39
Előzmény: #13177  Törölt felhasználó
#13181
Én nem válogatok....
de a horvátok nem ismerik el a magyar bíróság ítéletét....
.
Akkor most a magyaroknak el kell ismerni a mecedón bíróság ítéletét?
.
Engem ezek a felvetések érdekelnek....

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek