Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2015. 12. 04. 13:52
Előzmény: #2499  Törölt felhasználó
#2500
Nem kell hogy belépjen. Elég a határ térségben járőrözni és ha érkezik egy hajó azt felszólítani,hogy az EU felé tart amennyiben illegálisan belép akkor lövünk.

Ennyi.Ezt tették a törökök az orosz géppel is.

Így törvényes,szabályos megoldás.
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 13:38
Előzmény: #2497  Phylaxa
#2499
Ja, a török haditengerészet meg virágokkal üdvözli őket, és megköszöni az EU-nak hogy visszaszállította. A probléma ott kezdődik, hogy az EU-s hadihajók be sem léphetnek a török vízekre.
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 13:36
Előzmény: #2496  szivacs
#2498
Igen kiléptek. Tehát, ha a mi kerítésünk mellé építenek a horvátok és a románok is, akkor nem tudnak újra belépni, így elvileg meg is oldódott a probléma. Csak az a bökkenő, hogy ebben az esetben nem lépnének ki Macedóniába, hanem maradnak a görögöknél, tehát visszatértünk oda, hogy EU-s problémáról van szó. Persze, ha kirakjuk a görögöket (és a bolgár határt is lezárjuk), akkor megint mondhatnánk, hogy megoldódott a probléma, csak ugye akkor meg az a bökkenő, hogy mi történik, ha a Balkánon kódorog több millió mohamedán (szerintem nekünk ez sem lenne túl jó).
Egyébként a nagy EU-ellenességben azért ne felejtsük el, hogy egy olyan közösségnek vagyunk a tagjai, melynek sok pénze van, így lehet, hogy pénzzel meg tudja oldani a gondokat. Elég szar lenne, ha még ez a háttér sem lenne mögöttünk.
Phylaxa 2015. 12. 04. 13:31
Előzmény: #2496  szivacs
#2497
Pontosan. Ott kellene megvárniuk a menekültstátusz elbírálását és ha hivatalos papírjuk van más országtól, hogy fogadja őket, akkor mehetnek. De ezt nyilván nem tudják kivitelezni, ezért le kellene zárni a déli tengereket és csak a hivatalos határátkelőkön fogadni őket.

A lezárás hadihajókkal történik és a csónakosokat összeszedni, majd visszaszállítani a törököknek. Ott máshonnan nem érkezhetnek, csak Törökországon át.
szivacs
szivacs 2015. 12. 04. 13:19
Előzmény: #2456  Törölt felhasználó
#2496
"Ha bejutottak Görögországba, akkor már bent vannak az unióban, hiába van nálunk kerítés."
Be. A Macedón határon meg ki is léptek belőle, ugye?
_pampa 2015. 12. 04. 12:45
Előzmény: #2493  Törölt felhasználó
#2495
Azzal csak azt tudod ott tartani aki amúgy is maradna!

Térjünk erre vissza tavasszal.
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 12:45
Előzmény: #2492  offshort
#2494
Az érdekes kérdés az az, hogy a második-harmadik generáció vajon mennyire vallásos (tudom közülük kerül ki az a pár ezer, aki Szíriába ment harcolni, de ez a kisebbség a több millióból). Tehát egy európai általános-középiskolába járó, európai gyerekek közt felnövő, európai és amerikai filmeket, műsorokat néző, stb. második generációs muszlim vajon mit gondol az iszlámról, mennyire hisz benne?
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 12:40
Előzmény: #2491  _pampa
#2493
Ha van más mód, akkor miért kéne fegyverrel? Az is megoldás, ha az EU pénzügyi támogatással Törökországban tudja tartani őket.
offshort
offshort 2015. 12. 04. 12:37
Előzmény: #2490  bigyula
#2492
elveszel a részletekben , de ha linkeled elolvasom

az "ideológiáról" mi a véleményed ?
melyik ismerthez lehetne hasonlítani ?
_pampa 2015. 12. 04. 12:32
Előzmény: #2487  Törölt felhasználó
#2491
" a görög határt nem tudod megvédeni kerítéssel (kivéve, ha fegyvert használsz),"

Akkor azt kell használni.
Ennyi.

A török használhatott fegyvert a határa védelmében?

Tiltakozott ellene az ENSZ? NATO? EU ? USA?

AKKOR NEM ÉRTEM A PROBLÉMÁT.

Meg kell védeni Európa határát minden áron!
bigyula 2015. 12. 04. 12:17
Előzmény: #2488  offshort
#2490
Ha egy muzulmánt Mohamednek hívank (nincs tiltva, és elég gyakori név), akkor az Ő ábrázolása (lefényképezése) is halálos bűn? :)

Egyébként volt erről az év eleji párizsi támadás után egy cikk, hogy a mohamedán világban a mai napig létezik sok helyen Mohamed ábrázolás, és senkinek sem bántja a szemét...
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 12:15
Előzmény: #2488  offshort
#2489
Itt tanult a műszaki egyetemen és egy időben közös társaságba jártunk. Fogalmam sincs, hogy vallásos volt-e vagy sem (alkoholt nem ivott az tény), részemről én a mentalitása miatt nem kedveltem. Konkrétan nem csípem azokat, akiknek nagyon hamar eldurran az agya és könnyen megsértődnek.
Mondtam már, hogy ismerem az iszlám vallást, tudatában vagyok annak, hogy az összes közül talán a legagresszívebb és a legostobább, ezért írtam, hogy egy hívő muzulmán nem fog beilleszkedni közénk.
offshort
offshort 2015. 12. 04. 12:04
Előzmény: #2487  Törölt felhasználó
#2488
" ráadásul volt arab ismerősöm is"

akkor egy próbát megér hogy mutass valamelyik arab ismerősödnek egy mohamed rajzot (nem karikatúrát) ,
aztán kiderül hogy felvilágosult vagy vallásos ! ,
szerinted mi lesz a reakciója ?

erre a kérdésre konkrétan nem válaszoltál , pedig hidd el érdekelne a véleményed ! :

"milyen ideológiának neveznéd azt , ami a demokratikus értékeket és az emberi jogokat nem ismeri el, és a saját felsőbbrendűségét hirdeti ? "
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 11:49
Előzmény: #2486  offshort
#2487
Egyik hobbim a történelem, ráadásul volt arab ismerősöm is, úgy hogy nekem nem kell bemutatnod sem őket, sem az iszlám vallást. Tisztában vagyok azzal, hogy egy hívő mohamedán nem nagyon fog beilleszkedni az európai normákba.
De: a görög határt nem tudod megvédeni kerítéssel (kivéve, ha fegyvert használsz), csak úgy, ha valamiféle megegyezést hozunk létre a törökökkel arról, hogy ők ne engedjék ki őket. Az unió vezetői már egy jó ideje ezen dolgoznak, bízzunk benne, hogy sikerül megoldást találni. A magyar kerítés és a mohamedánok elleni uszítás azonban nem old meg semmit.
offshort
offshort 2015. 12. 04. 11:33
Előzmény: #2481  Törölt felhasználó
#2486
majd most figyeld a görögök határát a tengernél ,
milyen ügyesen meg fogják védeni ha kitessékelik őket a schengeni övezetből , és félő lesz hogy rajtuk marad a sok valláskárosult ,

mosogatni, takarítani , talicskát tolni ... stb nem kell sok nyelvtudás , akár mutogatva is megértik ,
miért nem akarjátok látni a veszélyeit ennek az inváziónak ?

milyen ideológiának neveznéd azt , ami a demokratikus értékeket és az emberi jogokat nem ismeri el, és a saját felsőbbrendűségét hirdeti ?

tedd fel ezt a kérdést a menekült témától függetlenül valakinek , asszem meglepődsz a válaszon
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 11:10
Előzmény: #2470  mpagnes
#2485
Ez mit is akar jelenteni?
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 11:09
Előzmény: #2482  _pampa
#2484
Szerintem nem hívták. Egy dolog, hogy beszélnek arról, hogy szükség van bevándorlókra, de szerintem ők sem erre a célcsoportra gondolnak. Az, hogy befogadták a szíreket inkább menekültprobléma, én úgy gondolom, hogy amint lesz rá lehetőség, vissza fogják a többségét postázni.
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 11:06
Előzmény: #2471  nemoland
#2483
Eléggé leegyszerűsítve látod a dolgokat. Brüsszelnek vannak jogosítványai, de azért a fontos döntéseket a kormányfők tanácsa hozza meg. Az, hogy itt mennyire tudjuk érvényesíteni az érdekeinket, az egyrészt függ az adottságainktól, másrészt attól, hogy tudunk-e az adott kérdésben szövetségeket szerezni (jellemzően hoci-nesze alapon). A Bizotság döntéseit pedig meg lehet támadni az EU bíróságán, ami pedig jellemzően nem lobby érdekek alapján működik. Az EU tagsággal együtt jár sok korlát, de sok lehetőség is, rajtunk áll, hogy tudunk-e élni vele.
_pampa 2015. 12. 04. 11:05
Előzmény: #2481  Törölt felhasználó
#2482
Nem végtelen, de az sem valószínű, hogy a német nyelvet nem beszélő, képzetlen "áradat" egyhamar kitúrna valakit a munkahelyéről."

Akkor mi a csudáért hívták őket?
Nem volt kire,mire költeni a németek pénzét?

Van Magyarországon egy elég vastag HHH réteg,adtunk volna belőle ha kérnek.
Törölt felhasználó 2015. 12. 04. 11:01
Előzmény: #2475  offshort
#2481
"görögöknek kellett volna úgy eljárniuk , mint most a macedonok teszik , akkor nem kellett volna sehova kerítés ,"
Ezt is kiveséztük már sokszor, emlékeztetőül a macedón határ szárazföldi, a görög meg tengeri.
"szerinted végtelen befogadóképességű a német munkareőpiac ? ,
ha mégsem akkor kiket fog kitúrni az "occsó" munkaerő áradat ?"
Nem végtelen, de az sem valószínű, hogy a német nyelvet nem beszélő, képzetlen "áradat" egyhamar kitúrna valakit a munkahelyéről.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek