Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa_ 2015. 10. 06. 18:13
Előzmény: #998  Törölt felhasználó
#1000
Nem kell aláírást gyűjteni!

A Kormány fogja kiírni!

lehet pakolni...:))) nem lesz jegy a repcsire..:)))
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 18:09
Előzmény: #997  _pampa_
#999
17:10 | A Portfolio Uniós források hírszerkesztő munkatársat keres

szólhatnál nekik!
))))))))))))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 18:07
Előzmény: #997  _pampa_
#998
de miért itt nyöszörögsz naphosszat, ahelyett hogy elindulnál aláírásokat gyűjteni a zembereknél, ajánlom vona csapatot
))))))
_pampa_ 2015. 10. 06. 18:02
Előzmény: #996  exmnbs1
#997
Az ország lép ki!

Amennyiben nem tetszik lehet távozni!
exmnbs1 2015. 10. 06. 17:58
Előzmény: #995  _pampa_
#996
én ugyan nem
de te indulhatsz
_pampa_ 2015. 10. 06. 17:57
Előzmény: #992  exmnbs1
#995
Lesz, és te is jössz a balkánra! :)))))
exmnbs1 2015. 10. 06. 17:57
Előzmény: #991  Törölt felhasználó
#994
az hát
_pampa_ 2015. 10. 06. 17:57
Előzmény: #991  Törölt felhasználó
#993
Óhhh,be szép is lenne!!!!! :)))

Egy két "szakma" elnéptelenedne.... :))))

Az a baj,hogy ez nem így lenne akkor sem.... :((((
exmnbs1 2015. 10. 06. 17:57
Előzmény: #990  _pampa_
#992
hidd el olyan nem lesz((((((
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 17:51
Előzmény: #990  _pampa_
#991
akkor kilép pár millió MAGYAR külföldre
ha az usztasák győznek
mélybalkán

_pampa_ 2015. 10. 06. 17:47
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#990
Hidd el pár hónap és kilépünk!

( a maci nem lesz védett állat)
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 17:46
Előzmény: #988  _pampa_
#989
egy fenét!
nem leszünk orosz tagállam
_pampa_ 2015. 10. 06. 17:41
Előzmény: #987  _pampa
#988
“Milliók álmodnak Európáról” – vélekedett Tusk. Az Európai Tanács elnöke szerint a határok hiánya és a könnyű belépés a “Wilkommenpolitikkal” párosulva mágnesként vonzza az embereket.
“A külső határok nélküli Európa egyenlő a Schengen nélküli Európával. Ez pedig olyan rettegés táptalaja lesz mindannyiunk számára, amely előbb-utóbb politikai katasztrófához vezet” – húzta alá Donald Tusk."

Amennyiben maradunk akkor a kvóta rendszer alapján szépen mi is megkapjuk a magunk részét AKARATUNK ellenére!

Ki kell lépni!
_pampa 2015. 10. 06. 13:07
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#987
Ez volt a MNYP rendszer hibája is!

Nálunk az "öszvér" megoldás a módi...

Legyen kapitalizmus! Az élet minden területén. Benne vagyok.

Abban is,hogy legyen szocializmus. De szintén minden területen!

de ezt a "szociáliskapitalizmust"..... felejthetnénk minél gyorsabban!
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 13:05
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#986
Gratulálok!
Ez értékes felvetésed volt! Tarts ki mellette továbbra is!
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 13:02
Előzmény: #984  Törölt felhasználó
#985
magas állami újraelosztás (kilopás)
miatt nálunk sose működött
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 12:57
Előzmény: #983  Törölt felhasználó
#984
magas állami újraelosztás (kilopás)
nálunk sose működött
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 12:55
Előzmény: #982  _pampa
#983
Hát igen, nevezhetjük szociális-kapitalizmusnak is. Az a baj, ha megadod a választás lehetőségét, akkor félő, hogy a gazdagabb réteg otthagyja az állami rendszert (ami sok esetben már most is így van) és az még jobban lerohad. Az tény, hogy ami most megy, az sem jó.
_pampa 2015. 10. 06. 12:21
Előzmény: #981  Törölt felhasználó
#982
Értem amit írsz, azzal nincsen baj! :)

Inkább ott van az "ellentét" hogy egy adott helyzetben két rendszert érvényesítesz.

Az általad említett szocializmusban NEM FIZETTEK ADÓT.

Most fizetünk adót és járulékot meg illetéket...stb...és mindenki kap ellátást a közösből mint a "cocializmusban" MINDENKI !

Ráadásul az ÁLLAM "ránk kényszerít" kötelező szolgáltatásokat. Amiért akkor is fizetnünk kell, hanem vesszük igénybe mert "álltalány díjassá" tette.
Azért mert csak így tudja "működőképességét" biztosítani.

Mert az lenne a "tuti" ha hagyna választást az adófizetőknek.

Fizet és kap ellátást a közösből itt gondolok az oktatásra és az EÜ-re vagy nem fizet és MAGÁN szolgáltatást vesz igénybe.

Így most egy "szociáliskapitalizmusban" élünk!
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 12:08
Előzmény: #976  _pampa
#981
Nem bukik, volt ilyen rendszer, úgy hívták, hogy szocializmus.
Teszek egy utolsó kísérletet, aztán feladom: a kiindulás az volt, hogy az állami szféra nettó adófogyasztó, mivel a magánszféra adójából tartják fenn. Én ezzel szemben azt állítom, hogy az állam szolgáltató funkcióinál ez nem igaz, mivel attól, hogy egy bizonyos szolgáltatásfajtát (pl. eü vagy oktatás) az állam részben vagy egészben államosít, és annak díját a szolgáltatás megvalósulásától helyben és időben elkülönülten, adó vagy járulék formájában szedi be (és még attól is, aki nem is veszi per pillanat igénybe), attól az még továbbra is egy ellenérték fejében nyújtott szolgáltatás marad. Nettó adófogyasztónak pedig a szolgáltatás azon igénybevevőjét lehet nevezni, aki nem képes arra, hogy adót vagy járulékot fizessen, és így ingyen veszi igénybe a szolgáltatást.
exmnbs1 2015. 10. 06. 12:05
Előzmény: #979  _pampa
#980
a Kádár rendszert fényezgeted?((((
nem semmi

"hess innen! :))))) "
ilyen stílusban otthon tárgyalj
_pampa 2015. 10. 06. 12:03
Előzmény: #977  exmnbs1
#979
hess innen! :)))))

végre valakivel lehet normálisan beszélgetni,erre idesompolyogsz. :(
_pampa 2015. 10. 06. 12:01
Előzmény: #975  Törölt felhasználó
#978
Csak abban volt két "rész".

Produktív.
Inproduktív.
exmnbs1 2015. 10. 06. 12:00
Előzmény: #975  Törölt felhasználó
#977
a Kádár rendszer mellett kampányol? nem semmi
_pampa 2015. 10. 06. 12:00
Előzmény: #974  Törölt felhasználó
#976
Miből veszi meg a nyersolajat?

Mert már itt "bukik" az elképzelésed.

(meg még vagy 10 helyen egy ilyen helyzetnél)

Szerintem.
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:58
Előzmény: #973  _pampa
#975
Igen, megoldható úgy is a teljes foglalkoztatás, hogy minden munkahely állami (lásd Kádár rendszer).
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:55
Előzmény: #972  bigyula
#974
Jó, induljunk ki a finanszírozásból. Tegyük fel, hogy holnaptól a kormány államosítja a teljes olajipart, és nem a benzinkútnál kell fizetni, hanem mindenkitől adóban szed be egy fix összeget. Ezek szerint - követve a gondolatmenetet - akkor innentől az olajipar dolgozói a közszférába tartoznak és a magánszféra tartja el őket. Már ez is érdekes, de gondoljuk tovább: az állam minden iparágat, minden szolgáltatást államosít és mindennek az árát adóban szedi be. Akkor ki fog eltartani kicsodát?
_pampa 2015. 10. 06. 11:55
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#973
Mert, ha nem nettó "adófogyasztók" akkor megoldható az én javaslatom szerint.

Amennyiben nettó adófogyasztók akkor pedig hibás amit írtam.
bigyula 2015. 10. 06. 11:44
Előzmény: #970  Törölt felhasználó
#972
Tegyük fel, hogy a magánszféra nem fizet adót/járulákot, stb. Akkor az állam miből fizeti ki a közszféra dolgozóit? Ez az alap kérdés, de mindíg megkerülöd a konkrát választ azzal, hogy az állam szolgáltatásokat nyújt. NEM EZ A KÉRDÉS, EZT SENKI SEM VITATJA! A kérdés az, hogy miből fizeti ki/finanszírozza ezeket az állam?
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:37
Előzmény: #969  _pampa
#971
Hogy jön a kettő egymáshoz? Mármint az, hogy nem nettó adófogyasztok, és az, hogy velük kellene megoldani a teljes foglalkoztatást.
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:34
Előzmény: #967  bigyula
#970
"Tehát, visszajutottunk a tegnapi állításomhoz: a teljes közszférát a nem közszféra finanszírozza/tartja el, mert az államnak először valahonnan el kell vennie azt a pénzt, amit a közszférának kifizet."
Ja, a magánszférát meg a közszféra, amikor a magánszférától elszedett pénzből kapott fizetéséből a magánszféra által nyújtott szolgáltatásokat veszi igénybe, amiből a magánszféra adót fizet, és így tovább.
Még egyszer: Az állam szolgáltatói funkcióit ellátó szervezeteket a magánszféra nem finanszírozza/tartja el, hanem fizet a szolgáltatásért, amit vagy igénybe vesz vagy nem. Ha nem veszed igénybe és ennek ellenére mégis be kell fizetned a járulékot, akkor pedig gyakorlatilag a mások általi igénybevételt fizeted meg. Tehát nem a közszféra dolgozóját tartod el, hanem azokat, akik nem képesek kifizetni a közszolgáltatások árát.
Ha ezek után sem érthető, akkor én feladtam.
_pampa 2015. 10. 06. 11:30
Előzmény: #968  Törölt felhasználó
#969
Ezt írtad, ebből indultunk.

""Meg aztán: ha kizárjuk a közszféra dolgozóit (hisezn ők is nettó adófogyasztók..."
Ez egy nagyon elterjedt, közkeletű félreértés. A közszféra dolgozói nem "nettó adófogyasztók".
gtg
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:25
Előzmény: #966  _pampa
#968
"Egy ország szerinted úgy is megoldhatná a teljes foglakoztatást,hogy rendőrrel,katonával,tanárral,könyvtárossal,szociális munkással,szociális gondozóval,EÜ alkalmazottal,egyéb közalkalmazottal,köztisztviselővel tölt fel minden munkahelyet?"
Én ilyet egyszer sem állítottam. Mivel értelmetlen a vita, részemről befejeztem.
bigyula 2015. 10. 06. 11:20
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#967
"Dehogynem sikerült. A szolgáltatásuk ellenértékéből, amit nem közvetlenül akkor fizetsz, amikor igénybe veszed (sőt nem is csak a saját igénybevételedet fizeted ki), hanem az állam szedi el tőled járulék formájában."

Tehát, visszajutottunk a tegnapi állításomhoz: a teljes közszférát a nem közszféra finanszírozza/tartja el, mert az államnak először valahonnan el kell vennie azt a pénzt, amit a közszférának kifizet.

Itt nem az volt a kiinduló kérdés, hogy hasznos-e, vagy értéket teremt-e a közszféra, hanem az, hogy miből van finanszírozva.
_pampa 2015. 10. 06. 11:14
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#966
Tehát akkor is fizetek egy szolgáltatásért,ha pl. 1 évig nem veszem igénybe?

Azonkívül vannak olyanok akik pedig nem fizetnek érte és még is igénybe veszik.

Csak hogy egyszer befejezzük.....

Egy ország szerinted úgy is megoldhatná a teljes foglakoztatást,hogy rendőrrel,katonával,tanárral,könyvtárossal,szociális munkással,szociális gondozóval,EÜ alkalmazottal,egyéb közalkalmazottal,köztisztviselővel tölt fel minden munkahelyet?

Mindenki ott dolgozna!

Fizetnek adót így az adóból kaphatnak fizetést.

Probléma megoldva!

Én pedig legközelebb ha elmerülök egy mocsárban csak elegánsan belemarkolok a hajamba és kihúzom magamat!

Részemről egyenlőre ennyi.
ts3 2015. 10. 06. 11:02
Előzmény: #963  exmnbs1
#965
""Igen és oktatás meg EÜ nélkül is! :) "
micsoda ostobaság ez már megint?"

Valszeg pampanak nincs szüksége oktatásra mert már kijárta a 8 elemit, és nincs szüksége egészségügyre mert rendelt a neten örök élet elixírt.
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 10:56
Előzmény: #961  _pampa_
#964
"A beszélgetés továbbra is ott tart,hogy ezen réteg "fizetését" miből folyósítják?

Ezt még nem sikerült tisztázni"
Dehogynem sikerült. A szolgáltatásuk ellenértékéből, amit nem közvetlenül akkor fizetsz, amikor igénybe veszed (sőt nem is csak a saját igénybevételedet fizeted ki), hanem az állam szedi el tőled járulék formájában.
exmnbs1 2015. 10. 06. 10:48
Előzmény: #961  _pampa_
#963
"Igen és oktatás meg EÜ nélkül is! :) "
micsoda ostobaság ez már megint?
_pampa 2015. 10. 06. 10:36
Előzmény: #961  _pampa_
#962
visszafelé eln.
_pampa_ 2015. 10. 06. 09:19
Előzmény: #960  Törölt felhasználó
#961
Látod ezért értelmetlen ez a beszélgetés! :)))

Csak "vissafelé" tudsz gondolkodni. :))

Értem én,hogy valószínűleg "érintett" vagy a kérdésben és ezért nem tudod "kívülállóként" kezelni a kérdést. :)

"Autózás és fodrász, stb. nélkül is van élet. "

Igen és oktatás meg EÜ nélkül is! :)

A namib sivatagban a himbák már így élnek több ezer éve.
És valószínűleg ők még akkor is élni fognak amikor a "civilizált" ember már kihalt....

A beszélgetés továbbra is ott tart,hogy ezen réteg "fizetését" miből folyósítják?

Ezt még nem sikerült tisztázni.
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 09:00
Előzmény: #957  _pampa_
#960
Autózás és fodrász, stb. nélkül is van élet.

Akik így élnek egy idő után szeretnének jobb életet és ezért hajlandóak lemondani megtermelt jövedelmük egy részéről,hogy valaki biztosítson nekik ilyen szolgáltatást (autót, benzint, fodrászt)
Ezt pedig nevezhetjük bárminek. adó,járulék,illeték,sarc,

??
_pampa_ 2015. 10. 06. 08:50
Előzmény: #958  pitcairn2
#959
Az adófizetés nem volt vitatva. :)))

Inkább azt elemezzük a fizetésük milyen pénzből (bevételből) történik?
pitcairn2 2015. 10. 06. 08:45
Előzmény: #955  Törölt felhasználó
#958
a köztudatban inkább az van, hogy az állami szféra dolgozói ugyanúgy fizetnek adót mint bárki más
_pampa_ 2015. 10. 06. 08:44
Előzmény: #954  Törölt felhasználó
#957
Szerintem erre a területre nem merészkedjünk,hogy milyen szolgáltatás igényel készenlétet.

pl. egy pedikűrös is lehetne az.....

Ezért maradjunk a kiindulásnál.

EÜ és oktatás nélkül is van élet.

Akik így élnek egy idő után szeretnének jobb életet és ezért hajlandóak lemondani megtermelt jövedelmük egy részéről,hogy valaki biztosítson nekik ilyen szolgáltatást.

Azok akik abban részt vesznek pedig abból a pénzből kapják a fizetésüket amiről a "dolgozó" réteg lemond.

Ezt pedig nevezhetjük bárminek. adó,járulék,illeték,sarc,

Szerintem rossz irányból közelíted meg a kérdést.
Te hátulról mész visszafelé így az alapján írsz véleményt.
pitcairn2 2015. 10. 06. 08:44
Előzmény: #949  Törölt felhasználó
#956
az USA rendszert a legérzékletesebben az egészségügyi fasizmus kifejezéssel lehet megragadni...

100 Years of US Medical Fascism
link

Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 08:35
Előzmény: #953  mpagnes
#955
Ebből a szempontból igen, viszont a vita arról indult, hogy az állami alkalmazottak valóságosan fizetnek-e adót (kvázi a magánszféra tartja el őket vagy sem). Az én véleményem az, hogy fizetnek, és az eltartás annyiban igaz csak, mint ahogy én is eltartom a benzinkutast, amikor tankolok. A köztudatban viszont az a kép van, hogy a magánszféra dolgozói tartják el az ingyenélő állami alkalmazottakat, ami szerintem totális tévedés.
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 08:30
Előzmény: #951  _pampa_
#954
Tévedsz, ezek pont olyan szolgáltatások, amelyekre vagy folyamatos a kereslet (eü és oktatás), vagy igénylik az állandó készenlétet (tűzoltóság).
Adófogyasztónak max. talán a hadsereget lehetne nevezni az állami szférából, mivel nem nyújt direkt szolgáltatást az adófizetőknek.
mpagnes 2015. 10. 06. 07:56
Előzmény: #950  Törölt felhasználó
#953
a közigazgatás szemszögéből értem én, hogy nem adózik,mert nem von be külső forrást, hiszen az adó összegét is ő biztosítja a dolgozó bérében...az adózás nem a dolgozó szemszögéből fontos, hanem az adóbeszedő szemszögéből
_pampa_ 2015. 10. 06. 07:45
Előzmény: #951  _pampa_
#952
20-30 év múlva mi lesz így Európában?

"Betiltották az első sörfesztivált, amelyet Marokkó legnagyobb városában, Casablancában tervezett megtartani a Brasseries du Maroc sörgyár.
Az egyhónaposra tervezett fesztivál csütörtökön kezdődött volna, és a szervezők rengeteget költöttek a népszerűsítésére, mielőtt a hatóságok betiltották.

A „casablancai Oktoberfestet” néhány napja kezdték reklámozni a helyi médiában, kiváltva a vallási vezetők haragját. A hatóságok egy 1967-es törvényre hivatkoztak, amely kimondja, hogy a muzulmán vallású ország területén tilos szeszes italt eladni muzulmánoknak.

A formális tilalom ellenére Casablanca számos bárjában és vendéglőjében lehet sört rendelni, emellett az ország évente 40 millió palack bort termel, amelynek többségét belföldön fogyasztják el."
_pampa_ 2015. 10. 06. 07:36
Előzmény: #950  Törölt felhasználó
#951
Próbáljál meg "dátumtalanul" gondolkodni.

Az oktatás és az EÜ is egy "szolgáltatás".
Aki igénybe veszi közvetlenül nem fizet érte.

Olyan mint pl. a fodrászat. Az is egy szolgáltatás....csak ő csődbe megy ha egy hónapban senki sem megy hajat vágatni.

pl. egy szemészet becsődöl ha egy hónapban egy beteg sem megy a rendelőbe?

Ebből indult a beszélgetés,hogy a köz ezen része "adófogyasztó" e?

Megmagyarázni meglehet....de attól még nem lesz úgy.

pl. ha egy évig egy adott körzetben nem lesz tűzeset és más mentés akkor a "katasztrófa védelmi munkatársak" nem kapnak fizetést?

Amennyiben kapnak akkor a szomszédban működő suszter aki szintén szolgáltat visszaragasztja a levált sarkakat miből él meg,ha egy évig senki sem nyitja rá az ajtót?

Mint írtam lehet csűrni,csavarni de inkább "adófogyasztók" mint nem.....
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 07:03
Előzmény: #948  mpagnes
#950
Ha a te munkahelyedet államosítom és a fizetésedből mostantól az állam (mint munkáltató) vonja le az adódat, akkor te nem fogsz adót fizetni? Gondold át ezt légy szíves!
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 07:01
Előzmény: #947  pitcairn2
#949
"mellesleg az állami egészségügy, az állami oktatáshoz hasonlóan drágán és alacsony hatásfokkal működik "
Magán eü-nek leginkább az USA rendszerét lehet tekinteni (a fejlett országok közül), tudomásom szerint ez működik a legdrágábban. Az alacsony hatásfokkal kapcsolatban érdekes lenne egyszer elvégezni egy vizsgálatot, hogy a hazaihoz hasonló forrásokból vajon hogy működne az amerikai rendszer (szerintem sehogy). Ne felejtsük el, hogy egy egységes, nagy rendszer sokkal olcsóbb lehet, pl. a kórházak nem külön tárgyalnak a beszállítókkal, hanem közösen, így sokkal nagyobb árengedményeket lehet elérni.
mpagnes 2015. 10. 05. 20:55
Előzmény: #941  Törölt felhasználó
#948
adó hát, de egyik zsebből a másikba, tehát nem fizet be adót úgy,mint aki kívül van a közigazgatáson
pitcairn2 2015. 10. 05. 20:25
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#947
"Nem igaz, mert ha pl. nem kapja meg gyerekkorában az oltásokat, "

ez bizony __filléres__ történet

nem erre mennek ma az egészségügyben a milliárdok...

mellesleg az állami egészségügy, az állami oktatáshoz hasonlóan drágán és alacsony hatásfokkal működik

a helyzetbe hozott beszállítok pedig kőkeményen profitorientáltak

csak úgy ömlenek a dollármilliárdok a hatalmas transznacionális gyógyszercégek zsebébe

és ez nem véletlen:

ők találták ki ezt a "humánus" rendszert...

Rockefeller Medicine
link
pitcairn2 2015. 10. 05. 20:20
Előzmény: #943  Törölt felhasználó
#946
én inkább arra helyezném a hangsúlyt, hogy a történelmi tapasztalatok szerint piaci körülmények között remekül működött az oktatási szektor

mi több:

a szociális problémákra is reagált, elvégre - az államhoz hasonlóan - rengeteg olyan társadalmi szervezet van - pl. egyházak - ami nagy lehetőséget lát a felnövekvő ifjúság indoktrinálásában

Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 20:18
Előzmény: #931  _pampa_
#945
A NATO felszólította az oroszokat, hogy hagyják abba a civilek bombázását

A NATO tagállamai keddi tanácskozásuk után felszólították Oroszországot, hogy fejezze be a ellenzék és a civilek bombázását Szíriában. Bár az oroszok azt állítják, hogy az Iszlám Állam állásai ellen hajtanak végre légicsapásokat a a Közel-Keleten, de az Egyesült Államokkal szövetséges lázadók és Törökország szerint ezek az akciók csak az Asszád-rezsim ellen harcolókat veszi célba.

A zavar tovább fokozta, hogy szombaton riadóztatni kellett a török légierő F-16-osait, mert észlelték, hogy orosz vadászgépek repültek be Törökország légterébe.

A NATO ezt úgy értékelte, hogy az orosz akciók egyre veszélyesebb szintre kezdenek lépni. Az oroszok szerint a török incidensnél egyszerű navigációs hibákról volt szó. A török külügyminiszter az eset miatt behívatta az orosz nagykövetet és hevesen tiltakozott a légtér megsértése miatt.

Az Egyesült Államok viszont figyelmeztette az oroszokat, hogy a helyzet el is durvulhatott volna, mivel a törököknek jogában állt volna akár le is lőni a betolakodó oroszokat.

A 28 NATO-tagállam által kiadott nyilatkozatot, amelyben felszólították Oroszországot, hogy hagyjon fel a felelőtlen viselkedésével. (BBC)
pitcairn2 2015. 10. 05. 20:17
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#944
és mivel __nem volt tankötelezettség__ meglepően jól működtek ezek az iskolák, mivel csak az ment be aki tanulni akart (vagy legalábbis rávették erre a szülei... )

Nagy Britanniába vmikor az 1880-as években érkezett meg az állami oktatás + a tankötelezettség

addigra már jóformán csak az nem tanult meg írni, olvasni és számolni aki nem akart...

és mindez állami oktatás és tankötelezettség nélkül ment végbe...

Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 20:17
Előzmény: #942  pitcairn2
#943
ott gondolom az állami elosztás, az állam "gondoskodó" szerepe nem akkor volt
nálunk most mennyi is?
)))
pitcairn2 2015. 10. 05. 20:14
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#942
egy rakás - jótékonysági alapon működtetett - ingyenes iskola is volt...

"Ragged schools were charitable organisations dedicated to the free education of destitute children in 19th-century Britain. The schools were developed in working-class districts of the rapidly expanding industrial towns. In 1844, the Ragged Schools Union was established to combine resources throughout the country, providing free education, food, clothing, lodging and other home missionary services for these children"

Ragged school
link

Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 20:13
Előzmény: #934  mpagnes
#941
Attól, hogy "a kifizetőjük szedi az adójukat" az még adó marad.
pitcairn2 2015. 10. 05. 20:11
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#940
speciel az oktatás remekül elvolt az állam nélkül is

pl. Nagy Britanniában az 1860-as évekre gyakorlatilag már mindenki - aki iskolába akart járni - iskolába került...

"Over 95% of children of elementary school age were already enrolled in schools well before it was made compulsory and free. In 1861 the Royal Commission on the state of popular education in England, chaired by the Duke of Newcastle, reported "The number of children whose names ought [in summer 1858 in England and Wales] to have been on the school books, in order that all might receive some education, was 2,655,767. The number we found to be actually on the books was 2,535,462, thus leaving 120,305 children without any school instruction whatever"

History of education in England
link

Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 20:09
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#939
"EÜ és oktatás nélkül is termel a munkás"
ez márt megint milyen pampa féle elmélet? )))

mondjuk igaz is lehet, menjen kapálni, ahhoz nem kell semmi )))))))
indulhat
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 20:05
Előzmény: #928  _pampa_
#938
"EÜ és oktatás nélkül is termel a munkás"
Nem igaz, mert ha pl. nem kapja meg gyerekkorában az oltásokat, akkor elpusztul, mielőtt dolgozhatna. Ha esetleg mégse pusztul el, akkor pedig oktatás hiányában hülye marad és ezért nem kap munkát.
"Befizeti az adót és abból kap fizetést az orvos és a tanár." Feltéve, ha állami az eü és oktatás, mert ha nem akkor az adójából a rendőrt, katonát, stb. fizeti, de nem az orvost és a tanárt.
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 19:49
Előzmény: #936  mpagnes
#937
Kivéve, hogy 3-ból 2 bekezdés a témával foglalkozik, aminek a feldolgozása a felvetett szempontok alapján pár száz éve már megtörtént.

Abban igazad van, hogy az az egyéni problémám - hogy a témánál maradjak - hogy a portfólió fóruma már képtelen az értékteremtésre.
mpagnes 2015. 10. 05. 19:35
Előzmény: #935  Törölt felhasználó
#936
nem értem, hogy neked miért az a fórumozás, hogy másokat lehülyézel...a témáról meg semmit nem írtál
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 18:44
Előzmény: #934  mpagnes
#935
Az állami egészségügy egy tipikusan olyan szolgáltatás, amit a piaci áruk alatt értékesítenek, mert tapasztalati úton rájöttek az emberek, hogy össztársadalmi érdek, ha minél szélesebb réteg jut hozzá alapvető eü ellátáshoz. PL. hasonlítsuk össze ugyanazokat a szolgáltatásokat egy magánkórház esetebén.

Még nem hallottam olyan szakmai beszélgetést az egészségügy gazdaságosságával kapcsolatban ahol arra hivatkoztak volna, hogy túl sok forrást von el az eü és egyébként sincs rá társadalmi kereslet. Pont, hogy forrás-, illetve erőforrás hiánnyal küszködik, mert kevés a pénz és sok a beteg.

Tisztelet a kivételnek, de pár év alatt olvashatatlan lett a portfólió fóruma. Egyesek leragadtak a középkori közgazdasági gondolkodás szintjén, de egyes esetekben ez még a középkori emberekre nézve is sértés lenne. Igazán el lehetne gondolkodni azon mi értelme nonstop full kreténbe tolni a fórumozást. Egy év múlva 4-5 felhasználó fog maradni, akik semmi mást nem érnek el csak annak valószínűségét fogják növelni, hogy a másik agydaganatot kapjon.
mpagnes 2015. 10. 05. 18:05
Előzmény: #932  _pampa_
#934
csak az adóból élnek és értelmezhetetlen az ő adójuk,mert a kifizetőjük szedi az adójukat
mpagnes 2015. 10. 05. 18:04
Előzmény: #931  _pampa_
#933
pont ezzel a munkás van elől témával küszködik az EU is, de Magyarország is kb. 26 éve,mert azt hiszik ezek a mai politikai-gazdasági majmok, hogy a munkás a szocializmus terméke....nagy vitám szokott lenni ebből pl. ,hogy amcsiban és europában teljesen más a munkás fogalma, szerepe és társadalmi státusza....nálunk a melós sajnos a nyugdíjas és a munkanélküli után van sorolva és ehhez jött még a sorba a melós elé a menekült és a migráns vagy mindegy minek nevezzük...europa nem tud megküzdeni a saját munkanélküli táborával, de a szír szakképzett az kell, jaj mekkora ostobák vannak itt európában az valami félelmetes
_pampa_ 2015. 10. 05. 18:02
Előzmény: #930  Törölt felhasználó
#932
Továbbra is ez a beszélgetés indító:

"A közszféra dolgozói nem "nettó adófogyasztók".
_pampa_ 2015. 10. 05. 17:59
Előzmény: #929  Törölt felhasználó
#931
Oktatás nélkül sokkal kisebb értéket termel a munkás. EÜ nélkül többet beteg, több és elöbb ha meg. "

Igen.

Akár hogyan csűrjük,csavarjuk csak a MUNKÁSNAK kell lenni a sor elején! :)))

Ugyan oda jutunk, hogy az EÜ és az oktatásban dolgozók bérét valaki adóként befizeti!
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 17:50
Előzmény: #928  _pampa_
#930
"EÜ és oktatás nélkül is termel a munkás.
Ezt gondolom nem vitatod."

Oktatás nélkül sokkal kisebb értéket termel a munkás. EÜ nélkül többet beteg, nagyobb arányban hal meg előbb, és a teljesítőképessége is rosszabb.

És így máris láthatod, hogy az EÜ és az oktatás is előállít értéket.

(a te esetedben úgy tűnik, ez az érték teremtés az oktatásnak nem sikerült).
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 17:48
Előzmény: #928  _pampa_
#929
"EÜ és oktatás nélkül is termel a munkás.
Ezt gondolom nem vitatod."

Oktatás nélkül sokkal kisebb értéket termel a munkás. EÜ nélkül többet beteg, több és elöbb ha meg.

És így máris láthatod, hogy az EÜ és az oktatás is előállít értéket.

(a te esetedben úgy tűnik, ez az érték teremtés az oktatásnak nem sikerült).
_pampa_ 2015. 10. 05. 17:32
Előzmény: #927  Törölt felhasználó
#928
Elvileg!

És ez az ami miatt elkezdődött ez a beszélgetés.

EÜ és oktatás nélkül is termel a munkás.
Ezt gondolom nem vitatod.

Befizeti az adót és abból kap fizetést az orvos és a tanár.

És ezt sem.
Amennyiben a munkás nem termel akkor nem fizet adót és az orvos meg a tanár nem kap fizetést.
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 17:24
Előzmény: #925  _pampa
#927
Az eü és az oktatás talán a leginkább értéket teremtő foglalkozás.
pitcairn2 2015. 10. 05. 16:55
Előzmény: #925  _pampa
#926
az orvos és a tanár is értéket állít elő és akár piaci alapon is mehetnek efféle szolgáltatások

mi több ha szabadjára engedik, azaz deregulálják, a piacot akkor költséghatékonyak és magas minőségűek is lehetnek ezek a piaci szolgáltatások
_pampa 2015. 10. 05. 16:22
Előzmény: #924  Törölt felhasználó
#925
Nem is az "értelem" volt a kérdés.

Inkább az,hogy ki tart el kit.

Így lebontva azt "tart" el mindenkit aki "értéket" állít elő.

Minden más erre épül.

szvsz
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 16:17
Előzmény: #922  _pampa
#924
"Megteheti egy "elvi" szinten a magánszféra hogy ne vegyen igénybe "közszolgáltatást"? "
Elviekben megteheti, sőt elviekben még az is elképzelhető, hogy teljesen leépítjük az államot. Csak totálisan értelmetlen lenne.
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 15:59
Előzmény: #922  _pampa
#923
Megteheti, pl. maszek fogorvoshoz mész az állami helyett. A maszek fogorvos fizet adót? Vagy nem, mert te tartod el?
_pampa 2015. 10. 05. 15:47
Előzmény: #918  Törölt felhasználó
#922
Az meg, hogy a magánszférában dolgozók tartják el a közszférában dolgozókat, totális hülyeség, "

Elviekben nem...és a beszélgetés ebből indult.

Megteheti egy "elvi" szinten a magánszféra hogy ne vegyen igénybe "közszolgáltatást"?

Visszafelé leépíted a mostani rendszert eljutsz a "melósig" aki egyedül csak az "életképes".

Gandhi hogyan "űzte" el az angolokat?
pitcairn2 2015. 10. 05. 15:20
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#921


Narayana Health
link

akkora siker ez a magánvállalkozás, hogy India után már az USA piacra is betört (a Kajmán szigeteken keresztül)

Devi Shetty's affordable health care services now in Cayman Islands
link

pitcairn2 2015. 10. 05. 15:15
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#920
apró észrevétel:

érdekes dolgok történnek ott ahol egy kissé békén hagyják az egészségügyi vállalkozókat:

Devi Prasad Shetty – the Henry Ford of heart surgery
link

kimpaa
kimpaa 2015. 10. 05. 15:03
Előzmény: #895  bigyula
#919
Jó hogy, anélkül eléggé lefulladna Európa motorja. Csak a sok süketelő nem akarja figyelembe venni. A figyelemelterelés nagyon működik ennél a kormánynál, másképp mondva jól használják a kommunikációs eszközöket, ebben profik az biztos. Meg már lopásban is.
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 14:54
Előzmény: #912  _pampa
#918
Így van, az EÜ a járulék befizetéséből él, amit az állam szed be helyetted (tehát nem közvetlenül fizetsz helyben, leszámítva a hálapénzt). Az autószerelő pedig nem az autószerelő járulékból él (mivel az állam nem gondolja úgy egyelőre, hogy az autószerelést államosítani kéne).
De az, hogy bizonyos dolgokat az állam saját kézbe vesz (oktatás, eü., stb.) és központilag szedi be a pénzt, majd osztja le az ott dolgozóknak, az még nem jelenti azt, hogy az ott dolgozók nem fizetnek adót (hogy visszatérjünk a kiinduláshoz). Az meg, hogy a magánszférában dolgozók tartják el a közszférában dolgozókat, totális hülyeség, amit az idióta politikusok szeretnek hangoztatni (mivel létszámából adódóan kevesebb szavazó van a közszférában). Az eltartás annyiban igaz, mint ahogy eltartod pl. a bolti pénztárost, autószerelőt, stb., amikor produktumot vásárolsz tőle.
_pampa 2015. 10. 05. 14:53
Előzmény: #915  Törölt felhasználó
#917
"Meg aztán: ha kizárjuk a közszféra dolgozóit (hisezn ők is nettó adófogyasztók..."
Ez egy nagyon elterjedt, közkeletű félreértés. A közszféra dolgozói nem "nettó adófogyasztók".
gtg
_pampa 2015. 10. 05. 14:52
Előzmény: #915  Törölt felhasználó
#916
Nem személyeskedünk..:)))
ne mez volt a kérdés.....követted, vagy csak idejöttél megint "belevakkantgatni"....:)))
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 14:47
Előzmény: #906  _pampa
#915
Mindig meglepsz, hogy tudsz még mélyebbre is menni...

Azt elfelejted, hogy akkoriban hányan és meddig éltek. Én komolyan nem hiszem el, hogy te ennyire buta vagy...
_pampa 2015. 10. 05. 14:46
Előzmény: #909  haller-agi
#914
Így is lesz! Csak idő kérdése.
_pampa 2015. 10. 05. 14:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#913
A tömeg akarata ellenében nem lehet egy választási elven működő rendszerben kormányozni!

Tökéletesen mutatta a Gyurcsány kormány példája!
_pampa 2015. 10. 05. 14:44
Előzmény: #910  Törölt felhasználó
#912
Ezt a gyűjtögetős részt hagyjuk, térjünk vissza a kiinduláshoz.

Az EÜ akkor a járulék (adó) befizetésből él?
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 14:39
Törölt hozzászólás
#911
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 14:31
Előzmény: #908  _pampa
#910
Ilyen alapon akkor minden felesleges. Hisz ha EÜ nélkül (ami talán a legfontosabb) is képes fennmaradni az emberiség, akkor nem kell ipar, mezőgazdaság, oktatás, stb. sem. Így az emberiség lélekszáma pár évtized alatt lecsökkenne pár százezerre, azok pedig megélnének gyüjtögetésből is.
haller-agi 2015. 10. 05. 14:26
Előzmény: #892  _pampa
#909
így kellene!
_pampa 2015. 10. 05. 14:25
Előzmény: #907  Törölt felhasználó
#908
Ezt én sem állítottam, csak azt,hogy itt vagyunk így volt megoldása.....

Tehát az EÜ nélkül életképes az emberiség.

Erre próbáltunk rámutatni.

Mi létezünk nélkülük,de ők nem léteznek a mi befizetésünk nélkül.
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 14:20
Előzmény: #906  _pampa
#907
A fizetésüket a szolgáltatásuk ellenértékéből kapják, abból az ellenértékből, amit te járulék címszóval fizetsz be az államnak.
Én nem tudok arról, hogy egy perforált vakbélgyulladást 1200-1800 között meg tudtak volna gyógyítani.
_pampa 2015. 10. 05. 14:13
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#906
Itt most ne az volt a kérdés... :)

Az,hogy miből kapják a fizetésüket.

Vakbélgyulladás? Ahogyan 1200-1800-ban is gyógyították....

Itt vagyunk tehát működött az a gyógymód!
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 14:07
Előzmény: #903  _pampa
#905
Most se kapnak túl sokat, de lehet, hogy nem sokára már erre sem lesz szükség, mert minden eü-s kimegy nyugatra.
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 14:04
Előzmény: #903  _pampa
#904
Tehát ha begyullad a vakbeled, akkor te sámánhoz mennél vagy javasasszonyhoz?
_pampa 2015. 10. 05. 13:59
Előzmény: #902  Törölt felhasználó
#903
Akkor,hogy még érthetőbb legyen.

Senki sem venne igénybe EÜ ellátást.
Miből kapnának fizetést?

Kicsit tyúk meg tojás kérdés ez....

Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 13:53
Előzmény: #898  _pampa
#902
Akkor a sámánok, javasasszonyok a magán-egészségügy, akiknek szintén fizetni kell, mert nem fogják neked ingyen verni a táltos dobot.
Törölt felhasználó 2015. 10. 05. 13:52
Előzmény: #896  bigyula
#901
Így van fizetsz érte (az állam elveszi tőled). Ha nem az állam csinálná, akkor ha fájna a vakbeled, akkor az orvosod megvizsgálna és levenne 20 ezret a bankkártyádról, aztán a magánmentő bevinne a kórházba és levenne 10 ezret a bankkártyádról, aztán a kórházban kivennék a vakbeled és levennének 100 ezret a kártyádról, tehát kvázi ugyanúgy elvennék tőled, amiből aztán fizetnék a saját adójukat, amit a te érvelésed szerint nem fizetnének, hisz tőled vették el.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek