Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 07. 26. 08:48
Előzmény: #7318  pampa
#7320
"A Wiener Zeitung című lapban, az osztrák néppárti Othmar Karas, európai parlamenti képviselő arról beszélt, szerinte az, hogy Magyarország az Egyesült Államokat követve hátat fordít az ENSZ globális migrációs tervének, egyenesen az emberi jogok arcul csapásával ér fel."
.
Most vagy fordítási hiba, vagy tényleg TERVEZNI szeretné az ENSZ a migrálást?
A migrálást nem segíteni kellene ,hanem megszüntetni a kiváltó okokat!
signal2
signal2 2018. 07. 26. 08:47
Előzmény: #7318  pampa
#7319
Hogy érted, hogy nincsen hazájuk? Szerintem van nekik, csak nem ott szeretnének élni. Egyébként a szegénységen kívül nincsenek veszélynek kitéve. Nyilván, vannak jó sokan, akik felvállalják a kockázatot, és nekiindulnak valahova, hátha nem teszik ki a szűrüket. Én a tervezet szövegéből azt a célt olvasom ki, hogy olyan feltételeket próbálnak teremteni, hogy ne kelljen félniük elindulni, sőt már induláskor tudják nagyjából, hogy mi vár rájuk. Ne pedig csak bolyongjanak, vagy embercsempészekkel üzleteljenek. Szerintem amíg benne a van a szövegben, hogy egyébként az, hogy ki kit fogad be, továbbra is saját hatáskörben marad, addig nincs gond. A szöveg egyébként elég általános: törekedni erre, elő kell segíteni azt, stb. 
Szerinted egyébként az illegális migráció csökkentésének nem logikus eszköze, hogy szabályozott mederbe tereled az egészet?
pampa 2018. 07. 26. 08:26
Előzmény: #7317  signal2
#7318
A menekültek helyzetének a rendezése végett már született az ENSZ keretén belül megállapodás.
Így azt most hagyjuk.
Ez a mostani amiből kiléptünk a "nem háború" miatt elmenekülőkre vonatkozna!
Őket a genfi egyezmény nem védi, így mivel "léteznek" és már az ENSZ adata szerint is rengetegen kb. 60 millió! ezért készítik ezt a mostani egyezményt.
Haza nem küldhetik őket mert már NINCSEN hazájuk így adódik a kérdés:
.
hol éljenek?
.
Logikus, hogy rendezni kell a sorsukat. A kérdés az, hogy miként?
signal2
signal2 2018. 07. 26. 08:19
Előzmény: #7316  pampa
#7317
Jól látom, hogy most kevered a menekült és migráns szabályozást? Aki háború miatt hagyja el az országát, az talán menekült. Amiből kiléptünk, az az egyéb migrációra vonatkozik. Az pedig csak a te feltételezésed, hogy a jogászok úgy fogalmazták meg, hogy ne lehessen kimenekülni belőle. Gondolom, te sem találtál logikusabb magyarázatot. Vagy egyszerűen csak zsigerből helyeselsz MINDEN kormányzati lépést. 
pampa 2018. 07. 26. 08:03
Előzmény: #7315  pampa
#7316
Egyre nő azoknak a száma akik nem HÁBORÚ miatt kénytelenek elhagyni az életterüket, és nem tudnak hová menni.Az ENSZ még nem talált megoldást a sorsuk rendezésére, pedig a számuk az idő múlásával valószínűleg nőni fog.
Ez egy létező probléma hiszen nap mint nap láthatjuk a hírekben. Ezért joggal feltételezhetjük, hogy ez a mostani megállapodás tervezet amiből az USA és Magyarország is kilépett ezt hivatott rendezni.
Ahogyan az is feltételezhető, hogy a "jogászok" úgy fogalmazzák meg, hogy aláírják a tagállamok, de utólag már ne tudjanak "kimenekülni" belőle.
Ezért volt logikus lépés inkább kimaradni és egy általunk kidolgozott migrációs politikánál maradni.
Így nem zárkózunk el a befogadás elől, csak saját hatáskörben tartjuk, hogy kit és mennyit!
pampa 2018. 07. 25. 16:43
Előzmény: #7314  Törölt felhasználó
#7315
Pedig, de!   :))))
Törölt felhasználó 2018. 07. 25. 16:26
Előzmény: #7313  pampa
#7314
Én meg egész biztos vagyok, hogy nincs olyan kezed, aminek munkája közelében minden magyar ember járt volna... 
pampa 2018. 07. 25. 16:10
Előzmény: #7310  Törölt felhasználó
#7313
Ahogyan te is jártál már így!    :)
.
Látatlanba, teljesen ismeretlenül ki merem ezt jelenteni!   :))))
pampa 2018. 07. 25. 16:08
Előzmény: #7311  sanka
#7312
Biztosan bevásárol hazafelé, így ebben igazad lehet.
A rezsit fizeti idehaza.
sanka 2018. 07. 25. 13:26
Előzmény: #7304  pampa
#7311
Ez se igaz teljes mértékben.
Törölt felhasználó 2018. 07. 25. 13:01
Előzmény: #7303  pampa
#7310
Ilyen eufemisztikusan még sosem láttam megfogalmazva a prostitúciót. 
signal2
signal2 2018. 07. 25. 12:37
Előzmény: #7305  salve
#7309
Nagyrészt el tudom fogadni, de azért Gyurcsány és Puch emlegetésével el is árultad a szándékaidat. Nos, Gyurcsány 1995 előtt nem vett részt privatizációban, Puch Lászlóról meg nem nagyon találok semmit a privatizációval kapcsolatban. Tehát az írás jó, a példák rosszak. Mások voltak az állami vagyon lenyúlói 1990 - 1994 között.
Vazsmegyei 2018. 07. 25. 12:11
Előzmény: #7301  Peterbond
#7308
Sokat nőttél a szememben, hogy elnézést kértél egy rosszul értelmezett mondatért! Tudnod kell, hogy egyre kevesebb az ilyen vitatkozó, itt a fórumon!
Vazsmegyei 2018. 07. 25. 12:07
Előzmény: #7305  salve
#7307
Nem vagy egyedül ezzel a meglátásoddal! Gratula!
pampa 2018. 07. 25. 11:58
Előzmény: #7305  salve
#7306
Nagyon jól összefoglaltad, én már csak "tőmondatokban" fogalmazok.....értelmetlen bővebben fogalmazni!  
salve 2018. 07. 25. 11:04
Előzmény: #7257  signal2
#7305
pampa: "Ki számolta fel az állami cégeket?" -   signal2: pontosan melyikekre gondolsz? Melyik és hogyan élhette túl a szovjet piac elvesztését?
tény hogy a keleti piacok összeomlottak részben vagy egészben - de sajnos azt is ledózerolták sok esetben ami továbbra is életképes maradhatott volna, csakhát akik a döntnöki pozíciókban voltak, azoka a saját pecsenyéjüket sütögették és saját zsebre (is) adták el/privatizáltatták el az életképesnek mondható cégeket is
"Ki tette tönkre a TSZ-et?" - a jobboldali Antall-kormány
ne tégy úgy signal2 mintha nem tudnád, hogy azért sikerült félre a rendszerváltás, mert 1. nem tudott 2/3-os többséget szerezni az első kormány, 2. hogy mégis nagyobb horderejű törvényket hozhassanak így Antall kénytelen volt paktumot kötni az Szdsz-el, amely ennek ellenére is marionettfiguraként vétóztatta meg a gerincetelen, sunyi Göncz Árpáddal pl. az igazságtételi törvényt és még sok minden mást is, amiket nem volt hajlandó aláírni (tehát csak papíron volt semleges, ez volt a "hálája" azért Antallank, akinek kizárólagosan köszönhette azt, hogy elnök lett!! az Antallkormány törvényeinek elgáncsolásában tevékeny szerepet vállalt a Sóloym vezette Alkotmánybíróság is, ők is felelősek nagyon sok problémáért amik így nem lettek megoldva).
3. a TSZ-eknek szintén tény hogy egy jelentős része veszteséges volt - ott kellett volna egy reprivatizációt csinálni, de mivel nem sikerült 2/3-os többséget többséget szereznie az első szsbad kormánynak, így sajnos abból sem lett semmi. lett belőle az elfuserált kárpótlási jegy, mint rossz kényszermegoldás.
"Ki privatizálta a kereskedelmet?" - gondod van a magántulajdonnal?
nem hinném hogy pampának gondja lenne a magántulajdonnal - azzal van gondja szerintem, amivel nekem is van: Antalléknak csak bársonyszékei voltak 1990-94-ig, de amikor hatalomra kerültek, a gazdasági rendszerváltás megakadályozása (spontán privatizációval és bagóért nyugati kézre juttatok egész piacokkal) már legalább felerészben le volt játszva! = tényleges hatalmuk tehát lényegében alig volt. még az Állami Vagyonügynökséget is egy volt kiszes vezette, mert te is tudod, hogy az államapparátusban nem is ülhettek mások 90%-ban, miint a régi rendszer hívei! akik szabotáltak, mutyiztak és korruptak is voltak mellesleg!
végül: ne feledjük hogy Antallék kényszerhelyzetben voltak és sajnos több céget szó szerint azért voltak kénytelenek eladni (pl. növényolajipar, ezt maga Raskó az egykori államtitkár mesélte el azóta), mert államcsőd fenyegetett, olyan bazi nagy államadósságot hagytak hátra az elvtársak, "ajándékként" az első kormánynak, ami már a 2-3. évben azzal szembesült, hogy lassan nem lesz miből nyugdíjakat fizetnie, meg szociális vagy munkanélküli segélyeket is! az állami vagyon lenyúlói pedig (Gyurcsány, Nagy Imre, Puch stb.) meg persze jókat röhögtek eközben a markukba, és várták 94-et hogy addig bukjon csak bele a romeltakarításba Antall, és persze úgyis őket szavazza majd vissza a csalódott választópolgár..
pampa 2018. 07. 25. 10:37
Előzmény: #7302  signal2
#7304
Ott dolgoznak, keresik a pénzt, és idehaza költik el.
Ez az EU egyik  előnye.
pampa 2018. 07. 25. 10:36
Előzmény: #7301  Peterbond
#7303
semmi gond!  :)
.
nem ismerlek, de ki merem jelenteni hogy a kezed volt a "kezem munkája" 20 cm-es körzetében,  az életed során!   :)
signal2
signal2 2018. 07. 25. 10:30
Előzmény: #7300  pampa
#7302
Igazad van, nem élnek ott annyian. Ellenben a 95 ezer az pontos. Nem tudom, van-e nyilvános statisztika arra, hogy mennyi az ingázó. A KSH havi jelenésében van egy adat a külföldön dolgozókról, lehet, hogy ők az ingázók. Az is egyébként 100 ezer körül van, de az ugye nem csak Ausztria. 
Peterbond 2018. 07. 25. 10:27
Előzmény: #7299  pampa
#7301
Ok. Nekem nagyon nem igy jott le de rendben en tevedtem. Elnezest.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek