Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 12. 06. 09:09
Előzmény: #2538  _pampa_
#2540
A vezetők, keresztbe foglalkoztatják az idióta leszármazottakat, így etikus, nincs összeférhetetlenség.
Az egyik kőműves, a frissen felvettet meglátva "jó lesz nekem maltert keverni" hamar lehűtötték, hogy diplomás.
Törölt felhasználó 2015. 12. 06. 09:08
Törölt hozzászólás
#2539
_pampa_ 2015. 12. 06. 09:00
Előzmény: #2536  Törölt felhasználó
#2538
Kontraszelektív az állomány verbuválódása,"

Ez Magyarország hibája!

Minden "történelmi" korban így volt!

Most is így van!

És szerintem sajnos a jövőben is így LESZ!
_pampa_ 2015. 12. 06. 08:57
Előzmény: #2533  Oszo
#2537
Elismerem,meggyőztél!

Felemeljük 10x a tanárok fizetését és egyből megháromszorozódik a diplomát szerző tanulók száma a HHH rétegből!

Hogy én ezt idáig miért nem láttam?
Érhetetlen.....

köszönöm,hogy felvilágosítottál......

Törölt felhasználó 2015. 12. 06. 08:55
Előzmény: #2533  Oszo
#2536
Idén volt szerencsém közalkalmazotti környezetben eltölteni pár hónapot.
Ott mindenki, valakinek, a valakije.
Kontraszelektív az állomány verbuválódása, de ezt már Bokros Lajcsi is megmondta.
Azt, hogy űlünk az irodánkban a gép előtt, húzogáljuk az egeret, érdekes dolgok után kutatva, az adófizetők pénzén, nem nevezném munkának.
Csehországban 400,000-ren vannak, itt 1/3-át lapátra kellene tenni, hogy közelítsük ahhoz.
Törölt felhasználó 2015. 12. 06. 08:52
Előzmény: #2532  _pampa_
#2535
"Magyarország csak akkor telepíthet szőlőt EU támogatással, ha kivágnak ugyanakkora területű szőlőt? "

Ha kilépnénk mennyit lehetne telepíteni EU támogatással?
Ha kilépnénk mennyivel lehetne többet telepíteni EU támogatás nélkül mint most ?

Sajnos a mezőgazdaságunk csak támogatással működőképes.Az hogy a támogatás nem azokhoz jut akikhez kellene az nem EU hibája.
Oszo 2015. 12. 06. 08:43
Előzmény: #2532  _pampa_
#2534
Ki beszél itt a szőlőről meg a cukorrépáról? A mezőgazdaság csak ezt a két növényt képes előállítani? Én tudományos, technológiai fejlesztésről, innovációról beszélek! És pont leszarom, hogy mit gondolsz te mindezekről, azt is egyébként, hogy én mit gondolok, ugyanis vannak ebben az országban egyetemek, tudományos akadémia, kutatóintézetek, ott vannak azok akiknek a véleménye számít. (A politikusok, különösen a senki által nem választott kormánypártiak véleménye pláne nem kéne, hogy számítson!)
Oszo 2015. 12. 06. 08:36
Előzmény: #2531  _pampa_
#2533
"Adhatsz bármekkora fizetést a pedagógusoknak, attól még nem fog javulni a TANULÓK tudásszintje!"
Értem, már meg is indokoltad, miért végtelen bölcs bolog éhbérért foglalkoztatni a pedagógusokat!
Én meg azt állítom, hogy jelentős béremeléssel el lehetne érni, hogy jelentős színvonal emelkedés történjen. És nem tudom mit kell csinálni, de az biztos, hogy ha elhivatott, tehetséges, jól képzett és motivált pedagógus kar lenne az iskolákban, akkor ők tudnák!
_pampa_ 2015. 12. 06. 08:18
Előzmény: #2530  Oszo
#2532
pl ha jól emlékszem az EU közös mezőgazdasági rendszerében létezik valami kvóta.

Magyarország csak akkor telepíthet szőlőt EU támogatással, ha kivágnak ugyanakkora területű szőlőt?

Ahogyan a cukorrépa ültetvényeken is (volt?) vagy van szabályozás.

Remélem van itt mezőgazdaságban járatos aki jobban tudja.

Talán a tejnél is volt, de azt már megszüntették. (?)
_pampa_ 2015. 12. 06. 08:12
Előzmény: #2529  Oszo
#2531
Adhatsz bármekkora fizetést a pedagógusoknak, attól még nem fog javulni a TANULÓK tudásszintje!

Tudod hogyan lehetne javítani az oktatást?

Óvoda után fel kellene mérni a gyermekek érettségi szintjét és két képzést indítani.

A második lépcsőben egy speciális igény szerint folyna az oktatás.

Szerinted az EU és a hazai "jogvédők" nem támadnák meg "szegregációra" hivatkozva?

Az EU-n belül semmi lehetőség a fejlődésre. Természetesen nem is ez a cél.

Jó sok "biorobotra" van szükség aki "mobilizálható". A médián,NET-en keresztül "programozható" A cél fele már megvalósult és a "mobilitás" területén is vannak részsikerek.
Oszo 2015. 12. 06. 08:02
Előzmény: #2528  _pampa_
#2530
Úgy bizony! Persze, ha bármivel bizonyítani tudnád...
Oszo 2015. 12. 06. 08:01
Előzmény: #2525  _pampa_
#2529
"Ebbe az oktatási rendszerbe bármennyi pénzt pumpálnak, akkor sem lesz hatékony és ennek mint mondtam nem csak a kormány az ok"
Egyelőre egyáltalán nem úgy fest, mintha bármennyi pénzt akarna a kormány az oktatásba pumpálni... (Én pl. tennék egy próbát, mondjuk havi 2Mft.-os pedagógusi (óvodai, alsó és felsőtagozati) átlagfizetéssel sikerülne-e áttörést elérni 5-10 év alatt az oktatásban) Ja és a kontraszelektált idióta fidesz-kdmp -sek szigorú távol tartásával!
_pampa_ 2015. 12. 06. 08:01
Előzmény: #2527  Oszo
#2528
Ugye,ugye! :))))
Oszo 2015. 12. 06. 07:51
Előzmény: #2522  _pampa_
#2527
Hazudsz!
_pampa_ 2015. 12. 06. 07:46
Előzmény: #2524  sanka
#2526
Látod szerintem az ilyen reagálásoknak semmi értelme.

Marhaság, és pedig ezért is........

Az ilyennel lehet mit kezdeni! :)
_pampa_ 2015. 12. 06. 07:43
Előzmény: #2517  Törölt felhasználó
#2525
Közben veled együtt, aki teheti szidja ezt a rendszert követni akaró "kormány" által jegyzett oktatási rendszert. Mellesleg hiányosak a történelmi, irodalmi, matematikai, biológiai ismeretek, nem beszélve a fizikális teljesítőképességekről, a tanár-diák viszonyokról!
Ebbe az oktatási rendszerbe bármennyi pénzt pumpálnak, akkor sem lesz hatékony és ennek mint mondtam nem csak a kormány az oka!"

Másik olyan észrevétel amivel tökéletesen egyetértek!

Nem beszélve arról, hogy oktatni,tanítani is csak azt lehet aki AKAR tanulni!

pl. azt pletykálják,hogy kőműves tanuló a 16. életévének a betöltése előtt még egy téglát sem adhat a "mestere" kezébe mert az már az EU előírás miatt "gyermekmunkának" számít....

Valószínűleg az EU csatlakozással átvettünk "becsomagolva" egy csomó olyan szabályt ami csak "kicsomagolása" után derült ki, hogy Magyarországon mit fog okozni!
sanka 2015. 12. 06. 07:41
Előzmény: #2522  _pampa_
#2524
marhaság!
_pampa_ 2015. 12. 06. 07:36
Előzmény: #2512  Törölt felhasználó
#2523
Idáig azt hittem, hogy egyedül vagyok a fórumon ezzel a "véleménnyel" de látom nem "bennem" van a hiba most az a speciális eset áll fenn,hogy a "többség" megy rosszul az autópályán, a forgalommal szemben! :))))
_pampa_ 2015. 12. 06. 07:32
Előzmény: #2521  Oszo
#2522
"És ki a xxxx gátol bennünket abban, hogy az erőforrásainkat önálló feldolgozó üzemek, technológiai bázisok létrehozására fordítsuk?"

Az EU.

Ezért kell kilépni.
Oszo 2015. 12. 06. 05:18
Előzmény: #2512  Törölt felhasználó
#2521
És ki a fasz gátol bennünket abban, hogy az erőforrásainkat önálló feldolgozó üzemek, technológiai bázisok létrehozására fordítsuk? Olyan harci kapacitással, amivel OV küzd az unióval a szabad lopás fenntarthatósága érdekében ezt is ki tudná harcolni gondolom..

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek