Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2015. 10. 06. 12:05
Előzmény: #979  _pampa
#980
a Kádár rendszert fényezgeted?((((
nem semmi

"hess innen! :))))) "
ilyen stílusban otthon tárgyalj
_pampa 2015. 10. 06. 12:03
Előzmény: #977  exmnbs1
#979
hess innen! :)))))

végre valakivel lehet normálisan beszélgetni,erre idesompolyogsz. :(
_pampa 2015. 10. 06. 12:01
Előzmény: #975  Törölt felhasználó
#978
Csak abban volt két "rész".

Produktív.
Inproduktív.
exmnbs1 2015. 10. 06. 12:00
Előzmény: #975  Törölt felhasználó
#977
a Kádár rendszer mellett kampányol? nem semmi
_pampa 2015. 10. 06. 12:00
Előzmény: #974  Törölt felhasználó
#976
Miből veszi meg a nyersolajat?

Mert már itt "bukik" az elképzelésed.

(meg még vagy 10 helyen egy ilyen helyzetnél)

Szerintem.
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:58
Előzmény: #973  _pampa
#975
Igen, megoldható úgy is a teljes foglalkoztatás, hogy minden munkahely állami (lásd Kádár rendszer).
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:55
Előzmény: #972  bigyula
#974
Jó, induljunk ki a finanszírozásból. Tegyük fel, hogy holnaptól a kormány államosítja a teljes olajipart, és nem a benzinkútnál kell fizetni, hanem mindenkitől adóban szed be egy fix összeget. Ezek szerint - követve a gondolatmenetet - akkor innentől az olajipar dolgozói a közszférába tartoznak és a magánszféra tartja el őket. Már ez is érdekes, de gondoljuk tovább: az állam minden iparágat, minden szolgáltatást államosít és mindennek az árát adóban szedi be. Akkor ki fog eltartani kicsodát?
_pampa 2015. 10. 06. 11:55
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#973
Mert, ha nem nettó "adófogyasztók" akkor megoldható az én javaslatom szerint.

Amennyiben nettó adófogyasztók akkor pedig hibás amit írtam.
bigyula 2015. 10. 06. 11:44
Előzmény: #970  Törölt felhasználó
#972
Tegyük fel, hogy a magánszféra nem fizet adót/járulákot, stb. Akkor az állam miből fizeti ki a közszféra dolgozóit? Ez az alap kérdés, de mindíg megkerülöd a konkrát választ azzal, hogy az állam szolgáltatásokat nyújt. NEM EZ A KÉRDÉS, EZT SENKI SEM VITATJA! A kérdés az, hogy miből fizeti ki/finanszírozza ezeket az állam?
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:37
Előzmény: #969  _pampa
#971
Hogy jön a kettő egymáshoz? Mármint az, hogy nem nettó adófogyasztok, és az, hogy velük kellene megoldani a teljes foglalkoztatást.
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:34
Előzmény: #967  bigyula
#970
"Tehát, visszajutottunk a tegnapi állításomhoz: a teljes közszférát a nem közszféra finanszírozza/tartja el, mert az államnak először valahonnan el kell vennie azt a pénzt, amit a közszférának kifizet."
Ja, a magánszférát meg a közszféra, amikor a magánszférától elszedett pénzből kapott fizetéséből a magánszféra által nyújtott szolgáltatásokat veszi igénybe, amiből a magánszféra adót fizet, és így tovább.
Még egyszer: Az állam szolgáltatói funkcióit ellátó szervezeteket a magánszféra nem finanszírozza/tartja el, hanem fizet a szolgáltatásért, amit vagy igénybe vesz vagy nem. Ha nem veszed igénybe és ennek ellenére mégis be kell fizetned a járulékot, akkor pedig gyakorlatilag a mások általi igénybevételt fizeted meg. Tehát nem a közszféra dolgozóját tartod el, hanem azokat, akik nem képesek kifizetni a közszolgáltatások árát.
Ha ezek után sem érthető, akkor én feladtam.
_pampa 2015. 10. 06. 11:30
Előzmény: #968  Törölt felhasználó
#969
Ezt írtad, ebből indultunk.

""Meg aztán: ha kizárjuk a közszféra dolgozóit (hisezn ők is nettó adófogyasztók..."
Ez egy nagyon elterjedt, közkeletű félreértés. A közszféra dolgozói nem "nettó adófogyasztók".
gtg
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 11:25
Előzmény: #966  _pampa
#968
"Egy ország szerinted úgy is megoldhatná a teljes foglakoztatást,hogy rendőrrel,katonával,tanárral,könyvtárossal,szociális munkással,szociális gondozóval,EÜ alkalmazottal,egyéb közalkalmazottal,köztisztviselővel tölt fel minden munkahelyet?"
Én ilyet egyszer sem állítottam. Mivel értelmetlen a vita, részemről befejeztem.
bigyula 2015. 10. 06. 11:20
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#967
"Dehogynem sikerült. A szolgáltatásuk ellenértékéből, amit nem közvetlenül akkor fizetsz, amikor igénybe veszed (sőt nem is csak a saját igénybevételedet fizeted ki), hanem az állam szedi el tőled járulék formájában."

Tehát, visszajutottunk a tegnapi állításomhoz: a teljes közszférát a nem közszféra finanszírozza/tartja el, mert az államnak először valahonnan el kell vennie azt a pénzt, amit a közszférának kifizet.

Itt nem az volt a kiinduló kérdés, hogy hasznos-e, vagy értéket teremt-e a közszféra, hanem az, hogy miből van finanszírozva.
_pampa 2015. 10. 06. 11:14
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#966
Tehát akkor is fizetek egy szolgáltatásért,ha pl. 1 évig nem veszem igénybe?

Azonkívül vannak olyanok akik pedig nem fizetnek érte és még is igénybe veszik.

Csak hogy egyszer befejezzük.....

Egy ország szerinted úgy is megoldhatná a teljes foglakoztatást,hogy rendőrrel,katonával,tanárral,könyvtárossal,szociális munkással,szociális gondozóval,EÜ alkalmazottal,egyéb közalkalmazottal,köztisztviselővel tölt fel minden munkahelyet?

Mindenki ott dolgozna!

Fizetnek adót így az adóból kaphatnak fizetést.

Probléma megoldva!

Én pedig legközelebb ha elmerülök egy mocsárban csak elegánsan belemarkolok a hajamba és kihúzom magamat!

Részemről egyenlőre ennyi.
ts3 2015. 10. 06. 11:02
Előzmény: #963  exmnbs1
#965
""Igen és oktatás meg EÜ nélkül is! :) "
micsoda ostobaság ez már megint?"

Valszeg pampanak nincs szüksége oktatásra mert már kijárta a 8 elemit, és nincs szüksége egészségügyre mert rendelt a neten örök élet elixírt.
Törölt felhasználó 2015. 10. 06. 10:56
Előzmény: #961  _pampa_
#964
"A beszélgetés továbbra is ott tart,hogy ezen réteg "fizetését" miből folyósítják?

Ezt még nem sikerült tisztázni"
Dehogynem sikerült. A szolgáltatásuk ellenértékéből, amit nem közvetlenül akkor fizetsz, amikor igénybe veszed (sőt nem is csak a saját igénybevételedet fizeted ki), hanem az állam szedi el tőled járulék formájában.
exmnbs1 2015. 10. 06. 10:48
Előzmény: #961  _pampa_
#963
"Igen és oktatás meg EÜ nélkül is! :) "
micsoda ostobaság ez már megint?
_pampa 2015. 10. 06. 10:36
Előzmény: #961  _pampa_
#962
visszafelé eln.
_pampa_ 2015. 10. 06. 09:19
Előzmény: #960  Törölt felhasználó
#961
Látod ezért értelmetlen ez a beszélgetés! :)))

Csak "vissafelé" tudsz gondolkodni. :))

Értem én,hogy valószínűleg "érintett" vagy a kérdésben és ezért nem tudod "kívülállóként" kezelni a kérdést. :)

"Autózás és fodrász, stb. nélkül is van élet. "

Igen és oktatás meg EÜ nélkül is! :)

A namib sivatagban a himbák már így élnek több ezer éve.
És valószínűleg ők még akkor is élni fognak amikor a "civilizált" ember már kihalt....

A beszélgetés továbbra is ott tart,hogy ezen réteg "fizetését" miből folyósítják?

Ezt még nem sikerült tisztázni.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek