Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2014. 11. 25. 09:39
Előzmény: #4039  pampa
#4040
"Tiltakozások Amerika-szerte a nagyesküdtszék döntése miatt
Forrás: MTI | 2014. 11. 25. 08:56:08

Az Egyesült Államok több nagyvárosában heves tiltakozások robbantak ki hétfő este, Fergusonban lövöldözések, fosztogatások és gyújtogatások kezdődtek, egy rendőrt meglőttek.

A heves megmozdulások előzménye, hogy nem találta indokoltnak a vádemelést a nagyesküdtszék annak a fehér rendőrnek az ügyében, aki augusztusban a Missouri állambeli Fergusonban agyonlőtt egy fegyvertelen fekete tizenévest.

A tiltakozók kövekkel és üvegekkel dobálták meg a bíróság épületét védő rendfenntartókat. Másutt fosztogatások kezdődtek, több üzletet kiraboltak és felgyújtottak. Számos rendőrautót fejtetőre állítottak és lángra lobbantottak.

Több ezren tüntettek Seattle-től New Yorkig, Chicagótól Los Angelesig, még a washingtoni Fehér Ház előtt is "igazságot követeltek" a lelőtt fekete tizenévesnek, Michael Brownnak."
pampa 2014. 11. 24. 08:24
Előzmény: #4037  _pampa
#4039
"Egy bejelentés alapján érkezett két rendőr a clevelandi játszótérre, ahol egy 12 éves amerikai fiú épp egy pisztolyutánzattal játszott. Az hitték, valódi a fegyver, az egyik rendőr pedig kétszer rálőtt a gyerekre.
A bejelentő arról értesítette a rendőrséget: a fiúnál pisztoly van, amit pedig emberekre irányít. Ugyan elmondta, hogy a fegyver valószínűleg nem valódi, a helyszínre kiérkező két rendőr egyike mégis rálőtt kétszer a 12 éves gyerekre, akit kórházba szállítottak, de tegnap belehalt sérüléseibe.

A pisztolyon a rendőrök elmondása szerint nem volt ott az a narancssárga jel, ami a játékfegyvereket megkülönbözteti a valódiaktól. Ed Tomba, a clevelandi rendőrség illetékese elmondta: a fiú nem fenyegette a helyszínre érkező rendőröket és fegyverét sem irányította feléjük. Viszont mikor a rendőrök felszólították, hogy tegye fel a kezét, ő a derékszíjára erősített pisztolyért nyúlt, mire az egyik rendőr kétszer rálőtt és súlyosan megsebesítette őt.

Nemrég írtuk meg: miután a nagyesküdtszék várhatóan döntést hoz a fegyvertelen fekete tizenévest agyonlövő rendőr ügyében, Obama nyugalomra szólította fel a lakosságot. Az elnök tegnap még arról beszélt: jobb kiképzést kell kapniuk a bűnüldöző szervek tagjainak, hogy a gengsztereket meg tudják különböztetni az olyan fiataloktól, akik simán csak csuklyát viselnek."
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 15:14
Előzmény: #4037  _pampa
#4038
Úgy látom végképp nem tudsz elszabadulni az usa utálatodtól...
_pampa 2014. 11. 23. 15:07
Előzmény: #4036  Törölt felhasználó
#4037
Tőlem annyit szennyezhetnek amennyit csak akarnak.
Viseljék a természettől kapott "büntetést".

Nehéz helyzetbe kerültek, a természetnek hiába mondják:
Amennyiben nem úgy álltok hozzánk ahogyan mi szeretnénk....terroristának minősítünk és küldjük a drónokat bombázni... :))))
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 15:01
Előzmény: #4033  _pampa
#4036
Egyébként 2005-ben még kb. azonos volt a kibocsátás.

Azóta
- az államok kibocsátása a kb. 10%-kal csökkent,
- Kínáé meg kb. 70%-kal nőtt.

Hát már csak ezért is a mocskos usát kell kiemelni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 14:39
Előzmény: #4034  Törölt felhasználó
#4035
A dollárjelet nem szereti a fórum úgy látszik, na mindegy:
az USA 50e dollár GDP-t hoz, Kína meg 6e-t termel per fő.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 14:37
Előzmény: #4033  _pampa
#4034
Ja és az USA $50e GDP-t hoz, Kína meg $6e-t termel per fő, ha már elkezdted bontogatni a problémát.

És még mindig ott van, hogy Kínának 2x olyan hatása van a környezetre, mint az USA-nak.
(Persze Kína le van sz@rva, mert ott sokan élnek.)
_pampa 2014. 11. 23. 14:24
Előzmény: #4032  Törölt felhasználó
#4033
Kína kb.1 MRD fő
USA pedig kb 400 milla.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 13:50
Előzmény: #4029  _pampa
#4032
Kína, USA, India, Oroszország...

Egyébként az USA kb. FELÉT bocsátja ki annak, amit Kína, de neked egyből az USA jutott eszedbe... hát igen. ;)
_pampa 2014. 11. 23. 13:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#4031
Légszennyezés
Légszennyezés
Forrás: earthtimes.org Légszennyezés
Légszennyezés Kínában
Forrás: secretsofthefed.com Légszennyezés Kínában
Légszennyezés USA-ban
Forrás: crunkish.com Légszennyezés USA-ban
USA: látványosan kevesebb a CO2
Forrás: img5.hvg.hu USA: látványosan kevesebb a CO2
Légszennyezés Indiában Légszennyezés Indiában
Légszennyezeés Teheránban Légszennyezeés Teheránban
Üvegházhatást okozó gázok kibocsátói az EU-ban
Forrás: origo.hu Üvegházhatást okozó gázok kibocsátói az EU-ban
prevnext
Nemzetközi szervezetek évről évre összeállítják a világ legnagyobb széndioxid-kibocsátó államainak listáját. Az összeállítások változóak, és kissé megtévesztőek is. Ha ugyanis a lakosságszámhoz viszonyított károsanyag-termelést vesszük figyelembe, egészen másféle adatokhoz jutunk. Tény: minél nagyobb területtel és népességgel rendelkezik egy ország és minél fejlettebb a gazdasága, annál inkább hozzájárul a világméretű széndioxid-kibocsátáshoz, amelyet első számú problémának tartanak a Föld visszafordíthatatlan felmelegedésétől és kiszáradásától tartó környezetvédelmi szakemberek. További tény: míg a fejlett országokban egyre nagyobb teret hódít a megújuló, illetve zöld energia, a fejlődő országokban még mindig a szén hajtja a gazdaságot.
Légszennyezés
Forrás: earthtimes.org Légszennyezés
Az alábbiakban a 2013-as top tízes listát vesszük sorra. Élén ezúttal is Kína áll, amely 2006-ban vette át az USA-tól a kétes dicsőséget.
1. Kína
A világ legnagyobb üvegházgáz-kibocsátója, ha így folytatja, 2015-re az USA kibocsátásának másfélszeresét juttathatja az atmoszférába. Az ok: folyamatosan nő az ipari létesítmények és gépjárművek száma, az energiatermelés alapját a szénerőművek biztosítják, és nagy területeken elsősorban szénnel fűtenek. Kína csak szénerőműből annyit épít évente, mint a tízedik helyezett Nagy-Britannia összes erőműi kapacitása. Széndioxid-kibocsátása az összes kibocsátás több mint negyed részét teszi ki, és olyan ütemben emelkedik, hogy eliminálja a kiotói egyezményt!
2. USA
Jóllehet hosszú évtizedekig a hatalmas gazdasági erővel rendelkező szuperhatalom, az Amerikai Egyesült Államok bocsátotta ki a legtöbb széndioxidot, az elmúlt évtizedekben megfordult a trend. Az úgynevezett nem konvencionális vagy palagáz megjelenésének és a szénalapú erőművek kiváltásának köszönhetően széndioxid-kibocsátása az 1991-es szintre esett vissza, és folyamatosan csökken. Néhány év alatt több mint 20 százalékkal mérséklődött.
Légszennyezés Kínában
Forrás: secretsofthefed.com Légszennyezés Kínában

3. India
A közvetlenül a szén elégetéséből származó szén-dioxid-kibocsátás mennyisége 2010-ben még az átlagnál is nagyobb arányban, 8 százalékkal emelkedett, Kína és India a két legnagyobb szénfelhasználó ország. A fejlődő országok gazdasága gyors ütemben bővül, vagyis egyre több ember életminősége javul, az ezzel együtt növekvő szénfelhasználás viszont az egész világot veszélyezteti. India több mint 1,1 milliárd lakosával a Föld második legnépesebb országa. Fejlődő ipara és közlekedése éves szinten 1602 millió tonna széndioxidot termel.
4. Oroszország
Bár Oroszország közel 142 milliós lakosságával jelentősen elmarad az USA és Kína mögött, 1572 millió tonnás CO2 kibocsátásával továbbra is „nagyhatalomnak” számít. Nemzetközi fórumokon többször hangsúlyozta, hogy részt kíván venni a környezetszennyezés megállításáért vállalt nemzetközi együttműködésben, és kiveszi részét az önkorlátozásból, azaz 25 százalékkal csökkenti emisszióját, ezeket a kijelentéseket kétessé teszik azok a tervek, amelyek a sarkvidéki hatalmas olajtartalékok kihasználására és a Jeges-tengeren úszó erőművek építésére vonatkoznak.
Légszennyezés Indiában Légszennyezés Indiában
5. Japán
Japán 1097 millió tonna légkörbe emittált széndioxiddal 3,61 százaléknyi szennyezésért felelős. Oroszországhoz hasonlóan 25 százalékos csökkentést vállalt, ha a többi ország is vállalja a maga részét. Az emisszió oka továbbra is kiugróan magas népsűrűség, a rendkívül fejlett ipar és a nagy volumenű szállítás. A környezetvédelmi kormányzat azonban komoly lépéseket tett az autók széndioxid-kibocsátásának csökkentése érdekében, és ugyancsak szigorúan lépnek fel a nitrogén-dioxid-kibocsátás korlátozása végett.
6. Németország
Az ipari forradalom óta a legfejlettebb államok közé tartozó Németország éves 765,56 millió tonna kibocsátásával az összes CO2 emisszió 2,52 százalékáért felel, de az elmúlt évtizedekben igen sokat tett a levegőszennyezés mérsékléséért. A kormány arra ösztönzi a polgárokat, hogy takarékoskodjanak az árammal, 2020-ra 13 százalékos csökkenést kíván elérni a villamosenergia-fogyasztásban . A lakosság a környezettudatosság minden területén élen jár. Mindemellett az Európai Unió üvegházhatású gázok kibocsátás-csökkenése terén elért eredményei elsősorban Németország és Nagy-Britannia kibocsátás-csökkentéséből adódnak. Míg ez a két ország jelentős csökkenést tud felmutatni, az többi tagállam jelentős részében nagymértékben növekedett az üvegházhatású gázok emissziója.
7. Kanada
Bár élen jár a korszerű technológiák alkalmazásában, a bányászat, a közúti szállítás dominanciája és a jelentős vegyipar szennyezi a levegőt és a vizet. Éves szinten 540.97 millió tonna széndioxiddal, az összes kibocsátás 1.78 százalékával járul hozzá az ózongyilkos üvegházhatáshoz.
8. Dél-Korea
Hasonló méretű károkat okoz Dél-Korea 528.13 millió tonna szén-dioxiddal, és mivel gazdasági fellendülése csak az 1960-as években kezdődött, egyelőre növekvő volumennel. Egyik oldalon óriási kereslet a legkorszerűbb technológiák iránt, izmos feldolgozóipar és növekvő közlekedés, másikon gyakori szmog és savas eső – ez jellemzi a feltörekvő ázsiai országot.
Légszennyezeés Teheránban Légszennyezeés Teheránban
9. Irán
Hasonló mennyiségű széndioxidot juttat a levegőbe Irán, amely környezetszennyezésével jelentősen fenyegeti a Kaszpi-tenger ökológiáját. Ide kerül az ország háztartási és ipari hulladékának tetemes része. A fővárosban, Teheránban olyan mértékű a légszennyezés, amit leginkább kollektív öngyilkosságként lehetne jellemezni. A Világbank jelentése szerint 49 százalékkal lehetne kevesebb az állam széndioxid-kibocsátása, ha a kormány az irreális mértékű támogatás helyett piaci árat szabna a lakosság üzemanyag-fogyasztásának.
10. Egyesült- Királyság
Miként az előbb említettük, Nagy-Britannia azok közé a hagyományosan fejlett ipari országok közé tartozik, amelyek az elmúlt évtizedekben igyekeztek szembenézni a környezetvédelem problémájával, de a közlekedés okozta levegőszennyezés növekedését még mindig nem sikerült megállítani. Az ország ipara a gazdag szénlelőhelyekre épült, a közelmúltban azonban a világ legnagyobb szélerőművét is itt adták át, és további tervek valósulnak meg fenntartható energiaforrások használatára.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 12:40
Törölt hozzászólás
#4030
_pampa 2014. 11. 23. 12:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#4029
Azután az USA következik. Talán India,Pakisztán...stb

Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 12:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#4028
Ugyan!
Elvből csak egy imperialista - mint az usa - lehet környezetszennyező, nem egy ilyen példakép.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:56
Törölt hozzászólás
#4027
_pampa 2014. 11. 23. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#4026
Nem arra gondoltam,hanem a környezet szennyezésre.
USA nem akarja csökkenteni a CO kibocsájtását. A lakosság sem fogja vissza magát az energia fogyasztás területén.

Ez keményen közrejátszik a klímaváltozáshoz.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:36
Törölt hozzászólás
#4025
pampa 2014. 11. 23. 09:36
Előzmény: #4023  _pampa
#4024
Isten nem bottal ver.....

"Buffalo környékén egyes helyeken három nap alatt egyéves mennyiségű, csaknem 214 centiméternyi hó esett a héten. A korai tél 14 halálos áldozatot is követelt az Egyesült Államok északkeleti részén.

Andrew Cuomo New York-i kormányzó már pénteken figyelmeztetett arra, hogy a fagyot jelentős áradások követhetik, mivel a meteorológusok immár 16 fok körüli meleget és esőzéseket jósolnak."
_pampa 2014. 11. 21. 10:16
Előzmény: #4022  pampa
#4023
Nem látszik egyszerű feladatnak az oroszok "kivéreztetése".

"Oroszországnak egyre több az aranya
2014. november 21. péntek 09:28
MTI
Ukrajna több mint a harmadával csökkentette aranytartalékát októberben, miközben Oroszország már a hetedik egymást követő hónapban növelte azt a Nemzetközi Valutaalap (IMF) pénteki közlése szerint.

Az IMF adatai szerint Ukrajna aranytartaléka 26 tonna volt október végén, ami 14 tonnával kevesebb az egy hónappal korábbinál. Ukrajna nemzeti valutája, a hrivnya árfolyama idén eddig csaknem 83 százalékkal esett a dollárhoz képest, az ország devizatartaléka kilencéves mélypontra süllyedt a múlt hónapban.
Részben az ukrán jegybank aranyeladásainak a hatására a nemesfém ára csökkeni kezdett októberben és november elején négy és fél éves mélyponton állt. Októberben az orosz aranytartalék 18,9 tonnával 1168 tonnára emelkedett, ami az ötödik legnagyobb a világon. Az IMF adatai szerint a múlt hónapban Törökország 2,7 tonnával 521 tonnára csökkentette, Azerbajdzsán 3,2 tonnával 30,2 tonnára, Fehéroroszország 2,1 tonnával 41,1 tonnára növelte aranytartalékát.
A jegybankok aranytartalékainak alakulása iránti figyelem azóta élénkült meg, hogy a központi bankok 2010-ben nettó aranyvásárlókká váltak, miután csaknem két évtizeden át nettó eladók voltak. A jegybankok aranyvásárlásai vagy éppen eladásai jelentősen befolyásolják a nemesfém világpiaci árát. Tavaly áprilisban például arra a hírre, hogy a komoly pénzügyi válságban lévő Ciprus eladja kevesebb mint 15 tonna aranytartalékát, az arany azonnali ára 30 év óta a legnagyobb eséssel reagált. A jegybankok 2012-ben 544,1 tonna aranyat vásároltak, 48 éve a legtöbbet, tavaly ez hároméves mélypontra, 368,6 tonnára csökkent."
pampa 2014. 11. 21. 08:13
Előzmény: #4021  pampa
#4022
Nem kell már bomba.

"Kína és "talán még egy vagy két ország" képes lenne kibernetikai úton lekapcsolni az Egyesült Államok elektromos hálózatát vagy valamelyik más, alapvető fontosságú infrastruktúráját.

Michael Rogers tengernagy, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) és a Pentagon kibernetikai parancsnokságának vezetője a képviselőház hírszerzési bizottságában azt mondta, hogy amerikai számítógépeken olyan Kínából és más országból származó, rosszindulatú szoftvereket találtak, amelyek képesek befolyásolni az amerikaiak mindennapi életét.

"Ezáltal lehetővé válik, hogy infrastruktúránk nagyon szegmentált, nagyon testreszabott részeit leállítsák, ami meggátolja, hogy ezek állampolgáraink számára szolgáltatásokat biztosítsanak" - hangoztatta az admirális. Véleménye szerint Kína és más szereplők megpróbálhatják kihasználni az Egyesült Államok kibernetikai rendszerinek sebezhetőségét. A Mandiant nevű kibernetikai biztonságra szakosodott cég egy nemrégiben közölt jelentése szerint a kínai kormány megbízásából dolgozó hackerek képesek voltak behatolni létfontosságú amerikai közüzemi rendszerekbe.

"Azt látjuk, megpróbálják ellopni információkat arról, hogy a rendszereink hogyan vannak beállítva, megszerezni a legtöbb ellenőrzési rendszerünk tervrajzát, egészen mérnöki részletességgel, hogy fel tudják mérni, hol vannak a biztonsági rések, azok hogyan épülnek fel, hogy hogyan tudnának beléjük hatolni és legyőzni őket" - mondta Rogers, aki szerint több nemzetállam is beruház az ilyen jellegű képességekbe, de Kína mellett más államokat nem nevezett meg.Szakértők szerint Oroszország is agresszív kibernetikai programot fejlesztett ki, a tengernagy szerint ugyanakkor a kibernetikai térben egyre nagyobb a bűnözői "pótszereplők" jelenléte, akik kormányok megbízásából lépnek fel.

Rofers tanúvallomását megelőzően a Pew kutatóintézet Internet és Amerikai Élet Projektjének szakértői jelentése azt állította, hogy 2025-ig bekövetkezhet egy olyan katasztrofális kibernetikai támadás, amely jelentős számú halálesetet és komoly pénzügyi kárt okozhat. A tengernagy kijelentette: egyetért a megállapítással és vannak olyan amerikai csoportok is, amelyek arra törekednek, hogy cégeknek és az amerikai gazdaság más szektorainak jelentős károkat okozzanak. A kérdés nem az, hogy van-e ilyen törekvés, hanem az, hogy azt mikor próbálják azt megvalósítani - jelentette ki vallomásában a vezető."
pampa 2014. 11. 18. 12:27
Előzmény: #4020  _pampa
#4021
A műholdas kommunikációra, navigációra épülő hadviselésnek is van gyenge pontja.

"Amerikai katonai szakértők és tudósok aggodalmát váltotta ki egy, a világűrben keringő ismeretlen rendeltetésű tárgy, amelyről azt feltételezik, hogy orosz "műholdölő" lehet - írta kedden a The Financial Times.

A brit lap szerint amerikai csillagászok és katonai szolgálatok feszült figyelemmel követik az objektumot, amelyet a 2014-28E kódjellel láttak el. Azt feltételezik róla, hogy Oroszországé lehet, és attól tartanak, annak lehet bizonyítéka, hogy Moszkva felújította a még a szovjet időkben elindított, majd befagyasztott kísérleti "műholdölő" (isztrebityel szputnyikov) programját.

Oroszország a vasfüggöny lehullása után leállította, de nem vette le a napirendről ezt a programot. Orosz katonai szakértők a múltban nyilvánosan beszéltek arról, hogy újraindíthatják az űrfegyverkezést, ha az amerikai rakétavédelmi rendszer kiépítése miatt megromlanának a kapcsolatok az Egyesült Államokkal. 2010-ben Oleg Osztapenko, az orosz kozmikus fegyveres erők parancsnoka, az orosz űrhivatal jelenlegi elnöke kijelentette, hogy Oroszország ismét fejleszti "megfigyelő" és "csapásmérő" műholdjait.

Kísérleti tárgynak tűnik

Az ismeretlen eszközt nyugati szakértők először "űrszemétnek" vélték, amely az Oroszország által idén májusban felbocsátott három Rodnyik távközlési műholddal kerülhetett a világűrbe. Később arra a meggyőződésre jutottak, hogy nem űrszemétről van szó, de az eszköz rendeltetése ismeretlen. Különösen azért keltett figyelmet, mert fellövését az oroszok nem jelentették be.

"Bármi legyen is, úgy látszik, hogy kísérleti tárgy. Egy sor funkciója lehet, polgáriak és katonaiak egyaránt" - mondta a brit lapnak Patricia Lewis, a londoni Királyi Külügyi Intézet (Chatham House) elemzőműhely kutatási igazgatója. Nem lehet bizonyossággal állítani, hogy Oroszország felújította műholdak megsemmisítésére alkalmas űrfegyverek telepítésének programját, de figyelembe kell venni, hogy 2007-ben és 2008-ban Kína és az Egyesült Államok kísérletekkel bizonyították, megvannak a képességeik műholdak rakétákkal történő megsemmisítésére - írta a The Financial Times."

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek